Въпрос относно нестандартен тип главини...?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос относно нестандартен тип главини...?

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Апр 24, 2019 11:11 pm

Здравейте, търся съвет относно доста нестандартни и нов тип бюджетни "boost" главини. Смятам да си правя нов комплект шини/главини/спици/гуми ...или така наречения "wheelset", но предвид кофти стандарта ме интересува, дали някой има опит с марка главини, които поддържат добри опции за конвертиране , т.е. капачки/преходници и т.н. ? Сегашните ми фабрични главини са далеч от смяна предвид нищожните навъртяни километри с колелото, но така и така ще се прави нов "wheelset" ми се иска да ги сменям и тях. Главините които ми трябват са предна-110х9 и задна 141х9. Интересуват ме главини които с капачки/преходници стъпват на не повече от 300-350лв. Желателно е и по-малко. Моля някой преди да реши да ме "храни", че сънувам и такъв стандарт не съществува...първо да използва нетя и да прочете туй-онуй.
Благодаря ви предварително за отговорите.
:beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Въпрос относно нестандартен тип главини...?

Мнениеот Alexi » Чет Апр 25, 2019 7:39 am

Бих те посъветвал да си ползваш наличните главини ,защото стандарта е доволно рядък и може да се каже ,че е "мъртъв" защото се среща при десетина производителя на велосипеди ,и има само един производител на тия главини - Формула ; вариант е да си закупиш буст главини поддържащи смяна на оста към QR с накрайници за нормална ос - Hope ,DT Swiss ( цените не са никак ниски ) .. ако си закупиш такава главина 12х148 и сложиш QR накрайници ще стане точно 9х141 .Това за отзад .. за отпред може да се ползва същия метод ,или проходна ос 15 към 9 на 110 каквато не съм виждал но не съм и търсил а и лесно може да се произведе на стругар :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос относно нестандартен тип главини...?

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Апр 30, 2019 2:55 pm

Благодаря за отговора. Опцията за конвертиране с капачките ми беше ясна, но ме интересуваха конкретни производители на главини. Все пак при доволно обширно разучаване на въпроса, се оказва че общо взето всеки един производител предлага такива опции за конвертиране от масовите Formula, Joytech ( каквито са и наличните ми в момента) , до Shimano ...както и по бутикови производители. Общо взето това не е някакъв плашещ нов "стандарт", който изисква кой знае какво търсене на нови чаркове и главини...това дори и не "стандарт", а просто са измислили евтин начин, за да може да се използват плюсови гуми при бюджетни колелета. Със сигурност усукването го има и не може да се сравнява с проходната ос, но пък кефа от плюсовата гума си е наличен.В интерес на истината, най-трудно намиращата се част за този стандарт са QR-те, които просто в България не се намират, защото може би тук аз съм с единственото колело от този вид "BOOST" , иначе както знаем из Ebay и куп други сайтове, има чаркове каквито душа ти пожелае включително и такъв тип QR-и. Насочих се към нашенските си Black Peak-ове, защото не ми се занимаваше с поръчки от други държави в момента, а и се надявам че ще са добър избор. При готовия резултат, ще постна снимки и впечатления, за да съм от полза на други хора които имат подобни въпроси и дилеми относно покупка на подобен велосипед :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта