Прецаква се веригата

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Прецаква се веригата

Мнениеот MIDNIGHT » Пон Окт 09, 2006 8:00 am

От известно време имам един проблем.Когато много напрягам веригата /ускорявам бързо и т.н. / веригата всякаш пада /но само всякаш :) / при което педала с който бутам рязко пада надолу и крака ми изкача от педала и всичко се прецаква.Как точно да го обясня - все едно пада веригата, но всъщност не.....Ако някой знае как да го оправя да
помага.Сега съм с Sprint Apolon но ще си го сменям на нещо по :)
Take care of the pence and the pounds will take care of themselves
MIDNIGHT
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:49 pm

Мнениеот Shady™ » Пон Окт 09, 2006 8:09 am

До колкото разбрах "кученцата" на главината са ти се прецакали(тоест имаш даден момент в който става като празен оборот и венеца "тръгва" на празен ход и...)Време е вече да помислиш за нова главина ;) ...(ако съм те разбрал правилно...)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот MIDNIGHT » Пон Окт 09, 2006 8:30 am

Да точно така - като ускорявам и изведнъж напрежението се освобожава :rofl::rofl::rofl: и се едно въртя един оборот на най-леката предавка при което крака ного гадно излита от педала.Иколко струва частта която трябва да сменя?
Take care of the pence and the pounds will take care of themselves
MIDNIGHT
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:49 pm

Мнениеот Shady™ » Пон Окт 09, 2006 8:34 am

[quote="MIDNIGHT"]

Да точно така - като ускорявам и изведнъж напрежението се освобожава :rofl::rofl::rofl: и се едно въртя един оборот на най-леката предавка при което крака ного гадно излита от педала.Иколко струва частта която трябва да сменя?
[/quote]

Ами май ще ти се наложи да си харесаш нов главина... ;) При тебе не е въпрос на част... Това беше :)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот MIDNIGHT » Пон Окт 09, 2006 8:42 am

Еми главината колко струва?Кораво колело беше.Като си спомня какво съм правил с него - от това да се прибивам в река до спускане по офроуд терен по една козя пътека с дънери и точно до нея дере с река, търкане в града на гуми :D По това колело сичко свързано с предавките е на Shimano /с частите от колелото, нищо не съм сменял /.Ако е над 50 лева изобщо нема го сменям - се пак преди няколко години го зех за 240 лв ново
Take care of the pence and the pounds will take care of themselves
MIDNIGHT
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:49 pm

Мнениеот Stuny » Пон Окт 09, 2006 8:54 am

възможно е веригата и венците да са захабени и затова да прескача , на колко км. са ?
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот MIDNIGHT » Пон Окт 09, 2006 8:56 am

Еми да сметнем - не съм ги сменял от както съм го купил - това прави някъде бе 500 км требва да има
Take care of the pence and the pounds will take care of themselves
MIDNIGHT
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:49 pm

Мнениеот Stuny » Пон Окт 09, 2006 8:59 am

[quote="MIDNIGHT"]

Еми да сметнем - не съм ги сменял от както съм го купил - това прави някъде бе 500 км требва да има
[/quote]


на 500 няма как да са захабени(т.е сигурно в главината е проблема) , обаче за няколко години 500км ми се струва доста невероятно
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот MIDNIGHT » Пон Окт 09, 2006 9:05 am

Има и друг проблем отскоро- като сменям скоростите
примерно от 5 на 6 не ще да превключва и ако сменя на 7 и се превключва.Тоест - понякога не превключва на съседната скорост което е кофти тръпка
Take care of the pence and the pounds will take care of themselves
MIDNIGHT
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:49 pm

Мнениеот did » Пон Окт 09, 2006 9:50 am

MIDNIGHT, ако нямаш познат, който разбира от колелета и може да ти помогне, най-добре иди в някой сервиз да го погледнат. Докато не се види какво е, трудно може да се даде адекватен съвет. Може всичко да се оправи с профилактика на главината и настройка на скоростите, може главината да е за смяна, а може и наистина да е прецакан свободния ход и да трябва смяна на главината или венците (зависи дали главината е на резба или на шлици). А може пък да не са 500 км и веригата да е заминала... Не можем да гадаем.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MIDNIGHT » Пон Окт 09, 2006 9:53 am

Ше отида, тай и тай с един приятел требва да одим че да си оправи колелото, но може ли приблизителна сума с която ще се изръся в най-добрия случай и в най-лошия.Да съм подготвен психически :D
Take care of the pence and the pounds will take care of themselves
MIDNIGHT
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:49 pm

Мнениеот did » Пон Окт 09, 2006 10:05 am

[quote="MIDNIGHT"]

Ше отида, тай и тай с един приятел требва да одим че да си оправи колелото, но може ли приблизителна сума с която ще се изръся в най-добрия случай и в най-лошия.Да съм подготвен психически :D
[/quote]

Най-малко - едно "Благодаря, че ми обяснихте къде да смажа и почистя и ми настроихте дераельора!"

Най-много в ремонтирането на велосипеди няма. Винаги може да е и повече.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Окт 09, 2006 10:29 am

[quote="did"]
настроихте дераельора!
[/quote]


@Shady: :bulb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот alexpost » Пон Окт 23, 2006 11:53 am

@Midnight: и аз имам Спринт Аполон, като цяло съм доволен но и при мен се е случвал този феномен. При движение напрежението в/у педалите с пукот изчезва и се губи около 1/4 оборот, после пак зацепва като няма смяна на венци отпред или отзад. И аз не мога да си го обясня точно това, единственото ми предположение е свързано с тези фалшиви главини Velotec (по-скоро задната в случая). Байка ми е сравнително нов (3-4 мес. или ок. 300 км.) но аз си имам едно наум. Още като го купих това лято го дадох на един майстор да го настрои и провери луфтовете и той ми каза че главината не става и направо трябва да се смени с нещо по- за уважение. Така че скоро ще хакна една главина Shimano за ок. 50 лв. и се надявам проблема да го няма. Ти с какви главини си?
Riders, unite!
alexpost
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 7:18 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта