Панчарево 2

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Панчарево 2

Мнениеот Admin » Вто Сеп 19, 2006 5:45 pm

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот z1gZag » Съб Апр 21, 2007 1:40 pm

Ето снимки(Ппървите не са интересни :D ) , от днека . Маршрута е супер , ма направо ви се чудя как сте го описвали , толкова много завои , разклонения .Пирамидката от камъчета всъщност беше огнище , аз ги подредих на пирамидка :D , а спускането направо ме разтърси , камъни , корени, завои , обаче на места имаше и коловозчета , не очаквах такова спускане . Другата седмица пак ще ходя там , ще пусна тема в мероприятия че не ми се ходи сам :D .
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am

Re: Панчарево 2

Мнениеот otico » Съб Авг 13, 2011 9:13 pm

Днес ходих на Панчарево и направих и двата маршрута „Панчарево” и „Панчарево2”. Първо направих по-лекия и май това си беше голяма грешка защото едва се прибрах на собствен ход до Красна поляна след „Панчарево2”. По темата, маршрута е много хубав и доста интензивен. Ако се направи без почивки си е направо разбиращ. Първата му част е доста стръмно изкачване, дори на места, ако по някаква причина спреш е много трудно да потеглиш и трябва да се бута. Като излязох на пътя към поделението си мислех, че трудното е свършило но спускането беше „Уау”. Направо ме разглоби, долу ме боляха краката и ръцете, даже паднах леко на две места, за щастие без последици за колелото и за мен самия.

Маршрута доста се е изменил от 2006 насам, даже някои места на снимките не ги разпознавам и на няколко пъти мислех, че съм се заблудил някъде след което откривах някои от ориентирите в таблицата. Черните пътища са доста изровени и обрасли. На места направо трябва да легнеш на кормилото за да немогат колоните да ти свалят дрехите, истински тунел. А от пирамидка от камъни в началото на спускането няма и следа, макар че пътеката е станала достатъчно забележима и без нея, стига да се оглеждаш от дясно на пътя.

Edit. За автора на статията, бях оборудван с GPS и мога да дам трек което много ще улесни карането, че иначе се налага постоянно да спираш и да четеш указанията, пък и тъкмо ще каже дали съм минал по маршрута ти или съм открил нов 
Христо Илиев
София
otico
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Вто Юни 15, 2010 6:17 pm

Re: Панчарево 2

Мнениеот edinmilion » Съб Авг 13, 2011 10:44 pm

Едва ли си открил нов, и на мен често ми се случва да 'откривам' тракове - описани няколко години преди моето откритие, точно тук в сайта :D
Ако си качил GPS следата някъде, направо сподели линк да видиме къде точно си минал. Ако пък си следвал плътно маршрута може да споделиш като коментар под съответният маршрут в сайта, ще е полезно за някой :beer:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Admin » Нед Авг 14, 2011 5:32 pm

Привет, доколкото разбирам от прочетеното, минал си точно по маршрута.
Не знам как са в момента черните пътища нагоре, не съм карал по тях от няколко години.
Пътеката надолу не е станала по-трудна от преди, по нея правим за втора година с "Нашата група" карането за начинаещи с практически съвети. Така че ако те е разглобила, тренирай повечко. ;) :beer:
Ще е полезно да споделиш GPS следата и с удоволствие ще я добавя към статията. Благодаря предварително! Можеш да я качиш като прикачен файл тук, само че предварително я архивирай като zip или я преименувай като doc файл, защото системата не поддържа форматите на GPS файловете.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот otico » Пон Авг 15, 2011 9:31 am

Ето го и трека. Знаменцата аз съм ги слагал после защото докато карах не ми се занимаваше да спирам и да маркирам, но мисля че са наред.
Прикачени файлове
Pancharevo2.rar
(3.94 KiB) 260 пъти
Христо Илиев
София
otico
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Вто Юни 15, 2010 6:17 pm

Re: Панчарево 2

Мнениеот rees » Пет Авг 19, 2011 3:02 pm

Днес с един приятел минахме половината маршрут и беше жесток. Страшно красиво, много готини пътеки и нямаше жива душа. Стигнахме до разклонението за поделението, но вместо да продължим слезнахме към манастира. 1700 метра все надолу по бетонния път. Изминахме го за около 8-9 минути. После слезнахме до Герман и се върнахме обратно. Много беше приятно и така, особено като си въртял преди това, спускането идва просто велико. Бих препоръчал на някой желаещ да опита този маршрут до манастира. Браво за маршрута, другият път ще го завъртим до край! :beer: :clap:
Изображение
ХХХХХХХ написа:здравеите колеги искам да питам вилката зaшто ми оделя 3 съмтима хот на доле тяе на мало и бъздъx ие помпа до краи
Аватар
rees
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 7:01 am
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Insight » Пон Авг 22, 2011 2:45 pm

http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/routes/123-route035

Получава разминаване между описанието в таблицата и трака на отико, което обезсмисля съществуването и на двете в една статия.

Според описанието от паркинга в Герман се тръгва веднага вляво по съществуваща в момента и напълно използваема пътека. Трака на отико следва асвалтовия път и се включва в маршрута по пътеки, които поне аз не успях да открия.

Трака на отико май минаваше по дървеното мостче, докато по таблицата трябва да се отбие вдясно преди мостчето.

Това са разминаванията, които съм запомнил. Когато се мотах в района разполагах само с трака на отико на GPS-а, но не и с таблицата. След като се прибрах и погледнах таблицата в първия момент си помислих, че съм запазил таблица от една статия, а съм качил трак от друга.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот otico » Вто Авг 23, 2011 1:33 pm

Довечера ще го погледна, може нещо да съм сгафил при обработката. По принцип аз тръгнах по пътеката по която накрая се излиза и от двата маршрута, в ляво от асфалтовият път, като си с лице към язовира. Иначе като застанеш в центъра на паркинга пак с лице към язовира, в ляво има една доста стръмна и широка алея или по скоро черен път, но въпросното нещо стига на 20м по-нагоре до една вила и свършва пред метална ограда.

Колкото до мостчето, първо се завива в дясно преди него, но на връщане (при спускането) се минава по него. Аз там малко се заблудих (при изкачването), първо стигнах до мостчето и после се върнах да намеря отбивката, може за това да си се объркал.

Както и да е, извинявам се за това, че трека ми те е заблудил и вероятно ти е развалил хубавото каране. Аз все пак предупредих, че несъм сигурен дали съм минал по правилният маршрут.
Христо Илиев
София
otico
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Вто Юни 15, 2010 6:17 pm

Re: Панчарево 2

Мнениеот Insight » Вто Авг 23, 2011 1:53 pm

Няма проблем, на мен нищо не може да ми развали карането :D ... включих се за да не се разочароват други по-чувствителни натури. :agree:
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Admin » Пет Авг 26, 2011 5:37 pm

Хмм, аз бях прегледал трака, преди да го добавя. Сега отново го проверих и всичко изглежда наред, ако се следва посоката на движение. Не знам дали си го правил с GPS-а, или просто си гледал линиите. Във втория случай може да си се заблудил и заради някои отклонения, които апаратът е отчел заради по-лош сигнал, но като цяло маршрутът е точно както е описан по таблицата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Insight » Пет Авг 26, 2011 7:02 pm

Pan02.png
Pan02.png (387.42 KiB) Прегледано 7982 пъти


Верния път е тропосан с червено и следва пътеката, синьото е прикачения към статията трак, който пък следва прецизно асфалтовия път доста повече от вярното.
т
За мен GPS следа е от полза, ако мога да разчитам САМО на нея, както досега винаги съм правил и това е вършело работа... отивайки само с GPS, следата очевидно ме води 500-600 метра повече по асфалтовия път, при това много точно залепена за него, а отбивки там няма. Ако това не е проблем за тебе, се извинявам за кофти включването.
Аз отидох на място и се мотах по асфалтовия път да търся несъществуващи отбивки.

Записвал съм GPS-тракове с мобилен телефон и такива отклонения не ми е давал.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Admin » Съб Авг 27, 2011 10:43 am

Някъде има грешка, очевидно, но ми е трудно да установя къде е. Виж сам как излиза GPS следата на моя компютър в MapSource върху картата OFRM:
pancharevo2.jpg
(663.36 KiB) 275 пъти


Както се вижда, следата следва именно пътеката от стената, после се отклонява надясно по пътеката преди дървения мост и т.н. Асфалтовият път около езерото остава по-ниско. Така че не зная откъде идва това разминаване. :dontknow:
При следващото каране в района ще кача следата, за да проверя на място с GPS апарата как изглеждат нещата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Insight » Съб Авг 27, 2011 11:22 am

Admin написа:Някъде има грешка, очевидно, но ми е трудно да установя къде е. Виж сам как излиза GPS следата на моя компютър в MapSource върху картата OFRM:
pancharevo2.jpg


Както се вижда, следата следва именно пътеката от стената, после се отклонява надясно по пътеката преди дървения мост и т.н. Асфалтовият път около езерото остава по-ниско. Така че не зная откъде идва това разминаване. :dontknow:
При следващото каране в района ще кача следата, за да проверя на място с GPS апарата как изглеждат нещата.



На скриншота, който си качил, грешката е точно същата. Верния път е зелената пътека, която се отклонява вляво в самото начало, а трака върви по асфалта и се качва чак по-късно на вярната пътека през гората, където всъшност е непроходимо, и слиза пак от друго място, където също е непроходимо камо ли караемо ..... просто зуумни началото на трака за да видиш.

Аз обясних на Отико на ЛС, че най-вероятно грешката идва от настройката на Гармин:
"Гармин имат една настройка - Show Location (в менюто Settings -> Map) Ако тази настройка е "On Roads" много е вероятно софтуера да те "държи" на пътя докато си достатъчно близо и след това да прескочи на пътеката. Честно казано не съм сигурен доколко това, че те показва на пътя влияе на записания трак, но като гледам траекторията на твоя gpx много прилича на такова "залепване" към пътя.
Аз винаги държа тази настройка на "At GPS Location". Тогава разминаванията идват само от липсата на прецизност на приемника, а не от опитите на софтуера да те "лепне" към най-близкия път/пътека."
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Admin » Съб Авг 27, 2011 12:55 pm

Ясно... сега вече го видях. Може би и причината е тази, която си посочил. :agree:
Засега съм махнал траковете от статията, за да не се объркват хората, докато аз или някой друг не направи по-точна следа.
Благодаря и на теб, и на otico! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Панчарево 2

Мнениеот Insight » Пон Авг 29, 2011 6:01 pm

http://vimeo.com/28269309

Кратко видео "резюме" на маршрута.

За съжаление апаратурата не блести с качествата си, а пък vimeo-то хептен го дооплеска - най-добре да си се гледа в малкото прозорче.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта