Глоби за каране не колело в центъра на града

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Глоби за каране не колело в центъра на града

Мнениеот alexpost » Вто Окт 10, 2006 2:05 pm

Здравейте,

аз съм от Ямбол и имам една историйка от моето посещение в Сливен това лято. Приятно четене!

"Преди няколко седмици бях глобен за пресичане на пешеходната зона в центъра на Сливен с велосипед. Нищо ново ще кажете – нарушението на правилата и наказанието трябва да вървят ръка за ръка за да е всичко наред у нас както е в “нормалните” държави към които се стремим. Но нека все пак да опиша обстоятелствата около нарушението ми: на входовете към пешеходната зона (или поне на този който аз пресякох) в Сливен има знак “Забранено влизането на пътни превозни средства в двете посоки” и отдолу надпис “Пешеходна зона”. Сигурен съм че повечето хора, особено тези които не са шофьори си нямат идея че в тази забрана влиза и карането на велосипед! Е, аз мога да го потвърдя – от собствен опит! Искам да стане ясно че въобще не ми е за глобата, даже и не разбрах колко е точно но това не е важно. Въпроса е принципен: кога най сетне ще се научим да указваме с ясни знаци какво точно се изисква защото без ясни сигнали комуникацията власт – граждани се нарушава и ще има все повече изненадани хора като мен – за нещастие неприятно. Ако прегледаме по-надолу ЗДП в забранителната му част стигаме до знака “Забранено е влизането на велосипеди”. Интересно защо са спестили отговорните лица поставянето на такъв знак? Нима не е точно това знакът забраняващ влизането на велосипеди? Заради липсата на отговори от страна на представителите на закона аз точно и това написах върху акта като забележка: “Не съм видял такъв забранителен знак”.
Другото нещо което не знам колко още ще трябва да търпим е “разпита” преди и по време на съставянето на акта. Въпроси като: къде живеете, работите ли, къде работите, какво работите и т.н. според мен са нарушаване на личната свобода на гражданите. Мисля че всичката информация за съставянето на акта се намира върху личната карта и всякакви други въпроси са излишни и според мен водят до тенденциозност при констатиране на наказанията. Имам предвид не само социални (напр. какъв човек е закононарушителя, на кой е човек и т. н.) но и териториални преценки от страна на представителя на закона: понеже аз съм от Ямбол а нарушавам закона в Сливен, налагането на глоба става с по-голямо “удоволствие” ако мога така да се изразя.
След тази случка още два пъти ми се наложи да пребивавам в Сливен и нарочно следих движението по забранения за велосипеди център на града. Установих че младо и старо си кара колелетата там и въобще нямат никакви притеснения от страна на власта. Ето тук е заровено другото куче – ако тази зона е толкова важно да остане чисто пешеходна, т.е. свободна от велосипеди защо не се контролира редовно? Или аз само съм бил “будалата” дето тези двама полицаи успяха да хванат за да отчетат дейност?
Между другото точно в същия ден на моето “закононарушение” прочетох журналистическото разследване на “24 часа” за неспазването на забраната за тежки товарни камиони по пътя Ст. Загора – Бургас от 06.00 до 22.00 часа и липсата на адекватен контрол от страна на полицията. Ами ето къде е бил съсредоточен ресурсът на МВР по това време – да лови велосипедисти по централната алея на Сливен. Тези двама млади и здрави полицаи нямаше ли да са много по-полезни ако контролираха трафика на тези опасни камиони на натовареното междуградско шосе вместо да се натягат на центъра на града за кожата на един велосипедист?"
Riders, unite!
alexpost
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 7:18 am

Мнениеот psicho » Вто Окт 10, 2006 2:16 pm

Е, ти пък как не можа да им избягаш....щеше да си направиш кефа плюс това щеше да говориш по друг начин!!!:beer:
MR.PSICHO
Предпочитам да ме мразят такъв какъвто съм, отколкото да ме обичат такъв какъвто не съм!
Аватар
psicho
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 8:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Окт 10, 2006 2:22 pm

Интересна историйка. Мен така едно време нещо ми се правиха на интересни в центъра на Велинград, и то в 7ч. сутринта, когато нямаше жив човек на площада, но аз, видиш ли, съм бил карал рисковано в пешеходната зона (уточнявам, че за тях рискованото беше да скокна от две стъпала). Както и да е, ако ти се занимава и не е късно, вероятно можеш успешно да обжалваш акта. Аз поне не съм убеден, че така формулирана, забраната се отнася и за колоездачи - може и да греша, разбира се, но ми се струва, че подобен акт може лесно да "падне" ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Blackdog » Вто Окт 10, 2006 2:54 pm

В центъра на Сливен има и знаци забраняващи навлизането с колела но не на всички места! Мисля че знака "Забранено влизането на ППС" се отнася и за велосипеди, не 100% но така си мисля. По "Ларгото" на Сливен тази забрана определено има смисъл. Тези полицаи които са те глобили не са КАТ-аджии и не могат да вардят м/у Стара Загора и Бургас :beer:. Друг е въпроса кой, как и защо спират. Със сигурност ако не беше от Ямбол нямаше да те глобят, но ... такава ни е държавата. Гадното е че не глобяват безмозъчните келеши които карат бясно в/у гранита (90% от пешеходната зона в центъра на сливен е от полиран гранит по който се пързалят и пешеходките с по-остри токчета:D)където спирането и управлението са въпрос на късмет ...
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 10, 2006 3:05 pm

Следващия път недей да пишеш само “Не съм видял такъв забранителен знак", а дръпни едно обстойно изложение от типа на това тук.

Пиши от какво си недоволен, спомени, че забранителният знак е корозирал, че катаджията не си е прал чохъла на фуражката с Аriel, че не е с лъснати обувки, че предната дясна гума на патрулната кола не е напомпана с необходимото налягане, че химикалката пише синьо, а не черно (тук си искаш допълнителен лист), че на баба му фърчилото не е опрятно, че не си е почистил космите в ушите и т.н.

Подобни "приложения" към актовете внясят страхотно разнообразие в монотонното ежедневие на полицаите и те много им се радват. Аз лично при случай не пропускам да ги ощастливя с поне няколко реда размисли и страсти, които да им гарантират писане на обяснения до зори в извънработно време...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Окт 10, 2006 3:12 pm

@alexpost: На мен поне понятието "пешеходна зона" ми говори, че това е зона за пешеходци. Доколкото все още съм в час "пешеходец" е различно от "велосипедист".

Ся дали велосипедистите имат място в пешеходната зона - на теория не (такъв е закона, щото гледа на велосипеда като ППС). А дали велосипеда ти в случая е бил ППС или не - това са проблеми на закона, който не прави разлика между велосипед на пътя и друг велосипед.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Вто Окт 10, 2006 9:10 pm

към тествано работещите предложения на TOYAGA добавям и по-скучните - небръснат, разкопчана униформа
добавени такива забележки към акта правят чудеса
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот sstefanov » Сря Окт 11, 2006 9:59 am

[quote="TOYAGA"]

Следващия път недей да пишеш само “Не съм видял такъв забранителен знак", а дръпни едно обстойно изложение от типа на това тук.

Пиши от какво си недоволен, спомени, че забранителният знак е корозирал, че катаджията не си е прал чохъла на фуражката с Аriel, че не е с лъснати обувки, че предната дясна гума на патрулната кола не е напомпана с необходимото налягане, че химикалката пише синьо, а не черно (тук си искаш допълнителен лист), че на баба му фърчилото не е опрятно, че не си е почистил космите в ушите и т.н.

Подобни "приложения" към актовете внясят страхотно разнообразие в монотонното ежедневие на полицаите и те много им се радват. Аз лично при случай не пропускам да ги ощастливя с поне няколко реда размисли и страсти, които да им гарантират писане на обяснения до зори в извънработно време...:D:D:D
[/quote]


Тук има две железни изречения, които написани в акта създават доста сериозни проблеми на въпросните служители:

Служителите дъхат на алкохол и задават въпроси предразполагащи към корупция.

С тези горните две ще трябва да дава и кръвна проба...

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот alexpost » Сря Окт 11, 2006 11:37 am

"Тези полицаи които са те глобили не са КАТ-аджии и не могат да вардят м/у Стара Загора и Бургас"

Колкото и да ви е странно, полицаите не бяха от общинска полиция (и на тях съм им сърбал попарата, само че с опела за неправилно паркиране в центъра) а от националната полиция. Стори ми се че бяха като стажанти, може шефа да ги е изпроводил сутринта с повеля да не се връщат докато не глобят някого:^: И те ме фанаха за ...курбела:bigmout:
Riders, unite!
alexpost
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 7:18 am

Мнениеот wuminator » Чет Окт 12, 2006 3:25 pm

ами да не се изказвам неподготжено, но маи в велосипедистите....се водят пешаходци...маи просто са решили д ате оберат братле.... ;) тва са нашитее 4ингели... се търсят на4ин да ти земат парите за некжи глупости место да гледат истинските нарушители(тъпи копелета):thumb::beer:
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wuminator » Чет Окт 12, 2006 3:30 pm

контролата ж градския транспорт са суштите свине:banghead:...нямат смелост да глобят циганите и големи компаниии, та ходят при учениците да ги марудерстват,тия са били същите...абе беззаконието властва в българия..:bawling:
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lanzz » Чет Окт 12, 2006 3:46 pm

велосипедистите се водят пешеходци, когато си бутат велосипеда. иначе са водачи на пътно превозно средство. закона и правилника не са особено изрични, не е упоменато кои точно превозни средства не могат да преминават при този знак, но на други места не се прави разграничение между велосипед и друго пътно превозно средство (да не се бърка с моторно превозно средство).

а относно контролите - ако си дупчиш билет, ако ще и само ти да не си циганин в транспорта, пак нищо не могат да ти направят. сигурен съм че избират с кого да се "заядат", и това е напълно разбираемо - двама-трима души контрольори не могат да свалят тумба от 5-10 цигани, според мен не биха могли да свалят дори и 5-ма нередовни пътници които не се познават помежду си. но там решението е лесно - дупчиш си билет, или пък си купуваш карта. ако ти е неприятно състоянието на градския транспорт и не смяташ, че си заслужава парите - свободен си да ходиш пеша, да караш колело, да си хванеш такси (не че и там не може да попаднеш на каруца). състоянието на градския транспорт определено не е извинение да се краде, защото ползването на градски транспорт без билет е от абсолютно същата категория като ползването на електричество в столипиново без да се плаща - циганска история. не бих съчувствал на никой гратисчия за това че са го глобили, независимо че не е циганин, или че няма пари за билет. единствено смятам, че градски транспорт трябва задължително да продава билети във всички превозни средства (без "по изключение" и без "само при точно приготвена сума"), както и че билетите продавани от водача трябва да са на същата цена като останалите, но пък глобите да се вдигнат 10-ина пъти.
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот elfa » Чет Окт 12, 2006 3:53 pm

[quote="wuminator"]

...но маи в велосипедистите....се водят пешаходци...
[/quote]

Тука не съм съгласен много;)!Хич даже:)!

Мен само веднъж са ме хващали в Сливен(аз съм си сливналия) и то голям смях падна тогава!Говорихме, говорихме и накрая ме накараха да си изпусна предната гума...глупаци:)!След минутка вече ме гледаха как си карам на задна гума до близкия вулканизатор да я напомпя пак!Абе изгубих цели 5 минути с полицаите(Общинска охрана), но си струваше!Мамооо...какъв яд ги хванало:evil: хахаха!Още се кефя на този момент, благодаря, че ми го припомни:D!
@alexpost на тебе пари ли ти взеха:bigeyes:!Мен никога не са ме [u]глобявали[/u](да ми вземат пари или да ми записват номера на рамката)!Чувал съм само, че процедурата била да те хванат 3 пъти с колелото(нали 3 пъти да те спрат с еднаква рамка:D) и тогава ти вземат колелото и трябва да си платиш глоба(в размер на 50лв:bigeyes2:, май) за да си го вземеш!До сега, честно, не съм чувал цялата процедура да се е стоварила на някой:)!Най-често само ти казват "излезте от главната"...ама sorry:D!Виждал съм и да записват, но глоба, никога:bigeyes:...
А ако пуснат велопатрули в Сливен(както пуснаха в Пловдив, май:D) ще ги правим луди:}):, само да имам колело:erm:...

Edit:
[quote="bikerider"]

[quote="wuminator"]

ами да не се изказвам неподготжено
[/quote]

ами недей де :spin:
[/quote]

:rofl::rofl::rofl:
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот bikerider » Чет Окт 12, 2006 4:19 pm

[quote="wuminator"]

ами да не се изказвам неподготжено
[/quote]


ами недей де :spin:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот yahutu » Чет Окт 12, 2006 5:18 pm

[color=beige][size=67]na centera na Peshtera ni se praeshe na otvoren nqkva mizerna kuka ama sleznahme ot kolelata am samo za malko posle narochno obikalqhme 2 chasa tam bahti smeshnika.. ama chak puk globa.. bqgaite ako iskat akt neshto da vi pishat te tiq svini nemoat si mrudnat guzovete dori i da ne gi murzi ;)
sorry za lat.[/size][/color]
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот alexpost » Пет Окт 13, 2006 8:01 am

Тенк ю за подкрепата, бойс!:beer:
Няма да им се даваме, докато не направят велоалеи няма да отстъпваме територии, даже и ако трябва да плащаме по някоя глоба от време на време.:skull: М/у другото пари на ченгета в брой не трябва да се дават! Нали казват че парите развалят човека.:^: Нека да си пишат там мазните зелници с износено индиго и да си плюнчат пръстите докато им дойде акъла в главата (ако има от къде :thumb:)
Riders, unite!
alexpost
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 7:18 am

Мнениеот bikerider » Пет Окт 13, 2006 9:24 am

[quote="alexpost"]

Тенк ю за подкрепата, бойс!:beer:
Няма да им се даваме, докато не направят велоалеи няма да отстъпваме територии, даже и ако трябва да плащаме по някоя глоба от време на време.:skull: [/quote]


Демек докато не ни направят велоалеи ще нарушаваме закона, аз така го разбирам? Или бъркам?...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот yahutu » Съб Окт 14, 2006 12:34 pm

[color=beige][size=67]bikerider burkash - i da napravqt veloalei pak shte narushavame zakona :)[/size][/color]
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Съб Окт 14, 2006 1:28 pm

@yahutu - зе ми го от устата! Докато можем, ще нарушаваме закона :thumb:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Съб Окт 14, 2006 7:55 pm

[size=67][b]<дървенa_философия>[/b][/size]
@PtD: демек докато закона не ме зачита, и аз няма да го зачитам, така ли? :):spin:

Обикновено реципрочните мерки водят до ескалация, т.е. нещата накрая опират до по-силните мускули. Ясно е кой е с по-силните мускули (гражданина или ченгето). Излиза, че с тия реципрочни мерки сами си просим "накрая" да дойде по-бързо :nuts:
[size=67][b]</дървенa_философия>[/b][/size]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Нед Окт 15, 2006 2:20 am

[quote="bikerider"]
@PtD: демек докато закона не ме зачита, и аз няма да го зачитам, така ли?
[/quote]

Ъхъ, нещо такова, ама по в стил: докато законът не важи за всички, не важи и за мене :laugh:

[quote]
Обикновено реципрочните мерки водят до ескалация, т.е. нещата накрая опират до по-силните мускули. Ясно е кой е с по-силните мускули (гражданина или ченгето).
[/quote]


Баа, никак не е ясно. Я виж на Мария Антоанета как са й кръцнали главата! :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Нед Окт 15, 2006 9:37 pm

@PtD:
Доста неуместна аналогия, най-малко поради разликата във времената ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пон Окт 16, 2006 12:39 am

[quote="bikerider"]

@PtD:
Доста неуместна аналогия, най-малко поради разликата във времената ;)
[/quote]


Сигурно и тя на това е разчитала ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kotka12 » Пон Окт 16, 2006 8:14 am

[quote="yahutu"]

bikerider burkash - i da napravqt veloalei pak shte narushavame zakona :)
[/quote]


Шмульо
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот alexpost » Пон Окт 16, 2006 11:43 am

Споко бойс,
гледам заформят се две групи: тези дето подкрепят закона и прилагането му и либертета:^:. Аз по принцип съм за първото но нека се изясним. Закона трябва да е разбираем и ясен, т.е. като не искат велосипедисти (в действие) на центъра какво им пречи да сложат знака "Забранено за велосипедисти" - ами има го в ЗДП, що го забравят. Ако бяха го сложили сега нямаше да я има тази полемика. Ама нали трябва да има недомислени работи, иначе няма да сме на Балк. полуостров. А някои хора заради такива недомислици в закона пари направиха (на гърба на други разбира се). Не сте ли съгласни?
Riders, unite!
alexpost
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 7:18 am

Мнениеот did » Пон Окт 16, 2006 11:53 am

[quote="alexpost"]

Споко бойс,
гледам заформят се две групи: тези дето подкрепят закона и прилагането му и либертета:^:. Аз по принцип съм за първото но нека се изясним. Закона трябва да е разбираем и ясен, т.е. като не искат велосипедисти (в действие) на центъра какво им пречи да сложат знака "Забранено за велосипедисти" - ами има го в ЗДП, що го забравят. Ако бяха го сложили сега нямаше да я има тази полемика. Ама нали трябва да има недомислени работи, иначе няма да сме на Балк. полуостров. А някои хора заради такива недомислици в закона пари направиха (на гърба на други разбира се). [b]Не сте ли съгласни?[/b]
[/quote]

Напълно съм съгласен!

Вярно е, че велосипедът е ППС (не е МПС) и за велосипедистите важат всички знаци, които се отнасят до ППС.

Варно е обаче и това, че велосипеди по алеите се карат от деца, които не са държали изпити за ЗДП и ППЗДП, листовки и т.н., не знаят какво е ППС и МПС. Никой не може да ги упрекне за това. Ако има един ясен знак със зачертан велосипедист, то и на първокласник ще стане ясно за какво става въпрос.

Нашите полицаи обаче се кефят, когато в начина на уреждане на правилата има някаква главоблъсканица. Това дава леб, луканка и уиски за тях и техните семейства.

Впрочем, те си принават, че го правят:
http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0000301
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Окт 16, 2006 12:37 pm

@alexpost: Аз съм на мнение, че закона трябва да се спазва, дори да е противоречив. Това е най-добрия начин да се осигури безопасност. Не е редно всеки да започне да си тълкува закона както си ще, редно е всеки да започне да изисква от отговорния (МВР) да си оправи тъпия закон.

Единствено в момента, в който (1)всеки (>97%)спазва правилника и (2)закона е добър и (3)налагането му е безкомпромисно, ще се постигне нещо. Иначе няма. А тия трите неща с нарушения не се постигат, поне аз не мога да видя как биха могли. Може да се види какво става , когато заради тъп закон или номерца като със знаците всички масово правят нарушения - резултата е известен от статистиката за жертвите. Графиката си расте...

Винаги е по-лесно да нарушим закона, да си го изкараме на околните, отколкото да си потърсим правата от отговорния. Това ли е целта в крайна сметка? Да се изтарикатиш с някое предимство и да затриеш например баща на две деца заради глупости? Не е никак невероятно...

Джигитите по пътищата пък никой не може да ги озапти превантивно, така че трябва и да се внимава. Оттам нататък тия теории с нарушаването на закона според мен са несериозни и дори опасни. Според мен опасността тенденцията с жертвите да се задържи стабилна идва на първо място от личната безотговорност.
При наличието на такова нещо и пет пъти да сменят знаците и десет пъти да пренаписват закона пак няма да смогнат да догонят автомобилните технологии и безумията по пътищата, щото истинския проблем е в главата, не в закона. Закона е на второ място - идеални закони няма, така че е лична отговорност на всеки да пази себе си И останалите на пътя. Не е ясно обаче как да се натика това в главите на разни тъпанари, които не могат/искат да го разберат.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kotka12 » Пон Окт 16, 2006 12:39 pm

Признават си с половин уста...
и отново има "обещава", "планира", "лансира идея за..."
нищо конкретно
Единственото точно нещо, за съжаление е статистиката за bodycount от катастрофи...
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Atari » Пон Окт 16, 2006 12:42 pm

В Добрич има знак - забранено за велосипедисти, точно на входа на пешеходната зона, но никой не го спазва, както и никой не глобява за това, просто от време на време общината прихленчват на сайта си, че видите ли било забранено и има глоба 50кинта. Така, че и знак да има, все тая...

Според мен проблем са главно някои обезумели карачи, които с бясна скорост минават покрай заблелите се пешеходци и изпитват страшно удоволствие да шашкат бабите. Точно те може да докарат реалното прилагане на забраната...

Аз лично избягвам да минавам по пешеходната зона - първо е пълно с народ, който блее; второ има страшно много дечурлига; трето - далеч по-спокойно е да минеш по-страничните улички (това поне в Добрич). Освен, ако не искаш да се показваш...
I ain't got nothing to be scared of...
Аватар
Atari
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 2:34 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот bikerider » Пон Окт 16, 2006 12:59 pm

[quote="Atari"]
Освен, ако не искаш да се показваш...
[/quote]


:agree::)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron