Относно новите цени на Avid BB7

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот compira » Нед Юли 27, 2008 11:19 pm

Та значи силно ме заитригуваха, но има нещо което ме притеснява.
От по-стари снимки (версии на продукта) са окомплектовани с по-добре вентилиран диск от колкото сега тези по-евтините.
Има ли някаква такава причина за по-ниската цена и ако да как се отразява на параметрите на спирачката.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот XTR » Нед Юли 27, 2008 11:39 pm

Просто това е новия диск за bb7, инъче откъм спирачна сила си е същата, просто малко повече загрява, не се охлажда толкова.. :agree:
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Мнениеот Stuny » Пон Юли 28, 2008 6:33 am

XTR написа:Просто това е новия диск за bb7, инъче откъм спирачна сила си е същата, просто малко повече загрява, не се охлажда толкова.. :agree:


Сигурен ли си , че загрява повече или гледаш картинката и говориш наизуст?
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот XeDoX » Пон Юли 28, 2008 10:48 am

Сигурен е... :)

Аз съм с такива бб7,когато са две няма проблеми,но аз карах дълго време само с предна такава,без задна спирачка и я прегрях 2-3 пъти,почерня ми диска,но това си беше заради мен.Иначе от към спирачна сила няма грешка,щом е позагряла вече е способна да те смъкне от колелото.Ако не правиш мойта грешка да караш с една спирачка няма да имаш проблеми с загряването(ако я караш нормално де :) )

Едит: Единствения проблем който съм забелязъл е,че при силно стискане тялото на което седи статичната накладка леко се огъва навън....но не ми е направило впечатление да губи спирачна сила...спира си яко...незнам дали при по-старите модели го има това нещо.На мен и двете ми спирачки са от новите и леко се огъват.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stuny » Пон Юли 28, 2008 11:05 am

XeDoX написа:Сигурен е... :)


Тези спирачки си загряват и съответно отслабват и със старите дискове , въпроса ми беше сигурен ли е че така положението е още по-зле.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот XeDoX » Пон Юли 28, 2008 6:56 pm

Stuny написа:
XeDoX написа:Сигурен е... :)


Тези спирачки си загряват и съответно отслабват и със старите дискове , въпроса ми беше сигурен ли е че така положението е още по-зле.


Да,мисля
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 28, 2008 7:03 pm

XeDoX написа:
Stuny написа:
XeDoX написа:Сигурен е... :)


Тези спирачки си загряват и съответно отслабват и със старите дискове , въпроса ми беше сигурен ли е че така положението е още по-зле.


Да,мисля


Всъщност.....
разлика голяма.... НЯМА....
Миналия сезон карах бб7-ци и със "старите" и с "новите" ротори......
Разликата е малка... дори трудно забележима....
Факт, е че новите ротори са компромисен вариянт, заради който спирачката се продава на осезаемо по-ниска цена.... но са достатъчно добри за да си вършат работата както трябва ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот compira » Чет Юли 31, 2008 10:05 pm

М да, явно моето мнение си е било вярно, спират но загряват. А цената е променена заради диска. 10х на всички. Явно ще се почудя още малко с какво да ги сменя моите.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Just crazy » Съб Авг 02, 2008 9:55 am

Има и още една разлика.
Новите BB7-ци нямат настройката за натягане на пружината която връща подвижната накладка, но с хубаво лосче, жило и броня не не вярвам да имаш проблем дори и без тази настройка.
Иначе относно спирачната сила или пък загряване на ротора досега не съм видял никаква разлика.
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот Pirate » Съб Авг 02, 2008 10:24 am

Новите BB7-ци нямат настройката за натягане на пружината която връща подвижната накладка
- Нещо си се объркал. Няма таков анещо. Регулировката на preload-a на пружината си седи и може да я регулираш от много меко усещане на лостчето до по-твърдо. При мен фабрично беше натегната до край пружината с регулиращия винт и я го върнах наполовина за по-меко усещане на лостчето, но това си е по мой вкус.

По темата - не съм прегрявал досега предния диск - 185мм. Най-голямото му изпитание досега е било спусканията по обиколката на Витоша и не е имало никакви проблеми.

Междудругото не съм убеден, че новите по ниски цени се дължат на това, че спирачката идва комплект с друг диск. По пътя на ценообразуването играят роля много фактори и не е желателно да се гадае. По-ниската цена може да е резултат на политика на фирмата производител относно цените на продуктите и, може да се дължи на внос на по-голямо количество от бг дистрибутора и т.н. Но предвид, че и по чуждите сайтове новия модел на спирачката е на по-ниска цена предполагам, че самия производител ги е пуснал на тази цена. И може би е доста добър ход това, защото за сметка на по-малката печалба на единица продукт печелят голям пазар подбивайки цената - съмнявам се някой да се замисли при новите цени за друга механика освен BB5/7, т.е. хорага които иначе биха си купили Shimano или нещо друго биват подмамени от новите цени на авидските механики.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот Disorder » Съб Авг 02, 2008 4:04 pm

От два месеца карам такива спирачки и нямам впечатление да прегряват твърде много. Дори и след дълго спускане не съм усещал да губи спирачна сила. :)
Иначе дали има голяма разлика между двата модела дискове не мога да кажа - не съм се интересувал.
Аватар
Disorder
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 12:13 pm
Местоположение: София

Мнениеот Just crazy » Нед Авг 03, 2008 10:14 am

Новите BB7-ци нямат настройката за натягане на пружината която връща подвижната накладка
-
Нещо си се объркал. Няма таков анещо. Регулировката на preload-a на пружината си седи и може да я регулираш от много меко усещане на лостчето до по-твърдо. При мен фабрично беше натегната до край пружината с регулиращия винт и я го върнах наполовина за по-меко усещане на лостчето, но това си е по мой вкус.


Снощи разглеждах подробно моделите на BB7 от последните 3 години: 2006-та, която е със стария ротор (моята), 2007-ма(на един приятел), която е с новият ротор и сивият апарат като на моделът от 2006-та и най-новият модел от 2008-ма(пак на един приятел), който е с черен апарат и с по-ръбести врътки за ръчната настройка на накладките и не съм се объркал - няма тази настройка (говоря за болчето на шестограм дето натяга пружината връщаща подвижната накладка). ;)
Зада се обоснова при първа възможност ще направя и снимки и ще постна тук. :agree:

ПОЗДРАВИ!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот FhG » Нед Авг 03, 2008 12:14 pm

Карам с BB7 08 модела със 185 ротор от около месец.Единствения път когато сам я прегявал леко беше на Витоша,но голяма разлика в спирачната сила нямаше.
Новите BB7 имат настройка за натягане на пружината,просто се намира от долната страна на апарата за ралика от 07 моделите. ;)
Аватар
FhG
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1619
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 4:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот Pirate » Пон Авг 04, 2008 11:48 am

:offtopic:
и най-новият модел от 2008-ма(пак на един приятел), който е с черен апарат и с по-ръбести врътки за ръчната настройка на накладките и не съм се объркал - няма тази настройка (говоря за болчето на шестограм дето натяга пружината връщаща подвижната накладка).
- Там си е просто не си го видял. Фабрично идва навит докрай, т.е. с максимално натегната пружина и болта не стърчи - може би за това да не си го видял. Както и да е :beer: ;)
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Мнениеот Just crazy » Вто Авг 05, 2008 11:32 am

Да бе верно че я има, трябваше да обръщам колелото за да я видя. :banghead:
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Amanite » Съб Авг 08, 2009 7:27 am

В крайна сметка, някой няма ли да постне и един линк за да разгледаме, ние - хората, които не търсят чак толкова задълбочено...
Сакам да съм змия, ем да си вървим, ем да си лежим! :D
Аватар
Amanite
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1138
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 2:36 pm
Местоположение: София, Лозенец

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот hakama » Чет Юни 10, 2010 8:30 pm

На колко грама възлизат BB7?
Каталожните данни какво включват по принцип?
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 10, 2010 9:13 pm

@hakama
не претендирам да бъда точен, но bb7, модела от 2006-та със 160 мм. ротор + броня и жило + лостче Avid SD 7 и болтовете за монтаж на моето кантарче чукна 472 гр. с нови накладки
преходник няма, тъй като ушите на вилката са РМ стандарт
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот uBaH » Пет Юни 11, 2010 7:52 am

Hakama, търсех нещо друго по принцип, но покрай него, намерих и следното:

Изображение

Не включва всички размери преходнци и ротори, но поне ще ти даде обща представа за теглото.

Така като го гледам, калипер + накладки с пружинка + CPS болтове + преден IS адаптер + болтовете за адаптера + 160mm диск + 6 болта за закрепяхе на диска към главината = приблизително 335гр.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот hakama » Пет Юни 11, 2010 9:02 am

Ozzie написа:@hakama
не претендирам да бъда точен, но bb7, модела от 2006-та със 160 мм. ротор + броня и жило + лостче Avid SD 7 и болтовете за монтаж на моето кантарче чукна 472 гр. с нови накладки
преходник няма, тъй като ушите на вилката са РМ стандарт


Благодаря,
А една стандартна , среден клас V-brake - колко грама излиза?

ПП: Отделни команди/лостче за скорости, спирачки в сравнение с комбинирани такива - ще имат ли съществена разлика в теглото?
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот uBaH » Пет Юни 11, 2010 9:20 am

hakama написа:А една стандартна , среден клас V-brake - колко грама излиза?


160-170 гр. - поне моите, толкова ги дават по каталог (Tektro M530).
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Ozzie » Пет Юни 11, 2010 9:27 am

V-brake Shimano BR-M 420 + блок команда Shimano Acera ST-EF 35L + жило и броня като за предна - приблизително 450 гр.

само челюсти:
- Shimano BR-M 420 - 192 гр. (за една спирачка)
- SRAM 5.0 - 211 гр. - пак за една спирачка

hakama написа:ПП: Отделни команди/лостче за скорости, спирачки в сравнение с комбинирани такива - ще имат ли съществена разлика в теглото?

не много голяма - блок командата която съм посочил горе е 223 грама (без жило)
команда SRAM SX4 (със жило) + лостче AVID SD7 = 238 гр.

P.S. Всички посочени тегла са на база лични измервания на компоненти които притежавам.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот thepowerofone » Нед Сеп 05, 2010 4:31 pm

Здравейте, в момента карам с механични BR-M416 и естествено искам да ги сменя с ББ7 и трябва да ги поръчам онлайн. Не ми e съвсем ясно, обаче, кой е новия ротор, който върви в комплект със спирачката в момента. Roundagon-а: http://www.leisurelakesbikes.com/images ... id-BB7.jpg

или G2 CleanSweep-a:
http://static.bike-components.de/images ... ing_7_.jpg ?

Или е нещо съвсем друго?

А дали някъде в БГ ще се намери road версията на ББ7?
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Tonkata1 » Нед Сеп 05, 2010 7:40 pm

thepowerofone написа:Здравейте, в момента карам с механични BR-M416 и естествено искам да ги сменя с ББ7 и трябва да ги поръчам онлайн. Не ми e съвсем ясно, обаче, кой е новия ротор, който върви в комплект със спирачката в момента. Roundagon-а: http://www.leisurelakesbikes.com/images ... id-BB7.jpg

или G2 CleanSweep-a:
http://static.bike-components.de/images ... ing_7_.jpg ?

Или е нещо съвсем друго?

А дали някъде в БГ ще се намери road версията на ББ7?

Здравей,спирачката се продава и с 2-та диска,цената е малко по-различна.Ако избираш между тези два диска вземай G2-ката без да се замисляш(спира по-добре,и самият диск е по проветрив).Road версията я имаШЕ,но от средата на миналата година не съм срещал по магазините и в Пловдив и в София ...
Ако има нещо друго питай,надявам се да съм бил полезен. :beer:
Tonkata1
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 8:41 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот thepowerofone » Нед Сеп 05, 2010 8:50 pm

Благодаря за отговора. Проблемът е, че никой от онлайн магазините не описва с кой ротор се предлага спирачката. Предполагам че всичко, което е 99 лева е с Раундагона, а по-скъпите обяви са с Клийнсуийпа, но ще трябва да се пита. Или пък на място, когато имам път към някой от големите магазини.
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Tonkata1 » Нед Сеп 05, 2010 10:15 pm

thepowerofone написа:Благодаря за отговора. Проблемът е, че никой от онлайн магазините не описва с кой ротор се предлага спирачката. Предполагам че всичко, което е 99 лева е с Раундагона, а по-скъпите обяви са с Клийнсуийпа, но ще трябва да се пита. Или пък на място, когато имам път към някой от големите магазини.

От кой град си ... Тази цена 99 лв. е с Roundagon-а ... 105 лв. беше тука в Пловдив със 185мм G2 ама свършиха,останаха само 160мм Roundagon,не че не мога да се поразрова де ... :D Нова ли я искаш спирачката ? :beer:
Tonkata1
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 8:41 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот thepowerofone » Нед Сеп 05, 2010 10:51 pm

Tonkata1 написа:От кой град си ... Тази цена 99 лв. е с Roundagon-а ... 105 лв. беше тука в Пловдив със 185мм G2 ама свършиха,останаха само 160мм Roundagon,не че не мога да се поразрова де ... :D Нова ли я искаш спирачката ? :beer:


От Кърджали съм. През уикендите пътувам до София, а в Пловдив имам познати, които мога да пратя да купуват, стига да има. Смятам да сменя и предната и задната, но като за начало си мисля да взема само предна със 185 мм. G2 ротор, нова. Лостчетата ми са на комбинирани команди ST-EF50 и искам да видя какво ще се получи (броните и жилата са Jagwire L3). А, трябва да взема и адаптор от 6 болта към Center Lock.
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Tonkata1 » Нед Сеп 05, 2010 11:03 pm

Ще видя,ще потърся тези дни ... Незнам как ще работи с тези лостчета мисля,че ще е добре стига бронята да е добра... Не се сещам как изглеждаше тази L3-броня.Тази,която аз карах беще тъмно сиво-златна - май беше най-скъпата. :beer:
Tonkata1
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 8:41 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот thepowerofone » Нед Сеп 05, 2010 11:13 pm

Tonkata1 написа:Ще видя,ще потърся тези дни ... Незнам как ще работи с тези лостчета мисля,че ще е добре стига бронята да е добра... Не се сещам как изглеждаше тази L3-броня.Тази,която аз карах беще тъмно сиво-златна - май беше най-скъпата. :beer:


Благодаря, адаш (ако ника ти съвпада с името :liplick: ), че се ангажираш да помагаш на непознати. Ако откриеш нещо, пиши едно ЛС или в темата. :beer:
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Относно новите цени на Avid BB7

Мнениеот Tonkata1 » Пон Сеп 06, 2010 10:44 am

Ето една страхотна оферта за бб7 : viewtopic.php?f=18&t=76135 Като гледам спирачката е запазена и е с най-добрата броня.
За тази цена мисля,че е направо идеална :) :beer:
Tonkata1
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 8:41 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта