хубава раница за байк ...

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

хубава раница за байк ...

Мнениеот outfaced » Пон Окт 01, 2007 10:30 am

ами търся си раница ...
изискванията са:

да е сравнително голямка ... май поне 20литра, че мъкна какво ли не
да има читаво направен гръб, че да не се запотява (основната ми забележка към сегашаната всъшност)
да се стяга на кръста и още по добре, ако има закопчалка и на гърдите м/у презрамките

вода не ми требе да има
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MaN1aK » Пон Окт 01, 2007 10:35 am

MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Antares » Пон Окт 01, 2007 12:56 pm

Няма раница, която да не ти изпотява гърба...
Свиквай или си сложи дисаги на колелото... Или багажници отпред и отзад :]
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Пон Окт 01, 2007 12:59 pm

ахъм ... тва изчерпва въпроса ...
извинете :dunno:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот People = Shit » Пон Окт 01, 2007 1:36 pm

Antares написа:Няма раница, която да не ти изпотява гърба...
Свиквай или си сложи дисаги на колелото... Или багажници отпред и отзад :]


Моля ??? Май не си много наясно с нещатта ...

Тва лято си взех от Германия такава раница
Изображение
и ти гарантирам, че гърбът грам не ми се изпотява!
Сам си отговори защо :popcorn:

Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави,

Агоп
Изображение
Аватар
People = Shit
 
Мнения: 525
Рейтинг: 1755
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 5:44 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Пон Окт 01, 2007 1:49 pm

People = Shit
Имам подобна, производство на Ferrino, технологията на гърба и презрамките е същата. Запотява по-малко от другите раници, с които съм карал, но не е като да не запотява!!! Особено на кръста - около колана и отзад, както и презрамките по раменете запотяват. По-малко запотява от други раници (от тези на които в самия гръб са зашити едни подплънки от мрежеста материя, през която уж трябва да диша, и презрамките им са плътни), но не е като да не се потиш. Щом има опирна точка с тялото -има и напояване с пот, малко или повече. :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот ddevil » Пон Окт 01, 2007 1:54 pm

Ако искаш нещо евтино и здраво-Tashev RockEagle 35l. Аз съм с такава и съм повече от доволен за 40-те лева, които струва. В нея събирам фулфейс,наколенки с кори,налакатници,маска,вода 1.5л,необходимите инструменти-туулчета,резервни гуми примерно,gsm-а,портмонето и ключовете. При всичко това разбира се раницата е доста напълнена,но лично аз, когато стегна всичките ленти по тялото си, ми става приемливо комфортна. Разбира се изпотява гърба прилично, но за тези пари толкова. Не знам дали има версия и с дишащ гръб-новите модели може и да имат,моята е вече на 3-4 години и не е с такъв. За в бъдеще се замислям за някоя с подобен обем и качества, но с по-хубав гръб. Успех с избора :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот URNEST » Пон Окт 01, 2007 2:10 pm

По-горе беше споменато за дисаги.Тва при по-екстремно колоездене не е приемливо и ще пречи.Освен това повечето хубави раници ти пазят и гърба, а има и специални с вграден протектор за гръб, но определено е по добре да паднеш върху раницата си отколкото по гръб.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Окт 01, 2007 2:27 pm

People = Shit написа:Моля ??? Май не си много наясно с нещатта ...

Тва лято си взех от Германия такава раница
...
Поздрави,

Агоп


След като съм карал няколко години с такава раница с мрежест гръб и след това минах на Deuter Trans Alpine 30, твърдо мога да кажа, че тая мрежестата запотява повече и е по-неудобна от TransAlpine.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот outfaced » Пон Окт 01, 2007 3:17 pm

did написа:
People = Shit написа:Моля ??? Май не си много наясно с нещатта ...

Тва лято си взех от Германия такава раница
...
Поздрави,

Агоп


След като съм карал няколко години с такава раница с мрежест гръб и след това минах на Deuter Trans Alpine 30, твърдо мога да кажа, че тая мрежестата запотява повече и е по-неудобна от TransAlpine.


това беше интересно мнение ... честно казано и аз си мислех, че тия с мрежата са най добрия начин против запотяване, ма явно май не есъвсем така
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пон Окт 01, 2007 3:37 pm

outfaced написа:
did написа:
People = Shit написа:Моля ??? Май не си много наясно с нещатта ...

Тва лято си взех от Германия такава раница
...
Поздрави,

Агоп


След като съм карал няколко години с такава раница с мрежест гръб и след това минах на Deuter Trans Alpine 30, твърдо мога да кажа, че тая мрежестата запотява повече и е по-неудобна от TransAlpine.


това беше интересно мнение ... честно казано и аз си мислех, че тия с мрежата са най добрия начин против запотяване, ма явно май не есъвсем така


Ако си с гол гръб, логиката че мрежите държат раницата далече от гърба и така предотвратяват изпотяването, е валидна.

Ако имаш някакъв плат между теб и раницата, тая мрежа го прилепва до гърба плътно. Колкото и дишаща материя да е, по-добре да не е залепена, а да се притиска само в няколко точки, които не просто поемат тежестта, а и масажират мускулите отстрани на гръбначния стълб. Все пак, проветрението не е единствения проблем. За мен болките в гърба след дълго каране са даже по-важен фактор.

Това е лично мнение, базирано само на личен опит. Не претендирам, че е общовалидно.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 01, 2007 3:49 pm

Темата е яко брадясала, но все пак... ВСИЧКИ раници изпотяват. Изборът на раница е СТРОГО индивидуален. Проблемите с гърба НЕ се коренят и НЕ се решават в/с раницата.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Окт 01, 2007 3:54 pm

TOYAGA написа:Темата е яко брадясала, но все пак... ВСИЧКИ раници изпотяват. Изборът на раница е СТРОГО индивидуален. Проблемите с гърба НЕ се коренят и НЕ се решават в/с раницата.


Именно. Всичко е много индивидуално, затова и предпазливо казах, че говоря само от собствен опит, щото иначе щеше да почне едно превъзнасяне на мрежичките, все едно са решението на всички проблеми...

Проблемите с гърба не се решават с раница, но вида на раницата и разпределението на тежестта, когато става дума за повечко килца, са си от значение за усещането в края на деня. Разбира се, позата на тялото е много по-важна, има и други фактори. Коментирали сме го многократно.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 01, 2007 3:57 pm

:agree: Нещо такова. Аз за себе си съм стигнал до извода, че само с една раница не става. Трябват поне две принципно различни за различните случаи
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пон Окт 01, 2007 5:59 pm

TOYAGA написа::agree: Нещо такова. Аз за себе си съм стигнал до извода, че само с една раница не става. Трябват поне две принципно различни за различните случаи

:agree: :) Даже и няколко вида такива само за кръста си трябват, и те са полезни според зависи на къде си тръгнал и с колко багаж!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 01, 2007 6:10 pm

jivkonik написа:Даже и няколко вида такива само за кръста си трябват, и те са полезни според зависи на къде си тръгнал и с колко багаж!


Никога не ползвам такЪво нЯщо :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пон Окт 01, 2007 6:26 pm

TOYAGA написа:
jivkonik написа:Даже и няколко вида такива само за кръста си трябват, и те са полезни според зависи на къде си тръгнал и с колко багаж!


Никога не ползвам такЪво нЯщо :dunno:

Удобство е, за кратки карания в горещо лято, градско, шосе.... гърба се ветреее, лекичко ти, вятъра те вееее... кеффффф :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 01, 2007 6:29 pm

jivkonik написа:Удобство е, за кратки карания в горещо лято, градско, шосе.... :D


За тва си имам чанта под седалката и джобове в трикото :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот People = Shit » Пон Окт 01, 2007 6:34 pm

did ами да всеки си има гледна точка :agree: моята е, че, когато карам с тая раница все си мисля че ми е потен гърба, но уви, пипам си гърба ... СУХ ,просто вятъра който проветрява пространството между гърба и раницата дава тази илюзия :) ноо всеки си има мнение естествено.пийс :beer:
Изображение
Аватар
People = Shit
 
Мнения: 525
Рейтинг: 1755
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 5:44 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 01, 2007 7:01 pm

ddevil написа:Ако искаш нещо евтино и здраво-Tashev RockEagle 35l. Аз съм с такава и съм повече от доволен за 40-те лева, които струва. В нея събирам фулфейс,наколенки с кори,налакатници,маска,вода 1.5л,необходимите инструменти-туулчета,резервни гуми примерно,gsm-а,портмонето и ключовете. При всичко това разбира се раницата е доста напълнена,но лично аз, когато стегна всичките ленти по тялото си, ми става приемливо комфортна. Разбира се изпотява гърба прилично, но за тези пари толкова. Не знам дали има версия и с дишащ гръб-новите модели може и да имат,моята е вече на 3-4 години и не е с такъв. За в бъдеще се замислям за някоя с подобен обем и качества, но с по-хубав гръб. Успех с избора :)
Имам същия модел, само че 30 литрова и ужким със дишаш гръб, ама нанайки. Може и да има някакво проветрение, но ако си пешеходец. Кача ли се на байка, с нея целия плуввам в пот. Определено това не е раница която е подходщяща за колоездене.
От 2-3 седмици имам Camelbak Chaos. Все още не мога да дам отзиви за нея. Най- сериозното изпитание беше качването на Черни връх (DNF :(). Пак си имаше пот, но пък и това не съвпада с каранията който правя нормално. Някой ден може и да има ревю. ;)
Та според мен Camelbak-чето е удобно за няколкочасови карания. Обема на резервоара е 2л., а товарния обем 9,5л. според производителя. Това стига да се поберат нужните инструменти, евентуално малко храна, документи, пък и защо не някоя друга дреха? Има 6 ремъка който са удобни за прикачане на външен багаж. Без проблем носих така шлем и комплект протектори за коленете и лактите.
Но и аз като did подкрепям мнението, че щом има допир на някоя част от раницата до тялото, независимо колко добре е проветрена, ще има пот. Целта е да допирните точки м/у гърба и раницата да са колкото се може по- малко. Така и сухите места по нас ще са повече. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот gjfts » Пон Окт 01, 2007 8:24 pm

ми аз сам с DAKINE POINT покрива ти изискаванията но не и за гърба лично на мен ми е добре
gjfts
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1053
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 8:15 pm

Мнениеот hlebarka » Пон Окт 01, 2007 9:00 pm

Ozzie написа:От 2-3 седмици имам Camelbak Chaos. Все още не мога да дам отзиви за нея. Най- сериозното изпитание беше качването на Черни връх (DNF :(). Пак си имаше пот, но пък и това не съвпада с каранията който правя нормално.


Е, ти кара с някакво зимно яке до коленете, как няма да има пот, какво общо има раницата, особено пък тая, дето е по-малка от презрамките си.
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот MartinBG » Пон Окт 01, 2007 11:23 pm

:offtopic:

TOYAGA написа:
jivkonik написа:Даже и няколко вида такива само за кръста си трябват, и те са полезни според зависи на къде си тръгнал и с колко багаж!


Никога не ползвам такЪво нЯщо :dunno:


Това лято си взех Deuter Nordik 400 (за съжаление вече го няма на сайта на Deuter) и съм изключително доволен! На практика не я усещам докато карам, защото като се кача на велосипеда, тя се пада доста ниско на гърба (всъщност ми е почти на задника :D), коланът е достатъчно широк и не се впива в мен, а отзад е с доста солидни ребра, които спомагат допълнително за проветрението. С нея съм правил много пъти обиколката на Витоша и считам, че за еднодневни преходи при топло време е идеална - събира всичко необходимо (инструменти, резервна гума, GSM, храна) + 2 шишета с вода (Primus 0.6l). Недостатъците са само 2 - не е достатъчно водоустойчива и понякога презрамките се отпускат сами (особено като е по-натоварена, но се свиква).
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 01, 2007 11:36 pm

Чудесно - ползвай си го със здраве! Аз все пак недоумявам защо трябва да ползвам нещо, което да мокри и да се друса точно върху бъбреците ми, след като има по-смислени алтернативи... :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MartinBG » Вто Окт 02, 2007 12:28 am

:offtopic:

Благодаря! :)

Както писах по-горе, Нордик-а ми седи под кръста когато съм на велосипеда, а понеже е с твърд и оребрен гръб, допирът с тялото (около областта на таза) е само в няколко точки.

Спрях се на този вариант пред чантички за велосипед + стойки за вода, защото ми се стори по-удобен, а и от суета - не исках да си загрозявам планинското добиче с излишни неща по него. :D
Освен за планината, тази чантичка се оказа много удобна и за каране в града и често ходя с нея до работа.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 02, 2007 12:32 am

Щом те влече... :dunno: Твърд, оребрен в областта на таза... :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Isidor » Сря Окт 03, 2007 11:27 pm

http://www.bobwards.com/bobwards/servle ... m/87873-01
на мене ми струваше 50 евро от Македония. Не знам тука дали я има. Много е удобна, ама изпотява гръбчето. Уж имала специална тенология за ОЛаждане, ама трънки :D
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот outfaced » Чет Окт 04, 2007 7:02 am

Isidor написа:http://www.bobwards.com/bobwards/servlet/itemimage/Medium/87873-01
на мене ми струваше 50 евро от Македония. Не знам тука дали я има. Много е удобна, ама изпотява гръбчето. Уж имала специална тенология за ОЛаждане, ама трънки :D


хмм, за соломон не се бях сетил
те специално за байк имат товасе оказа
ама нещо не ме кефи, че викаш че се запотява (тя системата същата като на твойта)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот URNEST » Чет Окт 04, 2007 9:00 am

А колко пари си съгласен да дадеш за раница?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Чет Окт 04, 2007 5:46 pm

URNEST написа:А колко пари си съгласен да дадеш за раница?


абе колкото е нужно ... тя няма да е все пак 200лв я
в смисъл, не вярвам да има таква, която да оправдае таква цена (то не че няма всъшност)

или иначе казано, ако видя смисъл да дам 120, ще ги дам ... ако не видя смисъл и 20 няма да дам
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта