Пукане в средното движение?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Пукане в средното движение?

Мнениеот Shadowknight » Пон Авг 15, 2005 10:19 am

SEARCH RESULTS:
Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error '80040e31'
Timeout expired
/forum/search.asp, line 547


Та тъй, започна да се чува едно такова дразнещо пукане (не е точно скърцане, но малко прилича), от средното движение. Особено като понатисна педалите (стръмно изкачване, или изправяне на педалите), и се усилва доста. Байкът е нов, както знаете... ;-) Та, това дали говори за дефект, или просто нещо не е донатегнато? Или някаква много евтина част са монтирали на Drag OTE дето дава фира вече (касета?)? :angel2:

Май днес ще се ходи на майстор...

Предварително благодаря! (пона де знам, какво да очаквам...)
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот Stuny » Пон Авг 15, 2005 10:29 am

ами доста има изписано , но след като ще ходиш на майстор може просто да затегнеш болтовете на курбелите и на плочите и ако продължава да скърца да ходиш да го видят

а иначе най-честия проблем (според мен) , особено при нови части е връзката касета-рамка , т.е сваля се касетата почиства се , смазва се и се слага пак
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Shadowknight » Пон Авг 15, 2005 10:45 am

Благодаря! :-)

Днес така и така отивам на майстор, нека го погледне средното движение (касетата).
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Авг 15, 2005 11:22 am

Мойто пука от 8 месеца:D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Пон Авг 15, 2005 1:05 pm

Ми пич, гледай сега - ако средното ти движение е на квадрат, вероятно са ти се развили болтовете на курбелите/щото може би вече има минимален луфт или просто не са завити качествено при сглобяването/.И на мен ми скърцаха по подобен начин, точно както го описваш.Решението е средно движение Octalink за 30лв. + курбели за него за 89лв./виж тук => http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=316 и тук => http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=605/ - тва е най-тънкия вариант, но ти решава проблема със скърцането!А сега с квадрата ще завиваш болтовете през ден, щото квадрата се разлуфтва и болтовете не държат...Успех!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Авг 15, 2005 1:29 pm

При мен пукането не се промени след стягане на болтовете на курбелите.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Cocko » Пон Авг 15, 2005 2:25 pm

Аз съм с квадрат и на скърцам. Болтовете ги стягам по- малко от 1/4 оборот всяка седмица и всичко е нормално.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Пон Авг 15, 2005 3:16 pm

[quote="unbekannt"]

Ми пич, гледай сега - ако средното ти движение е на квадрат, вероятно са ти се развили болтовете на курбелите/щото може би вече има минимален луфт или просто не са завити качествено при сглобяването/.И на мен ми скърцаха по подобен начин, точно както го описваш.Решението е средно движение Octalink за 30лв. + курбели за него за 89лв./виж тук => http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=316 и тук => http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=605/ - тва е най-тънкия вариант, но ти решава проблема със скърцането!А сега с квадрата ще завиваш болтовете през ден, щото квадрата се разлуфтва и болтовете не държат...Успех!
[/quote]
Най-тьнкия вариант е да отидеш при по-малко сакат майстор,който да монтира касетата добре и след 1-2 карания да притегнеш курбелите.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Shadowknight » Пон Авг 15, 2005 3:34 pm

Днес или утре ще минем през "Веломания", да видим, дали не може да се демонтира касетата, да се притегне и смаже всичко, което има за притягане и смазване, и после ще видим, дали пукането ще изчезне.

Ако се оправи, не го пипаме повече:-)

Ако след време пак се появи това гадно пукане, ще намерим по-добър майстор или ще си сменим направо касетата и курбелите с по-добри.

Мерси за съветите! :-)
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот tailor » Пон Авг 15, 2005 3:36 pm

[quote="Shadowknight"]

Благодаря! :-)

Днес така и така отивам на майстор, нека го погледне средното движение (касетата).
[/quote]

@Shadowknight, пукането е от педалите!
@Другите - всяка намеса на неквалифициран персонал води до отпадане на гаранцията
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Авг 15, 2005 4:19 pm

[quote="tailor"]

[quote="Shadowknight"]

Благодаря! :-)

Днес така и така отивам на майстор, нека го погледне средното движение (касетата).
[/quote]

@Shadowknight, пукането е от педалите!
@Другите - всяка намеса на неквалифициран персонал води до отпадане на гаранцията
[/quote]

Абе аз ходих в магазина на Д . Нестеров и там ми стегнаха болтовете на курбелите, но пукането остана.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот BOTR » Пон Авг 15, 2005 10:01 pm

Епа и аз го получих този проблем още в началото(нямасхе и седмица от както го зех) започна да пука викам да не е от централното но не усещаше се че е от педалите просто на ОТЕ педалите меко казано не струват.По добре даи 20-30 лева за едни педали(боже как звучи) ако не искаш това чукане да ти рови у музака.
BOTR
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 03, 2005 7:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Пон Авг 15, 2005 10:54 pm

@tailor, мерси за апострофа, но моят Спринт отдавна няма гаранция...все пак е на 2 години и нещо вече:beer:
@Cocko, не скърцаш, щот явно толкоз ти е карането в планината...отиди да скачаш от стълби и да газиш коренаци и после пак ше си говорим пукат или не...;)Освен тва не е нормално да ги стягаш тея болтове всяка седмица, щото резбите не са вечни...
@klmn, пукането не идва от поставянето на средното движение(ако разбира се не си с тъпите/най-евтините, разглобяеми движения със сачмен лагер) а от разхлабените болтове или от разлуфената ос/курбели - твоят майстор май не ти го е обяснил тва, да не му откраднеш занаята случайно...При касета/или капсуловано движение/ няма начин да пука от поставянето и, освен ако не си я завил само на първите 2 гривни от резбата и де...
@NovemberCharlie, ако касетата/курбелите са ти разлуфтени и да стягаш, и да не стягаш ше си пука...а ако си с евтино, разглобяемо движение, може да имаш луфт в лагера и оттам да пука.
@Shadowknight - успех!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 15, 2005 11:07 pm

@ Shadowknight

Виж дали пукането не идва от калниците! Щото при мен няма калници и нищо не пука... И послушай съвета на tailor, щото тея педали явно не ви оправят - трябва да се вземете по-хубави!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 15, 2005 11:13 pm

@ unbekannt

В последния си пост си надрънкал немалко глупости... Аз на твое място бих изтрил всичко освен мерсито за tailor и пожеланието за Shadowknight, за да не ставам за резил...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Авг 15, 2005 11:43 pm

[quote="unbekannt"]
@Cocko, не скърцаш, щот явно толкоз ти е карането в планината...отиди да скачаш от стълби и да газиш коренаци и после пак ше си говорим пукат или не...;)Освен тва не е нормално да ги стягаш тея болтове всяка седмица, щото резбите не са вечни...
@klmn, пукането не идва от поставянето на средното движение(ако разбира се не си с тъпите/най-евтините, разглобяеми движения със сачмен лагер) а от разхлабените болтове или от разлуфената ос/курбели - твоят майстор май не ти го е обяснил тва, да не му откраднеш занаята случайно...При касета/или капсуловано движение/ няма начин да пука от поставянето и, освен ако не си я завил само на първите 2 гривни от резбата и де...
[/quote]


Бих казал, че нормалното и на отиване, и на връщане от планината нищо да не ти скърца, независимо как си карал и какво си правил ;) Поне при хубавите компоненти е така :D
А за касетата е по-скоро обратното - достатъчно е да се е разхлабила дори с един-два нареза, за да започнат капачките да играят в рамката, което води до скърцане и пукане, а при невзимане на мерки, и до по-лоши неща :xx(:
От прочетеното дотук смятам, че най-вероятно tailor ще излезе прав за причината...:D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот unbekannt » Пон Авг 15, 2005 11:54 pm

Admin, именно, прав си!Само че тук нали говорим за ос на квадрат?Аз не съм виждал даунхилър да кара с ос на квадрат...и всъщност, ако квадратът беше читав и не скърцаше след повечко каране в планината, щеше ли да има octalink и ISIS?Май не...
За капачките може и да си прав, макар че досега нямам такива наблюдения...
@TOYAGA, какво не одобряваш, човече?Все пак се изказах на базата на лични вплечатления...може и да греша някъде, обаче тва че впечатленията ми са различни от твоите не прави изказването ми глупаво - проумей го!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Авг 16, 2005 12:05 am

Абе виж, осите на квадрат не са чак толкова лоши, особено ако са качествени такива. Не отричам предимствата на новите видове захвати, но все пак само до преди няколко години всички караха с оси и курбели на квадрат ;)
В конкретния случай говорим за евтин велосипед, значи смело можем да приемем, че касетата и курбелите му са далеч от върха на сладоледа. Но дори и при това положение не е нормално да скърцат и пукат докато са нови и не би трябвало да го направят скоро при нормалното каране, за което е предвиден велосипеда, т.е. за ХС. Ако все пак издават подобни звуци, значи нещо не е наред с тях, но това не е нормално. Това ми беше уточнението :thumb:
ти вероятно имаш предвид, че такива курбели и ос биха се износили по-бързо от ISIS/Octalink и съответно ще започнат да скърцат и пукат по-рано. С това, разбира се, съм съгласен, но пак всичко опира до материали и качество на изработка. :)
А за капачките на касетата - имах такъв случай с предишния си байк, касетата от по-предишния се разхлабваше, което моментално се проявяваше като скърцане. В моя случай се наложи смяна на касетата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот unbekannt » Вто Авг 16, 2005 12:17 am

Напълно съм съгласен с всичко, което каза!Само да добавя, нещо което съм изпитал на гърба си - преди да ъпргрейдна Спринт-а/доколкото 1 Спринт може да се ъпгрейдне/ бях с разглобяемо средно движение със сачмен лагер.Мислех че пукането е от разхлабените болтове на курбелите, от педалите, от разлуфените курбели/ос и т.н. - оказа се луфт/макар и незабележим иначе/ на лагерите...е, след смяна на движението с касета Truvativ и същите курбели всичко е ОК!:beer:
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Вто Авг 16, 2005 8:32 am

Пич,и аз сьм с рамка Спринт Аполон,фабричното средно го разбих за 1-2 месеца и сложих шИМАНО касета(монтира я Наско на 'Вашингтон')и за 2 год.няма никакьв проблем,при положение че вьртя мин.5000км.на сезон щот сьм тьп вело-куриер.Shadowknight и приятелката му не карат DH и мисля че курбел на квадрат ги устройва.Според мен пукането 90% идва от педалите,евтините ги чупех за 2 месеца макс.(при положение че сьм 80 и..кг)Сега сьм с VP от20лв.За един сезон-никакви грижи.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Cocko » Вто Авг 16, 2005 10:24 am

[quote="unbekannt"]

ако квадратът беше читав и не скърцаше след повечко каране в планината, щеше ли да има octalink и ISIS?Май не...
[/quote]

Щеше, защото така връзката става по- "корава" и се губи по- малко енергия при въртене. А и резбите наистина не са вечни, ама ти курбелите си ги отавяш незатегнати за да не ти се хабят болтовете/ касетата? Ако някой болт по колелото ми се завива с усилие много по- малко, от това което съм приложил, за да го затегна, значи се развил.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shadowknight » Вто Авг 16, 2005 10:26 am

[size=67]
[b]@всички[/b]

Заформи се разгорещена дискусия, както виждам... Не съм и предполагал, че едно такова пукане в средното движение може да го предизвика... ;-)

Бързам да внеса яснота: пукането се оказа, че [b]НЕ Е ОТ СРЕДНОТО ДВИЖЕНИЕ (КАСЕТАТА)[/b]!

От педалите беше!!! Нещата стоят така:

Обадих се във Веломания (магазина до Мед. Академия) и ми казаха, че могат да погледнат средното движение вечерта - колелата нали са в гаранция.

Преди това, обаче, минавам през магазина на Наско (на ул. "Г. Вашингтон"), защото бях си поръчал да ми намери нелоши педали - VP, модел VP-550, черни, с CatEye светлоотразители отпред и отзад. Преди карах с такива и бях доволен от тях - здрави, минимална поддръжка, със зъбчета (но не навиващи се, обикновени).

Както и да е, такъв модел нямаше (не се внасят/произвеждат повече?) и той беше поръчал други модели, сходни с 550. Аз веднага си харесах ето тези педали:

[img]http://petus-bulgaria.org/michel/img/VPIMGP2094.jpg[/img]

[img]http://petus-bulgaria.org/michel/img/VPIMGP2097.jpg[/img]

[img]http://petus-bulgaria.org/michel/img/VPIMGP2099.jpg[/img]

[img]http://petus-bulgaria.org/michel/img/VPIMGP2102.jpg[/img]

[img]http://petus-bulgaria.org/michel/img/VPIMGP2103.jpg[/img]

Пак са черни, хубави отразителчета (CatEye rullz!;-), само че оста им е малко по-къса и шипчетата са навиващи се. Цената - пак 25 лв. (Струват ми се дори малко по-добри от VP-550, btw) За каране по асфалт и от време на време XC, би трябвало да са подходящи.

Та монтира ми Наско педалите, качвам се на байка - и що да видя? ПУКАНЕТО ГО НЯМА!!! Ама никакво, нищо, от средното движение и курбелите - тишина! :-) :D :^:

То остави това, ами и байкът - като нов, съвсем друго усещане, при катерене, при бързо набиране по равно - толкова по-леко се въртят педалите, чудесно сцепление с подметките, с една дума - друго си е с педали за 25 лв. ;-)

Но, така заблуждаващо пукане се разнасяше от касетата/средното движение, а то - педалите били виновни! Че на "Онтарио"-то, дори на Team Edition, и досега се монтират едни от най-лошите педали [i]Money Can Buy[/i], то това се знае... Ама чак пък [i]пукане[/i], и то толкова страховито, че се бях уплашил, дали няма да ми се разпадне касетата в движение??? :bigeyes:

Сега всичко е наред! Поръчахме и за втория байк едни педали от същия модел, и до петък се надяваме да ги вземем. Мерси за съветите!

Добре е, че се оказа, че средното движение няма проблем. Ние също караме много (нищо, че не сме велокуриери;-) - по 5000 км на година се събират, и хубавите педали са от значение. Просто не можахме веднага да си харесаме/купим някакъв модел - иначе нямаше да заподозрем средното движение, така несправедливо! :D

[i]:offtopic:Има модели на VP, които също не са лоши, особено за градско каране/XC, и са дори по-евтини от тези, които сега си взехме - толкова ли е трудно DRAG да спре да слага такива ******* на колелата в класата от над 500 лв. и нагоре? Може един Team Edition да поскъпне с десетина лв. заради това, но няма да е необходимо [b]веднага[/b] да се хвърлят оригиналните педали и да се търсят нови... Това е просто идея, sorry за off-topic-a :-)[/i]
[/size]
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот TOYAGA » Вто Авг 16, 2005 10:57 am

[quote="unbekannt"]


@TOYAGA, какво не одобряваш, човече?Все пак се изказах на базата на лични вплечатления...може и да греша някъде, обаче тва че впечатленията ми са различни от твоите не прави изказването ми глупаво - проумей го!
[/quote]


Първо. Избягвай употребата на изрази от рода на "човече" *******************************.

Второ. Изказването ти Е глупаво, защото се основава на впечатления, базирани на свой ред на невежество в съчетание с грешни наблюдения.

Трето. ******************...

[size=67]Редактирано от Admin[/size]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Авг 16, 2005 11:15 am

@unbekannt:
имаш явно скромен опит, за да правиш такива крайни заключения. карал съм три години с една касета на квадрат и не помръдна и не ми казвай, че такъв ми е даунхила, щото курбела се беше изкривил 1 мм към рамката, а сглобката ос/касета беше желязна до последно. толкоз по въпроса дали се кара даунхил с квадрат. а това че ти не познаваш никой такъв говори зле не за квадрата...
а касетата ми вярно не беше нито от Спринт-измерението, нито Truvativ - беше raceface... така че впечатленията ти не са просто различни от тези на TOYAGA, те са доста много по-ограничени ако ме разбираш правилно.

Edit: С което искам да кажа, че ако се абстрахираш от звездичките на Admin, TOYAGA принципно е прав - да правиш такива смели изводи е малко смешно на фона на опита ти. Аз лично вече предпочитам думичката "смешен" пред думичката "глупав"...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Вто Авг 16, 2005 11:28 am

@ Admin

*************!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот unbekannt » Вто Авг 16, 2005 9:55 pm

ОК, пичове!Не съм само аз, да се оплаквам от квадратите...правете си изводите...сигурно всички, които се оплакваме от тях сме смешни...
@bikerider, къде е raceface, къде са касетите на т.нар. евтини велосипеди?
@TOYAGA, ако имаш да ми кажеш нещо, има лична - хората не са длъжни да четат оффтопик!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Вто Авг 16, 2005 10:42 pm

[quote="unbekannt"]

ОК, пичове!Не съм само аз, да се оплаквам от квадратите...правете си изводите...сигурно всички, които се оплакваме от тях сме смешни...
@bikerider, къде е raceface, къде са касетите на т.нар. евтини велосипеди?
@TOYAGA, ако имаш да ми кажеш нещо, има лична - хората не са длъжни да четат оффтопик!
[/quote]
В конкретният случай, осите и курбелите са здрави, и са монтирани без грешка !!!
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот unbekannt » Вто Авг 16, 2005 10:59 pm

ОК, нямам забележки или оплаквания към Веломания/а и пукането при мен започна извън гаранционния период/, просто споделих лични впечатления, но явно в тоя форум направиш ли го, някой хора започват да те охарактеризират, без да осъзнават че не са никои, за да дават характеристика на други хора, които не познават...въпрос на възпитание явно...:peace:
@tailor, радвам се, че сте отстранили успешно проблема:beer:
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 17, 2005 1:07 pm

[quote="unbekannt"]
@bikerider, къде е raceface, къде са касетите на т.нар. евтини велосипеди?
[/quote]


Ами нали това ти разправям бе сладур!!!!
Като не си карал читав квадрат недей да дрънкаш врели-некипели, че квадрата бил гадна технология и така нататък. По мои наблюдения от квадрат се оплакват хора, които не са в състояние да си поддържат велосипедите. Досега не съм видял един квадрат от какъвто и да е клас, който ако е стегнат хубаво и с ГРЕС на оста да се е разхлабил. Затова пък познавам купища хора, които се оплакват от квадрат и продължават да си монтират курбелите без смазка.

Да продължавам ли, или няма смисъл?

С две думи - говориш глупости на търкалета. Единствения недостатък на квадрата е, че ако не е затегнат хубаво се разбива лесно. Ама това не е недостатък на квадрата, защото за да се стегне хубаво и да се заклини върху оста му трябва СМАЗКА, иначе триенето пречи да се стегне като хората. След една седмица се дозатяга и после си пееш.

Ако обичаш изразявай се по-прецизно, защото ако беше казал "[b]евтините[/b] квадрати са кофти" едва ли някой щеше да спори с теб. Но това което каза беше съвсем друго. Както ти казах и преди - опитай първо хубаво сглобен квадрат и после приказвай големи приказки.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Cocko » Сря Авг 17, 2005 2:25 pm

В момената карам май един от най- качествените квадарати на шимано(произвеждащи се в момента) за палнински велосипед (FC-MC440) с много евтина ос и пак нямам проблеми. Монтиран е с грес (много обилни количества) и силно по моето разбиране затягане. Много пъти съм правил скокове без попивка и все още се държи.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта