Хлабава резба при средното

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Хлабава резба при средното

Мнениеот AtOm_AnT » Сря Окт 04, 2006 6:31 pm

Ми развива ми се средното вече 2 пъти и втория път сам карал 2 часа с развито и резбата се поразхлабила и се развива вече доста залепил сам го с Loctite 243 това е против развиване не ми дойде друго на ум.Неможе да става вапрос за тефлонова лента или да го мажа с боя по сериозно е от това така че не ми го предлагайте.Трябва евентуално нова резба ама как да стане кат няма матерял на рамката някжи идеи ала бала.Рамката е чисто нова и маи маи таи си е дошла шом още от началото се развиваше.Казвайте ко мислите.
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Окт 04, 2006 6:43 pm

Стягай с голямо рамо плюс локтайт. Изобщо не го жали, това е огромна резба и влиза надълбоко.

Edit: правилно ли съм разбрал, че говориш за лявата (ND) страна?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AtOm_AnT » Сря Окт 04, 2006 7:18 pm

Не сам установил от коя страна видимо и няма нищо най вероятно и от двете стра.Вече има Loctite дето уж няма мърдане ама един стругар го стяга и каза че натрябва да е прекалено стегнато и тои го стегна колкото тои мисли че трябва да е и го остави ма ме самнява някакво си лепило да ми даржи средното движение някакви странични идеи?
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Окт 04, 2006 7:20 pm

Най-добре иди в някой сервиз. Не е зле да се погледне резбата в рамката дали е в ред, щото може да се е поразбила.

При всички положения не трябва да се пренатяга, но трябва да се стегне доста солидно. Ако не е стегнато, локтайта няма да се втвърди хубаво.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Ozzie » Сря Окт 04, 2006 7:26 pm

[quote]Неможе да става вапрос за тефлонова лента или да го мажа с боя. По сериозно е от това така че не ми го предлагайте. Трябва евентуално нова резба ама как да стане кат няма матерял на рамката.[/quote]
По написаното съдя, че резбата на средното вече е тръгнала да си ходи.
Приемлив вариант е да се натовариш с рамката на влака и право в Казанлък при "Добрев байк". Там май е най- близкото за теб място, където могат да ти окажат съдействие, а също имат и инструмент за нарязване резба на средно движение, ако се наложи.:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот AtOm_AnT » Сря Окт 04, 2006 8:06 pm

Е как ще се навива резба като няма матерял на който да се навие а можеби има а то ако се навие отгоре тая ще стане още по хлабава и савсем ще се остърже иначе до Добрев Байк мога да отида когато и да е.
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Сря Окт 04, 2006 8:31 pm

За рамка на "Драг" ли си говорим?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bikerider » Сря Окт 04, 2006 8:57 pm

[quote="AtOm_AnT"]

Е как ще се навива резба като няма матерял на който да се навие а можеби има а то ако се навие отгоре тая ще стане още по хлабава и савсем ще се остърже иначе до Добрев Байк мога да отида когато и да е.
[/quote]


Ти не ги мисли тия работи, има си начини - иди в сервиз да се установи какво е положението. Иначе може да си гадаем до утре и само да влошим положението със съвети от разстояние.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AtOm_AnT » Сря Окт 04, 2006 10:18 pm

Веломеханика който е в родния ми град не е достатачно просветен за да отстрани проблема ми трябва да се справя сам.Резбвата я има но се развива като се кара а рамката е adamant a2.Други които са имали такав проблем как са го отстранили с развиващо се средно и лабава резба?
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Чет Окт 05, 2006 7:40 pm

Много станахте хората с проблеми с тая рамка. Единия му опирал курбела в спирачката, сега ти с резба на средното... Свържи се с Божо (предполагам му имаш координатите) или някой от другите каращи с такива рамки, те да кажат дали са имали проблем с резбата на средното. Предполагам не сте толкова много.:agree:
P.S. Веломеханика ти не се ли ококорчи като видя рамката (колелото?) и да пита "Ко е туй ве"?:D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Хлабава резба при средното

Мнениеот samigg » Вто Фев 26, 2013 10:28 pm

И аз съм с такъв проблем но не мисля че е от резбата може би от ос касетата
samigg
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1115
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 3:23 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта