Сравнение на sram-ски дерайльори

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Сравнение на sram-ски дерайльори

Мнениеот BikeArea » Вто Сеп 11, 2007 9:58 am

След събитията от изминалата седмица съм изправен пред избора на дерайльор, търсенето породи някои въпроси, които задавам тук.

Като доскорошен потребител на SX5 веднага се насочих към покупката му. Хвърлих и по едно око на по-скъпите X-7 и X-9.

И изскочи въпроса какво им е пък толкова хубавото тези от по-горния клас и заслужават ли си тези още няколко десетки лева отгоре?!
За теглото - ОК, по-леки са, но за 29 грама и "усилени ролки" ли са тези +30лв. за Х-7 ?

В е-магазина виждам черно на бяло какво ги отличава един от друг, но надявам се тук да се изкажат хора, които да направят сравнение от практическа гледна точка.
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот k0cTaHeB » Вто Сеп 11, 2007 10:14 am

Имало едно време...

...на Ванчо обтегачо :D

Изображение
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Kitolino » Вто Сеп 11, 2007 10:27 am

скок-подскок ...
Изображение

Хедокс,
то се проведоха около 10-15 опита, преди да се стигне до желаният резултат :D

"Не човек, а машина! " :rofl:
Последна промяна Kitolino на Вто Сеп 11, 2007 10:52 am, променена общо 2 пъти
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот XeDoX » Вто Сеп 11, 2007 10:39 am

Аз съм ги качвал в спиците...вие как успявате да ги строшите така бе :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Admin » Вто Сеп 11, 2007 6:27 pm

Карал съм Х-9 и SX5 - според мен и двата работят добре и си струват парите. Ти си посочил основните разлики (тегло, материали, ролки). Мога да добавя само, че Х-9 работи с една идея по-добре при смяната на предавките, но това си е доста относително - я го усетиш, я не. Според мен решението на въпроса ти зависи най-вече от бюджета, с който разполагаш и приоритетите ти. Разликата в теглото наистина изглежда малка, ама тук 30 грама, там още 30 и в крайна сметка велосипедът олеква с 1-2кг, на съответната цена, разбира се :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот XeDoX » Вто Сеп 11, 2007 9:48 pm

Admin написа:Карал съм Х-9 и SX5 - според мен и двата работят добре и си струват парите. Ти си посочил основните разлики (тегло, материали, ролки). Мога да добавя само, че Х-9 работи с една идея по-добре при смяната на предавките, но това си е доста относително - я го усетиш, я не. Според мен решението на въпроса ти зависи най-вече от бюджета, с който разполагаш и приоритетите ти. Разликата в теглото наистина изглежда малка, ама тук 30 грама, там още 30 и в крайна сметка велосипедът олеква с 1-2кг, на съответната цена, разбира се :D


Или най-евтиния начин да смъкнеш килце без пари...иди до тоалетната :)
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот CrZ » Сря Сеп 12, 2007 6:36 am

За sx5 точно незнам но съм карал известно време sx4 и има огромна разлика между него и X9. Първоначално карах с 9ка но се помина и не ми се даваха отново мн пари за обтегач и така минах през 2 сх4ки , на първата и видях доста бързо сметката, втората е жива и до днес но така се случи че новото ми колело дойде със 9ка отново и разликата я усетих веднага, а тя е наистина голяма, поне в смяната на предавките. Вярно при спускане е малко по различно но поне според мен определено има .Мисля си обаче че 7цата ще да е почти същата като 9ката в това отношение само дето е с една идея по евтина и би била добър вариант.
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта