Кенда и Кенда ... ммм а Кенда ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кенда и Кенда ... ммм а Кенда ?

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Юли 16, 2007 7:26 pm

Привет на всички :beer:

Опрях до избора на гуми. И тъй, като това ще са ми първите що годе читави гуми съм се спрял именно на Кенда. Нямам никакъв опит с гуми затова и нищо не разбирам. Надявам се на коректна помощ. Моля без разни офф топици от рода на: Защо не си помислиш за тази или онази марка...

До сега съм карал само Tioga DH 2.1, Richey Mega-Bite 2.1 и от миналата седмица съм с Minion 2.5 2ply 60a отпред.
Гумата ще се ползва за задна и ще бъде 2.35.

Всякаква информаци освен тази дадена от дистрибуторите ще ми бъде полезна :^:

Спрял съм се на това:

Kenda Nevegal
26x2.35 Stick-E
Изображение

Името на гумата идва от едноименното трасе за спускане в Италия. То се характеризира с постоянно променящ се терен и тази гума е създадена с тази идея да бъде универсална. Страничния грайфер е двуредов и допълнително подсилен за по-добра устойчивост на грайфера при завиване.

- Изработена със меката смес Stick-E за максимално сцепление
- Дебели стени предпазващи от спускване при прещипване
- Тегло: 1225гр
- Размер: 26x2.35

Или

Kenda Blue Groove
26x2.35 Stick-E

Изображение

Гумата е разработена за твърди и бързи трасета. Грайфера е така разположен , че да осигурява максимална контактна площ ,но с правилния си ъгъл осигурява и добра скорост на търкаляне.

- Изработена със меката смес Stick-E за максимално сцепление
- Дебели стени предпазващи от спускване при прещипване
- Тегло: 1200гр
- Размер: 26x2.35

И това, но занего не съм сигурен,защото май е едностенно и малко кекаво ми изглежда :idea:

Kenda SB8
26x2.35 DTC

Изображение

- Създадена на база модела много успешния модел Nevegal.
- Перфектната гума за агресивно крос кънтри
- 8 реда грайвер осигуряват по-голямо сцепление с почвата.
- Изработена по технологията DTC. Двукомпонентна гума с твърд грайфер в средата и мек отстрани за по-добро сцепление.
- Една от най-бързо търкалящите гуми на Кенда.
- Тегло: 590 грама
- Размер: 26x2.35


Гумата ще се ползва за задна. Предимно ще се кара надолу. Рамката на която ще се слага гумата е Sprint Delta,а шината Jumbo.
Само се надявам да влезне (в рамката) :idea:
Най-вече се интересувам от поведението при спиране и завиване. Съпротивлението при търкаляне по-малко ме вълнува.

:offtopic: Предстои ми забавно каране над Батак. В частност местностите около язовир Васил Коларов (отскоро Голям Беглик). :offtopic:
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Kitolino » Пон Юли 16, 2007 7:46 pm

Пиши едно лично съобщение(ЛС) на Цанко(Ceco) или на Гробаря(Дъ Ъндъртейкър :) )

Доколкото разбрах тестваха гумите преди 2-3 седмици и от разговорите ми с Цанко, Nevegal и още една били прекрасни гуми, но имат 3 модификации и трябва да съобразиш с коя да бъде.
Като цена чух, че ще са около 30-40лв.
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот GECKO » Пон Юли 16, 2007 10:28 pm

Ако трябва да се ограничиме в гумите, които си избрал, бих сложил Minion-а отзад, а Nevegal-а отпред, заради по-тънката стена на Nevegal-а. Ако няма да се ограничаваш в гумите, бих сложил един Minion DHF 42A оптред, и сегашния Minion отзад. :) :agree:

Ако си упорито решил да си ползваш Minion-а отпред... за задна от изброените по-скоро Blue Groove, като си зависи от карането. За по-спокойно каране, SB8 си е ХС гума, но... като гледам другите ти алтернативи май не е точно твоя стил :)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот screamBoy » Вто Юли 17, 2007 12:29 am

грайфера на Навигал-а е чудесен, жалко че не посочват размера на гумата за да прецениш ще се събере ли и второ жалко че е толкова тежка колкото всяка среден клас гума тежи ... сигурно е около 57мм размер
така по снимка и такива почти никакви данни бих взел Навигал
ако верно е 30-40лв си е оферта
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Гост » Вто Юли 17, 2007 8:37 am

някой ще ми даде ли линк от каде мога да си поръчам такава кенда Nevegal . И дали има по големи размери
Гост
 

Re: Кенда и Кенда ... ммм а Кенда ?

Мнениеот zero knowledge » Вто Юли 17, 2007 8:51 am

Каква гума точно търсиш? Гума само за агресивно каране или гума и за въртене?

Първите 2 гуми са гуми за спускане, с дебели стени и лепкав материал. За въртене са по-тежки и по-тромави от тънкостенните гуми, но пък дават отлично сцепление и предпазват по-добре от прещипване.

СБ8 е с тънки стени, твърд централен и лепкав страничен грайфер. Определено по-лесно се върти с такъв тип гума и дава много по-добро сцепление при завиване от гума с изцяло твърд грайфер. В такъв вариант има и Невегал, и БГ (2.35 DTC).

Друго което ми прави впечатление е, че искаш да сложиш по-твърд Максис за предна и лепкава Кенда за задна. Мисля, че със сигурност ще имаш проблеми със сцеплението по завоите. На никой не препоръчвам предната гума да държи по-малко от задната.

Делтата ще побере 2.35 Кендите, 2.5 Максис май влизаше едва-едва (т.е. не се препоръчва), но имай предвид, че все пак това е рамка предвидена за XC.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот TheUndertaker » Вто Юли 17, 2007 2:16 pm

dash_g написа:някой ще ми даде ли линк от каде мога да си поръчам такава кенда Nevegal . И дали има по големи размери


http://e-shop.sprintmaxcom.com
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот k0cTaHeB » Вто Юли 17, 2007 5:10 pm

Уж тоз Minion е по-лепкав от стандартните...

Гумата определено ще се използва за агресивно каране.

По-пинцип не съм "скокливец", повече гледам да газя :^:

И въртене ще има, но то няма да е кой знае какво. Нищо сериозно.

Нарочно съм с по-твърда гума отпред. Нямам достатъчно финанси, за да си позволявам по-меки, засега. А отзад вече ми е наложително да е лепкава,поради факта че още не съм се научил да "лягам",както трябва във виражи и разни улей. Просто съм още схванат и седя прав, кат някав
кол :(!: . И задницата бързо почва да поднася надолу и става тя каквато става. Добре, че имам екипировка :bowdown: . Въпросът ми е кой грайфер ще бъде по-стабилен Невегал или Блу Груув?

И какви са тези (материали ли са какво са?) DTC,Stick-E...

:offtopic: Ей най-накрая пуснахте новия сайт. Честито :beer: :offtopic:
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GECKO » Вто Юли 17, 2007 6:14 pm

Ако гониш стабилност, слагай Nevegal отпред а Minion-а отзад, и карай. Това е най-стабилната и евтина комбинация сякаш, все пак Stick-E е 50А Slow rebound компонент, та ще е още по-лепкаво от конкретния Minion ;) :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот screamBoy » Вто Юли 17, 2007 9:28 pm

още по-по-най ... достатъчно е да се кара с някакво по-нормално налягане и повече техника и дори по-твърдите материали се държат добре
а техниката май само се усъвършенства, така че
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Кенда и Кенда ... ммм а Кенда ?

Мнениеот bikezilla » Пет Юли 20, 2007 1:03 am

zero knowledge написа:... Делтата ще побере 2.35 Кендите, 2.5 Максис май влизаше едва-едва (т.е. не се препоръчва), но имай предвид, че все пак това е рамка предвидена за XC.


2.5 максис влиза на делтата отзад без проблеми ;)
2.35 кенда също ще влезе, но не и 2.5


k0cTaHeB, от финансова гледна точка е по-неизгодно да сложиш мека гума отзад, отколкото отпред - отзад гумите заминават много по-бързо. От практическа гледна точка да сложиш мека отзад и твърда отпред е леко... безмислено ;)
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот k0cTaHeB » Пет Юли 20, 2007 7:02 pm

Това съм го разбрал :beer: Благодаря все пак. Мисля си и аз да пробвам така. 2.5 Кендица отпред и 2.5 миньонка отзад. Да видим как ще ми е :^:
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кенда и Кенда ... ммм а Кенда ?

Мнениеот zero knowledge » Нед Юли 22, 2007 9:07 pm

bikezilla написа:2.5 максис влиза на делтата отзад без проблеми ;)

ок, приема се ;)
бях забравил ...
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот THEZOGGO » Нед Дек 14, 2008 7:17 pm

k0cTaHeB написа:Това съм го разбрал :beer: Благодаря все пак. Мисля си и аз да пробвам така. 2.5 Кендица отпред и 2.5 миньонка отзад. Да видим как ще ми е :^:

Ъпвам темата, защото съм пред избор на нови гуми. Ако може да дадеш отзиви за комбинацията на която си се спрял преди година и половина. Какви са ти впечатленията. При мен карането е предимно надолу. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Дек 15, 2008 6:40 pm

Хаха,бях забравил за тази тема... леле с какво лапешко мислене съм бил миналата година :rofl: (сега все едно съм по-добре,пародия :D )

Онтопик сега:

До тази комбинация така и не се стигна.Ще ти нахвърля набързо за останалите комбинации с които имам опит за времето от последния ми пост в таз тема,до този които четеш.

2.5 Minion 2 ply 60a и 1.95 лека(по спомен кевларена) крос-кънтри гума отзад е абсолютно достатъчно,като за начинаещ,който не знае какво иска от гумите,на еднокилограмовите си шини :D След някой промени по велосипеда,развитие в техниката,малко по-малко налягане в гумите,комбинацията започва да се ослажда.Ако не влизаш грубо (всеки си знае за него какво е грубо,не мога да дефинирам за всички,моето грубо с тез гуми си беше умерено) в завоите, спокойно може да се отпуснеш,и да караш с извесна сигурност и скорост без да чувстваш липса на сцепление.На правите и леко засукани участъци се гази сравнително добре(като искам да отбележа,че отзад карах с 2 вътрешни,за да не прищипвам малката гума).Стига толкоз за плюсовете.Минусите са,на леко ронливи почви се случва непредсказуемо да изпускат,също и за много сух терен,не е особено разумно да завиваш прекалено рязко с тях,ако искаш да не те боли.Калта,ще е добре да си я спестяваш,което ми напомня,че Миньона не се самопочиства от нея докато не излезеш на асфалт.
Не смея да говоря за спиращи и търкалящи способности,защото тогава още нямах функцията да обръщам внимание на тях.
Таз комбинация я карах от септември 2007 до Юли тази година.

Комбинация номер 2:

Kenda Nevegal SWS DTC 2.35 + обикновена пласмасова Kenda 1.95.
Прекрасна и лека комбинация за моето каране.
DTC-то и пласмасата търкалят задоволително бързо (поне за мен),в завой може да се позволяват повече волности,заради мекия страничен грайфер на Nevegal-a.Колкото до дрифтенето,айде няма да те дразня :^: Няма значение дали е много суха или леко ронлива почвата с Невегалчето си завиваш като у дома си.Карал съм комбинацията и в кал,и в сняг,за моето каране съм доволен,случва се да изпускат и то не рядно,но са предсказуеми и едва ли някой би се изненадал от това в подобни метороологични условия. Минусите са,че при по-остри камъни и по-висока скорост се прищиват отвреме на време (което е дразнещо,но за сметка на останалото,което получаваш е абсолютно приемливо).Другия минус е че при понаострените камъни успях малко да я сцепя,при един от грайферите,но мисля там си бе моя грешката,защото доста бях избудалял и попрекалих малко.
Таз комбинация я карам от Юли и продължавам да си я карам,но да се има предвид,че смених 5 от евтините Кенди отзад(не търси обяснение,досети се сам).

Комбинация номер 3:

Nevegal 2.5 двуслоен Stick-E + Blue Groove 2.35 Stick-E

Таз комбинация я качих на дзверо миналата сряда.Общо имам около
10-тина часа каране с тях,като от тях 3 часа чисто имам само спускане.
Преди да започна ще уточня,че впечатленията са ми базирани на леко влажен и леко мокър терен.
Пълна лудница,не ти пука през какво минаваш,няма изпускане в завои,спира се прекрасно и разбира се, се въртят доста,доста мудно.
Позволяват да се отпуснеш напълно,да си избудаляваш колкото искаш (не прекалявай от здравословна гледна точна :D ,сега сигурно някои хора,които ме познават ще ме налеят кх кх кх....).Тук малко първобидно си давам мнението но за 3 часа толкоз.

Мненията ми за тези комбинации в никакъв случай не са крайни и не задължават да се съгласявате с тях.Всеки си има собствено мнение/впечатление и единственото, което може да направите е сверка с по-горе написаното и да допълните впечатления или да критикувате на воля.

Старайте се да внимавате с мокрите корени/камъни,няма гума която да държи ня тях!!!

Всички впечатления са на база на колело с твърда рамка.

Не съм върл спускач,но не съм и като консервиран надолу.

Уффф имах още неща в главата,но се изпариха,ако се сетя или ще единта поста или ако е изтекло времето ще драсна още 1.

П.С. Трезвен съм! (това е много важно уточнение,за някои хора който ще го прочетат)

Надявам се съм бил полезен.

Наздраве и весело каране

Не ми се проверява за правописни грешки,пру изпростях,пак :D отивам да одаря един айран.
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот outfaced » Пон Дек 15, 2008 9:27 pm

Не съм върл спускач...

абе, луд за връзване си си, ама кво да та праим :dunno: :D :rofl:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Пон Дек 15, 2008 9:34 pm

Nevegal 2.5 двуслоен Stick-E + Blue Groove 2.35 Stick-E

Мисля да се ориентирам към тази комбинация. :agree:
Благодаря ти за мненията. След нова година ще взема едни гуми. Ако евентуално до тогава събереш още впечатления те моля да ги споделиш тук в темата.
Освен това ако някой друг може да предложи друга добра комбинация и разбира се да обоснове този избор, моля да се включи.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Admin » Вто Дек 16, 2008 1:10 pm

Аз в момента съм отпред и отзад с Nevegal 2.35 DTC, задната е и SWS. Още не съм ги карал достатъчно дълго, за да имам окончателни и подробни впечатления, но след изминати около 300км с тях мога да кажа следното:
Размерът им е истински. Разбирай, гумата си е голяма, така че гази уверено, но и се съпротивлява осезаемо при въртене.
От сцеплението съм много доволен, досега гумите не са ми поднесли сериозно нито веднъж, а вече съм ги карал в какво ли не (но и аз не съм много кадърен и смел, та да ги предизвикам докрай). Единствено на мокри камъни и корени са малко по-игриви, което е нормално и е съвсем контролируемо, ако си знаеш собствените възможности и тези на байка.
Теглото им е съвсем прилично за такъв размер, но но има и по-леки. Каркасът е тънък, което значи, че трябва да ги държиш по-напомпани, за да са по-стабилни и да не ги прещипваш лесно. За SWS още не мога да кажа дали дава допълнителна защита - досега съм успявал да я прещихя задната при едно аграрно изпълнение, но едва ли и друга еднослойна гума би издържала точно при него.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TheUndertaker » Сря Дек 17, 2008 6:37 pm

SWS пази странината стена от раздиране не е против пукане :), малък недостатък на еднослойните гуми, че стената се къса по камъните ...
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Teodor40 » Сря Дек 31, 2008 2:43 pm

TheUndertaker написа:SWS пази странината стена от раздиране не е против пукане :), малък недостатък на еднослойните гуми, че стената се къса по камъните ...


Ами и това, да. Мойте наблюдения обаче категорично доказват, че едностенните се пукат от прещитване много по-често и борда е от огромно значение за това.

За спускане бих заложил на Kenda Nevegal. Доказана гума с по-плътна шарка.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Admin » Сря Дек 31, 2008 5:07 pm

TheUndertaker написа:SWS пази странината стена от раздиране не е против пукане :), малък недостатък на еднослойните гуми, че стената се къса по камъните ...


Аха, разбирам, това обяснява защо вчера пак я прещипах доста лесно... Иначе аз бях останал с друго впечатление от това описание:
"Гумата е едностенна, но е изработена с новата технология Side Wall Shield /SWS/ при която в стената и е вкаран материал които предпазва гумата от прещипване, но е много по лек от стандартно използвания"
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Пон Яну 05, 2009 4:09 pm

Някой има ли впечатления от Kenda Blue Groove Stick E като задна. Колебаех се между нея и Nevegal, но тази ми се струва с по-ниско съпротивление. Как се чуства по-мекия материал? Износва ли се бързо отзад?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Яну 05, 2009 5:20 pm

URNEST написа:Някой има ли впечатления от Kenda Blue Groove Stick E като задна. Колебаех се между нея и Nevegal, но тази ми се струва с по-ниско съпротивление. Как се чуства по-мекия материал? Износва ли се бързо отзад?


От двадесетина дни карам такава,като задна. Въпреки че в сайта я интерпретират по този начин ==> Гумата е разработена за твърди и бързи трасета. Грайфера е така разположен , че да осигурява максимална контактна площ ,но с правилния си ъгъл осигурява и добра скорост на търкаляне.

Аз все още не съм я карал на твърдо и сухо трасе. Карал съм я в кал,на влажно и на сняг. От тук впечатленията,макар и леко пребързани са следните:

Предвидима е в повечето ситуации,сцеплението за сега ме задоволява,не съм забелязал видимо износване на грайфера.За спирането още нямам изградени впечатления.Дрифти малко по-трудно заради меката смеска(а може на мен да ми се струва така,защото до преди това карах само пласмасови гуми).В града да караш с такова нещо е самоубийство.Удрял съм я по разни каманаци и по-остри препядствия 5-6 пъти по-сериозно,но до сега не съм успявал да прещипя вътрешната,въпреки че я карам със сравнителни ниско налягане като за задна,но аз съм 63 килца,без екипировката.
Карана е с твърда рамка.

Това не са окончателни впечатлени!
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот 4getcredo » Пон Яну 05, 2009 5:36 pm

URNEST написа: Kenda Blue Groove Stick E като задна. ...


Карам с точно тази гума от началото на месец ноември - за съжаление, само три пъти до момента в реални условия... много влага, кал и сняг. Относно съпротивлението - тегава за въртене гума заради меката смес, големите и сранително отдалечени един от друг бутони (сравнявам я с Contintal Gravity). Много добре сцепление. Не мога да ти кажа дали се износва бързо поради краткия и стаж... :) Доволен съм! :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Чет Яну 08, 2009 5:18 pm

А колко мек е всъщност мекия материал при Кенда - Стик Е? На кой дурометър при Максис отговаря - 40/42/50А?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот k0cTaHeB » Чет Яну 08, 2009 6:28 pm

50а ако не се лъжа.
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот URNEST » Пет Яну 09, 2009 3:42 pm

Благодаря за менията.
Ами според вас с коя ще върти по-леко като задна - Nevegal или Blue Groove - става въпрос за Stick-E, защото двупластовите са само от мек материал.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Пет Яну 30, 2009 2:04 pm

По стечение на обстоятелствата в момента имам една Kenda Blue Groove и една Kenda Nevegal. И двете Stick E материал, 2.35 размер. Идва въпроса коя къде да застане. Изискванията е предната да хапе добре, а задната да има по-ниско съпротивление. Гледам Giant комплектоват фабрично колелата си с Nevegal отзад и Blue Groove отпред. Това ли е по-добрия вариант, защото аз съм ги сложил наобратно, но не съм ги подкарал все още. Чакам мнения...
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот TheUndertaker » Пет Яну 30, 2009 7:32 pm

Невегала отпред!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

ммм...кенда?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Яну 30, 2009 11:40 pm

Бих искал да благодаря на @k0cTaHeB за полезната тема. За да не наводнявам форума с нови теми - премерих разстоянието между ботушите на вилката - отпред е 85мм, отзад - 75мм/Drag One с XCM/. Искам да попитам относно комбинацията: Nevegal 2.5 отпред и 2.35 отзад? Ще влезнат ли като размер в тези мм ? Добър избор ли е отпред да "стъпва" по-стабилно 2.5цата, а отзад за по-леко въртене с 2.35"? Благодаря Ви предварително :bowdown:
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron