и на италианците им трябват велоалеи...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

и на италианците им трябват велоалеи...

Мнениеот Мъро » Нед Май 27, 2007 11:34 pm

http://news.ibox.bg/news/id_750006222
Колоездачите са италянските бакшиши

:rofl:
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот klmn » Нед Май 27, 2007 11:41 pm

То явно си трябва "критичната маса",ма с АК47 в раницата.. :D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Пон Май 28, 2007 12:01 am

"Протестиращите блокираха уличното движение в центъра на италианската столица, предизвиквайки яда на стотици блокирани в автомобилите си шофьори"

Евала на италианските кoлеги, така се прави. :agree: Явно не сме единствените с този проблем :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот feb » Пон Май 28, 2007 12:09 am

THEZOGGO написа:"Протестиращите блокираха уличното движение в центъра на италианската столица, предизвиквайки яда на стотици блокирани в автомобилите си шофьори"

Евала на италианските кoлеги, така се прави. :agree: Явно не сме единствените с този проблем :)

!?
Що така ве, пич?
Като таксиджия от точно определен тип!
С какво точно са ти виновни шофьорите, че ми е мъглява тази теза нещо?
От тях ли очакваш да направят велоалеи!? А?
Баси ... начин на "мислене" имат някои хора!
Последна промяна feb на Пон Май 28, 2007 12:35 am, променена общо 1 път
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот did » Пон Май 28, 2007 12:10 am

feb написа:Баси ... начин на "мислене" имат някои хора!

Някои хора нямат "начин на мислене", а "начин на реагиране".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Май 28, 2007 12:32 am

did написа:
feb написа:Баси ... начин на "мислене" имат някои хора!

Някои хора нямат "начин на мислене", а "начин на реагиране".


:agree:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот PtD » Пон Май 28, 2007 1:36 am

Брей, най-накрая и от италианците да се възхитя. Точно така, и велосипедистите плащат данък като всички останали, имат пълно основание да искат равни права с шофьорите. Щом никой не им обръща внимание, явно трябва те сами да обърнат внимание върху себе си. :agree:

П.П. Много приятели, заклети шифьори, напоследък започват да разпитват какво колело да си купят - омръзнало им да висят по задръствания. Дали вече софийският трафик достига предела на рационалното използване?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот feb » Пон Май 28, 2007 2:38 am

PtD написа:Брей, най-накрая и от италианците да се възхитя. Точно така, и велосипедистите плащат данък като всички останали, имат пълно основание да искат равни права с шофьорите. Щом никой не им обръща внимание, явно трябва те сами да обърнат внимание върху себе си. :agree:

Прав си, но не съвсем!
ЗДП
Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или
закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

Не знам защо всеки решава, че каквото и да му скимне може да нарушава спокойно закона, докато се обърне внимание на воя му, като в голяма част от случаите дори не знае какво точно иска, да не говорим за начините и възможностите за постигането му!
Не смятам, че това е начинът и че трябва да се толерира с действие или бездействие подобно поведение!

И пак питам:
Защо шофьорите трябва да са потърпевши винаги на подобни безумия?
С какво те лично могат да променят нещата?
Какво съм виновен аз например, отивайки на работа, че няма велоалея(която и аз също бих ползвал с удоволствие!), та трябва да вися 5 часа в задръстване, за да си начеше някой крастата и после гордо да си замине без да е постигнал нищо друго, освен съсипването на деня ми и този на още х-стотин души, погазвайки безогледно закона?

П.П. Много приятели, заклети шифьори, напоследък започват да разпитват какво колело да си купят - омръзнало им да висят по задръствания. Дали вече софийският трафик достига предела на рационалното използване?
Трафикът в София отдавна не в границите на рационалното! :)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот PtD » Пон Май 28, 2007 5:24 am

feb написа:Защо шофьорите трябва да са потърпевши винаги на подобни безумия?
С какво те лично могат да променят нещата?


Защото шофьорите задръстват улиците, а и са заплаха за велосипедистите (които имат поне равни права с тях!). Могат да променят нещата, като за разнообразие деинсталират дебелия си г*з от ахтонобила и използват други методи за транспорт. (Всъщност, то така и ще става, но не поради някакво съзнание, а поради нерационалността (вече) на този метод на придвижване).

Мда.

П.П. Сега някой ако смята да си отвори устата за данъците върху ахтонобила, дето си ги плаща в повече от велосипедистите (и че това му дава повече права върху улиците) да си замълчи, защото:
а) данъкът за колата е като данък за имот - това че имате пет къщи не значи, че имате повече права от другите граждани
б) пътният данък се нарича винетка и се дължи когато се напуска населеното място. А тук говорим за велоалеи, т.е. за каране в рамките на града.

П.П.П. feb, като ще ми излизаш със законите, не пропускай да прочетеш и секцията "предимство", "що е пешеходна пътека и кой има предимство върху нея", "сигнализиране на маневра", "светофарна уредба", "звукова сигнализация в населени места", "знак Стоп", "знак Предимство" и още една камара текстове, които ако отидеш до близкото кръстовище, ще видиш нарушени около 100 пъти в рамките на 1/2 час. Е, питам аз, с какво шофьорите са повече от нас, че само те да могат да нарушават закона?!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот feb » Пон Май 28, 2007 8:55 am

П.П.П. feb, като ще ми излизаш със законите, не пропускай да прочетеш и секцията "предимство", "що е пешеходна пътека и кой има предимство върху нея", "сигнализиране на маневра", "светофарна уредба", "звукова сигнализация в населени места", "знак Стоп", "знак Предимство" и още една камара текстове, които ако отидеш до близкото кръстовище, ще видиш нарушени около 100 пъти в рамките на 1/2 час. Е, питам аз, с какво шофьорите са повече от нас, че само те да могат да нарушават закона?!


Писна ми от обобщения!!!

По миналата седмица трябваше аз и един приятел да се разправяме с бабите по пътеката към Княжево, защото забележи, карахме достатъчно бавно надолу, за да не ги застрашим, което им даде чудесната възможност да ни се накрещят как сме карали като олигофрени, пресен пример за което бяха четиримата ... , които малко преди това профучаха надолу и вдигнаха пушиляк до небесата и щяха да изпогазят всичко живо по пътеката!
Е, извинявай, ама аз не се отъждествявам с всички, които карат колело!
Не се отъждествявам и с всички шофьори!
За мен, това да гледам кой колко нарушения и къде ги прави, не е знак че и аз мога спокойно да си правя същото!
Или имаш предвид щом някой нарушава закона, ти да не оставаш по-назад!?
Освен това със закони не ти излизам аз, а държавата. Смятам има огромна разлика!
А това за данъците и за правата изобщо нямам намерение да коментирам.

ПП:
И понеже си много цветист откъм дебели гъзове и т.н., ще ми направиш ли алтернативен транспорт между Надежда 6 и Горубляне например? С колело ли ще тръгнеш? За да минеш с отворени дробове през "най-чистия, кристален, планински въздух" на чудната ни столица? И през "най-безопасните" места за колоездене, като надлез Надежда, например! Да оставим настрана това че ще пристигнеш яко потен(ако изобщо пристигнеш), а работата ти може и да не разполага с баня, а да изисква някакъв вид все пак. Или с грАДСКИ транспорт за час и половина в едната посока?

Аман от философи!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот THEZOGGO » Пон Май 28, 2007 9:32 am

Всеки равно правен гражданин на дадена държава било то България или Италия, има право да излезе на улиците и да протестира.
Що се отнася до велосипедистите че затварят улици и "онеправданите" шофьори си стоят по дълго в задръствнията, Как по дяволите, някой може да ти обърне внимание на това което ти искаш, без да нарушиш на някой друг комфорта, ами просто не може, какво да направим да съдим Софийска община за това че няма велоалей ли? Може да го направим и ще я осъдим може би след около 1000 години (ако изобщо това стане). Протеста за велоалей и в София и в Рим е идентичен и ако не се затваряме улици и не се блокира движението от коли, къде да отидем да протестираме - на голямата поляна в южния парк ли, както стана с един друг протест преди 2 месеца, въпроса е принципен трябва да се дава гласност на всички искания и то на места на които ще бъдат забелязани, също така съм на мнение че не трябва да се злоупотребява с въпросни мероприятия като велошествия и други. Наистина София се пръска по шевовете от коли и респективно пешеходци, просто няма какво да направим ако не нарушим комфорта на другите участници в движението за да бъдем забелязани. Неискам да се заяждам с никой от форума само искам да кажа - нека върнат софийското гражданство пък нека не правят велоалей, така няма да има велошествия и няма да пречим на никой, и пътят ти от Надежда 6 до Горубляне с грАДСКИЯ транспорт няма да ти е час и половина ами ще е 1 час и то защото просто разстоянието е голямо а не защото трафика ще бъде голям.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот skiman » Пон Май 28, 2007 10:33 am

Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пон Май 28, 2007 10:51 am

feb написа:Писна ми от обобщения!!!


Ти сам се вкара в тях, като каза "защо шофьорите трябва да са потърпевши".

Или имаш предвид щом някой нарушава закона, ти да не оставаш по-назад!?


Имам предвид, че щом законът е "по желание", няма да съм аз единствената маймуна дето "ще желае".

ще ми направиш ли алтернативен транспорт между Надежда 6 и Горубляне например? С колело ли ще тръгнеш? За да минеш с отворени дробове през "най-чистия, кристален, планински въздух" на чудната ни столица? И през "най-безопасните" места за колоездене, като надлез Надежда, например!


Хехе, забелязваш ли в какъв филм се вкара? :) Според теб кой точно замърсява кристално чистия планински въздух? И кой прави надлез Надежда опасен? Джуджетата на Снежанка ли?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот feb » Пон Май 28, 2007 10:56 am

@PtD
Хехе, забелязваш ли в какъв филм се вкара? icon_smile.gif Според теб кой точно замърсява кристално чистия планински въздух? И кой прави надлез Надежда опасен? Джуджетата на Снежанка ли?

Не те разбрах нещо.
Предлагаш само колела и пешеходци ли да се движат по улиците?
Орлов мост беше мръсен и преди 10 години.
Надлез Надежда също беше не по-малко опасен, защото е кофти направен просто.
Имам предвид, че щом законът е "по желание", няма да съм аз единствената маймуна дето "ще желае".

:agree:
Евала!
С такова "мислене" ще се оправим!

Това което вече казах е, че прищявките на всеки не е нормално да се решават с блокиране на пътища!
В случая, както можеш да прочетеш и по-горе в мненията ми одобрявам идеята за велоалеи!
Просто не е това Начинът!
Нямам никакво намерение да продължавам да споря!
Точка.
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот X3MIST » Пон Май 28, 2007 7:04 pm

Тези велоалеи май ще се окажат повод за не една караница :) .
Проблема с трафика в София наистина е стигнал до критични размери. Това обаче съвсем не означава, че съществува само там. Просто там е най-осезателен. Иначе го има във всеки по-голям град. Някой спомена за софийско гражданство. Това, че доста хора се преселват в София вероятно оказва най-сериозно влияние. Но и те си имат причина да се преселят и всички знаем каква най-често е тя - пари (не е тайна високото заплащане в столицата, но това не е по темата). Живея във Варна от както се помня и виждам как трафика и тук расте с всяка изминала година. Вървя по улиците и гледам все нови и нови сгради (по-често жилищни). Много хора се преселват и в моя град от по-малки населени места. Площта на града расте на всички възможни посоки. Вече всеки работен ден сутрин обед и вечер, кагото хора отиват и се връщат от работа движението на места става невъзможно. Случвало се е приятел да пътува с автобус 500м половин час без да е имало катастрофа на пътя.
Велоалеите са необходими, но "предвидливия" главен архитект на всеки един град никога не е и мислил за подобно нещо. Във Варна преди е имало истински велоалеи на една от главните улици (вече булевард), но с времето са се превърнали във второстепенни улици, ползват се за паркинг и са съсипани от тежки машини, обслужващи безбройните строежи. Просто понякога дори да искат да ни помогнат няма как да стане. Като няма място, кажете как да ни построят алеи. И в София има места, на които просто е невъзможно това. Виновни винаги има, но почти никога не биват наказани.
Тези дни гледах етап от GIRO (обиколката на Италия по шосе). Този етап бе в в планината на надморска височина около 2000м. Пътят беше чудесно асфалтиран. От двете страни по асфалта имаше пунктирани линии, които да ти показват в тъмното къде е ръба на пътя. От едната страна линията беше на по-голямо разстояние от ръба на асфалта и през стотина метра имаше нарисуван велосипед. Италианците имат велоалеи (макар и символични, но все пак ги има) дори в планината.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот PtD » Пон Май 28, 2007 9:24 pm

feb написа:Не те разбрах нещо.
Предлагаш само колела и пешеходци ли да се движат по улиците?

Да, предимно. И градски транспорт.

Орлов мост беше мръсен и преди 10 години.


Но аз си го спомням преди 20 и повече години и не беше мръсен.

Имам предвид, че щом законът е "по желание", няма да съм аз единствената маймуна дето "ще желае".

:agree:
Евала!
С такова "мислене" ще се оправим!

А какво предлагаш? Баламите да спазваме правилата, а тарикатите да ни прее***т?

Това което вече казах е, че прищявките на всеки не е нормално да се решават с блокиране на пътища!

Не говорим за всеки. Говорим за една ако не голяма, то не и малка група граждани. Те също имат своите права. Как според теб да заявят, че искат да ги ползват, когато на другите форми на заявка никой не обръща внимание?

И въобще не споря, само задавам въпроси ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот feb » Пон Май 28, 2007 9:47 pm

@PtD :agree:
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот Мъро » Пон Май 28, 2007 9:51 pm

Е, днеска за половин час градско каране два пъти ме засякоха, веднъж ме притиснаха към един бордюр и веднъж един пич тръгна точно като минавах до него.
Няма да ми е кеф да блокирам града и да изкрещя, че си искам правата? Да, бе...

И четирите "инцидента" завършиха със селско хокане от моя страна на гамените. Всички бяха много тихи и много послушни, със страхотно виновен поглед... като изключим един 20 годишен келеш с тунингован голф и разградска регистрация, ама то, нали... да не се изненадвам.

Ако на някой правата му са потъпкани, той има абсолютното право да си ги търси. По какъвто начин намери за добре. За месец в Асеновград загинаха две дечица докато караха велосипеди в града. Колко тела още трябва да бъдат премазани по пътищата, че да не "пречим на шофьорите"?
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bilqreto » Вто Май 29, 2007 5:03 pm

Важен аспект в случая с колите е, че доста шофьори не се возят само себе си, а и куп багажи с тях. Баща ми например има възможност да ходи на работа с колело, но пък постоянно е с 2 чанти - 1 с инструменти, 1 с документи, както и с по 2-3 компютъра в багажника, които е взел от клиенти или трябва да достави някъде. И как тогава да не шофира цял ден из Софията?
Естествено остават другите, които просто ги мързи, но не бива да поставяме шофьорите под общ знаменател, защото така сами си режем клона.
Sent from my bike
Аватар
bilqreto
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 6:16 pm

Мнениеот X3MIST » Сря Май 30, 2007 7:22 am

Шофьорите, които са на работа като такива или им се налага да превозват товари няма защо да ги причисляваме към тези, които правят задръстванията. Те по-скоро са към тези, които карат по-непредпазливо, защото бързат. Проблема е, че тези които могат да не ползват коли, но не го правят, са много повече на брой. И когато се возят по един в кола става задръстването. Ако повече хора, които ходят по един в кола до работа, ползват автобус, то тогава би следвало да няма такива големи задръствания и автобусите да започнат да си изпълняват графиците. От друга страна българина трудно прави нещата по график и може пак да закъсняват автобусите.
Поне за разлика от американските шофьори нашите карат коли с малки двигатели и замърсяват по-малко (не говоря за праисторически лади, трабантчета и други подобни дето замърсяват като ТЕЦ). Представете си един голям за българските разбирания град (София, Варна, Пловдив ...) пълен с американски тип коли (3-5 литра двигател, 8 цилиндъра, харчи по 20-25 литра на 100км). Как ли щеше да се диша тогава в нашите "големи" градове?!
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот PtD » Сря Май 30, 2007 8:41 am

X3MIST написа:Поне за разлика от американските шофьори нашите карат коли с малки двигатели и замърсяват по-малко (не говоря за праисторически лади, трабантчета и други подобни дето замърсяват като ТЕЦ). Представете си един голям за българските разбирания град (София, Варна, Пловдив ...) пълен с американски тип коли (3-5 литра двигател, 8 цилиндъра, харчи по 20-25 литра на 100км). Как ли щеше да се диша тогава в нашите "големи" градове?!


Тук си в голяяяяяяяяяяма ГОЛЯЯЯЯМА грешка. Хотелът ми беше на 20 метра от магистрала 101 (виж гугълмапс). Как пък веднъж не замириса на бензин? И как веднъж не видях пушек от ауспух. Колко пъти съм карал байк до бетоновози, до боклукчийски коли... Е как пък веднъж не ми замириса на нафта! Даже в нашия квартал въздухът е много по-мръсен, отколкото до онази магистрала.

Каква е рецептата - автомобили на макс. 3-5 години, жестоки екологични норми, интелигентно управление на двигателя (например променлив брой работни цилиндри).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Harka » Сря Май 30, 2007 11:57 am

:agree:

В този ред на мисли силно препоръчвам да се прочете статията "Quo возиш?" на главния редактор на auto motor und sport (българското издание) от брой 4 2007год.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Май 30, 2007 1:48 pm

Сега ще има:
"Ама те хората нямат пари за нови автомобили...".

ОК, като нямат пари за автомобили, нека си плащат еко-глобите. В края на краищата автомобилът не е конституционно право.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Сря Май 30, 2007 2:44 pm

PtD написа:Каква е рецептата - автомобили на макс. 3-5 години, жестоки екологични норми, интелигентно управление на двигателя (например променлив брой работни цилиндри).


Тая рецепта на Запад може и да работи, щото има кой да я прилага.
Тук няма да работи, докато не се разреже Гордиевия възел наречен МВР.
Ако щеш да измислиш най-перфектната рецепта като няма кой да я прилага...
Да не говорим за глоби и събираемост...

PtD написа:В края на краищата автомобилът не е конституционно право.


Но за някои хора е жизнена необходимост.

После ако си говорим за замърсяване, мини през Кремиковци. И преди сме говорили за това тук, но в момента положението е просто неописуемо. Кремиковци замърсява поне колкото половината коли и камиони в София. Идвайки по коя да е от двете магистрали към София ми е трудно да видя самата София, особено в жегав прашен ден.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Сря Май 30, 2007 4:00 pm

bikerider написа:Да не говорим за глоби и събираемост...

Е то това е от само себе си ясно!


bikerider написа:
PtD написа:В края на краищата автомобилът не е конституционно право.

Но за някои хора е жизнена необходимост.

За който е необходимост - да си плаща!

За мен може жизнена необходимост да е да карам с 250 км/ч, за друг - да се друса всеки ден, за трети - да си лъска бастуна в парка на обяд. Колкото хора, толкова и различни жизнени необходимости.

После ако си говорим за замърсяване, мини през Кремиковци. И преди сме говорили за това тук, но в момента положението е просто неописуемо.


Виж точката "жестоки еко-глоби" ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Antares » Сря Май 30, 2007 6:06 pm

Преди време таксиметровите шофьори, предвождани гордо от ламтящия за пари и слава Ст. Боснов (работил съм два месеца към изданието на синдиката му) блокираха София, търсейки правата си. Тогава колко шофьори им се прецака деня?
Аз съм наясно, че ако блокираме града с велосипеди, няма да постигнем нищо, само ще станем още по-голям трън в очите на хората.
София трябва да стане строителна площадка, за да може да се разширят и без това тесните улици и булеварди, за да се изградят вело-алеи. А за това няма кой да инвестира...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Сря Май 30, 2007 10:34 pm

София и без това си е една строителна площадка. Мръсна.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Май 31, 2007 9:42 am

PtD написа:
bikerider написа:Да не говорим за глоби и събираемост...

Е то това е от само себе си ясно!

Е тогаз за какви рецепти говорим? Има ли смисъл? :dunno:

PtD написа:
bikerider написа:
PtD написа:В края на краищата автомобилът не е конституционно право.

Но за някои хора е жизнена необходимост.

За който е необходимост - да си плаща!

Е то това е от само себе си ясно :) Кой налага и събира тия глоби?

После ако си говорим за замърсяване, мини през Кремиковци. И преди сме говорили за това тук, но в момента положението е просто неописуемо.


Виж точката "жестоки еко-глоби" ;)


Абе да, така е. Прав си.
Виж точката "дайте да не глобяваме Митал, че тоя завод и работниците ще си ги чукаме в.."

В едно съм сигурен - рибата се вмирисва откъм главата. А вмирише ли се... мое и хиляда рецепти да се измислят и пак ще е без резултат.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Май 31, 2007 11:18 am

Ако "нашите другари" нямат воля, "онези господа" рано или късно ще ни/им начукат канчето. Сорка, Жорка, да си мислИл га си се ръгАл у саюзо! :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Чет Май 31, 2007 11:26 am

PtD написа:Ако "нашите другари" нямат воля, "онези господа" рано или късно ще ни/им начукат канчето. Сорка, Жорка, да си мислИл га си се ръгАл у саюзо! :D

:agree:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron