Easton EC70 MonkeyLite DH

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Easton EC70 MonkeyLite DH

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 12:07 pm

"The world's strongest carbon riser bar is now even stronger. Carbon Nanotubes (CNT) in Easton's Enhanced Resin System help to create a bar that is 15% stronger and tougher than last year's model.. Features: Extremely high impact strength":
Изображение
Изображение

И въпросът ми сега е как да процедирам? Според Easton това кормило е с "limited lifetime warranty". Цената му също ви е известна. Смятам, че е нормално да си търся правата, но има и един друг момент - кормилото дойде с колелото ми. Тоест така е сглобено от Turner и естествено нямам гаранционна карта за самото такова, каквато бих имал, ако съм го закупил отделно.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Zozka » Вто Окт 24, 2006 12:11 pm

Ти си Зле! :D

Звънна ли на Истън да ги питаш какво да правиш със счупеното си кормило, което според тях е с "Lifetime Warranty"?

едит: Как е ръката бре, Атанасе :D?
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 12:15 pm

Просто много се съмнявам, че ще има някаква полза от цялата работа. Преди малко им пратих няколко думи..
Никога няма да ми сменят кормилото, за това май темата е просто за снимките :)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот AgentOrange » Вто Окт 24, 2006 12:27 pm

Като гледам следите от пренатегнатата лапа по кормилото - май проблема е бил в монтажа...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 12:33 pm

Агенте, а как установи, че е [b]пренатегната[/b]? Най-горното покритие на кормилото е кажи-речи найлон. Ако си прекараш пръста по него се вижда как се мести - като залепено фолио на стъкло, с тук-там мехурчета въздух. Най простото фиксиране на лапата и леко размърдване на кормилото водят до оставянето на следи, които са повърхностни по въпросното покритие.

[size=67][i]Едит[/i]: правопис.[/size]
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот did » Вто Окт 24, 2006 12:38 pm

хм... не мога да видя снимките в дата.бг, но ако една снимка е достатъчна, за да се направи извод, че "проблемът е бил в монтажа", разбирам кое му е лимитед на лайфтайм уорънтито.

ЕДИТ:
Видях снимката. Нищо необичайно. Точно така изглеждат всички счупени кормила, които съм виждал . Очевидно е, че това кормило вече не става за каране и трябва да се смени.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 24, 2006 12:39 pm

Аз бих потърсил правата си от магазина, от който съм закупил велосипеда. Пък те да се оправят с Easton. Ако ти откажат... напълни всички електронни пощи на Easton и на магазина, откъдето си купил колелото, с описание на възмущението ти.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Вто Окт 24, 2006 1:04 pm

@marshall: нещо да е имало ръбове по лапата, там където стиска кормилото?

Също така, предполагам не си падал с него, или?

btw, то беше монтирано на diabolus-a, нали?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Вто Окт 24, 2006 1:18 pm

[quote="marshall__"]

Агенте, а как установи, че е [b]пренатегната[/b]? Най-горното покритие на кормилото е кажи-речи найлон. Ако си прекараш пръста по него се вижда как се мести - като залепено фолио на стъкло, с тук-там мехурчета въздух. Най простото фиксиране на лапата и леко размърдване на кормилото водят до оставянето на следи, които са повърхностни по въпросното покритие.

[size=67][i]Едит[/i]: правопис.[/size]
[/quote]


Виждал съм счупени кормила от пренатегнати лапи, виждал съм и на какви брутални натоварвания издържат правилно монтирани кормила на стендовете на производителите.
На снимката изглежда все едно лапата се е била впила доста сериозно в кормилото. Но щом казваш че покритието е зле - може...
И понеже при читавите карбонови компоненти умората на материала не е фактор - ако лапата не е била пренатегната остава варианта за брутален дефект ТОЧНО на същото място, на което стават всички счупвания от пренатягане... ;)
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 1:19 pm

[quote="bikerider"]

Също така, предполагам не си падал с него, или?[/quote]

След като се счупи паднах... без него :D
[quote]
btw, ти го беше монтирал на diabolus-a, нали?
[/quote]

Да.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bikerider » Вто Окт 24, 2006 1:32 pm

Хм, клоня към хипотезата на AgentOrange, но с едно уточнение. Не е нужно да пренатегнеш много точно с тази лапа, за да се отслаби кормилото, така че аз мисля, че е комбинация от остър ръб, леко пренатягане и лош късмет. Както сам знаеш Diabolus-a е от много твърд алуминий и точно страничните ръбове (където се е строшило) са прецизно перпендикулярни и са остри като нож (без никакво заобляне)

Предполагам този факт е допринесъл най-много за фала, защото дори да не е било брутално пренатегнато, точно в тия ръбове се е концентрирало усилието при вибрации. А те ако са били дори съвсем леко впити в карбона при тяхната острота е било достатъчно да го отслабят дотам, че да се скърши. Ти все пак си бая килца, това също е ускорило процеса.

Аз лично съм песимистичен относно изгледите да ти удовлетворят гаранционната претенция, най-малко защото не си оригинален купувач. А дали е дефект или е от пренатягане, само те могат да ти кажат, след като анализират мястото на счупването, но от друга страна логиката на AgentOrange е желязна.

Edit: Всъщност, чакай да си трая, сигурно Маншона има по-добро обяснение :emlaugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 2:07 pm

Действително изглежда случаят е такъв:
[img]http://store3.data.bg/shiver/forum/Broken%20Stuff/24102006067.jpg[/img]
[img]http://store3.data.bg/shiver/forum/Broken%20Stuff/24102006074.jpg[/img]
При по-обстоен преглед над bar-a, остановявам, че точно там, където въпросните ръбове стискат кормилото са се оформили такива и по самото него. Малки, но факт - лапата е допринесла за счупването.
Имайки предвид, че затягам карбоново кормило бях наясно, че не трябва да прекалявам с натягането, но като се замисля, стигам и до следния извод - понеже кормилото е меко като материал и колкото и да е, няма място за сравнение сцеплението лапа-кормило с алуминиево такова. Все някакви малки приплъзвания са се получавали в следствие на всичките вибрации и натоварвания. В следствие на ръбовете (чиито остра част очевидно се е допирала до кормилото) и приплъзването на въпросното - се е деформирало, също допринасяйки за крайния резултат.
В крайна сметка става ясно, че Diabolus лапите не са от най-подходящите за кормила с карбонова структура. Е, вече ще знам :).
Сега ми е малко мътен избора на кормило, но ще измисля нещо.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 24, 2006 2:30 pm

Жалко за хубавото кормило!

Следващия път TFM, динамометричен ключ и пригодна за карбонови кормила лапа - мoга да ти препоръчам Thomson.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 2:37 pm

@GECKO, защо изтри поста си? Аз не само кормило ще си купувам - но и лапа :).
Но аз така или иначе вече се бях насочил към няколко производителя
и останах с доста добро впечатление от точно тях: [url=http://www.universalcycles.com/images//products/medium/11180.jpg]"31.8mm bar clamp [b]with smooth edges for carbon bars"[/url][/b].
Бе, ще обмисля добре следващата комбинация..
[i]Едит[/i]: @TOYAGA, именно това си и мислех. Нищо чудно да си взема същото кормило, с малки уточнения в размера и правилната лапа :beer:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bikerider » Вто Окт 24, 2006 2:52 pm

Хм, аз не бих пръскал пари за лапа, бих взел една малка пиличка и бих заоблил ръбовете, аз това го правя със всички лапи преди да монтирам кормило на тях.

Но от друга страна съм чел едно документче на Easton ([url=http://eastonbike.com/downloadable_files/tech_sheets/Distributed%20Stress%20Tech.pdf][u]цък[/u][/url]), където се препоръчваха двуболтовите лапи на Easton (заради напрежението при ръбовете), точно защото са разработени с оглед да се избягват тия инциденти, така че може би наистина е по-добре да се смени лапата и ми се чини, че най-добре би било да се вземе Easton лапа, да речем EA70. Не че имам нещо против Тhomson де, напротив, но ми се вижда максимално сигурно (откъм гаранции) ако лапата е от същия производител.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 24, 2006 2:59 pm

Препоръчах лапа Thomson, защото ползвам такава в съчетание с карбоново кормило и съм доволен. Далеч съм от мисълта, че Easton не правят подходящи лапи за кормилата си и обратно... :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Окт 24, 2006 3:03 pm

Далеч съм от мисълта, че marshall няма да е доволен от Thomson лапа :):beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 3:05 pm

Хм, доста хубаво четиво. Надали ще мина на двуболтови лапи, но в крайна сметка разбрах със сигурност, че Diabolus-a не е походящ за карбонови кормила и, че комбинацията лапа-кормило-правилно-стягане е адски важна при карбона.
Ще го имам предвид при избора - то е ясно :).
[quote].. Нищо чудно да си взема същото кормило, с малки уточнения в размера и правилната лапа..
[/quote]
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bikerider » Вто Окт 24, 2006 3:13 pm

[quote="marshall__"]
Надали ще мина на двуболтови лапи
[/quote]


Чисто теоретично (не ти противореча), както пише в документчето, четириболтовите лапи имат болт непосредствено до ръба, което съсредоточава напрежението точно върху ръба. Аз не бих имал скрупули да си поверя кожицата на качествена двуболтова лапа, а анализа на Easton е недвусмислен - четириболтовите лапи увеличават риска двойно.

Все пак лапата е тази, която носи напреженията и усукванията от тежестта ти върху кормилото. Сглобката си е сглобка и не мисля, че два болта ще държат по-несигурно от 4, особено ако човек си наглежда возилцето ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот GECKO » Вто Окт 24, 2006 3:39 pm

[quote="marshall__"]

@GECKO, защо изтри поста си?...
[/quote]


Защото писах на изуст и почти на сън, а иначе не искам да те засегна но предвид теглото ти и стила ти на каране аз смятам, че FUNN Killo и интегрирана лапа (въпреки, че за твоята вилка такива се правят все още само Custom от GO!Ride) е да не забравяме и вечно живата опция за ProTaper :D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 24, 2006 3:46 pm

[quote="GECKO"]

.. FUNN Killo .. ProTaper :D
[/quote]

Тц! По простата причина, че става наистина Фън [b]Кило[/b]!
[size=67][i]п.п.[/i]: @ман6, bikerider - да ви помоля, ако е възможно, личните драми.... така.. нали? :) [color=beige]Не за друго, ма са навсякъде.. и ман6, от теб провокирани[/color][/size]
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот pascoff » Вто Окт 24, 2006 4:27 pm

Хммм Марио, щом си решил да сменяш сегашната лапа, и ако не си е пазарил вече, пусни един п.м. щот съм заинтересован за нейната съдба ;)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Вто Окт 24, 2006 4:29 pm

:offtopic:
сори за":offtopic:" - а , но ще питам едно въпросче защото темата е косвенно свързана с "проблемчето" което ме мъчи. Та... горе долу на колко време (разбирасе в зависимост от стила ) се сменя кормилцето? Мойто не е карбонче, но си му взимам душицата от време на време, та след колко време да го махам, и следва ли да направя същото и с лапата?
:offtopic:

Айде мерси , и пак сори за оффтопика...
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 24, 2006 4:36 pm

[quote="MAN6"]

[quote="bikerider"]
...и не мисля, че два болта ще държат по-несигурно от 4...[/quote]


а какво писа за 150/12 и 135/9 ... п--п---ппалячо (исках да кажа противоречив, ама ми заби калвиатурата...)
[/quote]
Мисля, че в случая е възможно да е прав. Много зависи от посоката на усилията и от конкретната сглобка.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Harka » Вто Окт 24, 2006 6:38 pm

:offtopic:
Разчистих ненужния :offtopic:!
:offtopic:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Вто Окт 24, 2006 6:56 pm

Абе а [url=http://www.azonicusa.com/catalog/images/ultracross_camo.jpg]TOBA[/url]помага ли за продължителността на кУрМило-то ?
И тея 2-болтови лапи са ОК за кУрМило-то, а за сигурност ? И на кои проиводители са ХУБАВИ ?
А относн озатягането - как да съм сигурен че съм стегнал достатъчно здраво за да не ми "превърти" кормилото и достатъчно "слабо" че да не прееба кУрМило-то ? Или това с затягането е валидно само за карбона ?
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот tailor » Вто Окт 24, 2006 7:04 pm

Е това на 4 болта е подходящо за карбоново кормило
[url=http://ritcheylogic.com/web/Ritchey~Logic/Ritchey~Site/web/EN/main/product/12098/stems/MtnStems_WCS4Axis.html#][img]http://ritcheylogic.com/web/Ritchey~Logic/Ritchey~Site/web/assets/Products/Mountain/Stems/WCS~4-Axis~Stem/024WCS4axis03Large1.jpg[/img][/url]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Nazgull » Вто Окт 24, 2006 7:13 pm

[quote="tailor"]

Е това на 4 болта е подходящо за карбоново курмило
[url=http://ritcheylogic.com/web/Ritchey~Logic/Ritchey~Site/web/EN/main/product/12098/stems/MtnStems_WCS4Axis.html#][img]http://ritcheylogic.com/web/Ritchey~Logic/Ritchey~Site/web/assets/Products/Mountain/Stems/WCS~4-Axis~Stem/024WCS4axis03Large1.jpg[/img][/url]
[/quote]

да тази лапа е "много" подходяща за DH
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Вто Окт 24, 2006 7:15 pm

[quote="Nazgull"]

[quote="tailor"]

Е това на 4 болта е подходящо за карбоново курмило
[url=http://ritcheylogic.com/web/Ritchey~Logic/Ritchey~Site/web/EN/main/product/12098/stems/MtnStems_WCS4Axis.html#][img]http://ritcheylogic.com/web/Ritchey~Logic/Ritchey~Site/web/assets/Products/Mountain/Stems/WCS~4-Axis~Stem/024WCS4axis03Large1.jpg[/img][/url]
[/quote]

да тази лапа е "много" подходяща за DH
[/quote]
Момченце, тази лапа е много подходяща за карбоново кормило. А този захват го има и в други модели, които все още не са излезли на сайта. Те са много подходящи за ДиЕйчч
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 24, 2006 7:27 pm

Не, че нещо, ама вие и на приятелките си ли викате "курмило"? :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта