Ком - Емине

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Ком - Емине

Мнениеот packo packov » Нед Яну 07, 2018 10:30 pm

Ти си машина, човече. Браво. Точно се чудех как да заспя като сън не ме хваща и хоп, имало за четене и то до успешния край. Повярвай ми, много хора четат и им е от полза. Това че не пишат е друга тема. Аз цялото КЕ веднъж пеша съм го минавал само, но имам усещане, че след толкова четене съм го минавал много пъти и то с колелото. Огромната заслуга за това е твоя и на Борката Борисов. Благодаря ви и на двамата, бъдете живи и здрави, пък дано се засичаме по Пътеката :)
packo packov

Рейтинг: 1200

Мнениеот frokeee » Пон Юли 16, 2018 7:11 pm

Здравейте всички !
Съжалявам ако питам на неправилното място, но тази година съм запланувал отново да премина КЕ след успешния ми опит 2015-та година (и неуспешния през 2014-та до Добрила). Траковете, които използвах тогава бяха от 2013-та година, както и списъка с телефоните на хижите беше някъде от тогава. Ще се намери ли някой добър човечец да ми сподели евентуални по-нови тракове и телефонни списъци (особено контакти в източната част на маршрута след Котел, на хора които предлагат нощувки в селата). От траковете най-вече ме интересува участъка Витиня - Арабаконак, че моите тракове слизат до Горно Камарци, а този път мисля да си спестя асфалта до прохода. Благодаря предварително !
frokeee

Рейтинг: 1215

Мнениеот diboya » Сря Юли 18, 2018 8:36 am

Ето телефоните на някои от местата, където може да се пренощува. Бунгалата на х.Кашана също работят, като могат да поберат 15 човека. Освен това на вр.Ботев има туристическа спалня.

Творческа къща Петрохан (0884/336244)
х.Тръстеная (0886/407495)
Ловна резиденция Търсава (0895/785566)
х.Чавдар (0897/783199)
х.Момина поляна (0889/623087)
х.Ехо (0885/994129)
х.Добрила (0884/102501)
х.Тъжа (0896/688552)
х.Бузлуджа (нова) (0889/997751)
х.Грамадлива (0884/332221)
х.Чумерна (0896/693176)
т.сп.Нейково (0887/510731 - Димитров) - телефонът е на председателя на дружеството в Сливен, има постоянно човек в селото, който се грижи за обекта, храна от хранителен магазин, работещ до 20.00ч или заявка на жената от селото, както и заведение със скара;
х.Върбишки проход (0897/047271)
Къща за гости "Хан Крум" в Ришкия проход (0888/992108)
т.сп.При Ральо в Дъскотна (0887/795896)
х-л Вятърна мелница в Козичино (0888/468734)
diboya

Рейтинг: 1220

Мнениеот zcezbpm » Нед Юли 29, 2018 1:44 pm

Преди седмица на 22.07.2018 завърших поредното си Ком-Емине(номер 4) и ъпдейтнах файла с GPS координатите за всички води по маршрута.............Добавих няколко десетки НОВИ води(25), пресъхнали и текнали отново......Може да качите координатите на точките в телефона или GPS-а...........В момента вече са 136 водите по Пътеката......... Това е линкът за пътеписа, където правя ъпдейтите. До файла има и текст в червено в който има някои уточнения. http://zcezbpm.blogspot.com/2015_07_01_archive.html .............................................................................................................В пътеписа има линк за една ориентировъчна *хартиена* карта в която за улеснение са измерени разстоянията между всяка една вода до следващата и са описани кои текат добре и кои са пресъхващи и така лесно с един поглед разбираме колко води през колко километра ще имате вода за деня, а точните координати естествено гледате от файла който сте качили в телефона или GPS-a.
zcezbpm

Рейтинг: 1240

Мнениеот Xoce2 » Пет Авг 10, 2018 7:49 am

Илко Илиев отново е по трасето гонейки рекорд.

https://livetrack.garmin.com/session/24 ... 10B647EAE8

За сега - за 21ч. е малко преди подсичането на вр. Юмрука.
Аватар
Xoce2

Рейтинг: 1270

Мнениеот zcezbpm » Нед Авг 12, 2018 11:34 am

Честито! https://www.facebook.com/19191536916888 ... =3&theater .................................За който няма фейс бук снимката, която са пуснали Балкан трек с времето на Илко. https://photos.app.goo.gl/QrPcZw3VaiitfjJG8
zcezbpm

Мнениеот Петър Велков » Нед Авг 12, 2018 6:37 pm

zcezbpm написа:Честито! https://www.facebook.com/19191536916888 ... =3&theater .................................За който няма фейс бук снимката, която са пуснали Балкан трек с времето на Илко. https://photos.app.goo.gl/QrPcZw3VaiitfjJG8

Както писах някъде из фейса - тия с по близо три денонощия вече не са интересни. Да го мине някой за 48 часа, като са такива отворковци. Ако не друго, то поне малко по малко, подобрявайки рекорди по КЕ, току-виж изобретили машина за телепортация...
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков

Рейтинг: 2000

Мнениеот koopss » Пет Сеп 07, 2018 12:19 am

Приятели, съмишленици,

Благодаря ви за пътеписите и споделеното за Е3 с велосипед! Безценна информация!
Прочетох цялата тема, и сега се чудя какво ще правя след като няма нови пътеписи към момента. (Отворил съм всички препратки на разказите които не са тук, и ще ги изчета и тях явно :-))

Надявам се следващата година, да форсирам пътеката и да я завърша успешно.
Ще пиша отново за евентуална дата на тръгване, ако има желаещи да тръгнат заедно с мен.

Поздрави
Аватар
koopss

Рейтинг: 1295

Мнениеот vaches » Пон Сеп 10, 2018 11:48 am

Тази година се надявам да има нещо по-различно от обичайния пътепис.. :)

https://youtu.be/evf-p5WQ-eY
vaches

Рейтинг: 1440

Мнениеот koopss » Сря Сеп 12, 2018 3:29 pm

Отлично се е получило усещането за скорост и вятър.
Нарочно ли е с по-ниско качество, или заради мъглата камерата не успява да направи читаво видео?

Ако пропуснеш хижа, колко време ще може да изкара (с помощатта на външни батерии де)?

(btw, гледам сега видеата на Пламен Петков за Е3 от миналата година, получило му се е доста добре).
Аватар
koopss

Мнениеот koopss » Пет Окт 19, 2018 8:54 am

Привет тиим. Знам че въпроса ми е малко за продукт консулт, но го пускам тук, защото ми се иска мнение от хората носили по пътеката да споделят мнение.
Става въпрос за този продукт: https://www.peak-rider.com/
Изглежда удобно за носене по широки участъци, но се чудя до колко би било ползваемо по тесни и стръмни пътеки (Купените например). Замислям се за евентуално втора лента/въженце, с което да се поизправи колелото веъзвайки го за долната част на раницата близо до кръстовия ремък. Идеята ми с това устройство е, да не разглобявам предна и задна гума за да връзвам всичко за/на раницата с цел избягване на сини рамена/заети ръце.
Аватар
koopss

Мнениеот Xoce2 » Нед Окт 21, 2018 9:02 am

От Амбарица подсечи от юг през Топалица и се качи на Костенурката, повече каране - по-малко носене :beer:
Аватар
Xoce2

Мнениеот koopss » Чет Ное 01, 2018 8:45 pm

Xoce2 написа:От Амбарица подсечи от юг през Топалица и се качи на Костенурката, повече каране - по-малко носене :beer:

Здравей Хосе.

Съжалявам за бавния отговор. Благодаря за коментара.
Да подсичането е нещото което обмислям, и не съм много сигурен дали ще го правя като за първо минаване.
Надявах се да има коментари за и против въпросната екипировка, но явно не е ползвана или не се намират хора с мнение по въпроса.

Поздрави
Аватар
koopss

Мнениеот vaches » Сря Ное 28, 2018 10:58 am

https://youtu.be/tD4oFHmkDNQ

Здравейте, както по-рано ви обещах тази година ще има нещо повече от пътепис и ето, че вече можем да ви представим трейлъра към филмчето, което скоро се надявам да завършим напълно и да го споделим с всички вас. Поздрави!
vaches

Мнениеот Xoce2 » Чет Ное 29, 2018 9:20 am

Здравейте, както по-рано ви обещах тази година ще има нещо повече от пътепис и ето

Супер, изглежда обещаващо :beer:

koopss написа:Да подсичането е нещото което обмислям, и не съм много сигурен дали ще го правя като за първо минаване.
Надявах се да има коментари за и против въпросната екипировка, но явно не е ползвана или не се намират хора с мнение по въпроса.

Привет, нямам опит с въпросната екипировка. Идеята за подсичането има своите силни страни, като:
- Избягване на силен вятър по билото (както ние случихме тази година, времето през юли не беше най-благоприятното)
- Наличие на вода (на разклона с х. Васил Левски и малко преди него също)
- Възможност за пускане към х. Васил Левски (в случай на аварийна ситуация)
- Повече каране, по-малко носене

:D
Аватар
Xoce2

Мнениеот zcezbpm » Чет Дек 20, 2018 9:10 am

Една моя фейсбук група за Ком-Емине в която има и полезни неща, и интересни разкази на различни хора....... Добавям по нещо ново от време навреме..... https://www.facebook.com/groups/1824588117655479/
zcezbpm

Мнениеот Петър Велков » Чет Дек 20, 2018 10:52 am

zcezbpm написа:Една моя фейсбук група за Ком-Емине в която има и полезни неща, и интересни разкази на различни хора....... Добавям по нещо ново от време навреме..... https://www.facebook.com/groups/1824588117655479/

Колко КЕ групи трябва да има във Facebook?

Питам, щото официалната я има от 2011-та.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Аватар
Петър Велков

Мнениеот zcezbpm » Чет Дек 20, 2018 2:02 pm

Петър Велков написа:
zcezbpm написа:Една моя фейсбук група за Ком-Емине в която има и полезни неща, и интересни разкази на различни хора....... Добавям по нещо ново от време навреме..... https://www.facebook.com/groups/1824588117655479/

Колко КЕ групи трябва да има във Facebook?

Питам, щото официалната я има от 2011-та.

Колкото, толкова!!! ......Няма такова нещо ОФИЦИАЛНА страница..... Маршрутът Ком-Емине не е частна собственост на определено лице и за името му никой не платил патентни права .......Даваш ми линк за група, на която админката НЕ е правила никога през живота си Ком-Емине. Това е несериозно.................В групата, която съм дал ще получиш инфо каквото няма да получиш в друга фейс група за маршрута...За какво става дума, прочети закачената тема.
zcezbpm

Мнениеот vaches » Чет Дек 20, 2018 7:35 pm

Ето, че вече можем да ви представим нашето видео от преминаването ни по Ком-Емине. Много съм щастлив, че нещата са започнали от този форум и тази тема, която определено е запалила не един и двама, както и мен в частност. Благодарен съм на всеки един преди мен, които е давал информация, отделял е от времето си за да я сподели със всички нас. Ком-Емине е като една добра кауза, която човек предава нататък и други след него се запалват по този нерероятен преход. Това видео е за всички вас, които са преминавали или се канят да го правят. Приятно гледане! Ако имате въпроси сме насреща.

https://youtu.be/GaXyNAttHn4
vaches

Мнениеот koopss » Пет Дек 21, 2018 12:45 pm

Страхотно видео, изгледах го с удоволствие!
Поздравления момчета, супер сте!
Аватар
koopss

Мнениеот zcezbpm » Пет Дек 21, 2018 2:58 pm

vaches написа:Ето, че вече можем да ви представим нашето видео от преминаването ни по Ком-Емине. Много съм щастлив, че нещата са започнали от този форум и тази тема, която определено е запалила не един и двама, както и мен в частност. Благодарен съм на всеки един преди мен, които е давал информация, отделял е от времето си за да я сподели със всички нас. Ком-Емине е като една добра кауза, която човек предава нататък и други след него се запалват по този нерероятен преход. Това видео е за всички вас, които са преминавали или се канят да го правят. Приятно гледане! Ако имате въпроси сме насреща.

https://youtu.be/GaXyNAttHn4

Краят беше много добър! ...**Ком-Емине не може да се разкаже и заснеме, Ком-Емине трябва да се изживее**....... Който не е пробвал той не знае какъв кеф изпуска, може само да предполага. :)
zcezbpm

Мнениеот Петър Велков » Пет Дек 21, 2018 10:29 pm

zcezbpm написа:Колкото, толкова!!! ......Няма такова нещо ОФИЦИАЛНА страница..... Маршрутът Ком-Емине не е частна собственост на определено лице и за името му никой не платил патентни права .......Даваш ми линк за група, на която админката НЕ е правила никога през живота си Ком-Емине. Това е несериозно.................В групата, която съм дал ще получиш инфо каквото няма да получиш в друга фейс група за маршрута...За какво става дума, прочети закачената тема.

Не познавам админката, но админът е автор на първия от 40+ години пътеводител Ком-Емине, ремонтира заслоните "Хазим горския" и "Караиваново хорище" и организира ежегодната Ком-Емине среща.
ПП: Разбрах, че с Димо сте приятелки, това обяснява цялата тая патаклама! :popcorn:

Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Аватар
Петър Велков

Мнениеот zcezbpm » Съб Дек 22, 2018 5:15 am

Петър Велков написа:
zcezbpm написа:Колкото, толкова!!! ......Няма такова нещо ОФИЦИАЛНА страница..... Маршрутът Ком-Емине не е частна собственост на определено лице и за името му никой не платил патентни права .......Даваш ми линк за група, на която админката НЕ е правила никога през живота си Ком-Емине. Това е несериозно.................В групата, която съм дал ще получиш инфо каквото няма да получиш в друга фейс група за маршрута...За какво става дума, прочети закачената тема.

Не познавам админката, но админът е автор на първия от 40+ години пътеводител Ком-Емине, ремонтира заслоните "Хазим горския" и "Караиваново хорище" и организира ежегодната Ком-Емине среща.
ПП: Разбрах, че с Димо сте приятелки, това обяснява цялата тая патаклама! :popcorn:

Ти май си тук да се джанкаш вместо да кажеш нещо полезно или интересно за маршрута??? Давам ти връзка към фейсбук група в която ще получиш инфо което другаде у фейса няма как да получиш, а ти ми почваш спор кой е е по по най..Вместо да коментираш последното видео по маршрута ще напълниш темата с гнусни караници. ......Админката, тази на която е страницата е едно младо момиче което от 7 години се кани да направи Ком-Емине, но така и не се е наканило и което преди няколко месеца назначи да модераторства един търгаш от Ойларипи, защото то самото не знае какво прави и защо е направило тази страница като няма засега отношение към този преход....... Можех да изтърпя продажбите му на тениски и вино, всеки е свободен да търгува и няма лошо, но когато, за да е уж по -интересно започна да се опитва да променя маршрута заради някои негови виждания и да се опитва да дава предложение връх Ком да не е вече началната точка на един маршрут, който са го минали десетки хиляди и спомените на тези хора са именно по този маршрут, а не по някой друг, това нямаше как да го изтърпя.........И в един момент идва един и казва: Вие не сте направили маршрута, от утре началната точка ще е еди къде си...Та мой или не мой да му тегля една майна на тоя...Група за Ком-Емине която не иска маршрута да е Ком-Емине. :) ......Та доста се поппсувахме с въпросния търгаш по този повод и не чувам вече да има такива джендърски предложения за промяна на началната точка. Колкото до Караивановото, това си е добра реклама, всеки добър търговец си прави реклама, но реално са една кофа вар и двайсетина дъски.Ако реално иска човек да направи нещо полезно трябваше да се оправи заслон Вратник, но там си е една торба пари, а не джобни като на Караивановото......Затова и преди година се махнах от групата в което главното действащо лице е човек нямащ отношение към прехода, а в последствие, няколко месеца след като я напуснах и назначил да управлява един търгаш, който за пари и майка си и името на маршрута ще продаде, което съвсем ме убеди че съм бил прав.....п.п. Не намесвай хора които не познаваш. Димо е приятел и е дал безвъзмездно от джоба си хиляди, за да оправя пътеките в Стара планина, но няма отношение към това. А ти какъв си, приятел или приятелка на въпросния търговец Живко Момчев?
zcezbpm

Мнениеот Lucky Loser » Съб Дек 22, 2018 11:04 am

Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
Аватар
Lucky Loser

Рейтинг: 1664

Мнениеот vaches » Пет Мар 29, 2019 3:33 pm

Здравейте! Ако някой иска да научи повече инфо за Ком-Емине с велосипед, нека заповяда тази сряда на 03.04 в Клуб на пътешественика, където с Борислав Йорданов ще се постараем да представим всички особености и тънкости за успешно преминаване на маршрута.
https://www.facebook.com/events/365186724207338/
Срещата се орнизира от Ойларипи.
vaches

Мнениеот zcezbpm » Пет Юни 21, 2019 8:42 pm

Ком-Емине или Counter-Strike...Скоро няма да има разлика...... Всеки си загражда, че и въоръжена охрана поставя.....Тези места стават все повече по пътеката. Две от снимките са на приятел минал вчера, другите три са мои от миналата година.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
zcezbpm

Мнениеот Sartor » Пон Юли 08, 2019 10:53 am

Мисля, че това е само временно - зимата бяха ги сложили тези табелки, заради африканската чума (точно в източната част около след Сини рид и Дъскотна). Също така не се допускаше излизане от гората без предварителна дезинфекция.

Най-добре е да се провери актуалното състояние.
Аватар
Sartor

Рейтинг: 1995

Предишна

Назад към Общ форум