Shimano Cycling Concept Award 2007

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shimano Cycling Concept Award 2007

Мнениеот Admin » Чет Сеп 28, 2006 10:46 pm

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Чет Сеп 28, 2006 11:00 pm

12.5 камъка, хмм не е зле, никак даже.:eyebrow:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Пет Сеп 29, 2006 7:43 am

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/news/news00400-280906.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]
Ако някой има идея, но не е сигурен как да я изложи или не може да я напише на английски моля - да ми напише PM - ще съдействам доколкото мога. Ако проекта е смислен, има вероятност да спечели.

[size=67]*12-те камъка са за реализацията на проекта, но ако е осигурено допълнително финансиране, има по-голям шанс проекта да спечели.[/size]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Сеп 29, 2006 10:09 am

[quote="tailor"]

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/news/news00400-280906.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]
Ако някой има идея, но не е сигурен как да я изложи или не може да я напише на английски моля - да ми напише PM - ще съдействам доколкото мога. Ако проекта е смислен, има вероятност да спечели.

[size=67]*12-те камъка са за реализацията на проекта, но ако е осигурено допълнително финансиране, има по-голям шанс проекта да спечели.[/size]
[/quote]
Ами някъде ти бях писал за една такава идея. Защо не я реализирате? Нямам претенции за авторство. Ако ви трябва консултант по проектиране и управление на проекти съм насреща. Безвъзмездно.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот tailor » Пет Сеп 29, 2006 8:32 pm

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="tailor"]

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/news/news00400-280906.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]
Ако някой има идея, но не е сигурен как да я изложи или не може да я напише на английски моля - да ми напише PM - ще съдействам доколкото мога. Ако проекта е смислен, има вероятност да спечели.

[size=67]*12-те камъка са за реализацията на проекта, но ако е осигурено допълнително финансиране, има по-голям шанс проекта да спечели.[/size]
[/quote]
Ами някъде ти бях писал за една такава идея. Защо не я реализирате? Нямам претенции за авторство. Ако ви трябва консултант по проектиране и управление на проекти съм насреща. Безвъзмездно.
[/quote]
Защото конкурса не е за "ние". "ние" идеи имаме, но не ни стига времето.

Ако наистина искаш нещо да се случи - напиши проект и кандидатствай. Ако нещо не е ясно - PM.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Redhat » Пет Сеп 29, 2006 8:42 pm

Аз мога да помогна с писането на бюджета и финансовия отчет в случай, че се спечели финансиране.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот klmn » Пет Сеп 29, 2006 10:49 pm

Една безплатна идея-праи се клипче на Азис как кара колело-ше има доста последователи в училищата.(ма той/тя колко ли ще иска?):D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Redhat » Съб Сеп 30, 2006 9:04 am

[quote="klmn"]

Една безплатна идея-праи се клипче на Азис как кара колело-ше има доста последователи в училищата.(ма той/тя колко ли ще иска?):D
[/quote]


50/50 половината за Азис/половината за колело, което ще го издържи:rofl:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Окт 02, 2006 9:13 am

[quote="tailor"]

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="tailor"]

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/news/news00400-280906.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]
Ако някой има идея, но не е сигурен как да я изложи или не може да я напише на английски моля - да ми напише PM - ще съдействам доколкото мога. Ако проекта е смислен, има вероятност да спечели.

[size=67]*12-те камъка са за реализацията на проекта, но ако е осигурено допълнително финансиране, има по-голям шанс проекта да спечели.[/size]
[/quote]
Ами някъде ти бях писал за една такава идея. Защо не я реализирате? Нямам претенции за авторство. Ако ви трябва консултант по проектиране и управление на проекти съм насреща. Безвъзмездно.
[/quote]
Защото конкурса не е за "ние". "ние" идеи имаме, но не ни стига времето.

Ако наистина искаш нещо да се случи - напиши проект и кандидатствай. Ако нещо не е ясно - PM.
[/quote]
Добре, добре:D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот tailor » Пон Окт 02, 2006 11:42 am

Добре бе да му таковам таковата. Айде да се съберем да направим един проект за паркинги обучение на учителите по физкултура за ползата от колоезденето?
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Окт 02, 2006 12:08 pm

[quote="tailor"]

Добре бе да му таковам таковата. Айде да се съберем да направим един проект за паркинги обучение на учителите по физкултура за ползата от колоезденето?
[/quote]
Когато кажеш съм на разположение:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот tailor » Пон Окт 23, 2006 6:41 pm

http://www.probike-bg.com/aleq-lulin-to ... index.html

Това не е по темата, но има връзка.
Става въпрос за Алея от Люлин до центъра на София.
"Проектът" е направен от Михаил Бояджиев и е дискутиран неофициално с представители на Столична Община.
Предстои да се направи по-серьозен проект.

Очаквам Вашите забележки и коментари...
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 23, 2006 7:06 pm

на мен не ми зарежда въпросната страница... ?!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот tailor » Пон Окт 23, 2006 7:14 pm

[quote="MAN6"]

на мен не ми зарежда въпросната страница... ?!
[/quote]
беше много тежка и малко я намалих - пробвай след малко
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 23, 2006 7:23 pm

сега пък не вийдам картинката
баси...
дано да ги видя
мога да ви помогна с някои учебни помагала по темата, ако ви потрябват ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот tailor » Пон Окт 23, 2006 7:37 pm

[quote="MAN6"]

сега пък не вийдам картинката
баси...
дано да ги видя
мога да ви помогна с някои учебни помагала по темата, ако ви потрябват ;)
[/quote]
Благодаря ти, че ми говориш на Вие, но нямам време да уча всичко.
http://www.probike-bg.com/aleq-lulin-to ... index.html
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 23, 2006 7:55 pm

предполага няма да имаш и време да "лежиш" някой "колега", защото не ти ще си го блуснал...

преди стана дума, не помня вече в коя тема- първо се строят основите на къщата, а после покривът. нищо че изцисленията вървят иначе :)

не ти говоря на вие, мислех че повече хора се занимавате с това.
след като разбра че не можеш да правиш рамки, разбери че и велоалеите не са толкова проста работа :)

:peace:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Stuny » Пон Окт 23, 2006 8:02 pm

[img]http://www.probike-bg.com/aleq-lulin-to-center/images/S4020919.JPG[/img]
това си е пешеходна алея и не е достатъчно широка за свободно преминаване на велосипедисти и пешеходци

[img]http://www.probike-bg.com/aleq-lulin-to-center/images/S4020923.JPG[/img]
ей такива места не мисля че искат само сваляне на бордюрите , трябва да има някакви правила за преминаване(светофар?!)

[img]http://www.probike-bg.com/aleq-lulin-to-center/images/S4021043.JPG[/img]
ей това пък ми струва неосъществимо , все пак тази ограда не е случайна пречка , тя е сложена за да не се минава от там

[img]http://www.probike-bg.com/aleq-lulin-to-center/images/S4021070.JPG[/img]
Алеята еднопосочна ли ще бъде? Дори и така , идеята на алеите е да може всеки който иска да кара по тях.

Излизането от парка , май е през доста кофти район, аз бих се притеснил да минавам от там по тъмно и определено не бих оставил приятелката ми да го прави. Може и да бъркам , минавал съм 2-3 пъти от там.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 23, 2006 8:11 pm

@Stuny: остави човека да си шие алеи на спокойствие... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот afterburner » Пон Окт 23, 2006 8:12 pm

[quote="tailor"]


Предстои да се направи по-серьозен проект.
[/quote]


:offtopic:

Хубаво е да се види, че някой серЬОзен се е захванал :) :D
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Пон Окт 23, 2006 8:23 pm

Па я си го знам тоя маршрут :D!
,ама не е ли по-добре(и по лесно)още след тунела да се маркира на 1 метър от бордюра(как си е по правилник)и да се кара по пътя-няма много липсващи решетки,паркирали коли и т.н.
Освен това е малко шибанийка да минеш с 40 на сантиметри от стълбовете по тротоара,особено с широко кормило ;).
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот SIRIUS » Пон Окт 23, 2006 8:25 pm

Аз само не разбрах как трябва да се представи проекта? На хартиен носител (както вика нашия по география ;) ) , да се прати по e-mail , или на електронен носител ( да се прати на дадения адрес на диск или тн.) !
SIRIUS
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 7:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пон Окт 23, 2006 8:48 pm

@afterburner - благодаря, че ме поправи - не го бях забелязал.

[quote="Stuny"]

това си е пешеходна алея и не е достатъчно широка за свободно преминаване на велосипедисти и пешеходци
...ей такива места не мисля че искат само сваляне на бордюрите , трябва да има някакви правила за преминаване(светофар?!)[/quote]
Да разбира се - трябва да се спазват правилата за движение, макар че допълнителна светофарна уредба може би не е необходима
[quote]...ей това пък ми струва неосъществимо , все пак тази ограда не е случайна пречка , тя е сложена за да не се минава от там[/quote]
Ако има алея, оградата може да е извън нея.
[quote]...Алеята еднопосочна ли ще бъде? Дори и така , идеята на алеите е да може всеки който иска да кара по тях.[/quote]
Може би е по-лесно да е двупосочна поне донякъде[quote]Излизането от парка , май е през доста кофти район, аз бих се притеснил да минавам от там по тъмно и определено не бих оставил приятелката ми да го прави. Може и да бъркам , минавал съм 2-3 пъти от там.[/quote]
Ако там има алея, тя би трябвало да е осветена, а може да има и пост на Егида

Това е просто началото на нещо, което да се обсъжда. Може да се окаже удачно, прсто да се начертае една линия отстрани на платното, на 1 метър от тротоара, което е по-лесно и не е необходимо да се мисли.
Може би сгреших, че го пускам в този форум? Просто исках да го обсъдим.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 23, 2006 9:06 pm

защо да си сгрешил?
но просто в едно нормално развиващо се общество, каквото нашето не е, шивачите кроят и шият... и първо се правят основите, а после другото...
това моето скромно мнение :)
и разбери, че не се заяждам.
аз лично не знам как се шие и крои, но знам че на/до/около пътното платно безопастността е на първо място.
а в твоя проект всичко е с главата надолу. ако изобщо има глава... :)
a ако някой одобри проекта ти в този му вид- то ти си най-добрия шивач сред пътните инженери и обратното...
:peace:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikezilla » Пон Окт 23, 2006 9:56 pm

@tailor независимо колко време имаш, преди да започнеш да се занимаваш с такъв проект е добре да прочетеш колкото се може повече по-въпроса. Проектът в сегашния си вид не отговаря на доста елементарни правила за безопасност, и изглежда малко като "от нищо - нещо", или скалъпена работа...
Решения от типа на "да драснем една лента на пътното платно и готово"... или да се прави нещо както трябва, или изобщо да не се прави.

Примерна литература по въпроса - [url=http://www.labreform.org/blunders/]Bicycle Blunders[/url]
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот tailor » Пон Окт 23, 2006 11:31 pm

[quote="MAN6"]

защо да си сгрешил?
но просто в едно нормално развиващо се общество, каквото нашето не е, шивачите кроят и шият... и първо се правят основите, а после другото...
това моето скромно мнение :)
и разбери, че не се заяждам.
аз лично не знам как се шие и крои, но знам че на/до/около пътното платно безопастността е на първо място.
а в твоя проект всичко е с главата надолу. ако изобщо има глава... :)
a ако някой одобри проекта ти в този му вид- то ти си най-добрия шивач сред пътните инженери и обратното...
:peace:
[/quote]
1. Ако забележиш, думата "Проект" е в кавички.
2. Освен това "проекта" не е мой, а на Мишо.
3. Според мен той е хвърлил доста голям труд да илюстрира идеята със снимки и да я представи с текст. Това наистина е доста работа.
4. Този проект ще бъде оформен от строителни инжЕнери, а не от колоездачи, шивачи, или други фенове. Даже бих си позволил да поканя г-н Маншона като консултант, ако се стигне до там.
5. Ако пишете малко по-конструктивно, може идеята да се избистри и наистина да се реализира.
6. Ако не беше работата на Мишо, нямаше да говорим за тази доста добра възможност нещо да се случи
7. Не мисля, че някой се заяжда - просто това е естествена реакция от типа:
Тоа ли ша праи нещо бе.. Аз найш ли колко пъти съм го прайл тва бе... Ти ли ша ми кайш на мене как се прави тва бе...
8. Все пак се надявам, дори и с малко злоба тази дискусия да избистри нещата

9. Смятам, че с Ваша помощ може да подготвим едно конструктивно предложение към Общината. след това то може би ще залегне в градоустройствения план или както там се казва на езика на Маншоните , като естествено целта не е да минава по зелената и червената линия от снимките.

Целта, драги ми съфорумци, е да има велосипедно трасе от Люлин до Центъра.:beer:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот jivkonik » Вто Окт 24, 2006 8:44 am

Идеята е много добра!!! Само си мисля, че ако тази алея е плътно долепена до платното за движение ща бъде заета от автомобили при постоянните задръствания по този маршрут! Трябва да се отдели с някакви малки бордюрчета да речем, така че на автомобилите да е невъзможно (или поне да им е трудно) да я заемат. По-добър вариант би било (според мен) тази алея да е част от тротоара - по този булевард тротоарите са доста широки, няма голям поток от пешходци (с изключение на участъка около пазарчето). Спокойно може част от тротоара да стане алея, като се направят съответните снижавания на бордюрите по пресечките. То и край НДК има очертана алея за велосипеди, но пешеходците не я спазват (а и боята е на 20 години сигурно, почти я няма), но ако велосипедния поток по алеята нарастне значително мисля, че ще се научат да не минават в очертаното. Друг е въпроса, как ще се справим с паркиралите върху алеята автомобили....:agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Redhat » Вто Окт 24, 2006 11:04 am

[quote="jivkonik"]

Идеята е много добра!!! Само си мисля, че ако тази алея е плътно долепена до платното за движение ща бъде заета от автомобили при постоянните задръствания по този маршрут! Трябва да се отдели с някакви малки бордюрчета да речем, така че на автомобилите да е невъзможно (или поне да им е трудно) да я заемат. По-добър вариант би било (според мен) тази алея да е част от тротоара - по този булевард тротоарите са доста широки, няма голям поток от пешходци (с изключение на участъка около пазарчето). Спокойно може част от тротоара да стане алея, като се направят съответните снижавания на бордюрите по пресечките. То и край НДК има очертана алея за велосипеди, но пешеходците не я спазват (а и боята е на 20 години сигурно, почти я няма), но ако велосипедния поток по алеята нарастне значително мисля, че ще се научат да не минават в очертаното. Друг е въпроса, как ще се справим с паркиралите върху алеята автомобили....:agree:
[/quote]


"Изграждането" на дадена велоалея се прави с управленска воля, а не с парите на шимано (не че са излишни). Тъй като това няма да се промени скоро, волята трябва да се провокира с действия.

Като за начало може да се направят някои неща на ръба на закона - маркиране на опасни кръстовища, участъци от пътя и маршрути с шаблони върху пътното платно. Закона не позволява да се правят шаблони по стените, но мисля че за земята няма изрична забрана (ако някой е по-запознат да каже).

Единственото което може да се осигури е предотвратяването на съпротива от страна на властите (да не ни арестуват ако правим знаци по кръстовищата), но и това ще е трудно.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот MAN6 » Вто Окт 24, 2006 3:14 pm

не съм се заяждал, ако така си ме разбрал, нито писах подтикнат от логиката "къде си тръгнал бе ти збнаеш ли... тралала"
просто съм учил някои неща(не тук) от хора, които се занимават с това от години и общо взето това им е животът...
това което се опитвам да ти обясня е, че в момента както си го мислите с мишо(не знам кой е той) не може да стане работата
това че е направил снимки и си е поиграл с някоя програма за оцветяване не значи че проектът му (или "проектът му", все едно) става за нещо...
интересни снимки бяха с преминаването на влаковата линия, не една или двете снимки на преминаване през кръстовище БЕЗ каквото и да е препятствие спрямо МПС, избягването на умишлено създаден за безопасност подлез и рязането на заграждения, пътечки тип норт-шор зад банката, велоалея на средата на тротоара, слалом между столчета на кафене, скокче през кофи за боклук, коли и т.н.
не ти се правя на велик(знам че не съм), просто се замисли колко много проблеми има за решаване...
онова за учебничето не беше с цел да ти се правя на важен, просто има неща с които ще си спестите много време, а и на инженерчетата после(ако въобще стигнете до тях, защото алеята около ндк също е някаква небрежна шегица)...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 24, 2006 3:58 pm

Тва нещо трябва да позволява разминаване на (поне) два велосипеда, но не ми изглежда така.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Boyan1984 и 68 госта