Избор на раница

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Избор на раница

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 2:09 pm

Здравейте , значи предстои ми покупка на раница и при толкова голямо разнообразие на модели и марки се двуомя или по-точно триумя между споменатите по долу модели. Ще се кара с нея на всякакви преходи , сиреч , ще я използвам за всякакво каране , затова търся такава която би била мултифункционална. Освен XC/AM ( разстояние от сорта на 30-40 , 50-80 , 80-120км , в един или период от няколко дни) каране , ще се използва и за разходки в планината(по рядко) . Да кажем, че основното приложение ще и бъде в колоезденето.

Ценовия диапазон е около 100лв + - , и за момента съм се спрял на тези варианти

1. Tashev Eiger 40 - Изображение

раницата е хубава, от кордура материал , има възможност за слагане на фулфейса и ремъци отдолу за протектори и тн ... притеснява ме само дали тези 40 литра са прекалено много ... тежи 1.35кг цена 99лв(Стената)

2. Tashev Eiger 25

Изображение

това е втория вариант, не съм сигурен , но в някои магазини май съм я виждал с ремъци от долу а не както е на снимката тук ..а това би било в голям плюс считайки малкия и обем. Дали този обем от 25л би бил недостатъчен за горепосоченото каране... цена 60лв(стената) , 0.560кг

3. Deuter Futura 32

http://www.deuterusa.com/products/produ ... ert=futura

това е раницата която може би най-много ме впечатли , притеснявам се само от теглото ( 1.7кг) и невъзможността за прикпрепването на каска , поне без въобръжение :D цена 129лв (Стената) надявам се не е сбъркана тая цена ...защото като гледам другите им модели са доста по-скъпи .

Ами това е...ако имате и други предложения ще съм радостен да чуя, ако имате въпроси - радостен да отговоря . Благодаря :)
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пон Юни 25, 2007 2:37 pm

Нито една раница, която има висок горен джоб, няма да ти върши добра работа за колоездене. Като се качиш на колелото и вдигнеш главата си назад, това нещо постоянно ще те бие в тила... Има раници, които са предвидени специално за колоездене. Разгледай тях, за да добиеш представа каква конструкция е нужна.

Успех! :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юни 25, 2007 2:46 pm

Аз лично карам с такава зеленичка раница и съм невероятно доволен. Двойно подсигурена откъм проникване на вода, направо кърти. :bowdown: :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пон Юни 25, 2007 2:59 pm

Sp3c7r3 написа:Аз лично карам с такава зеленичка раница и съм невероятно доволен. Двойно подсигурена откъм проникване на вода, направо кърти. :bowdown: :popcorn:


Половината форум кара с този модел раници :) :D ...
(половината на по-добрата половина, ако трябва да бъда по-точен ;) )
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юни 25, 2007 3:05 pm

4getcredo написа:Половината форум кара с този модел раници :)


Изображение

Изображение

:D :D :D
Последна промяна did на Пон Юни 25, 2007 3:08 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юни 25, 2007 3:06 pm

Хвала на таквиз бАйкари :) :bowdown: :bowdown: :popcorn:
Между другото бая се зачудих дали да ги дам тия 120 лева обаче сега си мисля че и още 2-30 отгоре да беше, пак щеше да си струва. ;) :agree:
@did: Бах нашествието ;) Н1 снимка :)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пон Юни 25, 2007 3:10 pm

did, тая извадка, дето си я показал, не е представителна. Единият, който не е с Deuter, вече е. А още един заяви намерение да се сдобие... ако не го е направил вече ;) :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юни 25, 2007 3:16 pm

4getcredo написа:did, тая извадка, дето си я показал, вече не е представителна. Единият, който не е с Deuter, вече е. А още един заяви намерение да се сдобие... ако не го е направил вече ;) :D

аха. и като турим в кюпа и did, процентите стават около 83.2% Другите 16.8% просто не искат да си признаят, че са се минали :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юни 25, 2007 3:26 pm

did написа: аха. и като турим в кюпа и did, процентите стават около 83.2% Другите 16.8% просто не искат да си признаят, че са се минали :D


PWNED!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пон Юни 25, 2007 3:36 pm

did написа:
4getcredo написа:did, тая извадка, дето си я показал, вече не е представителна. Единият, който не е с Deuter, вече е. А още един заяви намерение да се сдобие... ако не го е направил вече ;) :D

аха. и като турим в кюпа и did, процентите стават около 83.2% Другите 16.8% просто не искат да си признаят, че са се минали :D


:offtopic:
За сметка на това май сме малко тия дето сме със синя на цвят ;) преобладават червените, зелените и оранжевите :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юни 25, 2007 3:39 pm

4getcredo написа::offtopic:
За сметка на това май сме малко тия дето сме със синя на цвят ;) преобладават червените, зелените и оранжевите :D

Е, те и в армията всички имат различни пагони. За синя трябват заслуги. Все пак, ако всички са от агентурата, няма да има кого да разработваме.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот тучо чучо » Пон Юни 25, 2007 3:50 pm

4getcredo написа:did, тая извадка, дето си я показал, не е представителна. Единият, който не е с Deuter, вече е. А още един заяви намерение да се сдобие... ако не го е направил вече ;) :D

Тц, още не съм.
Но не съм се отказал. :)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 4:37 pm

а после ...форума се е напълнил със спамери ...всички насират темите и тн...

та, за тая раница(trans alpine) , като гледам в уеб-сайта на стената има само 26 , дали има и 30 и колко струва ? Дайте някакви впечатления от нея ..как се държи на пътя , какво събира , джобове работи екстри..абе въобще едно резюме ..благодаря отново
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юни 25, 2007 4:47 pm

pe60t0 написа:а после ...форума се е напълнил със спамери ...всички насират темите и тн...

Лични нужди, какво да правиш, неизбежно е :D :popcorn:
Такам, всичко каквото има по нея можеш да видиш в сайта.
Обаче: вътре в самата раница има 2 големи джоба без капак или затварящ механизъм някакъв, единият откъм гърба и другият откъм предната част на раницата. Вътре също така има преграда, с която само чрез закопчаване на 1 ципче разделяш раницата ~2:1 съотношение, като до долната част на самата раница (респ. на по-малката част, ако си я разделил с преградата) се достига доста лесно - цип :) Пак казва, разгледай сайта, всичко си го има там.
За държането на пътя: изпотяването не се усеща, преди карах с Рийбок, с Адидас също съм карал (все модели които не са специално за колело) повече няма да ги сложа. Deuter-a прилепва идеално, не го усещаш. Който има нещо друго да добави, да казва. Аз нямам думи :) ;)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 5:18 pm

Може ли на един път да нося с нея - фулфейса , наколенки , части и инструменти( гума , помпа и други от най-голяма необходимост) , горна дреха (яке) , 2 литра вода , още малко дрехи(някоя и друга тениска, гащи ...), храна(сандвичи , консерви и тн..) , евентуално палатка и спален чувал ...и други разни джунджурии(камера , очила ...)

Визирам модела *26 , който предлага магазин Стената
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 5:26 pm

pe60t0 написа:а после ...форума се е напълнил със спамери ...всички насират темите и тн...

та, за тая раница(trans alpine) , като гледам в уеб-сайта на стената има само 26 , дали има и 30 и колко струва ? Дайте някакви впечатления от нея ..как се държи на пътя , какво събира , джобове работи екстри..абе въобще едно резюме ..благодаря отново


видях ,че я има и нея (30) , но цената не ми влиза във възможностите
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Пон Юни 25, 2007 5:26 pm

:bigeyes:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юни 25, 2007 5:30 pm

pe60t0 написа:Може ли на един път да нося с нея - фулфейса , наколенки , части и инструменти( гума , помпа и други от най-голяма необходимост) , горна дреха (яке) , 2 литра вода , още малко дрехи(някоя и друга тениска, гащи ...), храна(сандвичи , консерви и тн..) , евентуално палатка и спален чувал ...и други разни джунджурии(камера , очила ...)

Визирам модела *26 , който предлага магазин Стената


Ъъъъъ.... таковата... :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:
Вземи си Ташевка :)
Разбираш ли, трябва да си помислиш за какво я взимаш. Това е. Ако ще носиш всички тези неща ВСЕКИ път, не няма да можеш да ги събереш. Но иначе можеш да сложиш всичко по (в) нея без спалния чувал и якето. За всички тези неща просто си трябва по голяма раница дамм. :nono: :popcorn:

Макар, че като се замисля с повечко старание и липса на акъл може и да се справи човек... :evil:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 5:37 pm

отпред се окачва фулфейса , от двете страни наколенките и за вътре остават другите неща ...то няма да е всеки път ,но сигурно би се наложило , да кажем че спалния чувал и якето са заменяеми , едното според мен би се хванало ...

иначе това което ме спира за по-голяма раница е както каза 4getcredo е ,е би било неудобно при въртене заради високия гръб, точно заради това ме привлече доста тази ...незнам как я бях изпуснал докато гледах из нета...евентуално ако се намерят още пари бих си взел 30 и с нея според мен биха се решили всички проблеми ...но има време ще помисля

и още един въпрос , този материала Balistic от който е направена раницатра какво точно представлява ? с какво е по-различен от полиестера кордурата и други материи ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юни 25, 2007 5:39 pm

pe60t0 написа:а после ...форума се е напълнил със спамери ...всички насират темите и тн...

Да покажеш на някого, че един продукт е предпочитан от много потребители, е много по-ценна информация, отколкото просто да изкажеш лично мнение.

Ако за тебе горните снимки са офтопик, спам и ти насират темата - преразгледай си критериите за полезна и безполезна информация.

За мен пък е тъпо да се пита дали тая раница щяла да събере това и онова. На нея си пише - 26 литра или 30 литра. Всеки може да си направи сметка дали багажа му е толкова. Във всеки случай това е най-големия размер раница, ставащ за каране на колело. Оттам нагоре са туристическите раници и те НЕ СА предназначени за колоездене.

Ако пък настояваш за лично мнение да ли раницата си струва, ето ти: Да, струва си, удобна е.

Още някакви въпроси?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 5:41 pm

Дид , нямах предвид снимките ти офтопик , то си личи кое е и кое не е...много добре знаеш...

благодаря за личното мнение :)

И тези 4 литра струват ли си 20те лева отгоре според вас ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Пон Юни 25, 2007 5:44 pm

Ако ще ги използваш - струват си, какво се чудиш, но ако ще е в редки случаи, то не само не си струва, ами ще ти и пречат.
Това само ти може да кажеш ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот did » Пон Юни 25, 2007 5:49 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 6:06 pm

а Дид , това SL трябва да е дамският модел ли ? ако е така ... с какво е по-различен той ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MartinBG » Пон Юни 25, 2007 8:46 pm

pe60t0 написа:а Дид , това SL трябва да е дамският модел ли ? ако е така ... с какво е по-различен той ?


Основната разлика е в презрамките - съобразени са с женските форми ;)

Имам 30л Транс Алпин от 1 година и досега не съм й открил друг недостатък, освен че ми е голяма за повечето еднодневни карания и това донякъде ме подвежда и мъкна повече багаж от необходимото. При 2-дневното изкачване на връх Ботев миналата година успях да си побера всичкия багаж в нея - резервна гума и инструменти, 3л вода, есенно яке с подплата, резервни дрехи, miniDV камера и храна за 2 дни. Ти прецени дали е достатъчно голяма ;)
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот Rtor » Пон Юни 25, 2007 8:55 pm

А защо не ползвате дисаги? Струва ми се не се тачат много :dunno:
Rtor
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 11:31 am

Мнениеот GECKO » Пон Юни 25, 2007 9:35 pm

аС пък си карам с номадЪ и ми е адски сгодно.

ЕдитЪ: то другото съм го писал в темата посочена от ДидЪ :) :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 25, 2007 11:04 pm

MartinBG написа:
pe60t0 написа:а Дид , това SL трябва да е дамският модел ли ? ако е така ... с какво е по-различен той ?


Основната разлика е в презрамките - съобразени са с женските форми ;)

Имам 30л Транс Алпин от 1 година и досега не съм й открил друг недостатък, освен че ми е голяма за повечето еднодневни карания и това донякъде ме подвежда и мъкна повече багаж от необходимото. При 2-дневното изкачване на връх Ботев миналата година успях да си побера всичкия багаж в нея - резервна гума и инструменти, 3л вода, есенно яке с подплата, резервни дрехи, miniDV камера и храна за 2 дни. Ти прецени дали е достатъчно голяма ;)


по-голямото подбира и много и малко , така че според мен е по-добрият избор

а това ,че е съобразено с женските форми дали ще попречи на това как стои върху мойте форми раницата

и пак да попитам за материала (Ballistic) и дали в магазините в България има модела 25 ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MartinBG » Вто Юни 26, 2007 7:08 am

Ако си от София, най-добре върви направо в Стената и виж дали ще ти е удобна дамската ранца (преди 10-ина дни я имаха със сигурност). Ако не греша, освен презрамките има и малка разлика във формата на раницата (май беше по-ниска).
За метериала мога да ти кажа само че е не е водоустойчив. Това се компенсира идеално от покривалото, което си върви с раницата.
За наличните в момента раници отново ще ти препоръчам да провериш направо в Стената - доколкото знам, те са единствен вносител на Deuter за страната.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Вто Юни 26, 2007 7:42 am

Можеш да си вземеш и 2 странични джоба (които по принцип са за големи раници), имаше някакви Ташев в Стената - това са 15 литра отгоре. Като ти потрябва още обем - просто закачаш на страничните презрамки на раницата. Пробвай на място и прецени дали ще ти е удобен тоя вариант.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта