Ram AM

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ram AM

Мнениеот Admin » Нед Ное 04, 2007 1:10 am

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Нед Ное 04, 2007 10:36 am

Интересна статийка. На Мъро може и да му помогне. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот GECKO » Нед Ное 04, 2007 10:52 am

Явно и на теб ти трябва планката за амортисьора, която прави по-отпусната геометрията, а като стана дума, с твоята вилка ъгъла е 68* и средното би-трябвало да е около 370мм :) интересното е, че с тази планка би била освен по-ниска рамката и по-стабилна при педалиране, та си струва да проучиш въпроса :D

Интересен факт е, че старата рамка (04/05) е по-ниска от новата (06/07)

Проблема с развиването на болта на основната става е на лице при много колела, зашото там отнасят повече бой. Локтайт му е майката. Не си обирал луфт просто болта се развива. Задницата определено се суче доста и следва да си проверяваш апарата отзад често, при мен (на брат'чедката на колелото) решението сякаш беше Hone главина и скорости, не е имало проблем до тук с сучене а и отхлабане на болта на ставата :dunno:

Една хитрина при следващо сменяне/стягане на този болт... можеш да свалиш курбелите, има болт от ляво и с подходящите шестограни се сваля лесно и бързо без да разглабяш курбелите ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Admin » Нед Ное 04, 2007 1:16 pm

@GECKO
За челния ъгъл може и да си прав, нямах условия да го измеря, но пък при мен той е и регулируем заради вилката ;)
За височината на средното обаче съм сигурен, защото аз съм я мерил, както и другите разстояния.
Аз под хлабина нямах предвид такава в лагерите, а именно хлабина в самата става, педизвикана от развиването на болта. Признавам, първия път, когато се занимавах с нея, не бях проучил как точно се свалят курбелите, които бяха нов модел за мен. А пък втория път нямах условия за това.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Нед Ное 04, 2007 7:07 pm

Admin написа:... средното обаче съм сигурен, защото аз съм я мерил, както и другите разстояния...


Съгласих се, аз мерих на старата рамка. Наистина обаче вярвам, че Aftermarket планката (кобилицата) трябва да стане стандартна за този велозипед. Сякаш всичко оправя... на теория :D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот outfaced » Нед Ное 04, 2007 10:00 pm

мисля трябва да се спомене, че твоя вариант все пак е принципно най даунхилския, ако може така да се каже ...

нещата изглеждат по малко по различен начин със 130мм вилка и арио 2.1 или 2.2
Казвам го не за друго, ами защото мисля потенциала на рамката в тоя случай не се разгръща съвсем.
Това за евентуалните мераклии, да си правят сметката ;)
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Нед Ное 04, 2007 10:13 pm

Така е, и аз това съм написал :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Нед Ное 04, 2007 10:20 pm

outfaced написа:мисля трябва да се спомене, че твоя вариант все пак е принципно най даунхилския, ако може така да се каже ...

нещата изглеждат по малко по различен начин със 130мм вилка и арио 2.1 или 2.2
Казвам го не за друго, ами защото мисля потенциала на рамката в тоя случай не се разгръща съвсем.
Това за евентуалните мераклии, да си правят сметката ;)


Не го мисли толкова, фирмата има други подходящи рамки за 130мм ход... май :) Ако няма към момента, догодина може и да има, но като изключа велосипеда на брат'чедката не съм виждал АМ който да се казва на настройка различна от 150мм. Тенденцията за АМ като стил е да става по-агресивен и самото движение от 130 към 160мм вилки си го говори....

Всяка рамка на която се орежат част от настройките не се "разгръща съвсем" но един Nomad или 6.6 например нямат нужда от повече разгъване ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Stuyo » Вто Ное 06, 2007 4:22 pm

Да, съгласен съм за височината на средното.

До преди месец на http://www.ram-bikes.co.uk предлагаха решение на проблема - друга кобилица, струваше до колкото помня 99 паунда, която намалява средното по спомени с 3 см. и намалява челния ъгъл с около 1.5 градуса, като запазва хода 150 отзад.

Но сега гледам я няма в магазина им, сигурно са изчерпали количествата.
Stuyo
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 10:46 pm

Мнениеот outfaced » Вто Ное 06, 2007 5:02 pm

Stuyo написа:Да, съгласен съм за височината на средното.

До преди месец на http://www.ram-bikes.co.uk предлагаха решение на проблема - друга кобилица, струваше до колкото помня 99 паунда, която намалява средното по спомени с 3 см. и намалява челния ъгъл с около 1.5 градуса, като запазва хода 150 отзад.

Но сега гледам я няма в магазина им, сигурно са изчерпали количествата.


ами те едни момци тука мисля успяха да я направят в БГ (по оригинални чертежи) ... само не знам къде потъна темата
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Вто Ное 06, 2007 6:22 pm

outfaced написа:
Stuyo написа:Да, съгласен съм за височината на средното.

До преди месец на http://www.ram-bikes.co.uk предлагаха решение на проблема - друга кобилица, струваше до колкото помня 99 паунда, която намалява средното по спомени с 3 см. и намалява челния ъгъл с около 1.5 градуса, като запазва хода 150 отзад.

Но сега гледам я няма в магазина им, сигурно са изчерпали количествата.


ами те едни момци тука мисля успяха да я направят в БГ (по оригинални чертежи) ... само не знам къде потъна темата

Изтриха я по молба на автора, нещо стана и там "форумна седянка" и човека не издържа, щото го ебаваха ехидно.... :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Ozzie » Сря Ное 07, 2007 11:19 am

Май само ги позаключих малко... :blush:

http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=27017
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p ... ht=#297992

Или поне едната.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот demony » Чет Юни 26, 2008 2:10 pm

jivkonik написа:
outfaced написа:
Stuyo написа:Да, съгласен съм за височината на средното.

До преди месец на http://www.ram-bikes.co.uk предлагаха решение на проблема - друга кобилица, струваше до колкото помня 99 паунда, която намалява средното по спомени с 3 см. и намалява челния ъгъл с около 1.5 градуса, като запазва хода 150 отзад.

Но сега гледам я няма в магазина им, сигурно са изчерпали количествата.


ами те едни момци тука мисля успяха да я направят в БГ (по оригинални чертежи) ... само не знам къде потъна темата

Изтриха я по молба на автора, нещо стана и там "форумна седянка" и човека не издържа, щото го ебаваха ехидно.... :crap:



темата доста се позабрави.... но аз да попитам сериозно по въпроса! Понеже когато я е имало тази кобилица aftermarket... RAM AM изобщо не беше мое колело и съответно не съм се интересувал много много по този въпрос! И ето сега след като видях тази тема ме наляга въпроса наистина има ли такава кобилица или са само митове тези приказки? И ако я има дали някой на ЛС да не пълним темата със спамене може да сподели откъде може да намеря повече информация снимки а ако има и чертеж с размери ще е идеално! Имам познат занимаващ се с подобна дейност и самата изработка се съмнявам че ще е проблем... по скоро точните размери са важни!Жалко че старата тема се е изтрила.. :bawling:
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Чет Юни 26, 2008 2:16 pm

e в тая тема я има геометрията на оригиналната кобилица
ако можеш да смяташ, можеш сам да си сметнеш каквато ти е кеф геометрия с къвто искаш ход и аванс ... и после да ни споделиш какво ще е поведението при каране ;)

не се препоръчва за хора не знаещи какво точно правят :D ... може после да боли
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот demony » Чет Юни 26, 2008 2:38 pm

outfaced написа:e в тая тема я има геометрията на оригиналната кобилица
ако можеш да смяташ, можеш сам да си сметнеш каквато ти е кеф геометрия с къвто искаш ход и аванс ... и после да ни споделиш какво ще е поведението при каране ;)

не се препоръчва за хора не знаещи какво точно правят :D ... може после да боли


точно там е работата че аз НЕЗНАМ как да го направя :dunno: иначе темата я знам но нужния софтуер и познания по него ми убягват и мисля че ще е по добре някой който е наясно какво прави да даде чертеж :) неможе след като даже се е продавала официално нито един човек като си я е взел да не си е направел труда за 10 минути за и снеме размерите :V:

иначе благодаря!
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Чет Юни 26, 2008 2:56 pm

нещо ти убягва ... тая модификация се прави с определна цел

а на теб целта ти май май е самата модификация като такава ...
нещо оставам с впечатлението, че не само че не знаеш как да го направиш, ами не знаеш и какво точно ще направиш ... а това е кофти комбинация ;)

промяната на геометрията на байка е свързана с доста неща и не всички параметри се променят в положителна посока ... с някой трябва да се направи компромис, а други зависят от това, как смяташ да го експлоатираш. След като не си запознат с такива подробности, си карай по добре с каквото имаш.
Освен всичко друго и цялото начинание струва и немалко пари (... само лагерите са 100лв.) и докато не го закачиш в завършения му варинат и не го покараш, не можеш да си сигурен дали е успешно.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот demony » Чет Юни 26, 2008 3:13 pm

outfaced написа:нещо ти убягва ... тая модификация се прави с определна цел

а на теб целта ти май май е самата модификация като такава ...
нещо оставам с впечатлението, че не само че не знаеш как да го направиш, ами не знаеш и какво точно ще направиш ... а това е кофти комбинация ;)

промяната на геометрията на байка е свързана с доста неща и не всички параметри се променят в положителна посока ... с някой трябва да се направи компромис, а други зависят от това, как смяташ да го експлоатираш. След като не си запознат с такива подробности, си карай по добре с каквото имаш.
Освен всичко друго и цялото начинание струва и немалко пари (... само лагерите са 100лв.) и докато не го закачиш в завършения му варинат и не го покараш, не можеш да си сигурен дали е успешно.


нека да не говорим за желание пари и т.н. точно защото никой не казва наистина каква е промяната в рамката като работа а само се развиват теории какво щяло да стане(без наистина да е пробвано) съм решил да експериментирам да я направя пробвам пък ако се окаже удачно така и да си я оставя.... за финансите и изработката и лагери да предположим че на мен ще ми излезе без пари...няма да задълбавам повече в темата!
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 26, 2008 3:18 pm

ползвай търсачката...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта