Карти

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Карти

Мнениеот goldbug » Пет Сеп 29, 2006 11:46 am

Абе яде ме следния въпрос - дали и откъде човек може да се снабди с подробни карти на някаква местност - с всички пътечки и чудеса. Мислил съм си за Горското или за Военните.... Става въпрос за терени, за които няма туристически карти. Иначе единствения друг вариант остава човек да пробва, ама на мен ми омръзна да се губя из лозята.
Карай умно-прибери се вкъщи жив
goldbug
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 5:01 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Сеп 29, 2006 11:50 am

Ако се опиташ да докопаш военни карти вероятно ще те застрелят.:D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пет Сеп 29, 2006 12:09 pm

Често ми се налага да "поръчвам" 5 хилядни карти на територии от България и мястото е една нова сграда зад "Геопланпроект" - Павлово. Но не е евтино и незнам дали дават на частни лица.

На картите пише "секретно"!
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boian » Пет Сеп 29, 2006 12:46 pm

трудна работа даже и да успея да намеря ще струва една камара пари
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Сеп 29, 2006 12:47 pm

[quote="boian"]

трудна работа даже и да успея да намеря ще струва една камара пари
[/quote]

Качествената информация винаги струва камара пари.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот boian » Пет Сеп 29, 2006 12:58 pm

да така е :basketb:
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот goldbug » Пет Сеп 29, 2006 2:35 pm

Да, уви:indiffe: - съвсем сте прави, ама аз разчитам примерно някой да има гадже в Горското или в Картографията. Аз имам приятел картограф, ама е в Адмиралтейството и ни презира нас сухоземните плъхове. А много ме е яд, защото около Варна има страхотни места за ХС, обаче ги откриваш по едно на месец
Карай умно-прибери се вкъщи жив
goldbug
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 5:01 pm

Мнениеот Ozzie » Пет Сеп 29, 2006 4:44 pm

Ще ти кажа едно много добро трасе за ХС, ама да ми мине главата. След празник съм. Прразнувахме 36 години от основаването... да му стана татко, ама едни засукани колежки имаме, пък не върви човек да си поиска... :D:drunk2:
За воените карти забрави. Общо взето са топки с косми.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Giggles » Пон Окт 02, 2006 1:12 am

Може да попиташ за карти някой, който тренира ориентране. :) Мащабите са 1:10 000 най-често или ако е парк може и да е 1:5000.Срещат се и 1:15 000. И трите мащаба дават достатъчно подробна представа за местността, стига да можеш да ги разчетеш :beer:
We dream it, we make it, we break it, we fix it, we create. We destroy.
Jake Burton
Аватар
Giggles
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 8:58 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Atari » Пон Окт 02, 2006 11:33 am

Ами както каза колегата по-долу някъде около Геопланпроект може да се поръчват карти 1:5000, но доколкото знам бяха по заявка и главно вършат работа за проучване - т.е. са копирани, най-вероятно са с изместена координатна система (не съм проверявал) и между другото като цяло са доооста стари... Не съм чувал да са ги обновявали, а покритието на цяла България с 1:5000 картни листове е завършило някъде през 80-те. 20 годишни карти са ужасно стари карти... Май обикалянето е по-надеждно за сега...
I ain't got nothing to be scared of...
Аватар
Atari
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 2:34 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот goldbug » Пон Окт 02, 2006 3:02 pm

Даааа
Ето усилията ми в резюме
В НУГ(Горското) - не дават, което е жалко, защото си имат всяка просека и всяко пътче, пък и голям кеф да караш в следата на Краза. А и сигурно трябва да си нагъл до небето, за да си бракониер-велосипедист и да си поискаш предварително карта. Ама хората сигурно си знаят де.
Същата работа в кадастралните отдели на общините Варна и Аврен - не дават. Защо? Ами "...защото ако всеки почне така да си иска, то....." Представяте си нали - развала и крах и навсякъди хора с карти.
Сега ще пробвам в Туристическите дружества - мисля, че Ориентирането е към тях.
А иначе, ако има ентусиасти за събота и неделя, аз изследвам територията южно от Варна - махленските хлапета свидетелстват, че може да се излезе чак на Камчия
Карай умно-прибери се вкъщи жив
goldbug
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 5:01 pm

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 02, 2006 6:43 pm

[quote="goldbug"]

...махленските хлапета свидетелстват, че може да се излезе чак на Камчия[/quote]
Кой махленски хлапета? Ако ги питам тези от "Възраждане" (моя квартал) няма да знаят как да изкачат Франгата, камо ли да знаят как се стига до Паша Дере (основно по черните пътеки) и от там да се търси път към Камчия. Но какъвто и път да се намери, смятам, че минаването през Близнаци е неизбежно, т.е. пак ще се набуташ в цивилизацията.
Иначе до Камчия може и по брега да се отиде, ама доста камънак има. Да не казвам, че на едно място брега върви покрай едно секретно :D поделение, а там може и да ти сложат сребърните гривнички. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот SPA » Пон Окт 02, 2006 11:56 pm

[quote="goldbug"]

Абе яде ме следния въпрос - дали и откъде човек може да се снабди с подробни карти на някаква местност - с всички пътечки и чудеса. Мислил съм си за Горското или за Военните.... Става въпрос за терени, за които няма туристически карти. Иначе единствения друг вариант остава човек да пробва, ама на мен ми омръзна да се губя из лозята.
[/quote]

Доколкото съм запознат Воените предоставят топографски карти за общо полване след заявка и плащане. Цената е нещо от рода 15лв за А3 формат.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Нед Ное 19, 2006 8:04 pm

Spa : а как се стига до там ??? смисъл от къде по точно за 15лв А3 формат... ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Free Spirit odubo » Съб Ное 25, 2006 6:54 am

az lichno imam namerenie tva lqto da naprawq karta s vsichi vazmojni pateki na vitosha, sas snimkov material i da q izdam, no za sega v tozi sait ima dosta dobri marshruti!
Free Spirit odubo
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Съб Ное 25, 2006 9:30 am

@Free Spirit odubo
Пиши на кирилица! :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта