Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот jd » Пет Юни 08, 2018 1:51 pm

Благодарности за описанията по-горе. Днес отидох да си подам молбата за трети номер и ми отне под 5мин. цялото нещо. Служителката дори беше учудена, че си нося всички документи, които трябвало. Да видим сега след колко време ще е готова.

Да попитам само - аз ли да им се обаждам или те се обаждат? Ако не се обаждат, горе-долу колко време отнема (10 дни?) Мерси.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот ivansavov » Пет Юни 15, 2018 1:09 pm

jd написа:В случая КАТ са прави.

Затова има решения куп - багажници, които са с горен монтаж (тоест върху покрива на автомобила). Един много добър и препоръчван от мен вариант са тези

Друг вариант са багажниците, които са със светлини (в сайта, в секция "Изпробвано" мисля имаше една статия на Любо точно за един такъв багажник на Thule).

Съгласен!
ivansavov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пет Дек 02, 2016 9:25 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот jd » Пет Юни 22, 2018 12:36 pm

Благодарности на vlekov за инструкция за изкарване на номер :beer:

Днес успях и аз успешно да се сдобия с трети, червен номер. Отне ми около 3 часа и половина, с цялото чакане. Като цяло са се понаучили, че има такова животно трети номер и тъпите погледи бяха сравнително малко.

Само да допълня към инструкцията следните неща:
- таксата е 20.18лв.
- след като си внесете документите в "аквариума" и отидете до касата на банката, от там ще ви върнат. Мен ме върнаха преди да платя, за да намеря и да се уверя, че наистина табелата е налична в КАТ. Това става на гише 52 или 53, където си повисях бая. Това е същото гише, където накрая ще получите новата табела и новите талони
- искат да сложите багажника върху теглича преди да влезнете в каналите. Само показване на вело багажника от багажника на автомобила не искат и увикват.

vlekov написа:А сега да се похваля, вече и аз имам издадена трета табела:
5285623685299576118-account_id=1.jpg

И за да допълня предишния си постинг ще обясня как точно става и взимането на табелата. И така:
- Отделяте си може би два часа от работния ден;
- Товарите багажника, палите колата и газ към КАТ;
- Паркирате вътре покрай сградата с каналите и се нареждате на опашката пред аквариума на входа. Когато ви дойде реда, подавате на гишето "етикета от солети", на който е написан входящия номер на вашата молба, обяснявате, че сте за трета табела за вело-багажник, подавате също голям+малък талон, лична карта и полица за застраховка ГО. Девойката им тегли по един телбод, въвежда данните в системата и ви подава заявлението, което е попълнила на компютъра вместо вас. Към него са прикрепени с въпросния телбод двата ви талона и етикета от солети. Плащате си таксата за табелата и отивате до бялата будка в двора с каналите, в която стои полицай, който ви взима талоните с етикета от солети и заявлението, и ви посочва канал, пред който да се наредите. Да уточня, че не е лошо периодично да обяснявате, че става дума за трета табела за вело-багажник, тъй като ще срещнете не един озадачен поглед.
- Нареждате се на канала. Когато ви дойде реда влизате, гасите двигателя, вдигате капака, проверяват ви VIN и сериен номер на мотора, показвате багажника, обяснявате, че вече сте дали необходимия документ за багажника (тъй като мен ме попитаха тоя багажник няма ли някакъв документ, аз обясних, че вече съм дал необходимото в деловодството заедно с молбата отпреди две седмици, а в себе си друго не нося в момента), следва кратко кумене от страна на персонала и ви пращат в секция "Регистрация", откъдето ще ви дадат табелата и новите талони;
- Изкарвате колата от канала, паркирате някъде и се нареждате на опашката пред секция "Регистрация", където чакате с трепет да чуете името си. В един момент ви извикват, връчват ви табелката с червен шрифт и двата нови талона и това е, всичко приключва, свободни сте да монтирате табелата както намерите за добре на багажника, няма нитове, няма чудеса. В моят случай багажника имаше предвидени три отчупващи се щипки, които са отляти заедно с пластмасовия панел, върху който се монтира табелата. Отчупвате ги, защипвате си табелата и си заминавате по живо, по здраво. Пак повтарям, НЯМА НИТОВЕ.
В новия малък талон, който вече е двоен, сгъваем, е записано, че имате издадена трета регистрационна табела с еди-кой си номер.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот 0g0 » Съб Юни 30, 2018 9:18 am

С доста голямо закъснение, но не бях влизал тук от 2016-та година. Да приключа темата (снимката е от началото на юни 2017)
Да се похваля, че бях първия с "подвижен" номер. т.е рег. табела, не е захванта неподвижно към багажника и може да се поставя на различни багажници.
DSC_0212.JPG
3-ти номер.
DSC_0212.JPG (342.14 KiB) Прегледано 8918 пъти
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bearsm » Пон Авг 20, 2018 2:26 pm

здравейте колеги, искам да попитам как стоя нещата с велобагажници на които не е предвидено да бъде поставен рег. номер.
Конкретия багажник за който става въпрос е този: https://www.saris.com/product/bones3

Но това далеч не е единствения вариант на които не е предидено от производителя да се поставя номер, а те все пак закриват номра на МПС-то

Поздрави
bearsm
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 8:36 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот jd » Пон Авг 20, 2018 3:15 pm

@bearsm: слагат се допълнителни lightboard-ове. Примерно Thule имат това - http://www.escadra.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%B ... /i1105.htm
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bearsm » Пон Авг 20, 2018 3:30 pm

jd написа:@bearsm: слагат се допълнителни lightboard-ове. Примерно Thule имат това - http://www.escadra.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%B ... /i1105.htm


Този вариант няма къде да бъдат закачени, това което поаказахте се пъха в тръбата на стойката която е с по голям диаметър, на този вариант с които разполагам няма как да бъдат закачени.

Единственият вариант който аз намерих в интернет пространтсвото е този: http://www.asuntospublicos.org/post.html#c18xODA4NQ==

Но до колкото разбрах от тук написанто във форума е не приложим в България
bearsm
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 8:36 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bearsm » Пон Авг 20, 2018 3:56 pm

Намерих и дръх вариант, който е доста прост всеки човек може и сам да си го направи, но дали наща народна милиция ще се съгласи да постави регистрационен номер на подобно "хвърчащо" нещо ............
https://www.ebay.co.uk/itm/Light-boards ... 3#shpCntId
bearsm
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 8:36 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот jd » Пон Авг 20, 2018 7:11 pm

bearsm написа:но дали наща народна милиция ще се съгласи да постави регистрационен номер на подобно "хвърчащо" нещо ............


Закачи го на реалния багажник, върху който ще слагат lightboard-a. Всичките тия джаджи са светлини + място за поставяне на регистрационния номер, така че не би трябвало да има значение. След това с документите и по описанията по-горе в темата и няма причина (формална и нормативна), по която КАТ да ти откажат регистрация и издаване на трети номер.

Честно казано обаче, ако си тръгнал към багажник за врата и после да слагаш lightboard, то по-добре да си вземеш да си сложиш теглич. За lightboard пак трябва да изкараш ток като за теглич и общо взето положението е на 50% направено. Просто споделям като някакъв съвет, който ми дадоха в Ескадра като ходих първоначално да гледам за багажници и тегличи (нищо че накрая си взех багажник не от тях :D )
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bearsm » Пон Авг 20, 2018 7:56 pm

jd написа:Честно казано обаче, ако си тръгнал към багажник за врата и после да слагаш lightboard, то по-добре да си вземеш да си сложиш теглич. За lightboard пак трябва да изкараш ток като за теглич и общо взето положението е на 50% направено. Просто споделям като някакъв съвет, който ми дадоха в Ескадра като ходих първоначално да гледам за багажници и тегличи (нищо че накрая си взех багажник не от тях :D )


Проблема е, че вече купих втора ръка въпросния багажник за варата, без да съобраза, че няма да няма достатачна видомост на номера и ще трябва да слагам трети номер.

и доколото гледам в интерент lightboard-а може да бъде захват с каишки за колелото, а не за стойката
bearsm
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 8:36 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот blagoev » Вто Май 28, 2019 5:44 pm

Благодаря на всички които дадоха насоки и съвети в тази тема. От вчера 26.05.2019 и аз притежавам трета табела. Пиша за да обновя информацията дано е полезна за някой. Общо взето нещата са доста лесни сега и пътеката е утъпкана от всички преди мен.

Първо подадох заявление на Гише 15 - Деловодство. Искат номерче от машината, но при мен нямаше много чакащи за там и отне 10 минути всичко. Чака се 10 дни преди да се ходи с багажника.
Искат копие на големия талон и заявление в свободен текст (както пише по-горе) и снимка от ръководството на багажника. Аз снимах първа страница, където беше чертежа на сглобения багажник, с телефон и я принтирах.

След 10 дни отидох в кат. Искат гражданска, малък, голям талон и лична карта на собственника на автомобила. Издават се нови талони така че старите талони смело ги перфорират. Въпреки утъпканата пътека при мен имаше малко смут че плащам за трета табела с кредитна/дебитна карта. Плащането става на място в "буркана" където се подават документите. Три каки незнаеха какви услуги да пуснат и се питаха една друга докато накрая едната си спомни.
При мен бяха така:
"Стойност на трета табела с регистрационен номер за автомобил" 6,18 лв
"Издаванае на трета табела за багажник за превоз на товари, закриващи задната табела" 10 лв.
Общо 16.18лв

Въпреки че предварително бях казал че не искам монтаж на табелата тази услуга изглежда вече я няма и не се заплаща. Погледнаха ме странно като го казах това.

След това питах човека в бялата будка на кой канал да се наредя и чаках. Явно уцелих някаква кафе пауза в 10:30 понеже там почаках доста. Вътре на канала "специалиста" ме кара да вдигна предния капак, погледна ВИН-а на колата и ме пита "Нали не си сменял двигател" :D. Багажника не го погледна въобще нито светлини нито нищо. :dontknow:
Извадих колата и отидох да чакам в чакалнята където чакат всички за табели. Има две тонколони от които като на централна гара казват 5-6 имена и който чул отива и взима номера. Там се чака доста, поне час. Нищо чудно при положение че вътре е пълно с бумаги и папки с документи. Като във ватиканската библиотека е.
С номера издават и нов малък и голям талон на който в долния ляв ъгъл пише че автомобила има трета табела.
Интересен момент при мен беше, че като си взех червения номер повечето чакащи се учудваха че е червен, и тези господа дето предлагат "съдействие при регистрация" се пулеха и гледаха умно ту мен ту номера. Пълно е стях и си говорят на първо име със служителите в КАТ. Незнам защо някой ходи да ги хрантути тези господа, но както и да е, явно където има търсене има и предлагане. Табелата я дават на ръка и не я занитва никой.

Това е. Дано съм бил полезен и още веднъж благодаря на тези които дадоха съвети като този да се носи застраховка гражданска отговорност, пожарогасител и жилетка и т.н

Редакция: забравих да уточня че става въпрос за КАТ София.

По-здрави
blagoev
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 27, 2019 4:58 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот nkc20 » Чет Май 30, 2019 7:59 am

blagoev написа:Интересен момент при мен беше, че като си взех червения номер повечето чакащи се учудваха че е червен, и тези господа дето предлагат "съдействие при регистрация" се пулеха и гледаха умно ту мен ту номера. Пълно е стях и си говорят на първо име със служителите в КАТ. Незнам защо някой ходи да ги хрантути тези господа, но както и да е, явно където има търсене има и предлагане.
По-здрави


Оффтопик: Тези господа ги ползват предимно лизингови дружества и рент-а-кар компании, които имат много регистрации и не им е възможно да отделят един или повече човека да висят нон-стоп в КАТ. Странно е, че не са знаели защо е червена табелата.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Gworan » Чет Май 30, 2019 8:11 am

blagoev написа:Интересен момент при мен беше, че като си взех червения номер повечето чакащи се учудваха че е червен, и тези господа дето предлагат "съдействие при регистрация" се пулеха и гледаха умно ту мен ту номера. Пълно е стях и си говорят на първо име със служителите в КАТ. Незнам защо някой ходи да ги хрантути тези господа, но както и да е, явно където има търсене има и предлагане.


Още офтопик: Аз с удоволствие и радост наех човек да ми регистрира колата в КАТ (ходил съм преди това два пъти и ми е отнемало поне 6-7 часа докато изляза от КАТ, и още по един час пътуване в посока до там), вместо да излизам от работа и да си губя времето. И пак бих го направил, заслужава си (докато не се направят коренни промени в системата там).
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот blagoev » Чет Май 30, 2019 2:16 pm

Да поясня за офтопика: Не ме дразни че има такава услуга. Дразни ме съществуването на задни вратички през които едни минават докато други чакат. И едни пари предполагам се разменят нерегламентирано понеже си знаем първите имена. Който ходи скоро да регистрира кола да обърне внимание колко коли минават през 1ви канал и колко се чака на останалите.
При авиокомпаниите Fast track го има да не чакаш при check in/boarding, но е регламентиран и всеки може ако реши да си го позволи. И парите отиват на правилното място, а не в джоба на "бате Веско"

Нека да останем в темата, че всеки има нещо да каже сигурно. Според мен за 16лв си струва човек да си извади номер вместо да рискува да го глобят. А и не отнема чак толкоз време сега.

Поздрави
blagoev
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 27, 2019 4:58 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот didonch » Чет Май 30, 2019 3:17 pm

За да се извади този трети номер задължително ли е колата преди това да има два? Примерно сега съм закупил МПС и те първа ми предстои регистрация, не може ли с първоначалната регистрация да се заяви и трети номер?
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот blagoev » Чет Май 30, 2019 6:20 pm

Според мен си трябва регистрация преди това, понеже първо се подава заявление като първа стъпка. А там искат копие на големия талон.
blagoev
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 27, 2019 4:58 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот moridinbg » Съб Юни 01, 2019 11:13 pm

Какво е изискването за мястото на самия багажник, на което се монтира третата табела? От наредбата не ми става много ясно, не можах да намеря и в закона. Правилата за ремарке ли важат? Трябва ли номерът да е осветен? Трябва ли багажникът да има габарити?

имащи място, определено от производителя за монтаж на табела с регистрационен номер


Това място при мен е една скоба с 2 болта, на която се завинтва номерът. Ще стигне ли за пред КАТ? Мисля да си сложа и светлоотразители по периферията, но ако трябва да са стопове и габарити ще е по-сложно.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Юни 03, 2019 9:41 am

Собствени светлини са нужни само ако багажникът закрива тези на автомобила, доколкото друго не е посочено в закона.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот moridinbg » Пет Юни 14, 2019 11:34 am

Взех си табелата днес. Голямо губене на времето, като цяло.
На каналите, където съм мианвал вече преди 2 месеца, не успяха да намерят номера на двигателя, писна им да го търсят и се направиха, че са го проверили. На багажника хвърлиха половин око, поради някаква причина ме питаха и там дали имам фактура за него, след като вече съм я дал с първоначалните документи, но само информативно, не искаха да я гледат...
За светлини не обелиха и дума, нито гледаха къде е предвидено да се сложи номера. Във всеки случай си взех един панел за номер и светлини Thule 976. В Ескадра изглежда не им е за първи път да продават такъв панел за не-Thule багажник.
Поне по цялата верига вече са запознати със системата за трети номер или поне знаят от кое друго гише да викнат запознат.
И да, червеният номер всява доста смут в будката, от където се взимат. Хора ходиха на гишето да питат колко струва да си избереш цветове :D
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот blagoev » Пет Юни 14, 2019 9:13 pm

хахаха, доста се посмях. Питат естественно. Почти съм сигурен че това е типичната българска черта, че повечето чакат за обикновен номер, но като видят червения на момента си мислят "абе.. аз дали не се прецаках нещо..."
:D
blagoev
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 27, 2019 4:58 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот hamsia » Пет Юни 21, 2019 11:53 am

Здравейте,
минах и аз по тази процедура
Преди всичко искам да благодаря на колегите, които са утъпкали и обяснили процедурата.
Иначе нещата са тегави без обяснение.

От всичко прочетено и видяно на практика мога да споделя няколко неща, които биха били полезни, а за някой все още не мога да ги разбера.

- на аквариума има номерче - когато се подават документите преди канала има един на бюро който ги раздава
- лелките и всички се правят на ударени - според мен протакат нарочно - при мен лично 4 минути търси в комбото коя е услугата. След като и направих забележка, че ако не знае да звънна на шефа и да питаме заедно някак си успя да го намери :)
- всяка лелка има терминал за плащане с дебитна или кредитна карта , но се прави на ударена и ви праща на банковата каса. Редовно премълчават или се правят на ударени , че бавно став аили не работи. - Моля споделяйте за да не се набутвате с 4 лева и да храним хрантутниците :)
- явно на канала има някаква врътка - това с номера на двигателя явно е редовен лаф - незнам какво се опитват, но при мене се прави на много важен и задава въпросите свързани с покупката на колата и нова ли е регистрирана
Също така не се виждал номера - аз лично му казах да си гледа работата и да не се занимава с неща дето не го интересуват
- получаването на документите и табелата - тука е голямата мистерия за мене - от всичко прочетено до сега, а и от предишен опит ( последно 2006) , останах с впечатлението, че се получават на ниската постройка до сградата с фишовете.
Сградата с мегафона и викахме едно време :)
След около 30 минути отидох да питам какво става с моите документи и се оказа, че имало още една сграда с мегафон - острани на канал 10 - отдясно на каналите се пада като си срещу тях навлизане.
Аз лично не можах да разбера каква е идеята , но е факт , че и на двете места хората получават табели и талони, но аз лично ги получих в тази която е долепена до каналите.
Иначе схемата е същата - чакаш мегафона да ти каже името :)

А относно чакането - при никакви хора на канал - 4 часа - калсика в жанра.
Но да се надяваме , че може да стане и за 30 минути - новина от днес: https://offnews.bg/obshtestvo/mozhelo-z ... 05853.html

Поздрави
hamsia
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 6:46 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот dbakalov » Чет Сеп 17, 2020 1:28 pm

Здравейте!
Имам лизингов автомобил и искам да си купя багажник за теглич.От лизинговата компания ми казаха,че нямат процедура за регистрация на багажник при вече регистриран автомобил.Можело извършат това само при първоначалното регистриране.Какво се прави при тези обстоятелсва? /легално/ :D
Благодаря предварително!
dbakalov
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:25 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот gssatcc » Чет Сеп 17, 2020 3:01 pm

Купуваш си багажник за тавана или си изплащаш лизинга. Не се сещам за трети вариант.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот didonch » Пет Сеп 18, 2020 9:41 am

dbakalov върни се при лизинговата компания и им кажи, че КАТ нямат процедура процедура за първоначална регистрация с трета табела. За да заявиш трета табела, автомобила вече трябва да бъде регистриран(споделям пресен опит). Така че лизинговата компания трябва да прояви малко гъвкавост в отношенията си с клиентите ....
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Yash » Пет Сеп 18, 2020 5:33 pm

Докато се изплати лизингът, автомобилът се води собственост на лизинговата фирма. Съмнявам се да прояват каквато и да е гъвкавост. В случай че лизингът не се изплати, те си прибират автомобила. Третата табела остава безмислена.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот nkc20 » Пон Сеп 21, 2020 10:52 am

dbakalov написа:Здравейте!
Имам лизингов автомобил и искам да си купя багажник за теглич.От лизинговата компания ми казаха,че нямат процедура за регистрация на багажник при вече регистриран автомобил.Можело извършат това само при първоначалното регистриране.Какво се прави при тези обстоятелсва? /легално/ :D
Благодаря предварително!


Малко абсурдно ми звучи ситуацията. По принцип докато не си изплатиш лизинга и не се подпише договор за прехвърляне, автомобилът е тяхна собственост, и всяка промяна в регистрацията трябва да се съгласува с тях. Въпреки това, би трябвало да има вариант да се сложи трета табела, освен ако лизинговият договор изрично не го забранява. Според мен, просто не им се занимава с допълнителна администрация.
Все пак съветът ми е да си прегледаш внимателно лизинговия договор. Ако няма някоя забранителна клауза, продължавай да настояваш, според мен може да се постигне някаква договорка, която формално, за да си сигурен, че ще си изпълнят ангажимента, може да се "облече" и в писмен вид под формата на анекс.
Но, както написа и Yash, въпросът е доколко са гъвкави. Иначе, изземването на лизингов актив се практикува като крайна мярка и не е толкова често, защото не е толкова в интерес и на лизинговата компания. Далеч по-изгодно и да си съберат просрочията по лизинга, отколкото да изземат някой актив, който после трябва да реализират, много вероятно и на загуба, тъй като това обикновено не става веднага, а активът с времето си намалява цената.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Cu0 » Пет Окт 16, 2020 8:25 pm

Ако ти "откраднат" задния номер на колата, лизингодателят ще трябва да ти изкара нови номера, това дали не е удобен момент да поискаш и трети номер? Сигурно има някакви глоби/такси, но ми се струва най-евтиното решение в тази ситуация.

И сега здравейте! Прегледах цялта тема и макар този въпрос да е задаван, не намерих точен отговор по него. Няма да обяснявам защо, но и при мен изкарване на трета табела не е най-добрата опция. Възможно ли е обаче да си ползвам задната табела, като я преместя от колата на багажника? Тя не е нитована и преместването би отнело 2-3 минути? (или имаме закон, който забранява точно това действие?)
Какво става ако номерата не са български?

Така и така сме на темата, с една фактура и един багажник, табели за колко коли мога да заявя?
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот vasio » Пон Апр 18, 2022 7:05 am

Cu0 написа:И сега здравейте! Прегледах цялта тема и макар този въпрос да е задаван, не намерих точен отговор по него. Няма да обяснявам защо, но и при мен изкарване на трета табела не е най-добрата опция. Възможно ли е обаче да си ползвам задната табела, като я преместя от колата на багажника? Тя не е нитована и преместването би отнело 2-3 минути? (или имаме закон, който забранява точно това действие?)


Успя ли да намериш нещо по този въпрос?
Масово в Германия и Австрия така правят хората ама тук не мога го намеря по законите.
vasio
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 3:12 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот moridinbg » Пон Апр 18, 2022 10:06 am

Писано е и в тази тема - глобяват те, ако си преместиш номера от предвиденото за това място на колата, нитован или не.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bobige » Нед Май 01, 2022 12:22 pm

Ако си преместиш номера най-вероятно ще те глобят, да. Аз от 7 години карам с 3ти номер, който сам съм си направил и е копие на оригиналния, тоест не е с червени цифри. Не съм имал проблеми досега, не са ме спирали, не са ме питали нищо, включително и в Гърция. Може би и КАТ-аджиите, както тези където трябва да ги издават тия номера, не са много наясно, че има такова нещо... :D
bobige
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 10:39 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта