Снимка на месеца – август 2013 – класиране

След няколко страхотни пейзажа, споделени тази година в галерията на МТБ-БГ от MusicShaker (Любо Дончев), този автор най-сетне заслужено се добра и до първото място в конкурса и отново със снимка, която сякаш ни пренася на друго място и е озаглавена „Вечност в един миг“:

Автор: MusicShaker
Заглавие: Вечност в един миг

Снимката на Любо бе класирана на второ място от журито ни, но получи и силна подкрепа от публиката, с което събра най-много точки в крайното класиране. На второ място остана един от редакционните ни кадри, заснет по време на Националния шампионат в Пампорово и запечатал Стиван Стефанов с мощен дрифт – толкова мощен, че секунда след това той се озова на земята в облак от прахоляк. Тази снимка получи най-висока оценка от журито.

Автор: Любомир Ботушаров
Заглавие: Държавен шампионат по планинско колоездене 2013 – Стиван Стефанов

На трето място отново е наша редакционна снимка, показваща победителя в Borovets Open Cup 2013 Робърт Смит в калта по време на тренировките в неделя, преди финалното спускане:

Заглавие: Borovets Open Cup 2013 – победителя Робърт Смит

Не мога да пропусна обаче и снимката на Kokomir, която остана на четвърто място. Точно този кадър, заснет с камера от каската, спечели най-много симпатии от публиката и получи най-висока оценка от нея. За съжаление на автора обаче точно тук бе и най-голямото разминаване между жури и публика – вероятно заради това, че технически снимката изоставаше в сравнение с кадрите, заснети с фотоапарат. Във всички случаи, ако можехме да предложим и поощрителна награда, тя щеше да е за този участник:

Автор: Kokomir
Заглавие: Table top