Ram HT2 или Drag Expert

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ram HT2 или Drag Expert

Мнениеот williek » Пет Юни 01, 2007 6:44 pm

Здравейте!
Ако темата се повтаря с някоя друга, моля да бъда извинен!
Искам да си купя стабилно MTB колело със здрава рамка.
Кой велосипед бихте ме посъветвали да си купя.
Ram 2 или Drag Expert
Интересувам се главно от здравината на рамката и Drag Expert за сега от пръв поглед ми се вижда по здрав. Компонентите и на двата байка според мен са добри.
williek
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 01, 2007 6:37 pm

Мнениеот LOWRIDER » Пет Юни 01, 2007 7:29 pm

DRAG EXPERT е наистина по здравата рамка. трябва да пробваш за да прецениш и дали ще ти е удобна.аз съм с НТ2 и ми много удобна рамката.
откъм компоненти според мен РАМ-а е по-добрия избор
зависи какво ще караш в планината.основното предназначение на РАМ-а е ХС и АМ.за експерта не знам. зависи колко агресивно караш.
ако смяташ че караш ХС, АМ според мен е по добрия избор.

РАМ-а си е здрава рамка
Alien от форума доколкото знам е подлагал на доста зверски неща старата си НТ2-ка.
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот STOMANCHO » Пет Юни 01, 2007 8:52 pm

LOWRIDER написа:РАМ-а си е здрава рамка
Alien от форума доколкото знам е подлагал на доста зверски неща старата си НТ2-ка.


И помня едно нещо от него ,,здрава е но след секи 4метров дроп ме чака един заварчик / незнам дали е точно но нещо такова /"

Според мен ХТ2 е по-здрава незнам ама Ехперта ми изглежда калпав.Аз съм за ХТ2 ;)
ИзображениеИзображение
Аватар
STOMANCHO
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 5:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Пет Юни 01, 2007 9:04 pm

LOWRIDER написа:DRAG EXPERT е наистина по здравата рамка. трябва да пробваш за да прецениш и дали ще ти е удобна.аз съм с НТ2 и ми много удобна рамката.
откъм компоненти според мен РАМ-а е по-добрия избор
зависи какво ще караш в планината.основното предназначение на РАМ-а е ХС и АМ.за експерта не знам. зависи колко агресивно караш.
ако смяташ че караш ХС, АМ според мен е по добрия избор.

РАМ-а си е здрава рамка
Alien от форума доколкото знам е подлагал на доста зверски неща старата си НТ2-ка.


Противоречиш си.

Колкото до рамките, Eхpert си спомням една купчина рамки всички с поотворени чела. Да и НТ2 сме виждали в такива ситуации, но от Drop и "стриит" каране, а не от нормална ХС/лека АМ употреба. Аз лично не бих се качил на Expert... дори и за да ида до работа. НТ2 съм карал доста, и това което мога да кажа е, че като изключиме здравината, и геометрията е по-удобна. Доста голяма промяна се постига само с различен размер лапа например (това при правилния размер на рамката за карача), при Drag-а каквото и да правиш винаги е дълъг. Не знам, дали ВЕЧЕ има различни размери, но се съмнявам това "суперменско" усещане да се промени. А и за RAM-а можеш да си избереш цвят :) . Ако това не стига, винаги можеш да идеш по магазините, да видите с какво се возят продавачите/механиците на Веломания - всичко останало но не и Drag, какво ви говори това? :D

@williek - това как изглежда на снимка, и реалността са две много различни неща. Аз ще те приканя да се разходиш по магазините и да видиш двата конкретни велосипеда, на които си се спрял. Така най-добре ще си прецениш.

Успех!
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот LOWRIDER » Пет Юни 01, 2007 9:06 pm

STOMANCHO написа:
Според мен ХТ2 е по-здрава калпав.



алуминия е по-слаб от стоманата(аз знам че експерта е от стомана,може и да греша)затова като рамка експерта е по-здрава
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот Admin » Пет Юни 01, 2007 9:11 pm

"Експертът" определено не е от стомана и не помня някота да е бил ;)
А коя е по-здрава трудно може да се каже без някакви точни измервания. Факт е, че за здравината на HT2 във форума има повече отзиви и доказателства, но липсата на информация за Expert не значи, че е (по-)слаба.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Rtor » Пет Юни 01, 2007 9:14 pm

LOWRIDER написа:алуминия е по-слаб от стоманата(аз знам че експерта е от стомана,може и да греша)затова като рамка експерта е по-здрава
Drag Expert XC Alu 7005 Doublle Butted T6
Rtor
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 11:31 am

Мнениеот GECKO » Пет Юни 01, 2007 9:31 pm

LOWRIDER написа:
STOMANCHO написа:
Според мен ХТ2 е по-здрава калпав.



алуминия е по-слаб от стоманата(аз знам че експерта е от стомана,може и да греша)затова като рамка експерта е по-здрава


Expert е алуминиева рамка, и да ГРЕШИШ от алуминии до алуминии има разлика, както от стомана до стомана.

Аз обаче да запитам служителите на Веломания, това:

"
Drag Expert - 26" Подходящ за XC с елменти на Freeride. Максимално допустим ход на вилката - 130мм.
Размери: 18.5", 19.5", 21".
"

Кой е решил да го напише? Или това трябва да е намек, тотално да не се приема на сериозно написаното в Screambikes? Дали ще му бъде уважена гаранцията на човек ако си изкърти рамката при изпълнение на елемент от Freeride-а или... ще стане като с ушите на Climber-а който е направен за "DJ и Urban" но не може да се кара назад?
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот LOWRIDER » Пет Юни 01, 2007 9:53 pm

Admin написа:"Експертът" определено не е от стомана и не помня някота да е бил ;)
А коя е по-здрава трудно може да се каже без някакви точни измервания. Факт е, че за здравината на HT2 във форума има повече отзиви и доказателства, но липсата на информация за Expert не значи, че е (по-)слаба.


извинете моя грешка
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот axelmax » Пет Юни 01, 2007 10:40 pm

HT2 :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот BikeArea » Съб Юни 02, 2007 6:27 am

:offtopic:

LOWRIDER написа:аз знам че експерта е от стомана,може и да греша)


@LOWRIDER
Моля те спри да пишеш в продукт-консулт! Моля те!
Не, че само за цитата е проблемното място, а за цялото ти участие в темата!
Простотиите ти не са първите, които ще кажеш, не са и последните, но този път не можех да се сдържа!


Темата не може да не е разисквана!
Човека е нов тук, ще дойде момент, в който ще открие ЧЗВ и ще си реши дилемата. Не вярвам твоите необосновани размисли на "прима виста" да му помогнат с нещо, а да не говорим за верността им...


Айде пийс! :beer:

:offtopic:
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот jivkonik » Съб Юни 02, 2007 8:26 am

Карах Експерт един сезон (кротко ХС), рамката беше 20 инчова и ми беше ГИГАНТСКА за ръста ми 171 см! Не беше лоша, полуинтегрираните чашки обаче (някви безименни) сложени при монтажа бяха отвратителни и имаше постоянно луфт между вилката и долния пръстен на чашката. Продадох рамката, човека дето я купи скоро започна да я заварява (не е карал кротко ХС с нея явно)....
Ако само въртиш ще ти е удобна сигурно, ако искаш да се изкефиш и надолу ще ти трябва НТ2 - там геометрията и по-съобразена с надолните десциплини. Това си е чисто мое мнение. :^:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Съб Юни 02, 2007 12:20 pm

BikeArea написа:@LOWRIDER
Моля те спри да пишеш в продукт-консулт! Моля те!

Същата молба отправям към STOMANCHO.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bodo » Съб Юни 02, 2007 1:49 pm

Admin написа:"Експертът" определено не е от стомана и не помня някота да е бил ;)
А коя е по-здрава трудно може да се каже без някакви точни измервания. Факт е, че за здравината на HT2 във форума има повече отзиви и доказателства, но липсата на информация за Expert не значи, че е (по-)слаба.

Изображение

http://www.mtb-bg.com/link.php?articles/ar093.htm
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот STOMANCHO » Съб Юни 02, 2007 1:50 pm

did написа:
BikeArea написа:@LOWRIDER
Моля те спри да пишеш в продукт-консулт! Моля те!

Същата молба отправям към STOMANCHO.


:offtopic: Нещо май си ме нарочил!!! :dunno: :bawling: :dunno: :offtopic:
ИзображениеИзображение
Аватар
STOMANCHO
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 5:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Съб Юни 02, 2007 2:05 pm

GECKO написа:Аз обаче да запитам служителите на Веломания, това:

"
Drag Expert - 26" Подходящ за XC с елменти на Freeride. Максимално допустим ход на вилката - 130мм.
Размери: 18.5", 19.5", 21".
"

Кой е решил да го напише? Или това трябва да е намек, тотално да не се приема на сериозно написаното в Screambikes? Дали ще му бъде уважена гаранцията на човек ако си изкърти рамката при изпълнение на елемент от Freeride-а или... ще стане като с ушите на Climber-а който е направен за "DJ и Urban" но не може да се кара назад?
Янко, от както ти спряха отстъпките си станал доста злобничък.

Отговор: вероятно някой е сбъркал - грешката ще бъде поправена :)
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот ramam » Съб Юни 02, 2007 4:26 pm

Може ли хората които са дали мнение да уточнят дали то е от собствения им опит или не?
Мен лично ме интересува и дали има някой който кара или е карал ХТ2 по предназначение - т.е. друг освен Алиен?

Благодаря на отзовалите се.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот Admin » Съб Юни 02, 2007 4:55 pm

ramam написа:някой който кара или е карал ХТ2 по предназначение - т.е. друг освен Алиен?


:rofl: :rofl: :rofl:
Може би не си разбрал, може и аз да не съм, но във всички случаи Alien тотално беше променил предназначението на своя HT2 :D

Аз смея да твърдя, че съм карал моя HT2 по предназначение цели две години. Доволен съм много и не съм имал никакви проблеми. И все пак, понеже основният ти въпрос е за здравината... не знам на какво мислиш да я подлагаш, но имай предвид, че аз специално съм лекичък, което допълнително пази рамката от претоварвания.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ramam » Съб Юни 02, 2007 5:17 pm

@Admin

:rofl:

Да това е ясно за него, а твоят отговор е ценен отценявам го.

Едит: да съм по точен:
LOWRIDER
СТОМАНЧО
и
axelmax

Ако говорят от опит моля да го кажат, че принципно можем да си говорим на изуст ама реалностите не са такива.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот STOMANCHO » Съб Юни 02, 2007 6:08 pm

ramam написа:@Admin

:rofl:

Да това е ясно за него, а твоят отговор е ценен отценявам го.

Едит: да съм по точен:
LOWRIDER
СТОМАНЧО
и
axelmax

Ако говорят от опит моля да го кажат, че принципно можем да си говорим на изуст ама реалностите не са такива.


Аз лично съм карал ХТ2 ;)
ИзображениеИзображение
Аватар
STOMANCHO
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 5:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот geo_cacher » Съб Юни 02, 2007 11:51 pm

Здравейте,

смятам, че няма да е неуместно да споделя моя опит:

Аз имам РАМ НТ2, жена ми ДРАГ ZH5. Материалът на драга е също алуминиум 7005 DB, pone taka пише. Имаме колелетата от 2 години. Карали сме ги винаги паралелно. До сега и с двете не сме имали абсолютно никакви проблеми. Аз тежа 90 кг, жена ми 60. Така че драг има значително по-лесна задача... Караме колелетата предимно offroad, камъни, стълби, корени на борове, спускания по неравни черни пътища... Никакъв проблем и за двете колелета... Умишлени опити да се изпробва здравината на рамката обаче също не сме правили - не ни и изкушава подобно нещо... До колко рамките биха издътжали на редовна (зло)употреба за скокове от метър и повече, не мога да отговоря.
Дано все пак съм бил полезен.
geo_cacher
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 11:01 am

Мнениеот Isidor » Нед Юни 03, 2007 12:00 am

ramam написа:Може ли хората които са дали мнение да уточнят дали то е от собствения им опит или не?
Мен лично ме интересува и дали има някой който кара или е карал ХТ2 по предназначение - т.е. друг освен Алиен?

Благодаря на отзовалите се.


Да аз карам сега с НТ2 агресивно ХС може би.. Нямам оплаквания освен за боята, отвратително качество.... Имам чувството, че и перо да се докосне до нея ще се надраска
:(!: :(!: :(!:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот geo_cacher » Нед Юни 03, 2007 12:07 am

Ааааа, да! Добре ме потсети колегата. Боята! Много лесно се драска според мен.... Колелото е сребристо, от малки камъчета или минаване покрай храсти е навсякъде набраздено... Drag-ът е миняал по същия път и все пак по-мако следи са оставени по боята. Но от техническа гледна точка и като окомплектовка, качество на компонентите - РАМ печели повече точки.
geo_cacher
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 11:01 am

Мнениеот GECKO » Нед Юни 03, 2007 3:25 am

tailor написа:
GECKO написа:Аз обаче да запитам служителите на Веломания, това:

"
Drag Expert - 26" Подходящ за XC с елменти на Freeride. Максимално допустим ход на вилката - 130мм.
Размери: 18.5", 19.5", 21".
"

Кой е решил да го напише? Или това трябва да е намек, тотално да не се приема на сериозно написаното в Screambikes? Дали ще му бъде уважена гаранцията на човек ако си изкърти рамката при изпълнение на елемент от Freeride-а или... ще стане като с ушите на Climber-а който е направен за "DJ и Urban" но не може да се кара назад?
Янко, от както ти спряха отстъпките си станал доста злобничък.

Отговор: вероятно някой е сбъркал - грешката ще бъде поправена :)


Аз отстъпки още получавам ;) . Злобничък съм си бил винаги, но ти просто не си имал шанс да го забележиш. Все пак не съм тръгнал да разправям, как продавачката на хигиената беше изгонена, защото не беше измила кенефа отвътре?!

Виж, колко съм добричък, даже няма да споменавам за историите покрай доставката на Shimano. Нито ще почна да коментирам присъствието на стоки, чиито вносител се води Фирмата, или F6 дето се позабрави малко... може би в друга тема ;)

По тази тема, карах моя НТ2 около година по предназначение, аз съм 95кг и рамката а и цялото колело не са видели проблем с това. А нещото, което за мен си остава сигурно доказателство за качество ще е факта, че 2бр RAM HT2 се качиха и слезнаха успешно от Мусала ;) Не виждам, как Expert-а, успял да се е качил по улицата в Хималаите може изобщо да се сравни с това. Да наистина си е постижение, за духа и тялото на момчетата :bowdown: , но тук не говорим за това ;)

Просто няма място за сравнение на това:

Изображение

с това:

Изображение
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот LOWRIDER » Нед Юни 03, 2007 9:28 am

ramam написа:@Admin

:rofl:

Да това е ясно за него, а твоят отговор е ценен отценявам го.

Едит: да съм по точен:
LOWRIDER
СТОМАНЧО
и
axelmax

Ако говорят от опит моля да го кажат, че принципно можем да си говорим на изуст ама реалностите не са такива.


аз в момента съм с НТ2
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот bojidar » Нед Юни 03, 2007 11:00 am

Не бъди смешен, една година, карах DRAG, но въпреки тов мисля, че RAM, са по-напред с матеряла и смятам, че EXPERTA, не може да стъпи дори на малкото пръстче на RAM HT2, в момента карам с такава и мисля, че е много по-добра, става въпрос за рамката, а не за целият велосипед, но и в монтажа, мисля, че RAM HT2 води, дори и с малко, но все пак води, това е RAM все пак.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Rtor » Нед Юни 03, 2007 12:42 pm

Isidor написа:Да аз карам сега с НТ2 агресивно ХС може би.. Нямам оплаквания освен за боята, отвратително качество.... Имам чувството, че и перо да се докосне до нея ще се надраска
:(!: :(!: :(!:
Не ги разбирам от RAM, защо не сменят боята или технологията на боядисване, след като проблема не е от вчера и всички се оплакват от него! Не знам дали ще се качи много крайната цена на рамките, но според мен си заслужава да се направи нещо в тази насока.
Rtor
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 11:31 am

Мнениеот Isidor » Пон Юни 04, 2007 9:07 am

Rtor написа:Не ги разбирам от RAM, защо не сменят боята или технологията на боядисване, след като проблема не е от вчера и всички се оплакват от него! Не знам дали ще се качи много крайната цена на рамките, но според мен си заслужава да се направи нещо в тази насока.


Знам ли :dunno: ?
Не разбирам от бои, а може би с други начини не се получава такъв як цвят :dunno: :dunno: :dunno: . Поне има защита(онази жълтата боя) под последната боя :bowdown: :D
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юни 04, 2007 10:20 am

Rtor написа:Не ги разбирам от RAM, защо не сменят боята или технологията на боядисване, след като проблема не е от вчера и всички се оплакват от него! Не знам дали ще се качи много крайната цена на рамките, но според мен си заслужава да се направи нещо в тази насока.


Съобразяват се с изискванията на пазара. Например, ако някой дойде и каже "Искам рамката да е лайняно-бембена на розови точици!" ще могат да му я боядисат така...
Въпрос на къстомизиране срешу хубава/издържлива боя.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Rtor » Пон Юни 04, 2007 2:55 pm

HepBeH_XaMcTep написа:
Rtor написа:Не ги разбирам от RAM, защо не сменят боята или технологията на боядисване, след като проблема не е от вчера и всички се оплакват от него! Не знам дали ще се качи много крайната цена на рамките, но според мен си заслужава да се направи нещо в тази насока.

Съобразяват се с изискванията на пазара. Например, ако някой дойде и каже "Искам рамката да е лайняно-бембена на розови точици!" ще могат да му я боядисат така...
Въпрос на къстомизиране срешу хубава/издържлива боя.
А ако каже "Искам рамката да е с обикновен цвят, но с устойчива боя", ще могат ли да му я боядисат така :)

ПП: М/у другото колко струва в момента да ти боядисат рамката с цвят по избор. И как се избира (напълно произволен ли може да е цветът).
Rtor
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 11:31 am

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта