Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Yash » Съб Ное 15, 2014 12:02 pm

Insight написа:... как ми се иска това да са финландците от НОКИА.

За съжаление това вече няма как да стане...
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Insight » Съб Ное 15, 2014 12:35 pm

Yash написа:
Insight написа:... как ми се иска това да са финландците от НОКИА.

За съжаление това вече няма как да стане...


Знам какво се случи/ва с Нокиа и имаш огромно основание да отговориш по този начин... обаче има невидими, медийно пропуснати сили, които оставят надежда, че смисъла/качеството ще победи чалгата.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот raptor1987 » Сря Мар 04, 2015 3:05 pm

Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот garyhobson » Чет Мар 05, 2015 12:15 pm

Нови вело промоции от 12 март
http://www.lidl.bg/bg/-Sport-4708.htm
последната страница
garyhobson
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 10:42 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот windv » Пет Мар 06, 2015 9:29 am

garyhobson написа:Нови вело промоции от 12 март
http://www.lidl.bg/bg/-Sport-4708.htm
последната страница


Предишният път, когато имаше таква помпа, като от последната страница си я купих, първата се счупи при първия опит да я изпозлвам, смениха ми я с нова и тя засега е ок, но като цяло е кекава.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот b1k3ra » Пет Мар 06, 2015 12:07 pm

windv написа:
garyhobson написа:Нови вело промоции от 12 март
http://www.lidl.bg/bg/-Sport-4708.htm
последната страница


Предишният път, когато имаше таква помпа, като от последната страница си я купих, първата се счупи при първия опит да я изпозлвам, смениха ми я с нова и тя засега е ок, но като цяло е кекава.


Същата помпа си купих от Лидъл в Испания. Уплътнението за вентила е ужасно. Толкова е стегнато, че докато успея да го сваля изпуска около 0.3-0.4 бара. А често в усилието да го извадя бързо си надирам ръката по главини, дискове и т.н.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот uBaH » Пет Мар 06, 2015 1:37 pm

И аз ползвам една такава помпа, вече има-няма две години. Маркуча й е друго слабо място - няма грам оплетка вътре. Поне моя де.
Поначало е дебелостенен и твърд, но при по-усилено помпане (разбирайте опит за раздуване на безкамерна гума например), загрява зверски, става много мек и се пръска долу, при тялото на помпата. И аз вече 3-4 пъти развъртам гайката там, режа "цъфналото" парче и пак завивам гайката. Вече е с 15 см по-къс :D
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Pileto » Съб Мар 07, 2015 12:48 am

добре, че видях темата, защото си мислех да се оборудвам с такава помпа.
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот NomadRider » Пон Мар 09, 2015 1:22 pm

Мнения за очилата и ръкавиците?
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот windv » Пон Мар 09, 2015 4:50 pm

Не мога да видя в каталога кои ръкавици. През няколко цъкания ми забива, с chrome съм. Незнам дали са същите като моите от там. По-зимен модел черно и сиво с някви лентички гумени от вътрешната страна. За по-студено време, но не баш зимни, нито са водоустойчиви. Като цялоса доста твърди и шевовете от вътрешната страна, където са подгънати различните пластове стърчат доста и не е много комфортно.Също така са първите ръкавици, които ми изпотяват ръцете винаги във всякакво преме. Дълго време седяха неизползвани и сега зимата ги карам и бих им дал под средна оценка. От евтини материали са и единственото за което ги карам все още, е че са ми точни като размер и не са мнгоо обемни, но като яло не препоръчвам. Скоро ще ги засиля :smash:



Аз се оглеждам в едни ветро/водо защитни якенца. Има ги цвят зелено и синьо, с подлепени шевове отвътре. Някой да ги е пробвал? Не съм ги виждал в каталог.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот NomadRider » Пон Мар 09, 2015 5:04 pm

Аз съм ги мерил само, но са ми доста удобни.
Един приятел има такова и то го спаси, когато последно правихме поход до вр.Шипка. Запази го сух от дъжд и от сняг
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот rumen1bg » Пон Мар 09, 2015 5:32 pm

Здравейте, може ли някой да сподели мнение за каските и за чантата с инструменти? :D
Always wear a helmet when riding. It will not make you deathproof, but will increase your chances to avoid serious injury if you crash. A broken leg can be fixed. A broken brain cannot. Even if you see some of our riders without a helmet, it's only because they are complete idiots !
Аватар
rumen1bg
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пон Мар 09, 2015 10:28 pm

windv написа:Аз се оглеждам в едни ветро/водо защитни якенца. Има ги цвят зелено и синьо, с подлепени шевове отвътре. Някой да ги е пробвал? Не съм ги виждал в каталог.

Имам такова от лятото, ползвам го и сега - има много добри водоустойчиви и ветроустойчиви качества, не пропуска нищо и в двете посоки (като резултат, пак си мокър но от пот и конденз), подлепените шевове започнаха да се разлепват от ръкавите, циповете на джобовете имат навика да захапват материал и да блокират.
Като цяло е много добро якенце за парите си :agree:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот iPop » Чет Мар 12, 2015 1:37 pm

Взех си помпата и я пробвах. Имам чувството, че манометъра не показва много точно. Също така взех и чантичка с тулче и щанги за градската бангия. Доста обемна се оказа - има място за гума, тул, щанги, лепенки и разни други дреболии. Отдолу чантето има ластици и там също може да се сложи втора гума. А и това че има халка за стопче е голям плюс.
Само на тия термошишета им се чудих бая и накрая не взех. Някой ако си е купил да каже дали стават.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот b1k3ra » Чет Мар 12, 2015 2:52 pm

iPop написа:Само на тия термошишета им се чудих бая и накрая не взех. Някой ако си е купил да каже дали стават.


Конкретно за Лидълски не мога да кажа, но преди време имах едно термо. Ползвах го само 2-3 карания.
За мен този тип не стават - при нормалното винаги като пия, стискам и шишето. По този начин е хем по-лесно, хем не се губи време.
С това което имах, заради двойните стени със стискане не ставаше, а без подобна намеса глътките бяха много малки и след безумни усилия за засмукване.
Обема също е доста по-малък от стандартно шише със същите външни размери.
Да не говорим, че разликата с обикновено като време преди да стане водата на чай не беше достатъчна за да си заслужава посочените неудобства.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот rumen1bg » Чет Мар 12, 2015 6:29 pm

iPop написа:Взех си помпата и я пробвах. Имам чувството, че манометъра не показва много точно. Също така взех и чантичка с тулче и щанги за градската бангия. Доста обемна се оказа - има място за гума, тул, щанги, лепенки и разни други дреболии. Отдолу чантето има ластици и там също може да се сложи втора гума. А и това че има халка за стопче е голям плюс.
Само на тия термошишета им се чудих бая и накрая не взех. Някой ако си е купил да каже дали стават.

Преди минути се прибрах. Сега съм се сдобил вече с тулчето за под седалката и една нова каска. Съгласен съм за чантата, изглежда много удобна и много скоро мисля да пробвам как е с нея.
Always wear a helmet when riding. It will not make you deathproof, but will increase your chances to avoid serious injury if you crash. A broken leg can be fixed. A broken brain cannot. Even if you see some of our riders without a helmet, it's only because they are complete idiots !
Аватар
rumen1bg
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Da Nail » Чет Мар 12, 2015 6:56 pm

Някой нещо за ръкавиците да каже :magnify: ?
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот koko1969 » Пет Мар 13, 2015 9:15 am

взех си седалка "трекинг" за о градо и направо си е супер за тея 14 кинта
koko1969
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 8:05 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Telepatok » Пет Мар 13, 2015 10:14 am

Четох коментарите за помпата дотук, и реших напук да я взема да видя колко е лоша :)

Първото вадене на щуцера от вентила (автомобилен) беше кошмар. Гумичката се скъса моментално.
Напомпах още 3 гуми като изчистих остатъците от уплътнение по щуцера преди това. Махането стана по-лесно.
В тази връзка мисля като се скапе направо да сменя целия маркуч със щуцера, имам резервни.

Иначе самата помпа работи ок, вкарва доволно големи количества въздух наведнъж.
Манометърът показва вярно, но проблемът му е че е с голям диапазон и не може да се види налягането прецизно.
Не знам кой ще си помпа гумите до над 11 атмосфери.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот windv » Съб Мар 14, 2015 12:56 am

след безброй помпаници , все още се вади трудно от вентилите. няколко пъти даже като ми се отплекваше ръката и си я срязвах в диска на спирачката...вече внимавам, но се замислям дали да не го сменя и въобще дали се проадават хубави накрайници, които биха паснали лесно. не съм търсил такова нещо до сега.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот marsa » Съб Мар 14, 2015 9:20 am

Ако говорите за помпата Crivit от 13 кинта в брошурата, накрайника и маркуча ми изглеждат стандартни. Даже накрайника много прилича на този:
https://www.bike-components.de/en/Park- ... -8-p36871/

По ирония на съдбата имам Park Tool със същия накрайник и преди нея имах китайска noname помпа с копиран 1:1 накрайник, който обаче също беше с кофти уплътнение, само че в другата крайност - изяде се много бързо. Та за старата ми помпа си бях купул посочения горе, съответно си пасна и всичко беше ОК.

Така че мисля че подобен накрайник ще пасне, би трябвало болшинството да са съвместими.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот X_NRG » Пон Мар 16, 2015 9:38 am

Имам помпата от предишната партида преди около половин година, а сега си купих и още една, защото имах нужда. Новата помпа има този проблем за който говори windv, но при старата го няма и накрайникът е супер дори след доста употреба. Това ме кара да си мисля, че просто в тази партида са направили прекалено дебело уплътнение и това може да се реши с нов накрайник. Като цяло, за 13лв, дори с този проблем, съм крайно доволен.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Pileto » Чет Мар 19, 2015 7:19 pm

то малко не е за тук, но какво ще кажете за баланс колелетата в кауфланд?
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Vel0-Mania » Сря Апр 22, 2015 9:24 am

От Четвъртък 23 април

Колелото, моят приятел :)

http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=611
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот victortrt » Сря Апр 22, 2015 4:23 pm

Миналата година си взех раница като тази от брошурата /лика от последния пост/ и не я препоръчвам, защото на второто ползване се скъса коланът за през гърдите, а отделно материята е много мека с произтичащите от това проблеми. Просто трябва да се приема като велораница за 18 лева.
Машинката според мен е същата като продаваната във Веломания на Барбиери, но там е с 8 лева по-скъпа. Тя върши работа като пръска в двете посоки /което си е нормално според мен/. Върши работа само за велосипеди с външни скорости. Включеният в комплекта обезмаслител според мен отстъпва по обезмасляващи качества на обикновената газ за осветление.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот zoltek » Сря Апр 22, 2015 8:04 pm

А някой има ли отзив/впечатления от шортите?
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот NomadRider » Сря Апр 22, 2015 9:02 pm

Някой случайно да има наблюдения върху помпата и ръкавиците?
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот DragAirlines » Сря Апр 22, 2015 10:17 pm

NomadRider написа:Някой случайно да има наблюдения върху помпата и ръкавиците?


Колега, само на тази страница има поне няколко мнения за помпата. :popcorn:
DragAirlines
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Авг 02, 2013 8:43 am
Местоположение: София

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот NomadRider » Чет Апр 23, 2015 9:49 am

Коментарите са за помпата от миналата промоция в Лидл, онази беше 5 лв(друга беше и на външен вид), така че смятам има разлика :beer:
"Ако искаш здрав и евтин за поддръжка мотор, купи си колело."
Аватар
NomadRider
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Мар 06, 2015 11:25 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот victortrt » Чет Апр 23, 2015 12:59 pm

NomadRider написа:Някой случайно да има наблюдения върху помпата и ръкавиците?

Сигурно и при двете качеството ще отговаря на цената, тоест за тези пари толкова. Пък и за ръкавиците важното е най-вече като паднеш, те ад понесат ожулванията вместо ръцете ти. Ако търсиш комфорт и т.н. едва ли те ще са най-успешния избор.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта