RST

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RST

Мнениеот ANG » Пон Мар 24, 2008 3:09 pm

Какво мислите за това предложение от "RST" струва ли си?
Някой въобще ползва ли такава вилка.


http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=521
ANG
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 3:02 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Yeti » Пон Мар 24, 2008 4:05 pm

Аз имам същата /като черната/ на едното колело. Работата му наистина е много добра и особено като гледам цената определено си струва. Миналата година го карах цяло лято и не съм имал никакви ядове. Съществен недостатък за мен обаче е, че не се заключва.

P.S. Не съм съвсем сигурен, но имам някякъв спомен, че е с максимум 130 мм ход, това 140 мм малко ме съмнява.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пон Мар 24, 2008 8:06 pm

А аз да попитам иам ли фабричен фулт като при RST Storm/Flow ? :popcorn:

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Yeti » Вто Мар 25, 2008 10:28 am

Извинявам се, но какво е "фулт"?
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот ANG » Вто Мар 25, 2008 12:44 pm

Yeti: :agree:
Благодаря за отговора, то и аз се чудя точно заради липсата на заключване.
ANG
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 3:02 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Ozzie » Вто Мар 25, 2008 7:14 pm

Yeti написа:Извинявам се, но какво е "фулт"?

Шейди ТъМъ сигурно е имал наум "луфт".
:popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Yeti » Вто Мар 25, 2008 9:00 pm

Тъкмо се чудех какъв е този нов термин ;) Не, моята няма фабричен "фулт" :)
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот AiR » Сря Мар 26, 2008 11:50 pm

А ако може да попитам, добре ли работи хидравликата на Storm-a? Твърда ли е, мека ли е, и наистина ли е 170мм ход или е 150мм?
Аватар
AiR
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:42 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Prodigy_FeN » Съб Апр 05, 2008 10:30 am

А ако може да попитам, добре ли работи хидравликата на Storm-a? Твърда ли е, мека ли е, и наистина ли е 170мм ход или е 150мм?


Да, наистина някой може ли да каже впечатленията си за RST Storm? Как работи хидравликата, обира ли малките неравности?

Edit: А бе като цяло сносна ли е за Freeride и Downhill (все пак това пише в Bike-Center) ?
Аватар
Prodigy_FeN
 
Мнения: 89
Рейтинг: 969
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 8:22 pm
Местоположение: Троян

Мнениеот RulF » Сря Май 14, 2008 8:35 pm

Prodigy_FeN написа:
А ако може да попитам, добре ли работи хидравликата на Storm-a? Твърда ли е, мека ли е, и наистина ли е 170мм ход или е 150мм?


Да, наистина някой може ли да каже впечатленията си за RST Storm? Как работи хидравликата, обира ли малките неравности?

Edit: А бе като цяло сносна ли е за Freeride и Downhill (все пак това пише в Bike-Center) ?
Здравеи Storm-a е добре има настроика на ребаунта убира малките неравности недостатака и е, че няма заключване иначе аз я карам с 203 мм ротор и несе е разлуфтила.
RulF
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1157
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 7:43 am

Мнениеот Dravceto » Чет Май 15, 2008 9:29 pm

Prodigy_FeN написа:
А ако може да попитам, добре ли работи хидравликата на Storm-a? Твърда ли е, мека ли е, и наистина ли е 170мм ход или е 150мм?


Да, наистина някой може ли да каже впечатленията си за RST Storm? Как работи хидравликата, обира ли малките неравности?

Edit: А бе като цяло сносна ли е за Freeride и Downhill (все пак това пише в Bike-Center) ?


От около месец карам с такава. Рабоди учудващо добре за парите си :) от началото е малко твърда обаче за 2 качвания на витоша и се оправя. Само 1 ще ти кажа ако искаш да си купуваш такава вилка: ВЕДНАГА ИЗВАДИ ЗЕЛЕНАТА ГРЕС ОТ НЕЯ ЗАЩОТО МНОГО СПИЧА С НЕЯ !
Изяж бобър, спаси дърво !
Аватар
Dravceto
 
Мнения: 466
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Чет Май 15, 2008 11:52 pm

Dravceto написа:От около месец карам с такава. Рабоди учудващо добре за парите си :) от началото е малко твърда обаче за 2 качвания на витоша и се оправя. Само 1 ще ти кажа ако искаш да си купуваш такава вилка: ВЕДНАГА ИЗВАДИ ЗЕЛЕНАТА ГРЕС ОТ НЕЯ ЗАЩОТО МНОГО СПИЧА С НЕЯ !


1. С две нормални карания на Витоша не може да се разработи качествено една вилка.
2. Съвети не дей да даваш, защото най-малкото хората от Сънтор разбират повече от теб. Ти да не мислиш, че тази грес е случайна? И това правил ли си го или просто си чул някъде, че някаква си грес се вади?
3. Дори и хипотетично да приемем, че е добре тази грес да се махне. Сещаш ли се, че гаранцията отпада?
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Dravceto » Пет Май 16, 2008 11:21 am

Teodor40 написа:
Dravceto написа:От около месец карам с такава. Рабоди учудващо добре за парите си :) от началото е малко твърда обаче за 2 качвания на витоша и се оправя. Само 1 ще ти кажа ако искаш да си купуваш такава вилка: ВЕДНАГА ИЗВАДИ ЗЕЛЕНАТА ГРЕС ОТ НЕЯ ЗАЩОТО МНОГО СПИЧА С НЕЯ !


1. С две нормални карания на Витоша не може да се разработи качествено една вилка.
2. Съвети не дей да даваш, защото най-малкото хората от Сънтор разбират повече от теб. Ти да не мислиш, че тази грес е случайна? И това правил ли си го или просто си чул някъде, че някаква си грес се вади?
3. Дори и хипотетично да приемем, че е добре тази грес да се махне. Сещаш ли се, че гаранцията отпада?



Аз карам с такава вилка и преди да махна греста след няколко карания вилката спичаше и работеше много гадно...
Изяж бобър, спаси дърво !
Аватар
Dravceto
 
Мнения: 466
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Just crazy » Пет Май 16, 2008 12:17 pm

Dravceto написа:
Teodor40 написа:
Dravceto написа:От около месец карам с такава. Рабоди учудващо добре за парите си :) от началото е малко твърда обаче за 2 качвания на витоша и се оправя. Само 1 ще ти кажа ако искаш да си купуваш такава вилка: ВЕДНАГА ИЗВАДИ ЗЕЛЕНАТА ГРЕС ОТ НЕЯ ЗАЩОТО МНОГО СПИЧА С НЕЯ !


1. С две нормални карания на Витоша не може да се разработи качествено една вилка.
2. Съвети не дей да даваш, защото най-малкото хората от Сънтор разбират повече от теб. Ти да не мислиш, че тази грес е случайна? И това правил ли си го или просто си чул някъде, че някаква си грес се вади?
3. Дори и хипотетично да приемем, че е добре тази грес да се махне. Сещаш ли се, че гаранцията отпада?



Аз карам с такава вилка и преди да махна греста след няколко карания вилката спичаше и работеше много гадно...


И аз карам с тази вилка даже и на Сопот и направих 4 успешни спускания, и да ти кажа четно вместо да махаш греста по-добре си купи едно силиконово спрейче и си я смазвай с него - наистина ще останеш доволен. ;)
А иначе незнам, ама аз за 3 седмици каране с BB7-ца с ротор 203мм. не съм усетил какъвто и да е луфт. ;)

Само се замислям да и направя профилактика, защото в ръководството прочетох че след 20 часа каране е необходима такава, но аз все си мисля че тези часове са малко преувеличени, за това някой ако знае нека сподели къде би било най добре да и се направи такава.
Мерси предварително!
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот Dravceto » Пет Май 16, 2008 8:06 pm

Пръскал съм я и мойта с такова спрейче и почва да работи още по добре
Изяж бобър, спаси дърво !
Аватар
Dravceto
 
Мнения: 466
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Just crazy » Пет Май 16, 2008 9:35 pm

Dravceto написа:Пръскал съм я и мойта с такова спрейче и почва да работи още по добре

:agree:

А случайно да си имаш представа къде може да и се направи профилактика? :dunno:
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот Dravceto » Сря Май 21, 2008 10:01 pm

Нямам представа честно казано, но мисля че ако я закараш в някой сервиз няма да откажат да я погледнат все пак е патрон и не е кой знае колко философия
Изяж бобър, спаси дърво !
Аватар
Dravceto
 
Мнения: 466
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта