Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот C_Mo » Сря Май 09, 2012 3:33 pm

Dolph написа:Да има прилични велоалеи из целия град няма да ми пука за метрото.


не познавам ентусиаст на тема 'придвижване с велосипед в града' на когото да му пречи липсата на вело алеи.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот madsnake » Сря Май 09, 2012 3:34 pm

Skoinks написа:Аз пък живея в София от 16 години, пътувам с градски транспорт всеки божи ден и досега съм видял колела в градския транспорт точно три пъти. И трите пъти беше в трамваи и и трите пъти беше толкова празно, че не направи впечатление на никому. Аре да не мелодраматизираш и да не го изкарваш като толкото голям проблем, щото не е.


Аз живея от 23-24, както и да е. Ако искате и по хеликоптери си ги катерете.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Skoinks » Сря Май 09, 2012 7:15 pm

madsnake написа:
Skoinks написа:Аз пък живея в София от 16 години, пътувам с градски транспорт всеки божи ден и досега съм видял колела в градския транспорт точно три пъти. И трите пъти беше в трамваи и и трите пъти беше толкова празно, че не направи впечатление на никому. Аре да не мелодраматизираш и да не го изкарваш като толкото голям проблем, щото не е.


Аз живея от 23-24, както и да е. Ако искате и по хеликоптери си ги катерете.


E, мама му мръсна, за какво си чешете езиците като ви е през фара?
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Morpher » Сря Май 09, 2012 11:27 pm

Колеги, не се карайте ;)
Не това беше идеята на темата. Исках да се наблегне на обсъждане на линиите към близките селца(може би някои от тях са квартали). Никой не го е еня за тия, дето се качват в 102 от SCC до семинарията, за да отидат до магазин Industrial(не им правя реклама, ами просто съм виждал дечурлига с трактори да си спестят пустото и въртене нагоре 500 м). Аз също не изгарям от желание, да се кача в автобус с колелото, но за да карам в Локорско примерно, трябва да измина 25-30 км в едната посока просто, за да започна маршрута си. Не ми е проблем разстоянието - проблем ми е умората от него :)
Аз обичам да карам и на асфалт, дори с гуми 2.5/2.35 и по 150 ход отпред и отзад, просто предпочитам единствения си наистина свободен ден, да го прекарам в каране из планината, а не в опити да сигна до нея :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hrissim » Сря Май 09, 2012 11:29 pm

muho написа:Мястото на колелото не е "В", а пред автобуса както е по някои по-бели страни, закача се отпред и няма да пречи на никой. Инвестицията това да се направи в нашият транспорт е нищожна, дори може да се оборудват само някои линии. http://www.youtube.com/watch?v=j2rQCvoBVjk

По-добре отзад.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krach » Чет Май 10, 2012 7:51 am

този автобус който са закачени отзад ми изглежда като че не е от градски транспорт.
Предполагам на другия отпред където са колелата, е с идеята шофера да не тръгне докато ти си качваш или сваляш колелото.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот valenci » Чет Май 10, 2012 8:40 am

Аз лично ползвам съвсем рядко транспорта и то само ако вали или е тъмно и ме е страх да се прибирам през Борисовата градина. Иначе в Германия е безплатно за колела (с изключение на сутрините от 6 до 9, когато е навалица), в рейсовете и трамваите си има специални места, които съответно се отстъпват и се налага да слезнеш или сбуташ някъде, ако се качи инвалидна или детска количка. Но в Германия е безплатно и пренасянето на какъвто и да е багаж, както и животни. Като се замисля, май навсякъде в Европа е безплатен багажа, само при нас се плаща. :)
valenci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 10:53 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот THEZOGGO » Чет Окт 18, 2012 9:58 am

Това което ще пусна като информация не засяга велосипедите и техния превоз, а само пътниците които пътуват с карта. В случая ако сте студент или ученик цените посочени тук --> http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport ... a-stydenti не са актуални за периода 6 месеца - всички линии и 3 месеца всички линии, съответно 110 и 60 лв.

Ако за един месец - всички линии в градския транспорт плащате 21.50 лв, то според тези изнесени цени за 6 месеца вие плащате 110 лв като спестявате 19 лв, тъй като ако всеки месец плащате 21.50 лв за 6 месеца общата сума която сте дали за карта за граския транспорт за всички линии ще бъде 129 лв.

Вчера когато отидох да си купя карта за 6 месеца за всички линии и си бях приготвил 110 лв, с идеята да ми излезе по-евтино (друг в ръпроса колко евтино излиза придивижването с масовия градски транспорт в София) и да не се редя на опашка всеки месец. Служителката от касата на която отидох ми каза, че от април или от май мсесец 2012 вече няма такива цени на картите от рода на 6 месеца всички линии - 110 лв. Ами ако искам за 6 месеца ще трябва да си платя 129 лв. Аз се намесих, като й казах, че официалната информация която има на сайта на СКГТ е такава, че за 6 месеца плащаш 110 лв. Тя сви рамене и каза ами не са променили информацията.

Това за мен е подвеждане на клиента, Освен това ако един човек иска да се абонира за дадена услуга в истинските европейски държави, ползваш преференциални цени. Но явно тук, вече не е така. И тъй като официалната невярна информация която аз имам продължава да си седи на сайта на СКГТ, аз сега ще се обадя на телефон 0700 13 233 и ще им кажа, че информацията която предоставят е невярна и трябва да я махнат за да не заблуждават други клиенти.

Но явно така е в България (Welcome to Bulgaria the magic lives here) има администрация която не си върши работата а същевременно взима пари за бездействието си.

Та да знаете, че ако сте студент или ученик, за какъвто и период да искате карта за транспорта за всички линии в София, пак ще си платите по 21.50 лв.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот THEZOGGO » Чет Окт 18, 2012 10:29 am

Така, ето развръзката на историята. Сега се обадих на телефон 0700 13 233 (на цената на един градски разговор, друг е въпроса защо не е безплатен тоя телефон, а да речем на някои супермаркети е безплатен) и след като изчаках системата да ми обясни кое копче да натисна в моя случай - 9 - "за други въпроси" се свързах с операторката която типично по български не беше много любезна, все пак и плащам част от заплатата като си плащам картата, та около 5 мин се опитвах да й обясня, че линка до който достигам когато напиша в гугъл "цени на карти за студенти" ми излиза на първо място в търсачката със старата информация която явно не е актуална. Тя се опитваше да ме убеди как някой друг бил качил нещо, проблема не бил при тях, къде съм бил влезнал, какво съм гледал и такива неща, които ако знаех, че човека отсреща не работи в компания в която се изисква със сигурност миниамлна компютърна грамотност, щях да бъда с друго отношение и да обясня като на прост човек, както трябва да направи за да види това което виждам аз, а именно да отвори www.google.bg и да напише в правоъгълничето което е празно "цени на карти за студенти". След 5 минутна борба, служителката от другат страна на телефона успя да направи това което й казвам и оооооо изненада ами да това бил стария им сайт който продължава да бъде активен. Казах й че аз не съм длъжен да знам кой е стария им сайт, кой новия и кой средния. Пиша в гугъл това което ми трябва и ми изиза информация която се оказва че не е актуална, а това си е абсолютно подвеждане на клиената. Служителката ми обясняваше как е трябвало да влезна в еди кой си сайт софиатрафик. еди какво си и там имало цените. Аз й казах, че съм ги видял в последствие тези нови цени, но това което съм написал в търсачката и би трябвало да ми покаже кое е актуално, се оказвам че не е. След като успя да се навигира в линка който аз бях използвал първоначално, се съгласи, че тази информация е стара и трябва да бъде свалена. А защо не са я свалили, ами явно защото има администратори на сайта които по цял ден си бъркат в носа, и затова взимат пари. А когато аз отивам да си платя за услуга която искам да използвам и се оказва, че тази услуга е с променени правила в случая цени, никой не се интересува. Явно е нормално информацията в България да е стара и неактуална. Нямаше да се ядосам ако бях в някое малко село, където да речем транспорта е 2 пъти в деня и примерно картата там струва 20 лв за месеца. Нали това е СКГТ столичния транспорт, голямото нещо, метро и не знам си там още какво. Важото е стара и нова информация да си седят на едно, пък обикновените юзъри да се чудят на какво да вярват.
Ще видим кога ще свалят информацията която им репортнах. Хммм нека да помисля, може би след 3 месеца. Ако случайно, не забравят. Само, че ако забравят и информацията я има пак другия понеделник - 22.10.2012 г. пак ще се обадя.

Ако наистина виждате някакви нарушения и прочее, звънете на телефоните които са дадени, че иначе няма оправия. То вярно, че България е страна на неограничените възжможности ама нека малко да ги ограничим. Става дума за някакви прости услуги като карта за транспорта и те се издънват.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот subritual » Чет Окт 18, 2012 5:35 pm

Според мен, за по-сигурно трябваше да звъннеш и в Гугъл да им кажеш да не излиза на по-преден план неактуалната информация,за да не се объркат още хора :beer

Все пак,те сега като го махнат и кеша ще го пази още...
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот doodko » Сря Окт 24, 2012 10:35 am

Аз се опитах да се кача с колелото в метрото (бях спукал гума и не ми се буташе), но... не ми разрешиха. Ето ги правилата:
Пътник с редовен превозен документ има право да превозва по линиите на метрото велосипед, при следните условия:
- в делнични дни - след 21 часа;
- в почивни и/или празнични дни - целодневно;
- велосипедът следва да е във вид, който да не замърсява превозното средство;
- след закупуване на отделен билет за велосипеда от билетен автомат на входовете на метрото или от касиер в билетна каса на "Метрополитен" ЕАД.
... При превозване на велосипед при условията на чл. 9, ал. З, пътниците са длъжни да се качват и слизат от последния вагон на метро влаковете.

"Нахраних" ги добре на ум, отидох на съседна трамвайна спирка и се качих (добре, че беше празен). Не знам как е уреден въпросът, не намерих в последствие информация в интернет, но си превозих велосипеда бързо и удобно :look:
Виж, с влак си е истинско приключение, но не е по темата :)
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Hell_Man » Сря Окт 24, 2012 10:57 am

doodko написа:Аз се опитах да се кача с колелото в метрото (бях спукал гума и не ми се буташе), но... не ми разрешиха. Ето ги правилата:
Пътник с редовен превозен документ има право да превозва по линиите на метрото велосипед, при следните условия:
- в делнични дни - след 21 часа;
- в почивни и/или празнични дни - целодневно;
- велосипедът следва да е във вид, който да не замърсява превозното средство;
- след закупуване на отделен билет за велосипеда от билетен автомат на входовете на метрото или от касиер в билетна каса на "Метрополитен" ЕАД.
... При превозване на велосипед при условията на чл. 9, ал. З, пътниците са длъжни да се качват и слизат от последния вагон на метро влаковете.

Добавям и това:

Наредба за превоз на пътници и условия за пътуване с масовия градски транспорт на територията на Столична община достъпена в 12 ч. на 24.10.2012 г.

Чл. 13. В превозните средства на обществения транспорт не се допускат за превоз:
1. Лица, които представляват опасност за сигурността на пътниците или реда в превозното средство;
2. Лица, които са под влияние на алкохол или друго упойващо вещество;
3. Лица в нехигиеничен вид и/или заразно болни;

4. Вещи, които могат да повредят или замърсят превозното средство;
5. Запалителни, избухливи, отровни вещества и други вещи и предмети, представляващи опасност за пътниците и персонала;
6. Предмети, превозът на които е забранен със закон;
7. Предмети, които поради своите размери и естество, създават неудобство за пътниците.
8. (изм. с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012) Живи животни и птици. Изключение се прави за полицейски кучета, кучета-водачи на незрящи хора, кучета, обучавани за водачи на незрящи хора, и кучета-домашни любимци.

Чл. 14. На пътниците в превозните средства на обществения транспорт се забранява:
1. Да стоят на стъпалата на превозните средства и да пречат на затварянето на вратите;
2. Да разговарят с водача или да отвличат вниманието му по друг начин по време на движение;

3. Да нарушават реда и спокойствието на останалите пътници;
4. Да замърсяват и повреждат превозните средства и апаратите за таксуване;
5. С действията си да застрашават безопасността на движението и сигурността на останалите пътници;
6. Да извършват търговска, рекламна и религиозна дейност;
7. Да пушат и да консумират храни и алкохолни напитки в превозните средства и метростанциите;
8. Да преотстъпват превозния си документ на други лица.


В една друга тема стана на въпрос "може ли или не може с колело" и натежа мнението, че е субективна преценка на шофьора и има правото да не те пусне.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Сря Окт 24, 2012 11:07 pm

Точно пък, с БДЖ юридически имаме право да си возим колелата на всеки влак, по всяко време.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Hell_Man » Чет Окт 25, 2012 8:21 am

hitar_potter написа:Точно пък, с БДЖ юридически имаме право да си возим колелата на всеки влак, по всяко време.

Като спазваме определените законови условия: товарен вагон, билет, качване 15 мин. преди тръгването на влака. Мисля, че това бяха основните.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот nihonjin » Чет Окт 25, 2012 9:26 am

Hell_Man написа:
hitar_potter написа:Точно пък, с БДЖ юридически имаме право да си возим колелата на всеки влак, по всяко време.

Като спазваме определените законови условия: товарен вагон, билет, качване 15 мин. преди тръгването на влака. Мисля, че това бяха основните.

Вече няколко пъти пътувам до Перник с влака. Новите мотриси нямат товарни вагони, така че си държа колелото до мен. В старите композиции го вкарвам в купето, като така блокирвам единия ред седалки, но никой от кондукторите досега не ми е правил забележка - може би защото влаковете, с които пътувам са полупразни. Разбира се, купувам си билет за колелото.
nihonjin
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 3:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот THEZOGGO » Чет Окт 25, 2012 11:34 am

Ooo пътуваш до Перник, попътувай от София до Кюстендил и обратно до София от Кюстендил и ще те питам колко комфортно си пътувал с БДЖ и колело. Това, че предлагат някаква услуга от БДЖ ги боли ****, това е България, все пак нормално е да няма къде да си сложиш колелото в Сименсите. Апропо, то има ама предвид това, че пътниците превозват кашони пълни с живи кокошки, зарзавати и каквото още се сетите в отсечката София-Кюстедил-София, положението е такова, че то няма място за самите пътници камо ли ако трябва да качиш и колело. Освен това. в дестинацията посочена от мен пускат толкова "дълги" композици, а и скоростта е "адски висока", че се чудиш, следващия път шо не караш на самоход до Кюстендил от София, така хем ще спестип нерви, хем ще има повече място за кокошки, хем ще стигнеш с 1 час по-бързо от влака. БДЖ - "Благодарим Ви, че ни Докарахте Живи!"

Hell_Man написа:
hitar_potter написа:Точно пък, с БДЖ юридически имаме право да си возим колелата на всеки влак, по всяко време.

Като спазваме определените законови условия: товарен вагон, билет, качване 15 мин. преди тръгването на влака. Мисля, че това бяха основните.


Абе пичове, абе чудя се колко пъти сте ползвали услугите на БДЖ и е трябвало да превозвате колело. В който и пътнически влак да се качите няма товарен вагон. Съответно колелото автоматично отива в задната част на последния вагон. Качвате се и какво виждате оооо чудо там е кенефа на вагона. *** капан дето се вика. И са кво прайм нали не трябва да пречим на пътниците, е да, ама пречим щото като вкараме две колела в малкото разстояние което е останало до кенефа и не може да се влиза в кенефа. А бедните пенсионери с определена партийна принадлежност, като ги засърби простата и гледат да влезнат с всичка сила в кенефа, пука им, че там има велосипеди, няма значение каква им е цената. Напират и тва е. То верно е, че не е тяхна работа, че уважаемото БДЖ като държавна компания за превози освен, че предлага услуга, не създава и условия за правилното и изпълнение, а именно да обърнат вагона да речем, като в задната му част да не е кенефа а да е предната част на последния вагон. Или просто да боднат един пощенски вагон. Няма пари, няма вагони, така ли. Като тръгнете да речем към Перник, само давам пример, 500 м след Централа гара на стари релси има, незнам колко броя изтърбушени вагони, раждясали с изпочупени стъкла и прочее, ок, те не се движат ами да ги върнт на вторични, да ги рециклират, нещо да направят по въпроса, че да изкарат пари от тях. Готов съм и 5 лв да дам за да си превозвам колелото, обаче предвид услугата която е момента предлага БДЖ ми то и 50 ст. не струва. Тоест хабиш повече нерви които ти струват след това много повече средства отколото да си доволен и спокоен, че ето виждаш ли подпомагаш държавната икономика и прочее.

Качваш се във влака, купил си си билет и кондуктора те пита къде ще ги оставиш тия колела, да речем 3 на брой, и ти казваш, най-отзад, че ще ги сложиш. Кондуктора на свой ред ти казва, ами то отзад има кенеф, там ще пречат, и къде по-дяволите да си завра колелата за които съм платил, имам билет. Просто има едни абсурди, които простете ми, но съм сигурен, че стават само в България. В отсечката от Карлово до София в пътническия влак се качват много "наши братя" как да ги нарека мммммммммммм иска ми се по един начин, но няма да дам определението. Та сещате се предолагам кои са. Едни дето като се качат на влака и не си плащат билета, и казват на кондуктора, че са си го платили преди това и той е забравил. Да на такива неща съм бил свидетел. И понеже са 20 човека а кондуктора е сам, с началник влака - двама човека до тук. Машиниста него не го броим - той си кара влака. А пък българите дето роптаят само срещу тези "наши братя" се скриват в миша дупка и изобщо не коментират и се изнасят в предната част на влака, така, че остават само кондуктора и началника на влака - двама човека срещу 20, айде иди им кажи на "братята", да слезнат, че не са си платили билетчето което им струва по 50 ст, понеже пътуват от махала до махала като растоянието е 5 км, освен, че се возят фрии, качват кучета, домашния преживни животни, кокошки и прочее. Та официалните лица на администрацията на БДЖ във влака не могат да реагират на това интересно приключение, да не може да защитят правиалта и законите които важат, а именно има услуга, ами плащаш си за нея и тва е. Това разбира се е едно много малко перо, загуба на пари в БДЖ, но го има и когато ти искаш да пътуваш удобно и си плащаш, виждаш, че други не си плащат и е ясно, че няма да има скоро оправия и ще продължаваме да се чудим къде и как да пътуваме с родното БДЖ. На гореописания случай съм присъства два пъти в отсечката София - Сопот-София.

Изобщо специално за БДЖ имам толкова да разказвам, че не е истина...
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот KiselotoMliako » Чет Окт 25, 2012 1:28 pm

:offtopic: Тотален офтопик:
Зогич, треснах ти минус и ще ти кажа защо:

1-во: Тоя уолл-пост няма нищо общо с темата на темата.

2-ро: Писнало ми е да гледам "само в България", "българите се скриват в миша дупка" ... ти къде теглиш чертата между теб и българите? Който иска да промени нещо го прави, мрънкането на никой не е помогнало в тоя живот, а е извънредно грозно и подтискащо да го гледаш навсякъде около теб.

3-то: Аз за БДЖ колко мога да ти разказвам, ще ми викаш Шехерезада после, ако седнем на по бира, но в конкретния случай си адски неправ да ги храниш... Пътническите превози се издържат изключително от дотации, щото имат СОЦИАЛНА функция, която се състои в осигуряването на транспорт на ПЪТНИЦИ от/до най-затънътените кътчета на милата родина. Ако ще и 500лв да ти направят билета за колелото, пак ще е на загуба влака, така че, моля те, недей да си мислиш, че плащаш за някаква услуга, понеже въобще не е така. Целокупният български народ плаща за да вървят все още пътническите влакове, а ти просто използваш въпросната система, където можеш и ако ти изнася съотношението "цена" на билет/услуга.
На база горното, надявам се, ще се съгласиш, че към настоящия момент осигуряването на адекватен транспорт за велосипеди е най-, ама НАЙ-последния кусур на цялата организация.

Та така, айде наздраве, и повече писане в "Похвали се" отколкото в "Оплачи се" стил ти пожелавам! :beer:
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот THEZOGGO » Чет Окт 25, 2012 2:47 pm

Да, прав си не трябва само да се оплакваме. Трябва да променим стратегията.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот xcII » Пет Окт 26, 2012 1:32 am

така си е ... БДЖ в тази тема си е :offtopic: ...

Но, аз пък искам да ударя едно рамо на @THEZOGGO, щото за БДЖ, колкото и лошо да се каже... пак не е достатъчно.. Аз го събирам в една дума -> Мърлячи. Няма как да не си мърляч, когато твърдиш на сайта си и по телефона, че има товарен вагон, а както е споделил от челен опит и @THEZOGGO такъв нема..

KiselotoMliako написа:..Целокупният български народ плаща, за да вървят все още пътническите влакове, а ти просто използваш въпросната система, където можеш и ако ти изнася съотношението "цена" на билет/услуга...


Това е така, ама това че има социална функция значи ли че требва да Ш*Т? То и хижите имат социална функция, но тва не значи че требва х.Рай да мяза на %$#@!.. нали.. Та в тая връзка, на нешто което е зле, нема как да се каже че е добре. Казваш да се действа, а не да се реве.. много активно и позитивно ми звучи.. а само добави как да се действа с/у тея малоумници от БДЖ? :bigeyes: :P
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот KiselotoMliako » Пет Окт 26, 2012 8:04 am

:offtopic: Брутален офтопик, обещавам: последен.

Скъпи хсII, макар че във форумите е прието всеки да знае всичко, и всячески да налага своята универсална и всеобхватна истина, ще трябва да те разочаровам, че в моята раница "маршалски жезъл, редом с диплома по ядрена физика" не фигурират. Поне не днес.
Далеч не е в моята компетенция да предлагам решение как да бъде възстановен социален стълб, който не носи печалба, в условията на икономика управлявана от мафиоти и некомпетентни юпита, играещи си на тука има-тука нема с въпросния целокупен български народ.

Но железницата, миличък, не можеш да я сложиш под общ знаменател "мърлячи". Железницата за много хора е призвание, и колкото и смешно да ти звучи, голяма част от тези ентусиасти (намиращи се най-вече в долната част на хранителната пирамида - там до релсите и във влакчетата) седят там, защото за тях това освен ниско (и рядко) платена професия е и мечтаната работа, и хоби. Туй, драги ми хсII, са хора идеалисти, които не са много на мода в днешното общество, най-малкото щото не върви да влезеш в мола омацан до уши с масло. Та тех, ако обичаш да ги изключиш.

На средно и високо ниво в тая пирамида що за хора работят, честно казано не ми се коментира, щото не му е тук мястото. Само ще ти кажа, че "мърлячи" и там е много далеч от истината. Там са най-големите безхаберници и престъпници, с които някога съм се сблъсквал. Там има чутовно количество спрели хора, хора готови да продадат и майка си за скрап. Част от тези хора заслужават чисто и просто да бъдат изправени до стената. Ама това как да стане - едва ли някой може да ни каже.

Молбата ми към теб, уважаеми хсII: преди да почнеш да надаваш вопли, че "нещо" трябва да се промени, и да търсиш форумни революции - спри, огледай се и ако мнението ти има смисъл - го напиши.

Щото иначе си обикновен хейтър.
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот dob111 » Пет Окт 26, 2012 8:57 am

Кратък разказ

"Ония горе са виновни, они са виновни!" - каза възмутено и на диалект кондукторката, докато вземаше левчето на пътника, без да му издаде билет, а в същото време се правеше, че не забелязва до себе си групата пушещи във вагона за непушачи.

Край на краткия разказ

Та изводът е - не всеки "долу" е светец, а всеки "горе" крадец.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Hell_Man » Пет Окт 26, 2012 9:51 am

dob111 написа:Кратък разказ
"Ония горе са виновни, они са виновни!" - каза възмутено и на диалект кондукторката, докато вземаше левчето на пътника, без да му издаде билет, а в същото време се правеше, че не забелязва до себе си групата пушещи във вагона за непушачи.
Край на краткия разказ
Та изводът е - не всеки "долу" е светец, а всеки "горе" крадец.

Изводът ти е строго некоректен и популистичен - не виждам в дадената ситуация реакция от тези "горе", за да докаже, че поне един от тях не е "крадец" и е "светец", както твърдиш.
Да не говорим за думичките "възмутено", "на диалект", "без да издаде билет", "правеше, че не забелязва": е страшен образ и изографиса на тая дама. Представих си я като някоя Гертруда триглава, дето обира парите на нещастните пътници и си ги присвоява, а после отива да хвърля сантасе и белот с пушещите.
Освен това ти какво направи по въпроса? Погледна ли данните на баджа ѝ, написа ли оплакване, заведе ли му входящ номер в системата им, поинтересува ли се дали има разследване по случая, използва ли данните, за да дадеш гласност на проблема? :deal:
Да направя ли нова тема за "Недоволство от БДЖ-то", защото явно има какво да се каже, а каквото и да си говорим, то все още не е част от Столичния градски транспорт.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот xcII » Съб Окт 27, 2012 9:17 pm

:offtopic:

Hell_Man написа:..Да направя ли нова тема за "Недоволство от БДЖ-то", защото явно има какво да се каже, а каквото и да си говорим, то все още не е част от Столичния градски транспорт...


ако те влече направи.. тъкмо ще видим колко хора ще кажат добра дума за БДЖ.. :)

KiselotoMliako написа:..Но железницата, миличък, не можеш да я сложиш под общ знаменател "мърлячи". Железницата за много хора е призвание, и колкото и смешно да ти звучи, голяма част от тези ентусиасти (намиращи се най-вече в долната част на хранителната пирамида - там до релсите и във влакчетата) седят там, защото за тях това освен ниско (и рядко) платена професия е и мечтаната работа, и хоби...


Не искам да се заяждам, "миличък", но на тея които работят в БДЖ не би трябвало да им е хоби, а професия, т.е. професионално отношение. Аман, в БГ, повечето да си възприемат работата като хоби, а хобито като професия.

ed. НЕ мога да приема за професионално отношение това, че БДЖ обявяват на сайта си, че има товарен вагон, отлично знаеки че такъв НЯМА! (ed^2 На мен лично ми се е случвало 3 пъти, да бъда точен.. И да, тези от ниското ниво не са най-много за порицание, а тези над тях, но какво от това, говорим за корпорацията БДЖ. Тва си е Мърлящина, както и да го погледнеш.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Съб Окт 27, 2012 11:45 pm

Бля - бля - бля... Хора, още не е дошла зимата - карайте, не си чешете пръстите на клавиатурата, пишейки само мрънканици. Аман от недоволни by default.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот xcII » Нед Окт 28, 2012 12:10 am

па аз си карам.. а ти?

изобщо, тук се говори за +/- на обществен транспорт в БГ, а не за "мрънканици"..
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот barcode_hc » Нед Окт 28, 2012 9:28 am

Аз само не мога да схвана защо смятате, че след като имате велосипед, притежавате и изконното право да го превозвате в градския транспорт, дори и да се дупчи билет? :dontknow:

:offtopic:
THEZOGGO, човек, не се обиждай, ама написа огромна простотия за БДЖ. В бързия влак до Бургас има товарен вагон за велосипеди, оборудван със стойки. И това си го пише в разписанието, просто явно ти не си гледал и си очаквал може би по подразбиране всеки влак да е оборудван с такъв вагон. Също никой в БДЖ не е длъжен да ти осигурява място за велосипеда. И въпреки това няма никакъв проблем да се превозват 3 велосипеда на платформата на вагона (от личен опит го пиша, така че спокойно, не ме нападайте излишно), просто вместо двете врати се отваря едната, но след като са таксували билетите за тях и явно не пречат на качването и слизането, няма просто какво "въпреки" да ти кажат. ;)
Аватар
barcode_hc
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krach » Нед Окт 28, 2012 9:52 am

@barcode_hc

Никой не говори за изконно право да си возя велосипеда в градски транспорт, още повече в пикови часове физически няма как да стане. НО не мога да си обясня какво право дава на НЯКАКВИ хотра да мрънкат, че си возя велосипеда и то с билет. Той (велосипеда) е товар, както тубите на бабите и пазарските торби, чанти и други боклуци които всеки мъкне БЕЗ да дупчи билет за тях. Един вид щом съм качил велосипеда в транспорта има място за него и съм го таксувал. Другото което е, в повечето разширения на автобуси и др градски транспорт велосипеда не взема място и на един човек.
Да не ме охулите, как да си карам колелото а не да го возя в транспорт, да уточня. Карам го и за 2 години съм се качил 2 пъти с него в гр.транспорт и то до Железница, за което си го таксувах.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот barcode_hc » Нед Окт 28, 2012 10:10 am

И ти в случая си прав, но не мисля, че трябва да недоволстваме ако шофьорът (например) ни направи проблем. Все пак си остава вратичката в правилника за свободното тълкуване, защото никъде не е упомената думата "велосипед".

ПП: Аз също съм превозвал велосипед в градския транспорт и съм си дупчил билет за него, също помествайки го така че да не пречи.
Аватар
barcode_hc
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krach » Нед Окт 28, 2012 10:39 am

barcode_hc написа:И ти в случая си прав, но не мисля, че трябва да недоволстваме ако шофьорът (например) ни направи проблем. Все пак си остава вратичката в правилника за свободното тълкуване, защото никъде не е упомената думата "велосипед".

ПП: Аз също съм превозвал велосипед в градския транспорт и съм си дупчил билет за него, също помествайки го така че да не пречи.

:agree:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Нед Окт 28, 2012 11:53 am

barcode_hc написа:THEZOGGO, човек, не се обиждай, ама написа огромна простотия за БДЖ. В бързия влак до Бургас има товарен вагон за велосипеди, оборудван със стойки. И това си го пише в разписанието, просто явно ти не си гледал и си очаквал може би по подразбиране всеки влак да е оборудван с такъв вагон.

Предполагам, че е имал предвид случаите, в които товарния вагон е обявен, потвърден по телефон, а в действителност - липсва. Честно казано, считам за уместно мрънкане само относно грешнна информация по телефона. БДЖ си имат къде-къде по-големи проблеми от подвеждаща информация за наличието на фургони в сайта.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 137 госта