Lezyne CRV-20

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Lezyne CRV-20

Мнениеот Admin » Сря Авг 27, 2008 1:18 pm

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ko3er » Сря Авг 27, 2008 3:05 pm

Преди няколко дни си купих същия туул.Абсолютно съм съгласен с впечатленията от статията.За момента не ми се е налагало да ползвам много от функцийте,но засега съм много доволен.Туул-а седи здрав и стегнат и усещаш,че можеш да приложиш сила без да му стане нещо. Добра работа ми свършиха почти всички шестограни на едно място докато сменях кормилото и лапата,защото по копит-а имам почти всички шестограни без 8мм.Направи ми впечатление колко удобен е ключа за спици,аз имам специален такъв,който ми е по-неудобен при работа.Само не ми е ясно този инструмент за дисковите спирачки за какво се ползва?Може би да се разделечат буталата на хидравличните спирачки при смяна на накладки или де да знам... :dunno: Ще се радвам да ми обясните ;)
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Мнениеот Alpina » Сря Авг 27, 2008 3:24 pm

ko3er написа:Само не ми е ясно този инструмент за дисковите спирачки за какво се ползва?Може би да се разделечат буталата на хидравличните спирачки при смяна на накладки или де да знам... :dunno: Ще се радвам да ми обясните ;)


Да, както и ако си махнал диска и неволно си натиснал спирачката.

ko3er написа:Преди няколко дни си купих същия туул.

ko3er написа:За момента не ми се е налагало да ползвам много от функцийте


Това е леко не съвместимо с изказване на впечатления като:
ko3er написа:Туул-а седи здрав и стегнат и усещаш,че можеш да приложиш сила без да му стане нещо.

и т.н.

Нищо лично, не се съмнявам че ще стои здрав и стегнат и след 6 месеца, но не е редно да се правят такива заключения при работа от няколко дена и то не особено много.
Надявам се разбираш какво имам предвид. Много такива продукти имат същите характеристики в първите си дни работа, но след това...
:beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот codename47 » Сря Авг 27, 2008 4:05 pm

как е в сравнение с това: http://www.mtb-bg.com/link.php?/tests/comptest034.htm ?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Сря Авг 27, 2008 4:10 pm

ееееееееееез а тея пари да няма един преходник за 8мм инбус си е направо грабеж
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Сря Авг 27, 2008 5:44 pm

axelmax написа:ееееееееееез а тея пари да няма един преходник за 8мм инбус си е направо грабеж


Какъв преходник да има, като той си има шестогран 8мм? Явно не си разбрал добре поста на ko3er, който отбелязва, че просто не е ползвал този размер, а не че го няма на инструмента.

@codename47
Двата инструмента са много сходни - и като конструкция, и като качество на изработка и дори в някои от елементите си (например инструмента за верига и ключетата за спици). Lezyne обаче е с повече функции, сред които особено ми допада ножчето, а и Г-образните малки шестограни ми бяха много полезни. Освен това е и малко по-лек, но пък е и малко по-обемист. И двата продукта ми харесват много, но за мен CRV-20 е по-добрият и по-високата му цена спрямо Multi-17 е оправдана.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Авг 27, 2008 7:51 pm

ko3er написа:За момента не ми се е налагало да ползвам много от функцийте,но засега съм много доволен.Туул-а седи здрав и стегнат...


...за момента :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 68 госта