Предна хидравлична спирачка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Предна хидравлична спирачка

Мнениеот RunningWild » Сря Юни 27, 2007 2:17 am

Здравейте, всички! Искам да си купя хидравлична спирачка за отпред, но проблема е, че не знам каква :dunno: До сега бях с Avid BB7 със 160мм ротор - не бях доволен (86кг съм, ако това има голямо значение). Купих си 180мм ротор - сега е малко по-добре, но не е това, което искам от една предна спирачка. Та... реших да мина на няк'ва якостискаща спирачка (нов лаф :rofl: ). Казаха ми Heyes да не си вземам в никакъв случай (кофти били не знам си кво...). Juicy-тата нещо не ме кефят... :crap: Остават Shimano и Formula примерно. Е, какво да взема, като се има предвид, че не искам да се ръся много точно за спирачка. Дайте предложенията си и моля хората, които са карали с някоя спирачка да кажат плюсовете и минусите й. Благодаря!
Любител съм на якото каране... екстремен тип съм, но не мога да кажа, че карам DH, все пак съм от Варна... :rofl: :rofl:
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 27, 2007 9:10 am

мхм
не че нещо
ама моята ББ7 със 185 отпред спираше достатъчно добре
за моите 103 кила
сега сложих 203 мм ротор
и съм повече от доволен
по-добре си отговори на въпросите
дали правилно ти е настроена спирачката
и дали е с хубаво жило и лостче
може оправянето на тези неща
да ти излезе доста по-евтино и ефективно
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Предна хидравлична спирачка

Мнениеот bodo » Сря Юни 27, 2007 9:33 am

RunningWild написа:Здравейте, всички! Искам да си купя хидравлична спирачка за отпред, но проблема е, че не знам каква :dunno: До сега бях с Avid BB7 със 160мм ротор - не бях доволен (86кг съм, ако това има голямо значение). Купих си 180мм ротор - сега е малко по-добре, но не е това, което искам от една предна спирачка. Та... реших да мина на няк'ва якостискаща спирачка (нов лаф :rofl: ). Казаха ми Heyes да не си вземам в никакъв случай (кофти били не знам си кво...). Juicy-тата нещо не ме кефят... :crap: Остават Shimano и Formula примерно. Е, какво да взема, като се има предвид, че не искам да се ръся много точно за спирачка. Дайте предложенията си и моля хората, които са карали с някоя спирачка да кажат плюсовете и минусите й. Благодаря!
Любител съм на якото каране... екстремен тип съм, но не мога да кажа, че карам DH, все пак съм от Варна... :rofl: :rofl:
Любимата ми тема :beer:
Ако твърдо си решил да минеш на хидравлика най-добрият избор е Deore 535 без диск (ползваш стария) и пълна, готова за монтаж, обезвъздушена струва към 100лв. Deore LX е с допълнителни настройки - същата конфигурация е към 140лв.

Няма нужда от специално лостче за 20лв или специална броня със специално жило и не знам си още какво за да спира по-добре

Просто няма по-добра алтернатива. Аз самия съм монтирал няколко различни хидравлики и тези ми правят много добро впечатление със своята простота, ефективност и безпроблемна работа.
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот stan40 » Сря Юни 27, 2007 9:34 am

хмм малко странно Авид BB7 с такъв ротор (185) да не спира при положение ,че си 86 кг.Аз лично карам с 203 мм ротор отпред и съм 110 кг, и нямам никакви проблеми спира идеално .Послушай kotka12 и виш дали всичко е наред със спирачката ти. :agree:
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Re: Предна хидравлична спирачка

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 27, 2007 9:47 am

bodo написа:Няма нужда от специално лостче за 20лв или специална броня със специално жило и не знам си още какво за да спира по-добре

Просто няма по-добра алтернатива.


мхм
не помня да съм споменавал "специално" лостче /още повече за 20 лева/ или пък специално жило
но ако мислиш, че няма "специален" маркуч, дето да подобри поведението на хидравликите....
освен това има по-добри алтернативи ;)
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот osamabilgladen » Сря Юни 27, 2007 10:16 am

как не те спира бб7 със 185 ротор
аз съм 85кг. и с такава спирачка си правя предни баланси.....
накладките нагласени ли са хубаво спрямо диска....да не си омазнил нещо...

просто ми е странно...едни и същи килограми сме, а тази спирачка ме спира перфектно

интересно ми е кой разправя, че hayes са кофти спирачки (зависи кой модел все пак), но като цяло съм останал мнооого доволен от марката.
Аватар
osamabilgladen
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 4:22 pm

Мнениеот bikerider » Сря Юни 27, 2007 10:27 am

Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот RunningWild » Сря Юни 27, 2007 4:33 pm

как не те спира бб7 със 185 ротор
аз съм 85кг. и с такава спирачка си правя предни баланси.....
накладките нагласени ли са хубаво спрямо диска....да не си омазнил нещо...

просто ми е странно...едни и същи килограми сме, а тази спирачка ме спира перфектно


Много хора се очудиха! Пробваха как спира със 160мм ротор и ми казаха "от 160мм ротор не можеш да очакваш повече". Взех ротор 180мм, нагласих всичко точно, както си му е реда, излязах да поразцъкам и спираше идеално. След 2-3 дни излизам да карам и спирачката не спираше по същия начин. Това не ми се случва за първи път. На моменти спирачката си работи добре, а след това все едно нещо се е размърдало и вече не спира както преди. Настройвам я пак и почва да спира добре и така... вече 4 месеца... е, писна ми :(!: Ако работи добре пък се чува как накладките опират в ротора и супер много се дразня. Не е крив ротора, а просто трябва да се чува този звук, иначе имам много ход лоста и не ме кефи така. Не знам... много ми ги хвалиха тези спирачки, но явно съм много некадърен и не мога да я настроя. Когато я купих нова ми я сложиха хора, които се занимават с това и пак нещо не ме радваше тая пуста спирачка :crap:
Затова смятам да мина на хидравлична спирачка, поне да нямам такива проблеми с настройките. Искам като стисна лоста 2-3 пъти накладките да си се настроят спрямо ротора и просто да изляза да карам като нормален "луд байкър". Толкова ли много искам? :dunno:
А иначе съм с брони и жила Jagwire и лост Avid SD7
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 27, 2007 6:48 pm

Сериозна критика към АВИД ББ7! Карам 90-те си килограма с 2 такива спирачки 185 отпред, 160 отзад. НЕ спускам много, но когато се налага тази спирачка спира, и то добре! Добре настроен диск спрямо неподвижната накладка (леко да звънка), добре настроена модулация от лостчетата (онези малки червени врътки), и не на последно място добре настроена успоредност на накладките спрямо диска (става с разхлабване на апарата, стискане на лоста да се центрова сама и стягане на апарата, отнема минутка време) правят тази спирачка мощна и надеждна. Доста хора карат ДХ - ФР с този модел спирачка и не се оплакват. А има такива (Алиен да се обади моля) които пробваха хидравлично Джуси и се върнаха към ББ7 заради по-добрата и работа. Хидравликата не е "панацея на всички спирачни болести". Ниските класове спирачки правят повече проблеми, отколкото решават.... (нагряване разширяващо течността и влияещо на работата, нужда от обезвъздушаване и т.н.). Разбира се реномиран модел и фирма сигурно нямат често тези проблеми, но бюджета за подобно решение не е малък! :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bodo » Сря Юни 27, 2007 7:32 pm

малко кастово взе да става. avid bb7 е хубава спирачка, но Deore 535 просто подобрява качеството на живот. Lсъщност кой от вас е карал Deore 535 ?
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот RunningWild » Сря Юни 27, 2007 7:40 pm

малко кастово взе да става. avid bb7 е хубава спирачка, но Deore 535 просто подобрява качеството на живот. Lсъщност кой от вас е карал Deore 535 ?

Аз съм карал някаква хидравлика Deore, но не знам дали е тази :dunno: Бива... със 160мм ротор, не беше нещо фрапиращо според мен. Долу-горе спира като ББ7-цата ми.
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bodo » Сря Юни 27, 2007 8:26 pm

RunningWild написа:
малко кастово взе да става. avid bb7 е хубава спирачка, но Deore 535 просто подобрява качеството на живот. Lсъщност кой от вас е карал Deore 535 ?

Аз съм карал някаква хидравлика Deore, но не знам дали е тази :dunno: Бива... със 160мм ротор, не беше нещо фрапиращо според мен. Долу-горе спира като ББ7-цата ми.

Има доста разликата между старото и новото. Мога да ти дам да пробваш ако имаш желание.
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 27, 2007 8:43 pm

bodo написа:
RunningWild написа:
малко кастово взе да става. avid bb7 е хубава спирачка, но Deore 535 просто подобрява качеството на живот. Lсъщност кой от вас е карал Deore 535 ?

Аз съм карал някаква хидравлика Deore, но не знам дали е тази :dunno: Бива... със 160мм ротор, не беше нещо фрапиращо според мен. Долу-горе спира като ББ7-цата ми.

Има доста разликата между старото и новото. Мога да ти дам да пробваш ако имаш желание.

От колко време го караш Деоре 535? Какъв тип накладки ползва, каква е спирачната течност? Колко често ги сменяш? Какъв е средногошния разход (като пари) за поддръжката му? Шиманските спирачни течности са по-скъпи, или поне така съм чувал?
Поддръжката на механика е по-ефтино от хидравлика или греша?! :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Nymphetamine » Сря Юни 27, 2007 9:02 pm

Честно казано, старото ми колело беше с преден ББ7 със 185мм ротор и лост Авид. Еми квото и да я правех тая спирачка, не щеше да спира като хората, като "другите" ББ7-ци. В колко спирт 99% съм я топил, с кво ли не съм я обезмаслявал, както и накладките, въобще не е имало нещо, което да не съм пробвал; разработка, горене на накладките с висока скорост.... минимален ефект в рамките на няколко дена. Толкова пъти съм си играл да я настроя както jivkonik описа и не ще... Като за задна бачкаше супер, след като си взех Shimano BR-755. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Предна хидравлична спирачка

Мнениеот Teodor40 » Сря Юни 27, 2007 9:18 pm

RunningWild написа: Казаха ми Heyes да не си вземам в никакъв случай (кофти били не знам си кво...)

Да бе страшно са кофти- лесно се обезвъздушават, със спирачна течност като на автомобилите са, спират супер добре, за 9-ките има накладки на всеки ъгъл, евтини са втора ръка, монолитни арарати... бе какво да пиша, ясно стана на къде бия.
Мойте хейсове са супер! Не ги пипам освен да обезвъздуха понякога, но и това е рядко. Само капвам две капки отгоре в лостчето и се оправят!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 27, 2007 9:34 pm

Nymphetamine написа: както и накладките, въобще не е имало нещо, което да не съм пробвал; разработка, горене на накладките с висока скорост....

да беше пробвал да ги смениш....

@bodo
в момента твоите постове леко избиват на фундаментализъм
какво имам предвид
никой не каза, чв Шиманото, което предлагаш е лошо
ти направи обаче това за ББ7
аз лично просто предложих на човека варианти да си провери защо не спира ББ7-цата му
за да се разстройва постоянно
значи има проблем някакъв
при положение, че това е най-лесната за обслужване механика
или е омаслил накладките
или не са настроени да бачкат
а при положение, че има много ход лостчето
явно жилото не не се опъва достатъчно
като добавим и вероятността от врътване на червената врътка
и намаляване на усилието върху жилото
ето ти няколко варианта за решаване на проблема
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 27, 2007 9:42 pm

kotka12 написа:
Nymphetamine написа: както и накладките, въобще не е имало нещо, което да не съм пробвал; разработка, горене на накладките с висока скорост....

да беше пробвал да ги смениш....

@bodo
в момента твоите постове леко избиват на фундаментализъм
какво имам предвид
никой не каза, чв Шиманото, което предлагаш е лошо
ти направи обаче това за ББ7
аз лично просто предложих на човека варианти да си провери защо не спира ББ7-цата му
за да се разстройва постоянно
значи има проблем някакъв
при положение, че това е най-лесната за обслужване механика
или е омаслил накладките
или не са настроени да бачкат
а при положение, че има много ход лостчето
явно жилото не не се опъва достатъчно
като добавим и вероятността от врътване на червената врътка
и намаляване на усилието върху жилото
ето ти няколко варианта за решаване на проблема

Да провери и малкото болтче на шестогран 2 мм (ако се не лъжа) което натяга пружината на спирачкатав какво положение е, ако трябва да донатегне малко (ако не му връща до края жилото). Може и системата жило-броня да е замърсена от прахоляци (пръскане с WD 40 и раздвижване би трябвало да оправят нещата). Ако не използва накрайници за бронята Jagwire (от тези черничките с името на фирмата върху тях) - силно препоръчвам да се сложат такива! Неотразими са откъм предпазване от прах и мръсотия (не ми се е налагало още да пръскам със спрей и да чистя жило-броня отвътре, а ми е на 3 години предната спирачка!!!) :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Nymphetamine » Сря Юни 27, 2007 9:46 pm

kotka12 написа:
Nymphetamine написа: както и накладките, въобще не е имало нещо, което да не съм пробвал; разработка, горене на накладките с висока скорост....

да беше пробвал да ги смениш....


На 80 процента накйладки....
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 27, 2007 10:09 pm

Nymphetamine написа:
kotka12 написа:
Nymphetamine написа: както и накладките, въобще не е имало нещо, което да не съм пробвал; разработка, горене на накладките с висока скорост....

да беше пробвал да ги смениш....


На 80 процента накйладки....

Струват 35 лв! Надали новата ти спирачка е на тази цена?! :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Persenk » Сря Юни 27, 2007 10:22 pm

Nymphetamine написа:
На 80 процента накйладки....


И на 100% да ти са найладките, като си ги омаслил ще трябва да ги смениш, а не да ги палиш, гориш и други подобни глупави операции.

По темата, ББ7 бих сменил само за ББ7 с 203 ротор. :)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 27, 2007 10:25 pm

Ако може и питащия да дефинира какво точно очаква от работата на спирачките, какви са му критериите "да спира добре" една спирачка? :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 27, 2007 10:27 pm

:offtopic: Може би на нея да има пластмасово капаче и да пише "EJECT" :) ;) :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот RunningWild » Сря Юни 27, 2007 11:19 pm

Ако може и питащия да дефинира какво точно очаква от работата на спирачките, какви са му критериите "да спира добре" една спирачка? icon_dontknow.gif

Под "да спира добре" разбирам следното: когато карам по непознат участък с над 40-45км/ч и изведнъж видя някакво кофти препядствие или завой, когато стисна предна спирачка да мога да спра, за да успея да преодолея трудностите по трасето. А не... (това ми се случи преди месец) хвърча надолу и по едно време 80 градусов завой и отпред нещо като пропаст (не си представяйте нещо фрапиращо, но ако падна там бая ще се търкалям и най-вероятно ще си счупя нещо) и точно до нея кофти дърво. Стискам предна спирачка на МАХ и се изнасям назад, за да не литна напред... и... в този момент се чува само скърцане от диска и гумата (Maxxis Minion DH 2.5) даже не присурка, в този момент хвърлих байка и гушнах дървото (в буквалния смисъл). Не се нараних, но можеше да стане доста по-лошо. Ето това не искам да ми се случва!
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Teodor40 » Чет Юни 28, 2007 12:04 am

Persenk написа:
Nymphetamine написа:
На 80 процента накйладки....


И на 100% да ти са найладките, като си ги омаслил ще трябва да ги смениш, а не да ги палиш, гориш и други подобни глупави операции.

По темата, ББ7 бих сменил само за ББ7 с 203 ротор. :)

:bowdown: A минавало ли ти е през ума, че накладките не попиват мазнотията и с ена водна шкурка, стъкло и вода можеш да ги направиш пак работещи? Защо давате съвети, като не знаете?

@RunningWild, обезмасли си спирачката. Така няма да проспира веднага, но след няколко карания най-вероятно ще почне да работи. Пипаш ли я непрекъснато с обезмаслители, нови накладки, спиртове и т.н. няма да почне да работи никога. Това от личен опит го казвам. Свари диска с обезмаслител, изплакни го с гореща вода. Запили накладките с водна шкурка като я подложиш на стъкло(за да е равно) и карай. Давам 99% гаранция, че няма да си смениш ББ7-цата после ;) Къде, къде по-тежки от теб карат такива спирачки по планините.
Последна промяна Teodor40 на Чет Юни 28, 2007 12:08 am, променена общо 1 път
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юни 28, 2007 12:05 am

jivkonik написа:Шиманските спирачни течности са по-скъпи, или поне така съм чувал?


По-евтино от ДОТ от същия "клас"
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот RunningWild » Чет Юни 28, 2007 12:42 am

@RunningWild, обезмасли си спирачката. Така няма да проспира веднага, но след няколко карания най-вероятно ще почне да работи. Пипаш ли я непрекъснато с обезмаслители, нови накладки, спиртове и т.н. няма да почне да работи никога. Това от личен опит го казвам. Свари диска с обезмаслител, изплакни го с гореща вода. Запили накладките с водна шкурка като я подложиш на стъкло(за да е равно) и карай. Давам 99% гаранция, че няма да си смениш ББ7-цата после icon_smile_wink.gif Къде, къде по-тежки от теб карат такива спирачки по планините.

Ротора го купих преди седмица... а накладките никога по никакъв начин не са били омаслявани! Просто няма как! И ако са омаслени наистина няма да спира изобщо, а при мен спира сравнително добре, но не идеално. А някой беше казал, че е 103кг... не знам как спира добре при такъв "грамаж" :rofl:
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 28, 2007 8:34 am

този някой
кара с ББ7 203/ 185
и твърдака спира, та се кине
всичко е въпрос на правилни настройки
и неомаслени ротори и накладки
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Brave » Чет Юни 28, 2007 9:49 am

Аз съм със ББ7-ци 200F/160R, тежа повече от котка12 и не съм забелязал да имам проблеми със спирането - достатъчно мощна е предната, за да блокирам гума, нещо, което хич и не искам да правя. :fight:
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юни 28, 2007 10:03 am

Аз съм с ВВ7/185F и съм 90 кг. С обикновени жило и броня, комбинирани команди и гуми Тиога Фактори 2.1 .Колелото е с рамка ОТЕ 2004 и вилка Дуро Е. На равен асфалт при 15-20 км/час и при стискане на лостчето спирачката си ме вдига без проблем.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 28, 2007 10:40 am

Teodor40 написа:накладките не попиват мазнотията


Вземи една накладка, направи напречен разрез и го погледни под микроскоп. После опитай пак с изказването.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта