Кое средство против пукане на гума ще препоръчате??

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Кое средство против пукане на гума ще препоръчате??

Мнениеот kapitango » Вто Юли 03, 2007 11:51 pm

Днес в плевенската Веломания, след като им поисках най- дебелостенната вътрешна гума (последните два дни 3 спуквания) ми предложиха някаква латексова течност, на цвят е нещо средно между оранжево и розово. Една опаковка е за 4бр. вътрешни гуми и струва 18 лв. Има подробно описание на процедурата по пълнене и помпене има си накрайници за вентилите а на самата опаковка пише, че е произведено във Франция, с две думи не изглежда като някой от долнопробните китайски или турски ментета.
Другото предложение, което ми направиха беше вътрешна гума фабрично напълнена с подобна латексова смес на фирмата MAXXIS на цена 8,50 лв.
За съжаление не предлагат бозата на Стан за която е писано много във форума.
Въпроса ми е някой ползвал ли е нещо от това, което ми предлагат плевенските "дилъри" и кое да си закупя- опаковка за пълнене на 4 гуми или направо две готови и напълнени вътрешни гуми, че на задната вече не остана място, което да няма лепенка.
Изчетох ЧЗВ но не намерих нищо за тези две неща.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот Harka » Сря Юли 04, 2007 12:01 am

А как по-точно пукаш гумите? Прекълцваш ли ги (snakebite), или от тръни/пирони/други остри неща?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Сря Юли 04, 2007 12:12 am

Поръчай си от Сф "Бозата на Стан" - най-сигурното решение :) :agree: За друг акъл не мога да се сетя...
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Harka » Сря Юли 04, 2007 12:42 am

"Ало... СФ-то ли е? Една боза на Стан шмой ли?"

А кое му е най-сигурното? :popcorn:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bobiracing059 » Сря Юли 04, 2007 12:45 am

kapitango
от личния ми опит ти казвам да си вземеш някакви здрави гуми и съответно здрави вътрешни и ти гарантирам че няма да имаш повече този неприятен проблем :agree:
Аватар
bobiracing059
 
Мнения: 1554
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 9:50 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юли 04, 2007 1:26 am

bobiracing059 написа:kapitango
от личния ми опит ти казвам да си вземеш някакви здрави гуми и съответно здрави вътрешни и ти гарантирам че няма да имаш повече този неприятен проблем :agree:

:agree:
Карам с тези вътрешни гуми: http://www.ridespot.net/product_info.ph ... 028ae99668
От тях по здрави незнам дали има, аз съм изключително доволен, тъй като ми се случи да мина на няколко пъти през счупени бутилки и то счупени на големи парчета, като за момента нямам никакъв проблем с тях.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот kapitango » Сря Юли 04, 2007 1:47 am

Последните три пъти гумата се прекълца на скалите в Кайлъка. Бях я напомпал на 2,6 понеже и преди съм имал ядове на този терен но и това не я спаси, все пак не съм кой знае колко тежък- 77кг. съм. Предната за сега страда от тръните на нек'ви храсталаци (не им знам името но раздърпват и ръкавиците и протекторите като ме закачат), а задната предимно я прекълцвам. Може би ще трябва да сменя и външните но не ми се слагат по- широки, че ми убиват скоростта по асфалта и за това карам с 1,95.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Юли 04, 2007 9:11 am

kapitango написа:Последните три пъти гумата се прекълца на скалите в Кайлъка. Бях я напомпал на 2,6 понеже и преди съм имал ядове на този терен но и това не я спаси, все пак не съм кой знае колко тежък- 77кг. съм. Предната за сега страда от тръните на нек'ви храсталаци (не им знам името но раздърпват и ръкавиците и протекторите като ме закачат), а задната предимно я прекълцвам. Може би ще трябва да сменя и външните но не ми се слагат по- широки, че ми убиват скоростта по асфалта и за това карам с 1,95.


Според мен 2.5 атм. е прекалено ниско налягане за твоето тегло и местата, където караш. Бих ти препоръчал да ги напомпиш на 3.5 атм. От това ще изгубиш част от комфорта по паваж и неравности, но и рискът от спукване ще намалее.

Моите гуми за XC (предписано налягане 2.0 - 4.0 атм) ги карам на ~ 3.5 атм. Пукал съм ги не повече от 5 пъти за ~ 4000км, при това 1-2 пъти именно защото бях оставил налягането да спадне.

ПС: Не мисля, че си струва да купиш по-широки гуми само за да намалиш риска от спукване.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikerider » Сря Юли 04, 2007 9:16 am

Както многократно е писано тук, дебелата вътрешна гума не е решение. Важна е външната гума.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Crimson » Сря Юли 04, 2007 10:43 am

А какви са тези фабрично пълнени? Не бях чувал за тях, споделете малко инфо :)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юли 04, 2007 10:57 am

Crimson написа:А какви са тези фабрично пълнени? Не бях чувал за тях, споделете малко инфо :)
Аз карам с такива китайски и за 1 година само припомпвам по малко. Взех ди от Нина по 6-7 лв. парчето
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот killvanrea » Сря Юли 04, 2007 11:31 am

Един приятел направи следното с външната си гума и реши проблемите с бодливите храсти:Взимате една сатара външна гума(трябва да е без грайфер).Изрязвате и профила.И я слагате отвътре на външната гума на колелото и вече никакви бодливи храсти няма да ви пукат гумата(поне отгоре ама отстрани си остава проблема със съдирането).
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Мнениеот bikerider » Сря Юли 04, 2007 12:08 pm

Мда, а защо не направо гума от тролей? Така е още по-гарантирано :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Димитър Вергиев » Сря Юли 04, 2007 12:27 pm

Rubena DH 2.1-3.0 малко по дебела от максиса и по лека това е по доброто решение ако имаш интерес ЛС ;)
skype-vektor4o7
Местонахождение:Пловдив
E-mail:[email protected]
http://www.vbox7.com/play:20e60ad9
Димитър Вергиев
 
Мнения: 944
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 11:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Юли 04, 2007 1:21 pm

killvanrea написа:Един приятел направи следното с външната си гума и реши проблемите с бодливите храсти:Взимате една сатара външна гума(трябва да е без грайфер).Изрязвате и профила.И я слагате отвътре на външната гума на колелото и вече никакви бодливи храсти няма да ви пукат гумата(поне отгоре ама отстрани си остава проблема със съдирането).


Ако сте някакви волове, че да няма значение теглото, повечето хора не са, така че не съветвам никой да следва подобен съвет. По темата, разбира се, е писано доста, така че едва ли има смисъл да се повтаря всичко отново.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ramam » Чет Юли 05, 2007 1:15 pm

За бозата продавана от Веломания нямам идея дали помага, но за гумите които са пълни с боза мога да ти кажа че вчера залепих една такава с лепенка.
А бозата от тази гума доста време иа бърсах от цялото колело затова не си вземай не помага.
А самата дупка на гумата с боза не беше голяма защото доста дълго време около 30 мин покарах докато падне гумата до каплата а пък колелото стана по зле от кално ако не беше валяло отдавна :(!:
Единственото което незнам защо не съм спукал е :
Континентал едикакво си Протекшън.
Незнам какъв кевлар слагат и какво правят но не съм спукал такива гуми. С други думи докато не спукам ще карам с тях, но пък са доста скъпи.
Прехвалената боза на Стан май се продава от Каймата на Хр. Смирненски.
Аз лично не бих се занимавал.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот jivkonik » Чет Юли 05, 2007 2:19 pm

Ползвам CST (китайска) пълнени с желето за задна. От година и половина веднъж я лепих - влезе сериозен винт за дърво в нея и като го вадех ми изми хубаво очите. Иначе съм вадил малки трънчета и стъкла от нея без да лепя, за такива неща помага.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Юли 05, 2007 2:29 pm

@ramam: А преди да сложиш бозата сети ли се да измиеш външната гума от боклуци? :bulb:
Спази ли изискването да сипваш от обърнато надолу шише? Провери ли гъстотата на бозата преди да сложиш? Провери ли дали гумата ти е от препоръчваните за боза? Изобщо вложи ли поне малко старание????

Баси колко е лесно да оплюеш един чудесен продукт заради собственото ти некадърие.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Brave » Чет Юли 05, 2007 2:57 pm

Байкрайдър, струва ми се, че рамам не е пробвал бозата на Стан а само вътрешните с боза и оплюва тях.

Тъй като скоро мисля да премина на безкамерни с боза, особено след като във вторник на път за работа при висока скорост по един черен път с остри камънаци, успях да прекълцам новичката си маркова вътрешна едновременно на СЕДЕМ места (специално за ramam - карам Conti с Pro-Tection, ама тя не пази от това), се чудех дали си заслужава да се бръкна по-дълбоко за целия комплект на Стан, включително лентите с вентили или да ползвам разцепена 20" вътрешна.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот bikerider » Чет Юли 05, 2007 3:13 pm

Ами 20" може да се окаже добър вариант за многократна употреба, ма трябва да се изпипа технологията. Аз лично се бръкнах за ленти и не съжалявам.

Ако ramam e имал предвид вътрешна с "паста", моля за извинение - твърде много различни неща започнаха да се наричат с една дума - "боза".
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Ayrton Senna » Чет Юли 05, 2007 7:43 pm

killvanrea написа:Един приятел направи следното с външната си гума и реши проблемите с бодливите храсти:Взимате една сатара външна гума(трябва да е без грайфер).Изрязвате и профила.И я слагате отвътре на външната гума на колелото и вече никакви бодливи храсти няма да ви пукат гумата(поне отгоре ама отстрани си остава проблема със съдирането).


и колко тежи сега? Гадно е занимаването с вътрешни гуми... хубави външни гуми,здрави, е решение според мен. След това забравяш. НО никога няма 100% защита. Вярно,по-скъпо е,но като се замисля колко пари отидоха по нови вътрешни и колко пъти пуках защото "спестявах" за нови и добри външни гуми примерно.
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот The Devil » Чет Юли 05, 2007 7:51 pm

Мда така е аз ти препоръчвам да си вземеш максис 2.1 някакъв с хубави вътрешни гуми максис и ще спукваш гума доста рядко + това ги напомпи на повече от 2.5 атмосфери някъде на 3.5 и ще стане много добре ;)
Айде успех :agree:
Skype - x_x-x_x-x_x
Аватар
The Devil
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 11:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юли 05, 2007 8:14 pm

Най-добре е на осем атмосфери - така вместо да пукаш гуми директно ще къртиш лагерите :rofl:

Сега сериозно - хората питат за средство против пукане. Ако си мислиш, че с високо налягане ще се предпазиш от трънче... кво да ти кажа, освен, че не си карал достатъчно ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот fhristo » Чет Юли 05, 2007 8:29 pm

Слагайте си бозата на Стан! Аз карам на 2 атмосфери и не пукам гуми, и ми е комфортно. Чудя ви се как карате с по 3 и нагоре атмосфери - аз като съм пробвал така ми е много друсаво.
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот TheUndertaker » Чет Юли 05, 2007 8:42 pm

Най-доброто средство - Работете с КРАКАТА!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Bender » Чет Юли 05, 2007 8:45 pm

TheUndertaker и оглеждане на патя с лупа да не би да има транче :rofl:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот TheUndertaker » Чет Юли 05, 2007 8:49 pm

Пътя се гледа заради друго. И не се гледа точно с лупа! Който разбрал разбрал, който не да пробва да разбере!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот screamBoy » Чет Юли 05, 2007 9:00 pm

споко майна някои знаем за що иде реч ^_"
едно допълнение от мен - дори само да се научите да си прехвърляте тежестта помага много !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikerider » Чет Юли 05, 2007 9:27 pm

Абе не знам, ама високо налягане против snakebite ми изглежда като ония кокаиновите хапчета против зъбобол от 19век :emlaugh:

Дървените каруци пък ептен нямат проблеми със snakebite - да караме по капли, така е най-твърдо и нема кво да се пука :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TheUndertaker » Чет Юли 05, 2007 9:51 pm

По тая логика да слагаме дървени *ондоми щото не са пукат ма имат други недостатъци явно :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта