Локорско

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Локорско

Мнениеот Admin » Пет Апр 11, 2008 12:55 pm

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Redhat » Пет Апр 11, 2008 1:08 pm

Много добро местенце :agree:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот fhristo » Пет Апр 11, 2008 1:25 pm

Супер, изглежда страхотно :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Пет Апр 11, 2008 1:43 pm

Ааа дивната пътечкааа :bowdown:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Съб Апр 12, 2008 10:19 pm

Само аз не съм карал там явно деба. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Нед Апр 13, 2008 3:03 pm

Според мен ще ти хареса мнооого :) Аз днес сутринта направих набързо маршрутчето (карах за норматив и ми отне час и малко :^: ) и мнението ми за пътеката се потвърждава - къъъърти... камъни, педали и искри ;) :D

Аааа, и участъкът по билото към хижа Стрелец и нататък в посока Сеславци е много красив. Скоро трябва да се ходи.

А, и на Мургаш вече няма сняг. :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Апр 14, 2008 12:28 pm

Който дървесен приятел идва към х. Стрелец - Сеславци - вр. Мургаш може да драсне 1 РМ че каруцата фанА паяжини вече :bawling: :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

здрасти и от мен

Мнениеот arki » Пет Апр 18, 2008 9:44 pm

предлагам да се организираме за тази пътечка, и аз не съм карал там.

какво ще кажете за 27.04.2008

имали желаещи ???? :) ;) :agree: :beer:
skype: george-pitbyla
Аватар
arki
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 7:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Локорско

Мнениеот Yavkata » Пон Авг 15, 2011 9:25 am

Локорско...у лево

Свободен неделен следобед с идея за преспиване с домочадието на теферич. Метнах и твърдака на жената върху багажника. ("И кво , да триеш мойте гуми по камъните -така ли?")
Идеята: От лявата страна като се кара срещу течението на рекичката, точно където свършват червените скалички свършва едно пътче. На два пъти бях го засичал при усилен храстинг от към Войняговци, и сега реших да го проуча нагоре. Само, че дървета и храстите от двете му страни се бяха влюбили и устремили едно към друго и съвсем скоро започна позната дисциплина -бутинг. Определено термометъра на километража не беше в ред. Отчиташе 40 градуса, при положение , че едва ли беше повече от 35, по усещане. Но какво пък , 14 часа е.
По едно време взе да става и караемо и изведнъж ...о радост. Изчезващия път се превърна в чудна горска пътечка. От онзи тип -тесничка по склон през дърветата с нападали клони и стволове по нея. Такава срещу липсата на каквато роптаят напоследък ХС-състезателите - плавно и леко спускане нагоре и после стръмно изкачване , на което гумите прибуксуват три метра преди края му. Изведнъж излязох на горски път идващ ми косо от ляво. Реших да продължа по стръмното му спускане към дола , с надеждата да изляза на отсрещния склон и да открия "липсващото ми " звено от "средната " връзка на Войняговци - Локорско. Да, ама не. Скоро стигнах до дола, а пътя зави обратно и взе безцеремонно да се качва по същия склон. Не ме устройваше и избутах до пътеката си. Хванах пак по пътя, но в посока нагоре. Скоро излязох точно в началото на хубавата пътечка - традиционния Локорски маршрут. Всичко беше ок, докато не установих наличието на голям брой новонападали дървета по трасето. Въобще скоростния навремето участък се е превърнал в стипълчейз. Както и да е , спуснах си се по "червените скалички" с един -два овладени опита за човка, преминали в красив преден баланс. :D

Локорско...у десно

Привечер, докато се щурах за дърва, попаднах на една кросарска пътечка, от дясно на полянката преди "червените скалички". Естествено не се удържах и се юрнах нагоре. След 200 метра излязох на прелестен земен път. Ако тръгнем по класическия маршрут, по асфалта към билото, около 500 метра след края на асфалта има едно "раздвояване" пътя. От към гората е по ниско, а от към дола е като по нещо като хълмче. От там се открива и последната гледка към Софийското поле. 50 метра след това от ляво( при изкачване ) тръгва косо, назад през гората песъклива пътека. Първите метри са почти по равно, след това наклона постепенно се увеличава , пътеката прераства в малко пътче, с чакъл. В един момент се появява доста чакъл, скали и става определено стръмно. Аз лично в този участък слезнах (все пак бях почти без протекция, изключая каската). После пътя се разширява още и става целия на стъпала от червените скали, чакъла изчезва. Тук таме от страни на пътя са изградени рампи за скокчета.
Скалите изчезват, пътя става песъклив широк , с улеи. Подминавам мястото на Фрирайдърската пътечка от дясно. Следва жестоко спускане по скалист, чакълест улей (пак го слезнах пеша), преминаване на рекичка, 10 метра леко изкачване и пак по горска пътечка. Преминавам покрай чешмичка с хубава вода и след 50 метра излизам на една постройка в близост до Локорската река. Още 50 метра и се включвам в традиционния път за изтегляне от към "червените скалички".
Дължината на цялото отклонение е 1.900 метра. Може да бъде използвано и за изкачване , като по -този начин ще се избегне изцяло асфалта.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот Admin » Пон Авг 15, 2011 3:57 pm

Първото трябва да се пробва, май се сещам къде е, гледал съм го на Гугъл Земя, ама твърде неясно ми изглеждаше. ;)
Втората пътечка е известна от години като "сингълтрака" над Локорско, използва се интензивно (както си забелязал) и май съм я описвал като част от една 1-2 GPS следи. Чак се учудвам, че не си я знаел досега.
В района обаче вероятно има какво още да се открие... :eyebrow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот Yavkata » Пон Авг 15, 2011 4:18 pm

Ясно е, че "У десно" си е известна и популярна пътека(даже си е с маркировка), но по една или друга причина (а именно по -далечни търсения съм я пропускал).
Едва сега като се завъртях на място в района ми направи впечатление.
За "У лево" има определено какво да се открие. От страна на баира от към Войняговци, след като се загубиш следвайки едина маркирана пътека , се вижда на отсрещния склон (Локорския) очертаващ се нагоре път, падащ се под реброто тръгващо от билото. След като го видях за първи път, два пъти съм го търсил от към Войняговци, и двата пъти не го достигах, а финиширах на описания в по -горното каране път. За това сега реших да тръгна обратно от Локорско. Може би обаче ще е по-удачно да се изчака по - късна есен , когато не е толкова зашмулено. Просто тръгването от към Войняговци е твърде хубаво и готино за каране , а пък свършва в нищото...Май пак трябва да прегледам Гугъл ърта с новите впечатления, туко виж нещо се пръкнало.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот acidrain » Пон Авг 15, 2011 5:15 pm

"У лево" го минах цялото преди месец, но в посока Войнеговци-Локорско.Толкова е обрасло, че не става за каране.Може би ако се поразчисти ще стане, интересна но кратка пътека.
Gott mit uns
Изображение
Аватар
acidrain
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 10:47 am

Re: Локорско

Мнениеот Admin » Вто Авг 16, 2011 7:58 am

Явка, а това видял ли си го (синята следа, по-кратката):
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... voinegovci
Ако не си го карал, горещо препоръчвам. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот Yavkata » Вто Авг 16, 2011 1:20 pm

А, това си ми е любимо кратко маршрутче. Имам и няколко разновидности с Фрирайд около него. Преди години го подготвях и аз за публикуване със снимки, но нещо му липсваше и го оставих да "отлежава".
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот doodko » Вто Авг 16, 2011 2:46 pm

И аз в неделя карах по тия места, Кремиковци-Локорско по-точно, много приятно!!! Точно преди Локорско май нещо обърках пътя, защото излязаох на един асфалтов път, който започва от нищото и води до селото и една уникална къща в строеж (не в смилъл на красива, а нетрадиционна). Преди това имаше опция да се тръгне в дясно от пътя, по една много стръмна пътека, но се отказах (за някои може и да е приятно надолу). Иначе преживяването с тази червена "настилка" е уникално, особено като попаднеш с висока скорост изведнъж на чист пясък и управлението се поеме от други сили в разни поскоки :rofl:
:beer:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот Yavkata » Вто Авг 16, 2011 4:13 pm

Точно тази пътечка е била "сингълтрака" ,описан няколко поста по -нагоре. :) За да излезеш на Прочутите Червени Скалички е трябвало по билния път да продължиш още около 300 метра, след разклона за Локорско и на широката поляна по трудно различима пътечка да хванеш косо в ляво. Слязъл си по класическия път за изкачване.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Локорско

Мнениеот Ver » Нед Ное 20, 2011 4:30 pm

Супер готино каране на Локорско днес :D
Не предполагах, че ще успея да се спусна по камънака и дори да му се изкефя :smokin:
А изкачването :agree: просто няма друго такова: меко, мазно, плавно и хоп на билото. Няма бутане, няма дърпане.
Чудя се само защо чак сега Явката ме заведе там :popcorn:
Yesterday is a history, tomorrow is a mistery, today is a Gift. That's why we call it Present!
Аватар
Ver
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1500
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 7:16 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта