Януарски вечери

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот quiker » Сря Яну 17, 2007 10:33 pm

УАААА как ми се иска и аз да съм бил с вас, то както го разправяте си е като зимна приказка ( макар и сичките му там неслуки) и да знаете ако решите пролетта да идете насам ( Източните Родопи ) е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ме потърсите :beer:
ЖИВЕЯ за да КАРАМ, КАРАМ за да ЖИВЕЯ

NEW NAME: MpaBka ABuaTop
Аватар
quiker
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 9:28 pm
Местоположение: In-the-middle-of-nowhere

Re: Януарски вечери

Мнениеот thekidtwist » Сря Яну 17, 2007 11:12 pm

Admin написа:...интересното е как изглежда колелото ми след това откриване на сезон 2007...
Изображение
Изображение
...


Екстра си е хубавицата,че даже се е нагримирала да е по-арна :popcorn:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот mih » Чет Яну 18, 2007 7:03 am

Това са каранията, които най-много се помнят, така че честито оцеляване и разказ за внуците на всички участници! :D :agree: :beer:
На мен този "трип" ми възкреси образи от едно голямо... бутане, първо нагоре, по едни слънчеви южни склонове, и после надолу по едни заснежени северни склонове в Родопите (виждам и вие сте имали опцията снегът да е останал само по пътеката :) ). Е, после обаче, за компенсация, като се свърши снежко следваше прекрасно спускане по каменисти долове и в коритата на пресъхнала река...
Както каза did - перфектно сте си изкарали!
Пък и всичко е добре, когато свърши добре. :)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот EmZo » Сря Яну 24, 2007 10:51 pm

Еее, най-сетне да намеря време и аз да я прочета тая статия. Определено сте се забавлявали.
Върнахте ме в далеечни спомени, при първото ми посещение на хижа "Тръстеная", преди няколко години. Още бях съвсем в началото на фазата на болестта. Карах един джилезен Cross, даже вече забравих модела. Най-яркия спомен ми беше, малко след навлизането от с. Лакатник, по макадамения път за към хижата (кюфтенцата които хапнахме на моста за гара Лакатник (8км, по надолу по баира) бяха се изпарили вече):
Въпрос към колегата който води:
Асене, колко остава до тая Тръстеная бе?
- Мииии по моя километраж около 800 до километър.... (няма GPS, ала бала, само пътна карта от "Лукойл" и основния ни принцип - " С питане и до Цариград се стига")

... 4 завоя, около 2-3 километра по нагоре, стигаме до някаква кошара, слава богу някакъв човек се мотае около нея. Питаме го ние за нашата цел, при което получваме, горе-долу следния "мотовиращ" отговор:
- ами значи вижте сега момчета, тука тръгвате и след два звоя ще стигнете едно разклонение ала бала, тръгвате на дясно и по нататък, трябва да стигнете до нещо като извор. От там хващате на ляво и след 200 300 метра трябва да е хижата. :crap: :bigeyes: .

По пътя, всички лакомства свършиха, а от кюфтенцата, само спомени и на хижата се озовахме двама колездачи и енда колоездачка уморени и изгладнели като вълци. Разбрахме, че по това време хижата била частна, но хората се оказаха гостоприемни и там ядох едни от най-вкусните кърначета които съм ял. :) Заредени със сили и ентусиазъм се отправихме към какво? Към спусканетооо! (Второто за деня) :banana: :banana: :banana: След якото зорене по баира, следващите 6-7 километра по изоран каменист черен път, с приличен наклон през които ти се налага само да се напъваш на V-brake-а, - истински оргазъм (до колкото може да се нарече така, яздейки Cross). Излизаме на шосето, километър - два под "Седемте престола" И накефени спущЪнето, поемаме последните 40 тина километра през прекрасното Искърско дефиле, което познаваме вече до болка, към началната точка - град Враца.

Това към момента е един от любимите ми маршрути. Особено, като по късно решихме да го направим, катерейки до Пършевица и от там надолу, през "оранйето" покрай Миланово до дефиленцето, където ни чакат кюфтенцата, първото зареждане за деня :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот an4o » Пон Яну 29, 2007 10:04 pm

говорихте за Лесков дол , чудно место
аз горе доле ви разбрах маршрута
Мечтата на софиянци да си имат вила там :)
некой път като тръгнете пак на там
обиколете района около лесков дол , брезовдол буковец - голема планина където е , ще ви хареса доста, е диво но ще видите чудна природа .. може и да видите некой човек както и какво означава стопанство в 19в.
an4o
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 9:51 pm

Мнениеот Admin » Пон Яну 29, 2007 10:50 pm

an4o, ако го уцелим по светло, ще разгледаме :D
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Януарски вечери

Мнениеот bulgar4e » Пет Май 11, 2012 5:15 pm

mih го каза най-добре - "Това са каранията, които най-много се помнят..." Ако е било лежерно и леко, щеше да ви е срам да го опишете. А когато си оставиш по нещо от себе си там (кожа или страж или нерви) помниш, докато можеш да помниш! Колкото по-гърчаво, толкова по-добре! Бирите са били заслужени! Мисля и аз скоро време да се "разходя" там!
Когато си долу, мислиш за горе! Когато си горе, мислиш за долу!
Аватар
bulgar4e
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 9:49 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта