Търся магазин за нови Cross-ове в София

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Търся магазин за нови Cross-ове в София

Мнениеот jorou » Чет Май 24, 2007 11:22 am

За Метро знам, ама не ми върши работа!
Давайте други предложения
Мерси предварително
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Re: Търся магазин за нови Cross-ове в София

Мнениеот Grash » Чет Май 24, 2007 9:48 pm

jorou написа:За Метро знам, ама не ми върши работа!
Давайте други предложения
Мерси предварително


За твое добро е да не намериш. Повярвай ми. Иначе не съм виждал такива чудеса в магазини за велосипеди.
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот klmn » Чет Май 24, 2007 10:58 pm

Виж на Илиенци. :roll2:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот mango » Пет Май 25, 2007 12:05 am

мисля че до 43 блок в ж.к Младост 1 има не съм мн сигурен да ли има CROSS но 100 % съм сигурен че има SPRINT :)
Аватар
mango
 
Мнения: 474
Рейтинг: 1174
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jorou » Пет Май 25, 2007 6:07 pm

klmn написа:Виж на Илиенци. :roll2:
А да знаеш дали там има ли и гаранционен сервиз за колелетата?

Grash написа:
jorou написа:За Метро знам, ама не ми върши работа!
Давайте други предложения
Мерси предварително

За твое добро е да не намериш. Повярвай ми. Иначе не съм виждал такива чудеса в магазини за велосипеди.
Имам 2 велосипеда крос, единия на 4г., другия на 7г. карани основно в града но мн грубо, та проблемите по тях са:
- гуните им са пукани общо примерно 15 пъти (предпочитам да карам с по-меки, особено на колелото което е без амортесьори, пък и катеря грубо бордюрите)
- и двете имат луфт на средното движение
- поносимо издривени задни оси и капли (по-старото е с нова ос от 2г) - бордюри
- леко изкривени предни оси и капли(бордюрите)
- на това по-новото(с амортесьорите), предния амортесьор играе (бордюрите)
- рамката на амортесьореното скърца - никога не съм го смазвал
- късал съм веригата на амортесьореното. Сам си я снадих, не съм купувал нова
Та сега ми трябва колело което ще се кара по-спокойно (не от мен) в града, с стоманена рамка, с подсилени капли и с 2 амортесйора за под 200лв, повече да клони към 150. Амортесьорения крос беше за 150-160. Не мисля че горните проблеми са много, така че ми трябва нещо подобно като цена. Марката Leader се изключва дирекно от класацията!
Не искам да давам пари за колело колкото за кола!

mango написа:мисля че до 43 блок в ж.к Младост 1 има не съм мн сигурен да ли има CROSS но 100 % съм сигурен че има SPRINT :)
Мерси, ще мина от там :)
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот Grash » Пет Май 25, 2007 8:26 pm

Аз имам Ultra Leopard - т.е. абсолютен Cross. На 7 години и 13 000 километра доста аграрно каране. Още се държи и съм имал същите описани от теб проблеми, с изключение на свързаните с амортисьорите. Това ти го пиша да не си помислиш, че говоря на изуст. Наистина колело за 200лв с пълно окачване, не може да е нищо по-добро, но това амортисьори ли са? Далеч по-добре ми се струва едно "твърдо", но по-качествено колело. То и без това Cross за 200лв с 2 амортисьора не може да се нарече "меко", а по-скоро - "твърдо" с скърцащи слаби места. Ти си знаеш... Успех :agree:
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Ayrton Senna » Пет Май 25, 2007 10:38 pm

Grash написа:Аз имам Ultra Leopard - т.е. абсолютен Cross. На 7 години и 13 000 километра доста аграрно каране. Още се държи и съм имал същите описани от теб проблеми, с изключение на свързаните с амортисьорите. Това ти го пиша да не си помислиш, че говоря на изуст. Наистина колело за 200лв с пълно окачване, не може да е нищо по-добро, но това амортисьори ли са? Далеч по-добре ми се струва едно "твърдо", но по-качествено колело. То и без това Cross за 200лв с 2 амортисьора не може да се нарече "меко", а по-скоро - "твърдо" с скърцащи слаби места. Ти си знаеш... Успех :agree:


:offtopic:
Добре,само аз ли не се оплаквам /много/ от КРОС :rofl: -имам Ultra Tiger от 8 г /някакъв по-сполучлив модел :dunno: / на 10 000 км и не съм имал инто един от изброените проблеми с изкючение на по-скръцкваща рамка,и /след 7000км/ разлуфтен амортисьор при ботушите,а точно на него съм се учил как се кара,как се блъска,пада,на Витоша е качвано ,не е кой-знае колко поддържан /освен напоследък/. Но курбели,педали,капли ,главини ,чашки /те пък до смяната на амортисьора не бяха смазвани нито веднъж/ не са мръднали! Беше 230 лв ,и още си ми върши работа ако трябва да си връзвам колелото някъде. Но от по-новите кросове само лоши неща чувам и виждам :dunno: :offtopic:

Иначе по темата - по-добре си намери някое колело 2ра ръка от такъв клас,няма смисъл да даваш към 200лв за откровен боклук
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот Stuny » Съб Май 26, 2007 6:31 am

Не е лошо да се научиш да се качваш на бордюрите!
Магазини за евтини колела има колкото искаш , ДРАГ също имат евтини модели , нямам идея дали са по-добри или по-лоши от Спринт и Крос.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот levskishampion » Съб Май 26, 2007 3:22 pm

Имам Cross Proton или неще такова вече не помна на 8 години още се държи, но средното движение е съсипано, смених миналата година задната капла и сложих V-brake вилката има някъв луфт но пък за 8 години съм дал 50 лева за ремонти . На 43 блок НЯМА CROSS има само Raleight Pasatti i Sprint знам със сигурност щото живея в младост 1 .
levskishampion
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 6:40 pm

Мнениеот Editor » Съб Май 26, 2007 4:44 pm

mango написа:мисля че до 43 блок в ж.к Младост 1 има не съм мн сигурен да ли има CROSS но 100 % съм сигурен че има SPRINT :)

и кросови пумии има на 43ти блок ;)
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ma3xR » Нед Май 27, 2007 2:18 am

не знам дали става дума за същото колело , моето е крос пхантом на 50 км - досега 2 пъти е влизало в сервиза на бас / веднъж да ми го зглобят и змажат , втория път му падна вилката ...сега отново е за ремонт на скоростите / и двата пъти не искаха да ме пуснат да го карам повече ....и да добавя това ми е третото за последните 3 години купено отново от метро , знам ли може би за там ги правят по калпави

аве бегаи далеч от подобни евтинии
Аватар
ma3xR
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:53 am
Местоположение: na mars elate powe4e

Мнениеот jorou » Пон Май 28, 2007 4:04 pm

Editor написа:
mango написа:мисля че до 43 блок в ж.к Младост 1 има не съм мн сигурен да ли има CROSS но 100 % съм сигурен че има SPRINT :)

и кросови пумии има на 43ти блок ;)

Кросове няма, има Спринт, Пасат, и няколко вида 'английски' който ги правели в Ловеч?!?!?

А колкото дали са пумии, аз съм си доволен (сравнително) от мойте кросове, сега ми трябва още едно ЕВТИНО ГРАДСКО колело, така че ако може дайте още някое предположение за магазин за Cross е столицата.

Ебати, двете ми колелета са стрували нови общо 330-340 лева преди 4-7 години, а сега се оказва че трябва да дам толкова за някакво свястно колело. Какво става, всичко поевтинява, колелетата (и жилищата) поскъпват :dunno:
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот Alpina » Пон Май 28, 2007 4:50 pm

jorou написа:Ебати, двете ми колелета са стрували нови общо 330-340 лева преди 4-7 години, а сега се оказва че трябва да дам толкова за някакво свястно колело. Какво става, всичко поевтинява, колелетата (и жилищата) поскъпват :dunno:


:bowdown: :crazy:

Сравняваш "селската кръчма" с "изискан ресторант" :rofl: :rofl: :rofl:

jorou написа:... пък и катеря грубо бордюрите...


Искам да видя как се "катерят" бордюри :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bodo » Пон Май 28, 2007 5:07 pm

jorou написа:
Editor написа:
mango написа:мисля че до 43 блок в ж.к Младост 1 има не съм мн сигурен да ли има CROSS но 100 % съм сигурен че има SPRINT :)

и кросови пумии има на 43ти блок ;)

Кросове няма, има Спринт, Пасат, и няколко вида 'английски' който ги правели в Ловеч?!?!?

А колкото дали са пумии, аз съм си доволен (сравнително) от мойте кросове, сега ми трябва още едно ЕВТИНО ГРАДСКО колело, така че ако може дайте още някое предположение за магазин за Cross е столицата.

Ебати, двете ми колелета са стрували нови общо 330-340 лева преди 4-7 години, а сега се оказва че трябва да дам толкова за някакво свястно колело. Какво става, всичко поевтинява, колелетата (и жилищата) поскъпват :dunno:
Какво поевтинява, че аз не съм видял такова нещо? Иначе - евтино градско - Drag Hacker/ Spint Leopard
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот jorou » Пон Май 28, 2007 5:40 pm

Alpina написа:
jorou написа:Ебати, двете ми колелета са стрували нови общо 330-340 лева преди 4-7 години, а сега се оказва че трябва да дам толкова за някакво свястно колело. Какво става, всичко поевтинява, колелетата (и жилищата) поскъпват :dunno:


:bowdown: :crazy:

Сравняваш "селската кръчма" с "изискан ресторант" :rofl: :rofl: :rofl:

Мама и тате като дават парички за гъзарски колелета, за джобни и за дъра бъра, що да не ходим в изискания ресторант

Alpina написа:
jorou написа:... пък и катеря грубо бордюрите...


Искам да видя как се "катерят" бордюри :agree:

Караш на най-високата скорост(аз съм с 48Т-11Т), виждаш бордюр ама не намаляш, вдигаш предната, ама не вдигаш задната. Ефекта е две дупки една до друга на вътрешната.

И да напомня, темата е Търся магазин за нови Cross-ове в София
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот unsigner » Пон Май 28, 2007 6:06 pm

Днес минах през 43 блок в Младост, имаше от т.нар. "Raleigh", които, по всичко личи, са именно преименувани Cross-ове.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Мнениеот axelmax » Пон Май 28, 2007 8:09 pm

а дали фирмата ,която произвежда кросс,просто си има няколкко търговски марки

какво гледате производителя?ако разбирате достатачно може да прецените ,кое си струва
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот klmn » Пон Май 28, 2007 9:09 pm

Отиди на Гюешево 83,има склад-магазин на Робифир,същия ташак като Крос са,само че ще го вземеш по цена на едро-100-200лв.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Alpina » Вто Май 29, 2007 11:19 am

jorou написа:Мама и тате като дават парички за гъзарски колелета, за джобни и за дъра бъра, що да не ходим в изискания ресторант


На "мама и тате" аз давам парички ;)
Доста от хората тук, също сами са си изкарали парите, така че тези коментари, клишета - другаде.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Fenixxx » Вто Май 29, 2007 11:31 am

:offtopic:
и все пак имам чувството че 90% от хората във форума карат на мама и тате сори за офтопика
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот levskishampion » Вто Май 29, 2007 11:52 am

Хора аре стига са кажете ако някой знае магазин в София да каже щото мисля да си взема Cross T-rex. А иначе знам за магазини в Монтана :) и Враца които са доста далече.
levskishampion
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 6:40 pm

Мнениеот Fenixxx » Вто Май 29, 2007 12:35 pm

в метрото го продават т-рекс-а
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот ma3xR » Вто Май 29, 2007 1:13 pm

levskishampion написа:Хора аре стига са кажете ако някой знае магазин в София да каже щото мисля да си взема Cross T-rex. А иначе знам за магазини в Монтана :) и Враца които са доста далече.


сервиза на кросс / сухата река зад билла и зад спирката на тролеите / се явява и магазин - или поне се предлагат и нови велосипеди ...или наи малкото може да си поръ4аш оттам
Аватар
ma3xR
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:53 am
Местоположение: na mars elate powe4e

Мнениеот levskishampion » Вто Май 29, 2007 2:44 pm

Fenixxx написа:в метрото го продават т-рекс-а
Вече не :(
levskishampion
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 6:40 pm

Мнениеот levskishampion » Сря Май 30, 2007 1:49 pm

ma3xR написа:
levskishampion написа:Хора аре стига са кажете ако някой знае магазин в София да каже щото мисля да си взема Cross T-rex. А иначе знам за магазини в Монтана :) и Враца които са доста далече.


сервиза на кросс / сухата река зад билла и зад спирката на тролеите / се явява и магазин - или поне се предлагат и нови велосипеди ...или наи малкото може да си поръ4аш оттам

Можеш ли малко по-точно щото тва нищо не ми говори някоя улица кажи поне да знам къде да търся.
levskishampion
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 6:40 pm

Мнениеот jorou » Сря Май 30, 2007 3:55 pm

Писах на електронната поща на сайта на крос и ето какво са ми отговорили:
Г-н ,

През 2006 год. закупихме правата за англииската марката RALEIGH. Тази марка е предназначена за дилърският пазар, не за продажби в хипермаркети.

Велосипедите са дизаин и производство на Крос ООД.

За повече информация – www.raleigh-bg.com
Поздрави,

Л. Мартинов

Управител
Крос ООД

Т.е. както ми казваха няколко човека
RALEIGH == CROSS
Също ходих до сервиза на Крос, за който спомена ma3xR, ако не се лъжа се пада ето тук, м/у Биллата и близката бензиностанция, блока е много висок. (EDIT: видях адреса от сайта им, „Сухата Река” бул. „Вл. Вазов” бл.208 Г ТЕЛ:02/9431160). Това е официален сервиз на Cross (т.е. и на RALEIGH), това е сервиза и на Метро. Човека беше много учтив, отговори ми на всичко което се сетих да го питам. Оказва се, че RALEIGH (от Метро) са с 2 г гаранция!!!! :bowdown:

П.П. Информативно, на евтините Драгове (Хакер и Уан) колко им е гаранцията?
П.П.#2 Оказвам се че съм пропуснал няколко проблеми по списъка който дадох горе, по някое време ще и добавя и тях
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Мнениеот unsigner » Сря Май 30, 2007 4:19 pm

Не знам на Хакер и Уан колко е, аз днес си купих Онтарио с 1 г. гаранция.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Мнениеот tailor » Сря Май 30, 2007 5:59 pm

unsigner написа:Не знам на Хакер и Уан колко е, аз днес си купих Онтарио с 1 г. гаранция.
Гаранцията на всички велосипеди DRAG е 2 години. Предполагам, че някой се е объркал - прочети гаранционната карта.
Последна промяна tailor на Сря Май 30, 2007 6:07 pm, променена общо 1 път
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот levskishampion » Сря Май 30, 2007 6:33 pm

jorou написа:Писах на електронната поща на сайта на крос и ето какво са ми отговорили:
Г-н ,

През 2006 год. закупихме правата за англииската марката RALEIGH. Тази марка е предназначена за дилърският пазар, не за продажби в хипермаркети.

Велосипедите са дизаин и производство на Крос ООД.

За повече информация – www.raleigh-bg.com
Поздрави,

Л. Мартинов

Управител
Крос ООД

Т.е. както ми казваха няколко човека
RALEIGH == CROSS
Също ходих до сервиза на Крос, за който спомена ma3xR, ако не се лъжа се пада ето тук, м/у Биллата и близката бензиностанция, блока е много висок. (EDIT: видях адреса от сайта им, „Сухата Река” бул. „Вл. Вазов” бл.208 Г ТЕЛ:02/9431160). Това е официален сервиз на Cross (т.е. и на RALEIGH), това е сервиза и на Метро. Човека беше много учтив, отговори ми на всичко което се сетих да го питам. Оказва се, че RALEIGH (от Метро) са с 2 г гаранция!!!! :bowdown:

П.П. Информативно, на евтините Драгове (Хакер и Уан) колко им е гаранцията?
П.П.#2 Оказвам се че съм пропуснал няколко проблеми по списъка който дадох горе, по някое време ще и добавя и тях


Ок само едно не разбрах там само сервиз ли е или има и колела ???
levskishampion
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 6:40 pm

Мнениеот jorou » Сря Май 30, 2007 8:06 pm

levskishampion написа:Ок само едно не разбрах там само сервиз ли е или има и колела ???
Аз се надявах да е и магазин, ама е само сервиз. Ама щото е официален, ми разясниха мн добре кокво е положението с Кросс:
"Ако искаш Крос - от Метро"
x6x написа:МТБ-то не се заключва никъде!Сега събирам едно за градски условия,смятам да се самозаключва с външния си вид
Аватар
jorou
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 9:37 am

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bi11y и 19 госта