RAM Freeride 2008

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот X_NRG » Сря Авг 12, 2009 12:41 pm

Никъде не намерих информация за големината (в инчове) на S/M/L размер рамки. Някой знае ли?
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот dEcLiNe » Сря Авг 12, 2009 1:00 pm

X_NRG написа:Никъде не намерих информация за големината (в инчове) на S/M/L размер рамки. Някой знае ли?

S - 17"
M - 17.5"
L - 18"

това е според сайта на РАМ :) :beer:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот X_NRG » Сря Авг 12, 2009 4:22 pm

Ей, съжалявам. Уж гледах, гледах, ама съм недогледал. Наистина си пише размерите. Жив и здрав да си, dEcLiNe.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот URNEST » Пет Мар 12, 2010 4:40 pm

...я да изровя малко темата.
Рамката вече е от 2 години на пазара и доста хора се сдобиха с такива. Интересно ми е дали всеки я кара с 222х70 шок. Понеже ми се иска да пробвам рамката си и с различен шок, се замислих дали пък с 216 няма да е още по-добре. В моя случай с вилка 203мм ход се очаква челния ъгъл да стане 65 градуса, хода отзад - 165мм и средното да слезе надолу. Като за предимно нанадолно каране как ще е? Гледам да се абстрахирам от факта, че хода ще намалее?
Другото което ми се върти в главата, е че както знаят хората които са карали тази рамка в продължение на хода си става регресивна или с други думи в началото на хода окачването е твърдо и умеква. Затова си мисля, че ако се сложи шок, който има настройка на хай спийд компресията, дори и по-малко хода няма да свършва така бързо. Ще очаквам и други размисления по въпроса. :)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот Rider94 » Пет Мар 12, 2010 6:50 pm

URNEST написа:...я да изровя малко темата.
Рамката вече е от 2 години на пазара и доста хора се сдобиха с такива. Интересно ми е дали всеки я кара с 222х70 шок. Понеже ми се иска да пробвам рамката си и с различен шок, се замислих дали пък с 216 няма да е още по-добре. В моя случай с вилка 203мм ход се очаква челния ъгъл да стане 65 градуса, хода отзад - 165мм и средното да слезе надолу. Като за предимно нанадолно каране как ще е? Гледам да се абстрахирам от факта, че хода ще намалее?
Другото което ми се върти в главата, е че както знаят хората които са карали тази рамка в продължение на хода си става регресивна или с други думи в началото на хода окачването е твърдо и умеква. Затова си мисля, че ако се сложи шок, който има настройка на хай спийд компресията, дори и по-малко хода няма да свършва така бързо. Ще очаквам и други размисления по въпроса. :)

Аз карам моя FR с 216x63мм Fox въздушен. Комбиняцията ми я предложи Иван когато купувах рамката.
Ходът и при мен е ~165мм, но рядко чуствам недостиг. Даже мога да кажа че на мен ми е идеално.
Карал съм FRи с 222мм шок и определено по-ниското средно ми придава повече стабилност и комфорт, но разбира се има и други фактори.
Според мен си заслужава да се сложи 216мм шок на тази рамка, но за да решиш сам е най-хубаво да пробваш.
Аватар
Rider94
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 4:44 pm
Местоположение: София

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот BRAMBARA » Пет Мар 12, 2010 7:17 pm

Питай двете момчета от "СПРИНТ" те карат с VIVID 5.1 216mm :agree:
BRAMBARA
 
Мнения: 855
Рейтинг: 1014
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 11:02 am

Re: RAM Freeride 2008

Мнениеот hitar_potar » Пет Мар 12, 2010 8:09 pm

Rider94 написа:Аз карам моя FR с 216x63мм Fox въздушен. Комбиняцията ми я предложи Иван когато купувах рамката.
Ходът и при мен е ~165мм, но рядко чуствам недостиг. Даже мога да кажа че на мен ми е идеално.
Карал съм FRи с 222мм шок и определено по-ниското средно ми придава повече стабилност и комфорт, но разбира се има и други фактори.
Според мен си заслужава да се сложи 216мм шок на тази рамка, но за да решиш сам е най-хубаво да пробваш.

също така е хубаво да кажеш с каква вилка си, че комбинацията ти е приятна. марио (URNEST) кара с травис трипъл 203мм отпред и според мен ще стане малко странно. :dontknow: да беше лирик 170мм, както той каза - да, ама като не е... :popcorn:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Предишна

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта