Поредната щуротия в Веломания

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Поредната щуротия в Веломания

Мнениеот demony » Пон Май 14, 2007 4:57 pm

Днес както си карах из южния парк нещо ми стана много жега и викам дай ще ида до ЕНА-та в края му.И отивам взех си един сок и сядам на пейката да си почина малко.В същото време покрай мен минава млада девойка с велосипед драг заедно с някакво мъничко момиченце с детски велосипед.И на момента като минаха нещо ми направи особено впечатление че не е както трябва по велосипеда на момичето.Ама аз си бях пооднесен малко и чак след като си оставиха колелата и излязоха в магазина се позагледах по обстойно.И какво да видя!Направо очевадеща грешка в сглобката на колелото !

Ето за това става на въпрос

Изображение

Изображение

вярвайте ми докато правих снимките направо гледах с отворена уста! :bigeyes:
Попринцип не съм много приказлив но някакси ми стана съвестно за незапознатите с велосипедите като тази мацка..и като излезе от магазина си позволих да и кажа че има мъъничък проблем с колелото и.За съжаление се оказах прав че грам не разбира от колела...щом ме попита кое е това което аз му викам вилка... :bowdown: в края на краищата добре че си носех в мене шестограма и набързо оправих проблематиката.Явно този който го е сграбял бая се е постарал защото лапата беше доооста силно стегната. Ама ми стана интересно понеже колелото беше доста лъскаво и я попитах ново ли е.И тя каза преди няколко дни си го е взела от веломания напълно сглобено без да пипаш нищо даваш парите качваш се и караш.Ама аз пак неможах да повярвам и попитах да не би самото кормило да е било изкривено на една страна с цел пестене на място(подобно на велосипедите крос продавани в метро)но получих отрицателен отговор.Колелото си е било сглобено и момичето се е качило както го е взела и така го е карала..Направо се чудя как може да се продава велосипед в такъв вид?!?
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gada » Пон Май 14, 2007 5:03 pm

хахаха то тва не е вид просто ги обращат (защото на собственика на колелото му било по удобно) малеее колко деца съм виждал така да карата... мамата си трака :D :bowdown:
Изображение

nqmam net!!!
Аватар
gada
 
Мнения: 603
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Съб Апр 15, 2006 11:25 pm
Местоположение: Софийско

Мнениеот I need money » Пон Май 14, 2007 5:03 pm

Що бе яко е :idea:
Модерна РаОта ;)
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот did » Пон Май 14, 2007 5:07 pm

gada написа:хахаха то тва не е вид просто ги обращат (защото на собственика на колелото му било по удобно)


А дисковата спирачка обръщат ли я ако си поискаш?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Пон Май 14, 2007 5:19 pm

did написа:
gada написа:хахаха то тва не е вид просто ги обращат (защото на собственика на колелото му било по удобно)


А дисковата спирачка обръщат ли я ако си поискаш?

:rofl: 100%

Ебати немарливата работа от страна на механиците в Веломания. :(!:
@demony
Браво за компетентната намеса :agree: трябва винаги да обясняваме и помагаме на хората които знаят по малко от нас :)
Последна промяна THEZOGGO на Пон Май 14, 2007 5:28 pm, променена общо 2 пъти
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот demony » Пон Май 14, 2007 5:24 pm

did написа:
gada написа:хахаха то тва не е вид просто ги обращат (защото на собственика на колелото му било по удобно)


А дисковата спирачка обръщат ли я ако си поискаш?


абе базикай се ти ама си представи щом на това не обръщат внимание как стои положението с посоката на въртене на ротора на дисковата спирачка.. сигурно никой не гледа и всеки си го слага както си знае...
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 6:05 pm

По този повод и аз да кажа нещо - онзи ден в един магазин за колела на пазара Красно село видях един Драг Уан (нов - продаваше се в магазина). На вилката му беше заварена по невероятно груб начин планка за дискова спирачка. Дисковата спирачка беше монтирана :crap:Явно беше фабрично така, защото ботушите барабар със заварката и планката бяха боядисани.
Последна промяна NovemberCharlie на Пон Май 14, 2007 6:29 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот demony » Пон Май 14, 2007 6:27 pm

THEZOGGO написа:
did написа:
gada написа:хахаха то тва не е вид просто ги обращат (защото на собственика на колелото му било по удобно)


А дисковата спирачка обръщат ли я ако си поискаш?

:rofl: 100%

Ебати немарливата работа от страна на механиците в Веломания. :(!:
@demony
Браво за компетентната намеса :agree: трябва винаги да обясняваме и помагаме на хората които знаят по малко от нас :)


не ми се случва за пръв път да помагам на колега/колежка но просто този път бях доста очуден понеже все пак от Драг очаквах малко повече внимание отделени при сглобяването на колелата им..Някой ще вземе да си купи Dragomir Factory ще се метне от някъде и ще се пречука.... Въпросното момиче на което помогнах караше с доста малко дете недай боже ако стане нещо краят може да е доста злополучен... :(!: в такива моменти чуждата помощ е добре дошла!...

NovemberCharlie представи си колко са закъсали тея хора при положение че вече за 20-25лв има зуумове с фабрични такива уши доста кадърно направени... аз на такъв продавач бих му теглил един бой защото на такова колело ще се качи малко дете няма да може да спре на некое кръстовище защото ще се откъснат въпросните уши и може да го замаже някоя кола..ама за него е важно само да си продаде стоката пък какво ще става по нататък..... а пък за велосипедите по илиенци да не говорим там са си оставили ръцете...
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 6:31 pm

demony написа:
NovemberCharlie представи си колко са закъсали тея хора при положение че вече за 20-25лв има зуумове с фабрични такива уши доста кадърно направени... аз на такъв продавач бих му теглил един бой защото на такова колело ще се качи малко дете няма да може да спре на некое кръстовище защото ще се откъснат въпросните уши и може да го замаже някоя кола..ама за него е важно само да си продаде стоката пък какво ще става по нататък..... а пък за велосипедите по илиенци да не говорим там са си оставили ръцете...
Заварката може би беше фабрична, но изпълнението беше... :puke:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот tailor » Пон Май 14, 2007 6:47 pm

NovemberCharlie написа:По този повод и аз да кажа нещо - онзи ден в един магазин за колела на пазара Красно село видях един Драг Уан (нов - продаваше се в магазина). На вилката му беше заварена по невероятно груб начин планка за дискова спирачка. Дисковата спирачка беше монтирана :crap:Явно беше фабрично така, защото ботушите барабар със заварката и планката бяха боядисани.
Няма сериен DRAG ONE с уши за диск на вилката.

@demony
Много бих бил благодарен ако може да се сетиш, ако е станало дума от коя точно "Веломания" е купено колелото
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 6:52 pm

tailor написа:
NovemberCharlie написа:.......
Няма сериен DRAG ONE с уши за диск на вилката.


Възможно е. Ако искаш иди го виж. Вилката беше някакъв зуум. Ако отида скоро там ще го снимам.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот GECKO » Пон Май 14, 2007 9:21 pm

tailor написа:...
@demony
Много бих бил благодарен ако може да се сетиш, ако е станало дума от коя точно "Веломания" е купено колелото


Съмнявам се, че е сторено в някой от магазините, по-скоро собственика сам да си го е направил след като е видял някой гъзарски байк с Manitou.

Ти ако се чудиш, какво не върви в магазините, обещавам утре другиден да драсна една тема по въпроса ;) :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот dani32 » Пон Май 14, 2007 10:01 pm

Исках Manitou но след като видях това си мечтая вече за Suntaur железарка
:rofl: :rofl: :rofl:
dani32
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1237
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 8:20 pm
Местоположение: Нейде сред народа !

Мнениеот ddevil » Пон Май 14, 2007 10:06 pm

Хм..отностно снимките на колелото по-горе може просто лапата на лапето да е била предполагам разхлабена,нещо се е омотало..то я е изправило обаче явно не забелязало разликата и така.Не може да има толкова слепи хора в магазин,така че не дейте обвинявайте веднага магазина за това нещо.То имаше и един екземпляр дето беше правил някви магии с дъ бомб 06 и някво дуро д или и за това трябва да обвинявате веломания :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Sparky » Пон Май 14, 2007 10:18 pm

demony написа:не ми се случва за пръв път да помагам на колега/колежка но просто този път бях доста очуден понеже все пак от Драг очаквах малко повече внимание отделени при сглобяването на колелата им..Някой ще вземе да си купи Dragomir Factory ще се метне от някъде и ще се пречука.... Въпросното момиче на което помогнах караше с доста малко дете недай боже ако стане нещо краят може да е доста злополучен... :(!: в такива моменти чуждата помощ е добре дошла!...


Е все пак не мисля че ако някой си купи Dragomir Factory няма да забележи дефекта...За да стане това или този, който купува Dragomir-a е много зле, или дефекта е много много скрит...
Ама иначе това не съм го очаквал от хората от веломаниа :crazy: :bigeyes:
А, и още нещо:
ddevil написа:Хм..отностно снимките на колелото по-горе може просто лапата на лапето да е била предполагам разхлабена,нещо се е омотало..то я е изправило обаче явно не забелязало разликата и така.

Четете преди да пишете коментари... :crap: "demony" си каза специялно, че този, който е зглобил колелото се е постарал, понеже лапата е била много стегната :)
If you're not living on the edge, you're taking up too much space!
Аватар
Sparky
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 11:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Пон Май 14, 2007 10:40 pm

Абе стига сте писали глупости, които не са проверени. Казала не знам си какво. Тя била ли е когато са го взели? Като нищо малоумният и баща или приятел го е взел с развито кормило в колата и после го е завил наобратно.
Слагам 10 бас, че в нито една от софииските веломании не могат да направят такова нещо, защото имам поглед над момчетата.
Sparky :finger:

demony :asshole:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Мъро » Пон Май 14, 2007 10:47 pm

Докато вие спорите за глупости, аз си обръщам вилката и й слагам V-брейк, че ми стана интересно какво ще стане ако покарам малко така.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Teodor40 » Пон Май 14, 2007 11:12 pm

Докато ти си обръщаш вилката аз се чудя да се смяе ли, да плача ли... Положението става все по-тежко а малоумните идеи край нямат!
Не може ли просто да си карате таратайките без да мислите как да ги направите "Перник стайл"?
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот klmn » Пон Май 14, 2007 11:14 pm

Мъро написа:Докато вие спорите за глупости, аз си обръщам вилката и й слагам V-брейк, че ми стана интересно какво ще стане ако покарам малко така.
Покарай.. :D ,ще изтръгнеш вложките,ако имаш такива :D
Май преди време някой беше пуснал снимки от панаира в Пловдив на колела Реактор,ако не се лъжа,и там имаше едно с обърната вилка..Прост ли е българския народ? :D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Мъро » Пон Май 14, 2007 11:16 pm

[url]http://bg.wikipedia.org/wiki/Ирония[/url]
Четете и се образовайте.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Вто Май 15, 2007 12:48 am

:banana: още една тема , която съвсем спокойно може да се телепортира във форума на did :) :agree:
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот demony » Вто Май 15, 2007 12:06 pm

Teodor40 написа:Абе стига сте писали глупости, които не са проверени. Казала не знам си какво. Тя била ли е когато са го взели? Като нищо малоумният и баща или приятел го е взел с развито кормило в колата и после го е завил наобратно.
Слагам 10 бас, че в нито една от софииските веломании не могат да направят такова нещо, защото имам поглед над момчетата.
Sparky :finger:

demony :asshole:


абe ти изобщо четеш ли какво съм написал по нагоре?Мацката беше около 25 може и малко повече годиниЛично тя си е взела колелото от веломания!Изрично я попитах дали е било с разхлабена лапа и изкривено кормило както са колелата в метро.Както казах колелото си е било сглобено качваш се и караш.Момичето не е пипала нищо по него най малкото защото щом незнае кое е вилка надали ще знае какво да отвие за да си оправи проблема въпреки че доста време не го е забелязала ;)

така че Teodor40 незнам от коя веломания е взето колелото и незнам ти какъв поглед имаш над момчетата там но резултата е налице :crazy:

GECKO собственика незнае какво е вилка съмнявам се че ще седне да си играе да си разхлабва болтчета и да си обръща вилката :D

tailor съжалявам приятел но просто на момента ме интересуваше дали е купен от магазин или от веломания.Не съм разпитвал повече от кой по точно магазин е взето колелото
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 15, 2007 12:27 pm

Механиците във Веломания да доста кадърни и не мога да си го представя просто това нещо как ще стане. По този начин обиждате тях, правите рекаламация и т.н. Веломания има много минуси- нямат нужните инструменти, малко механици, продавачите на хигиената са бавни, НО механиците са на ниво! Как може да се каже на черното бяло?
За мен има едно обяснение- било е някой друг магазин, в който се продават колелета на драг.
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t ... 0%B8%D0%BD примерно
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Alpina » Вто Май 15, 2007 1:39 pm

Както demony, няма доказателства, че именно Веломания са го сглобили така, по същия начин и ти не може да твърдиш обратното, така че не се пали толкова. Не знам като какъв се изживяваш :dunno:
Останалите са достатъчно разумни, за да си направят изводите, къде може да е грешката, защото не са една или две темите, в които има направо смешни оплаквания от фирми сервизи.
На всякъде стават грешки, колко му е на едно детско колело да бъде направена такава, колко са колелата които се сглобяват всеки ден и в бързината да е допусната грешка?
Не казвам, че Веломания са виновни, но пък така и да се кълнеш в тях! Най-дразнещото са емотиконките, които толкова смело раздаваш :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот тучо чучо » Вто Май 15, 2007 2:02 pm

Грешки, дрешки... смешки...
Престанете с глупостите и спекулациите с Веломания!
Преди време видях и един чичо с ДРАГ Експерт с пълен LX монтаж Rock Shox Sid и множество карбонови компоненти - беше от най-скъпите велосипеди, предлагани от марката. Та какво беше учудването ми като забелязах същия феномен - обърната наобратно вилка. Попитах чичака, а той отговори, че така е купил колелото. Да, беше доста убедителен, до момента, в който не призна, че веднъж паднал, изкривил си кормилото и т.н. После изправил, притегнал лапата и... айдеееее, Веломания виновни.
Всички велосипеди ДРАГ биват сглобени, центровани и готови за каране, след това ги разглобяват и опаковат. Това включва и завъртане на кормилото. При закупуване се центрова и стяга лапата. Дали Нина, Спиро, Марио или Бисер биха стегнали вилката наобратно? Аз не вярвам - по-скоро би го направил някой дистрибутор на марката или както някой спомена татенцето или гаджето.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Вто Май 15, 2007 2:26 pm

Велосипедите на Drag имат ли идентификационен номер?

Преди време работех за машиностроителна компания. Всяка машина, която продавахме се протоколираше автоматично и излизаше от завода с уникален ID номер. По този номер след това може да се проследи кой и кога е извършил монтажа, и през кой дистрибуторски канал е стигнала до клиента.

Велосипеда който си купих миналата година от Германия също има такъв пореден номер. На рамката има и стикер, който указва магазина (вкл. адрес и телефон) откъдето е купен.

Каква е ползата от такъв стикер ли? Ами освен за проследяване на произхода може успешно да бъде и малка реклама на магазина откъдето е купен.

Мисля, че би било чудесно да се въведат такива стикери от магазините в България. Разходът за тях не би бил голям.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот assgiver » Вто Май 15, 2007 2:28 pm

Всички бъркате жестоко това е Manitou :propell: :lol2: :lol2:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sparky » Вто Май 15, 2007 4:01 pm

И все пак и аз не съм на мнение че са хората от веломания, все някой щеше да го види, ако не вилката, то диска... :confused: Пък и на колелото преди да се купи му се взима номер на рамката, проверява се дали са наред частите и чак тогава се кара.Мда, освен това като се загледаш малко повече в картинката се вижда че и кабеляците са се оплели, от завъртането на кормилото и вилката. :popcorn:
А иначе според мен най-достоверните версии са, че мацката или не помни или си е взела колелото не от Веломания а от този магазин:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t ... 0%B8%D0%BD
защото в самата тема си пише че има недоволни...
или някой неин приятел е обърнал вилката...
Но 99,99999999999% не са Веломания
If you're not living on the edge, you're taking up too much space!
Аватар
Sparky
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 11:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот squat » Вто Май 15, 2007 4:31 pm

Виждал съм далеч по-големи глупости, направени от истински професионалисти (сериозно).
На всеки може да се случи. ;)
Работохолиците са ми противни...
Аватар
squat
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 4:15 pm
Местоположение: Wallis and Futuna Islands

Мнениеот bikerider » Вто Май 15, 2007 4:40 pm

уффф, някой си видял, друг му казал, че трети бил направил,...

легенди и митове... поредното издание
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта