Помощ , отчаян съм !

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Помощ , отчаян съм !

Мнениеот Alserton » Нед Окт 01, 2006 7:52 pm

Здравейте ! Тука искам да попитам нещо , на което никой друг не можа да ми отговори а вече взе да ми излиза много солено. Карам с капли Sun Ringle Single Track . Проблема е свързан с вътрешните гуми. Ползвах какви ли не Maxxis и Nokian вътрешни от най-скъпите на пазара в БГ като се надявах това да разреши проблема но уви. Всеки път било при помпане с ръчна помпичка или при по силно натоварване на гумата винтила се къса. Изсипвам страшно много пари за вътрешни гуми и вече ми писна. Кажете къде е проблема.

Благодаря предварително !
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот afterburner » Нед Окт 01, 2006 8:02 pm

Колко често си помпаш гумите?!? :boggled:
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alserton » Нед Окт 01, 2006 8:06 pm

Всеки път ги пропверявам преди каране и са идеални... Последния път в сервиза ми я помпаха и на следващия ден гръмна винтила
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот GECKO » Нед Окт 01, 2006 9:26 pm

Е спри да стягаш глупавата гайчица на винтила тя просто трябва да е там не трябва да е стегната. А може и да си вземеш гуми с авто винтил предвид че каплите го позволяват :crazy:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот jeep0700 » Нед Окт 01, 2006 10:19 pm

[quote="Alserton"]

Здравейте ! Тука искам да попитам нещо , на което никой друг не можа да ми отговори а вече взе да ми излиза много солено. Карам с капли Sun Ringle Single Track . Проблема е свързан с вътрешните гуми. Ползвах какви ли не Maxxis и Nokian вътрешни от най-скъпите на пазара в БГ като се надявах това да разреши проблема но уви. Всеки път било при помпане с ръчна помпичка или при по силно натоварване на гумата винтила се къса. Изсипвам страшно много пари за вътрешни гуми и вече ми писна. Кажете къде е проблема.

Благодаря предварително !
[/quote]

Поглеждал ли си дупката за винтила на шината дали няма някакви ръбве, които да помагат на винтила да издухва? Имаш ли от предпазните ленти, непозволяващи допир на вътрешната гума с шината? Няма много варианти за духването на винтила!
Аватар
jeep0700
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:36 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот thekidtwist » Пон Окт 02, 2006 2:03 am

[quote="GECKO"]

Е спри да стягаш глупавата гайчица на винтила тя просто трябва да е там не трябва да е стегната. А може и да си вземеш гуми с авто винтил предвид че каплите го позволяват :crazy:
[/quote]


А maxxis и nokian нямат с неавто винтил доколкото знам...
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот GECKO » Пон Окт 02, 2006 8:02 am

[quote="thekidtwist"]

[quote="GECKO"]

Е спри да стягаш глупавата гайчица на винтила тя просто трябва да е там не трябва да е стегната. А може и да си вземеш гуми с авто винтил предвид че каплите го позволяват :crazy:
[/quote]


А maxxis и nokian нямат с неавто винтил доколкото знам...
[/quote]


Е не знаеш достатъчно:D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Stuny » Пон Окт 02, 2006 8:29 am

имах скоро подобен проблем , имаше и тема
проблема се реши с хубаво почистване на шината и гумата
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот tailor » Пон Окт 02, 2006 8:35 am

[quote="Alserton"]

Здравейте ! Тука искам да попитам нещо , на което никой друг не можа да ми отговори а вече взе да ми излиза много солено. Карам с капли Sun Ringle Single Track . Проблема е свързан с вътрешните гуми. Ползвах какви ли не Maxxis и Nokian вътрешни от най-скъпите на пазара в БГ като се надявах това да разреши проблема но уви. Всеки път било при помпане с ръчна помпичка или при по силно натоварване на гумата винтила се къса. Изсипвам страшно много пари за вътрешни гуми и вече ми писна. Кажете къде е проблема.

Благодаря предварително !
[/quote]
Така от разстояние, е трудно да се гадае, но е възможно проблем да има във външните гуми - ако нямат добро сцепление със шината, може да приплъзват при спиране, да завличат вътрешната гума и да претриват или късат вентила .
Това се получава също и когато гумите не са достатъчно напомпани.

@thekidtwist
Не се прави на специалист - преди кажеш нещо - провери.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Alserton » Пон Окт 02, 2006 8:54 am

@Gecko
Последната дето замина беше с авто винтил

Иначе имам такава лента за шината ама е и верно че го завинтвам тва пръстенче за помпането , нали не на макс ама му остажа 0.5 мм до шината растояние.

@Tailor
Гумите са Continental Petrol
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот thekidtwist » Пон Окт 02, 2006 9:29 am

[quote]
@thekidtwist
Не се прави на специалист - преди кажеш нещо - провери.

[/quote]


:dunce:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 10:00 am

[quote="Alserton"]

@Gecko
Последната дето замина беше с авто винтил

Иначе имам такава лента за шината ама е и верно че го завинтвам тва пръстенче за помпането , нали не на макс ама му остажа 0.5 мм до шината растояние.

@Tailor
Гумите са Continental Petrol
[/quote]

Завиването на винтчето не пречи.

Ако шината си е с отвор за автовентил (каквато очевидно твоята е, щом си наврял такъв), ползвай гуми с автовентили.

Другото беше коментирано втемата на Stuny.

Напомпвай повече гумите. Ако искаш да караш с ниско налягане, ще си приемеш подстледствията или ще минеш на бозичка. Преди монтаж МНОГО добре почиствай борда на шината и борда на външната гума, така че мястото на контакт да е чисто и да не приплъзват. В същото време слагай между вътрешната и външната гума талк, за да приплъзват там, ако има някакво напрежение. Не е достатъчно да имаш някаква лента по шината. Сложи качествена лента, на която отворът около вентила не е раздут.

Ако всичко това не помогне и отчаянието продължава, прочети пак какво е писано по темата и почвай стъпка по стъпка да проверяваш какво си пропуснал.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 02, 2006 10:14 am

Слагайте талк при монтажа... Колко пъти да го повтарям? :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alserton » Пон Окт 02, 2006 10:18 am

Карам си на 4 атмосфери и изсипвам по едно пакетче талк вътре. Не е тва проблемът :(
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 10:28 am

[quote="Alserton"]

Карам си на 4 атмосфери и изсипвам по едно пакетче талк вътре. Не е тва проблемът :(
[/quote]


Що само едно пакетче? По 8 трябва да сипваш, че да има не само за пространството около вътрешната гума, а и за борда на шината, и за външния борд на външната гума... Може и кормилото да напълниш с талк. а преди каране си слагай талк в ушите. Чувал съм, че помагало.

Ти прочете ли темата на Стъни, че продължаваш да питаш, или чакаш някой да ти даде линк?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tailor » Пон Окт 02, 2006 10:31 am

[quote="Alserton"]

Карам си на 4 атмосфери и изсипвам по едно пакетче талк вътре. Не е тва проблемът :(
[/quote]
Някой ти прави магии? :beer:
Пробвай с качествен PVC бандаж, както те посъветва did. Има такива на Schwalbe.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Пон Окт 02, 2006 10:38 am

@Alserton: вземи една кръгла пиличка и внимателно заобли краищата на дупката за вентила. Спазвай всички други препоръки, които ти се дадоха тук и не би трябвало да имаш проблеми. Също така, помпай леко гумата в началото, после я намести хубаво по каплата (бъди сигурен, че вътрешната гума е добре и равномерно наместена, за това трябва талк). Накрая като я напомпиш хубаво, тогава стегни докрай гайката на вентила.

А ако искаш да забравиш за такива проблеми - както did ти каза - мини на безкамерни гуми с боза.

Относно бандажа - използвай такива, които не се разместват - например 2-3-4 пласта изолирбанд.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта