Continental Mountain King 2.4 Supersonic

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Continental Mountain King 2.4 Supersonic

Мнениеот Admin » Съб Дек 15, 2007 6:10 pm

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Съб Дек 15, 2007 8:36 pm

Звучи доста обещаващо!
Как я намираш в сравнение с Maxxis Advantage.Питам те като човек имащ опит с двете гуми.Коя е може би по-доброят избор според теб?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот fhristo » Съб Дек 15, 2007 9:18 pm

А в сравнение с Nobby Nic? :D Кат сме почнали със сравненията... :) Много хубави гуми взеха да правят, брей - човек не знае коя да избере :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 15, 2007 9:19 pm

ADvantage 2.4 също бе една от приятните изненади за мен, също доста разностранна гума.
Ако говорим в абсолютни величини, намирам Mountain King за по-добра, тъй като е много лека и заради това (а може би и заради шарката и височината на протектора - малко по-нисък е, отколкото при ADvantage) се търкаля по-леко. Но неслучайно Mountain King ще струва около 65лв. (тествания вариант).
Според мен двете гуми, които искаш да сравня, са в различен клас. ADvantage е отличен избор за хора, търсещи голяма едностенна гума, която е с обикновени характеристики и без някакви особени технологии в нея, т.е. достъпна като цена. Много съм доволен от нея.
Mountain King във версията, която ползвах аз, е по-висок клас гума - олекотена, с по-специален материал и т.н., както се вижда и с два пъти по-висока цена.
Реално погледнато разликата в сцеплението при по-обикновено каране (все пак не съм в състояние да я подложа на крайности) не е чувствителна - и двете гуми ми харесаха много. Mountain King може би се справя малко по-добре в калта. Но разликата в теглото е доста съществена.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 15, 2007 9:26 pm

@fhristo
Не мога да я сравня пряко с Nobbi Nic, защото от него съм карал само размер 2.25, който е по-малък от тази.
По отношение на теглото Conti във версията Supersonic води пред Nobbi Nic.
За сцепление ми е трудно да сравнявам, защото в случаите, в които желая малко повече от Nobby Nic, размерът също има значение :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Съб Дек 15, 2007 9:36 pm

А знае ли се кога Веломания ще внесат достатъчно количество от този модел? И дали ще има избор от всички разновидности?

Определено съм хвърлил око на Supersonic-а... даже се чудя дали да не 'скоча' на Admin и да му я похитя ;):D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Съб Дек 15, 2007 9:40 pm

В първия момент ми се стори, че виждам симетрично разположена, технологията на Continental - GravityArc, но това само на сминки 1, 2 и 3.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Admin » Съб Дек 15, 2007 9:44 pm

@Alpina
Шарката наистина е симетрична, не си се излъгал.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Съб Дек 15, 2007 11:13 pm

Админ, благодарности за ревюто :beer:

Гумата как се държи при завои на асфалт? Страничните грайфери стабилно ли подпират или могат да доведат до "плуване"?

Имам гуми с подобна поразредена шарка (Michelin X-Comp) и при завои на асфалт или по мокри павета буквално са ми изправяли косите :D Напоследък съм с впечатлението, че гумите с по-гъст грайфер имат по-добра тракция (но не задължително по-добро задвижване като задна).
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Admin » Съб Дек 15, 2007 11:55 pm

Не съм ги карал много по асфалт. Всъщност, само за 1-2 пъти се сещам в посока надолу. Асфалтът беше сух и гумите се държаха както повечето други, които съм карал.
Що се отнася до мокър асфалт или мокър паваж, във форума и преди е било обсъждано, че планинските гуми като цяло няма как да се справят добре в такива условия. Предполагам, че и тази не е изключение.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Нед Дек 16, 2007 4:04 am

Admin написа:@Alpina
Шарката наистина е симетрична, не си се излъгал.


Оффф, много ми се спеше одеве и смятах, че това са гуми на друга марка Изображение и в мнението намеквах, че са взаимствали от Continental, но използвайки симетрия Изображение Чак сега забелязах, че са си техни гуми Изображение
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот rarekin » Нед Дек 16, 2007 4:15 am

@ Admin

Благодаря за статията! Имам и предложение във връзка със самото представяне. А то е:

Когато се представя даден продукт още в началото на статията да се описват подробно:

1. Точния модел, спецификациите му, както и употребата, за която е предвиден от производителя. Така четящият ще може още от пръв поглед да се ориентира в материята, която може да очаква.

Пример: Продукт - Continental Mountain King
Версия - Supersonic
Размер - 2.4/60-559
Употреба - XC/Trail/Marathon/All Mountain

Могат да се отбележат също така и "вторични" белези като тегло, сгъваема/с жица/кевлар или др., използвани технологии и пр.

2. Базата, на която е проведен теста. В случая - окомплектовката на велосипеда,с който е проведен теста.

Пример: Окомплектовка на тестовия велосипед:

1.Рамка - РАМ АМ
Вилка - RockShox Lyric 2-step Air
Заден амортисьор - RockShox Pearl 3.3 и т.н.

2.Рамка-хардтейл модел.......

Относно гумата. Към написаното от Admin може да се добави и относително доброто самопочистване на гумата, което се дължи на относително раздалечените "бутони"на шарката. С тази способност се оформя и едно (лично според мен) предимство срещу Nobby Nic - пръскането с кал е значително по-малко в горната част на тялото (това ако човек кара без калник).

@fhristo

Според мен двете гуми не са предназначени за съвсем едно и също каране. Въпреки претенциите и на двата производителя да застъпят широка ниша - XC/Trail/Marathon/All Mountain/Enduro с осигуряваното разнообразие от размери и версии, Nobby Nic изостава в покриването на нишата All Mountain/Enduro тъй като предлага само една версия в размер 2.4 и то тя не е така желания от доста хора tubeless. Nobby Nic си е гума за XC, според мен, и като такава води на Mountain King - a (сравнявайки версиите Nobby Nic 2.25 Evo, Kevlar и Continental Mountain King 2.2 ProTection). От друга страна наличието на обикновената версия на Mountain King 2.4 лично за мен няма много смисъл освен когато става въпрос за високоскоростни трейлове с изключително изчистен от остри камъни/препиятствия профил. Версиите на Mountain King 2.2 според мен също са с такава насоченост, но с по-непретенциозен откъм настилка trail. В подкрепа на това идва и факта, че Continental прилагат елементи от Endless Edge технологията си, която осигурява по-безпроблемно търкаляне и по-добра тракция при относително прави и високоскоростни участъци от трасето.

@vladimir.dzhuvinov

Continental - a според мен ще е по-стабилен от Michelin X-Comp (това - според това, което виждам) на асфалт - поради по-широкия балон, Endless Edge елементите, Gravity Arc и дизайна, който е от смесен тип. Все пак имай предвид, че това не са гуми за асфалт. Освен това на мокър асфалт ще имаш изненади доста подобни на тези с Michelin X-Comp, но предполагам с различен източник - докато при Michelin - а причината за това най-вероятно е огъване на "бутоните", при Continental - а е заложеното поведение на гумата като тракция (която всъщност е търсен ефект от производителя)
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Continental Mountain King 2.4 Supersonic

Мнениеот XTR » Сря Авг 19, 2009 2:50 pm

Един малко тъп въпрос... това животно ще влезе ли в ХТ1?
Изображение
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Re: Continental Mountain King 2.4 Supersonic

Мнениеот Admin » Сря Авг 19, 2009 9:58 pm

По-скоро не. Гумата е доста широка.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Continental Mountain King 2.4 Supersonic

Мнениеот XTR » Сря Авг 19, 2009 10:02 pm

Аха, благодаря.
Изображение
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Re: Continental Mountain King 2.4 Supersonic

Мнениеот PRobably » Сря Авг 19, 2009 10:46 pm

Само на мен ли ми пише not found?
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Continental Mountain King 2.4 Supersonic

Мнениеот XTR » Чет Авг 20, 2009 7:52 am

PRobably написа:Само на мен ли ми пише not found?

http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... 6-test0032
Изображение
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 47 госта