Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот crazy_biker » Чет Фев 28, 2013 1:50 pm

Понеже не изчетох цялата тема,защото вече започва да се повтаря да не кажете после нещо.
Много хора както и аз спускачите нали според XC-тата сме един вид маумни,защото не можем или не искаме да бутаме или караме на горе.Ами искате ли на вас да ви дам едно колело с двукорона вилка,около 15-21 килограмово колело,броня и още протектори и да видим дали още сте толкова отворени.
Знам,че отговора ми не е към тази тема но там до където бях стигнал вече си бяха излезли от темата ! Пак казвам не съм я чел цялата.
И само да кажа ,че бях сполучил веднъж на един добър шофъор в 69 , но това му беше май първото за деня каране и нямаше хора , но все пак трябваше да си дупча билет.
crazy_biker
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 11:07 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот veskoz » Чет Фев 28, 2013 5:26 pm

crazy_biker написа:Понеже не изчетох цялата тема,защото вече започва да се повтаря да не кажете после нещо.
Много хора както и аз спускачите нали според XC-тата сме един вид маумни,защото не можем или не искаме да бутаме или караме на горе.

Колега, грешиш генерално. Първо-обобщаваш, второ-гледал си байк филми. Кажи ми колко от карачите видя да се качват на някакъв вид градски/междуградски транспорт?! Николко! Имат си пикапи когато се шляйкат на собствена глава и специално организиран транспорт покрай мероприятията.
crazy_biker написа:Ами искате ли на вас да ви дам едно колело с двукорона вилка,около 15-21 килограмово колело,броня и още протектори и да видим дали още сте толкова отворени.

Кой и за какво е крив на избора ти?
crazy_biker написа:Знам,че отговора ми не е към тази тема но там до където бях стигнал вече си бяха излезли от темата ! Пак казвам не съм я чел цялата.

Не си губи времето. От горните редове става ясно, че файда йок.
crazy_biker написа:И само да кажа ,че бях сполучил веднъж на един добър шофъор в 69 , но това му беше май първото за деня...

И какво от това?
crazy_biker написа:...и нямаше хора , но все пак трябваше да си дупча билет.

Винаги трябва! ...все пак...

:peace:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот puleto » Чет Авг 22, 2013 5:59 am

Някой някъде из темата беше споменал, че е хубаво да имаш право да си качваш колелото в градския транспорт. Е вчера паднах от собствената си глупост и се пребих с колелото. Целия бях в прах и малко кръв и едвам ходех. Качих се в автобуса и се прибрах, но докато чаках автобуса все пак бях притеснен дали ще ме качат. Според мен трябва да се разреши превозването на велосипеди защото всичко става.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Slade » Чет Авг 22, 2013 8:45 am

Разбира се, че е хубаво да имаш право. В ситуация като твоята трябва някой да е кретен да не ти позволи да се качиш, особено след като си му обяснил за какво става въпрос. Всеки може да падне, всеки може да изкриви капла и т.н., безумно е километри да мъкнеш 10-15 кила на гръб, особено ако си и контузен.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот рада » Чет Авг 22, 2013 9:22 am

Ако сте го казали, но съм пропуснала - извинете ме. Аз редовно си возя шосейката на метрото - събота преди карането, често и след него, защото не ми се минава през трафика на София в 4 следобеда. Иначе байка сам го качвала на Боянските рейсове, но е било само за две-три спирки, само на върлия наклон. Принципно събота и неделя на метрото може неограничено, в делнични дни - след 9 вечерта. И си купувате билет. За автобуса не спазих нищо от това, ама мен в Бояна ме познават даже и шофърите, та може затова да не са мрънкали... :beer:
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот DragAirlines » Чет Авг 22, 2013 2:55 pm

Аз също няколко пъти съм си качвал колелото в автобуса и до сега съм нямал проблеми. Друг е въпроса, че трябва да се съобразяваме с конкретната ситуация. На никой не му е приятно в пълен автобус да се качи някой с къде чисто, къде не толкова чисто колело и да стане мазало... :nono:
DragAirlines
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Авг 02, 2013 8:43 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот puleto » Чет Авг 22, 2013 4:25 pm

рада написа:Ако сте го казали, но съм пропуснала - извинете ме. Аз редовно си возя шосейката на метрото - събота преди карането, често и след него, защото не ми се минава през трафика на София в 4 следобеда. Иначе байка сам го качвала на Боянските рейсове, но е било само за две-три спирки, само на върлия наклон. Принципно събота и неделя на метрото може неограничено, в делнични дни - след 9 вечерта. И си купувате билет. За автобуса не спазих нищо от това, ама мен в Бояна ме познават даже и шофърите, та може затова да не са мрънкали... :beer:

Ти си ясна, с това тяло можеш да се возиш и в скута на шофьора той е навит, ама при мен не е така. Става въпрос да си извоюваме права за такива които нямаме твоя външен вид.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Чет Авг 22, 2013 9:30 pm

puleto написа:Ти си ясна, с това тяло можеш да се возиш и в скута на шофьора той е навит, ама при мен не е така. Става въпрос да си извоюваме права за такива които нямаме твоя външен вид.

Kaкто неведнъж сме коментирали, по принцип имаме право да си возим велосипедите в ГТ. Друг е въпросът, че шофьорът може, ако не му харесваме, да не ни пуска. Но по принцип е разрешено.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот puleto » Чет Авг 22, 2013 10:21 pm

PtD написа:
puleto написа:Ти си ясна, с това тяло можеш да се возиш и в скута на шофьора той е навит, ама при мен не е така. Става въпрос да си извоюваме права за такива които нямаме твоя външен вид.

Kaкто неведнъж сме коментирали, по принцип имаме право да си возим велосипедите в ГТ. Друг е въпросът, че шофьорът може, ако не му харесваме, да не ни пуска. Но по принцип е разрешено.

Ами не може и всъщност това е причината за коментарите. Аз съм се возил няколко пъти по различни причини, но не може. Веднъж не ме качиха и ми казаха директно, че не е разрешено. Може в метрото след 21ч. и т. н. Просто не разбирам защо не искате да постигнем едно допълнително право? Аз не съм спускач и въобще не ме интересува и вълнува те как се качват на Витоша, но зимата като ходя на ски си нося 60л. раница, ски, щеки, обувки и нито някой ме спира, а и не дупча билет. Не разбирам с какво клоездача е по- малко от скиор с багаж като мен, че да бъде дискредитиран по този начин или с майка с шейна и дете за което не дупчи билет. Аккцента не е върху билетите, а върху правото ни.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Пет Авг 23, 2013 9:21 am

Да си беше направил труда да прочетеш темата отначало, а?

viewtopic.php?p=843216#p843216
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот puleto » Пон Авг 26, 2013 6:30 am

PtD написа:Да си беше направил труда да прочетеш темата отначало, а?

viewtopic.php?p=843216#p843216

Да де ама за метрото само и то при определени часове и дни. И не разбирам защо да може да си нося ските с обувките от които капе вода, но не мага да си кача колелото. Или да ида с 12 год. дете с транспорта до село Кремиковци и да покараме из района. Защото с 12 год. дете аз няма да карам от ж. к. Дружба до Кремиковци заради неговата безопастност.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот taurus13 » Пон Авг 26, 2013 7:34 am

Бе и ти са праиш че не разбираш са. Колелото заема доста повече място и е по-опасно за другите пътници, щот мирно не стои, па и стърчат разни кормила и прочие. Ако се лашне авобуса на некъде ще се разлетят колела вътре.
Кат искаш на Кремиковци, ще идеш с кола. Нямаш кола - да имаш! :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот mariko » Пон Авг 26, 2013 7:55 am

Абе, Puleto, ти си чел на диагонал това, което ти е постнал PtD, май :). Колело МОЖЕ да се качва в превозните средства на масов градски транспорт, но МУ ДУПЧИШ БИЛЕТ. САМО ЗА МЕТРОТО има ограничения.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Пон Авг 26, 2013 3:57 pm

Meрси, mariko. :) :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Alpina » Пон Авг 26, 2013 5:03 pm

Не му се нахвърляйте така. За някои хора влакът е единственият "градски" транспорт. И по навик го карат така...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот puleto » Чет Авг 29, 2013 7:17 am

taurus13 написа:Бе и ти са праиш че не разбираш са. Колелото заема доста повече място и е по-опасно за другите пътници, щот мирно не стои, па и стърчат разни кормила и прочие. Ако се лашне авобуса на некъде ще се разлетят колела вътре.
Кат искаш на Кремиковци, ще идеш с кола. Нямаш кола - да имаш! :D

Номера с колата е ясен, ама какъв пикник ще е ако не пия една ракия. Не е като да не съм ходил с колата и да съм карал пил, ама не е оферта.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот рада » Чет Сеп 05, 2013 7:51 pm

Утре, при условие, че е неработен ден, дали ще разрешават с колелца в метрото?
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Stefan_trekkie » Чет Сеп 12, 2013 11:48 am

Според новата наредба, софиянци вече няма да купуват билет за багаж, ски, сноуборд, шейни, скейтборд и домашни любимци, когато пътуват с тях в градския транспорт. С колело ще можем да се возим само в метрото и то след 21:00 часа в последното вагонче. В събота и неделя, както и в празничните дни ще можем да качим велосипеда през целия ден.

Количките на инвалидите, както и тези на майките също няма да се таксуват.


[url]
http://news.data.bg/2/bulgaria/510515/% ... 1%80%D0%B8[/url]
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот mariko » Чет Сеп 12, 2013 3:48 pm

Аз се свързах с СКГТ и като отговор получих, че все още си важи наредбата, която си знаем:
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=96
т.е. може си не само в метрото, независимо какво този писач на сензации е разбрал. Просто си дупчиш билет.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот buran » Чет Сеп 12, 2013 6:01 pm

mariko написа:Аз се свързах с СКГТ и като отговор получих, че все още си важи наредбата, която си знаем:


Те и хората са написали, че новата наредба чак другия четвъртък предстои да се приеме... ако изобщо се приеме
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот рада » Чет Сеп 12, 2013 9:05 pm

Според това, което разбрах, няма вече колело в автобус, трамвай или тролей. Дори и с билет. А билет за метрото за колелото? За това нищо нямаше или..?
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот MartinBG » Пет Юли 05, 2019 8:56 pm

Предварително се извинявам, че съживявам старата тема :)

Днес имах случка в автобус заради този детски велосипед (без помощните колела), която реших да споделя тук.

Към 12ч на обяд се качихме от спирка Бизнес Парк в линия 111 - дълъг автобус, имаше около 20-ина човека в него - в посока Околовръстното (целта беше да стигнем до Железница с градски транспорт, че да може детето да покара по Панорамната алея), и докато намествах велосипеда, чух шофьора да се провиква нещо от сорта на "Колелото - долу!". Не чух какво друго "нареждаше", защото бях в задната половина на превозното средство и дори в първите секунди си мислех, че има и друг, не-детски, велосипед в автобуса. Оказа се, че ние сме адресантите на нареждането и слязохме бързо, тъй като ме хвана абсолютно неподготвен (досега не сме имали проблеми с превоза на детско колело), но най-вече защото нямах никакво намерение да си развалям деня със спор от подобно естество - още по-малко пред детето, или да бавя другите пътници.

Както и да е, след 2 мин. бяхме в автобус 314 до Бистрица, а после и в 69 до Железница без каквито и да е проблеми с шофьорите по тези линии.

Потърсих актуалната наредба и - за мое смайване, тя разрешава превоза единствено на детски велосипеди с помощни колела:

Чл. 13. (1) Пътуващите с редовен превозен документ имат право да превозват в превозните средства на обществения градски транспорт:
...
6. безплатно - ски с щеки поставени в "ски сак", сноуборд, скейтборд, сноуборд шейна или детски велосипед с помощни колела при условие, че не създават неудобство на другите пътници.


В старата наредба е имало изискване и за дължината на велосипеда:
Чл. 12. Пътник с редовен превозен документ има право да превозва в превозните средства на обществения градски транспорт:
...
6. (изм. - Решение № 617 по Протокол № 52 от 21.11.2013 г., изм. и доп. - Решение № 270 по Протокол № 12 от 14.04.2016 г.) безплатно ски с щеки поставени в "ски сак", скейтборд, сноуборд шейна или детски велосипед с помощни колела и дължина до 1,20 м. при условие, че не създават неудобство на другите пътници.


Оказва се, че превозът на всяко двуколесно, което не е детско и с помощни колела, не е разрешено.
Това включва и детските велосипеди без педали, тротинетки и т.н.

Пазете си помощните колела, че може да ви потрябват при превоз в софийски автобус! :rofl:
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Alpina » Съб Юли 06, 2019 9:32 am

Добре де - нали си го цитирал - това е за "безплатно".
Нямаш ли право да го превозиш с билет за него.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот MartinBG » Нед Юли 07, 2019 11:54 am

Alpina написа:Добре де - нали си го цитирал - това е за "безплатно".
Нямаш ли право да го превозиш с билет за него.


Не. Превозът на "не-детски" велосипед се регулира от следните две точки:

Чл. 13. (1) Пътуващите с редовен превозен документ имат право да превозват в превозните средства на обществения градски транспорт:
...
4. велосипед, само в последния вагон на метровлак в метрото, след закупуване на карта за еднократно пътуване за метро/ еднократна превалидирана хартиена карта за метро, издадена от оператор в каса на територията на метростанцията или билетен автомат на територията на метростанцията при следните условия:
а) в делнични дни - след 21 часа, а в почивни и празнични дни - целодневно;
б) да не замърсява превозното средство.
...
7. безплатно - велосипед, превозван на велобагажник в автобус, трамвай, тролейбус или електробус, само когато са оборудвани за целта и не се замърсява превозното средство.


Точка 7 няма какво да я коментираме...
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта