Admin написа:Някъде има грешка, очевидно, но ми е трудно да установя къде е. Виж сам как излиза GPS следата на моя компютър в MapSource върху картата OFRM:
pancharevo2.jpg
Както се вижда, следата следва именно пътеката от стената, после се отклонява надясно по пътеката преди дървения мост и т.н. Асфалтовият път около езерото остава по-ниско. Така че не зная откъде идва това разминаване.
При следващото каране в района ще кача следата, за да проверя на място с GPS апарата как изглеждат нещата.
На скриншота, който си качил, грешката е точно същата. Верния път е зелената пътека, която се отклонява вляво в самото начало, а трака върви по асфалта и се качва чак по-късно на вярната пътека през гората, където всъшност е непроходимо, и слиза пак от друго място, където също е непроходимо камо ли караемо ..... просто зуумни началото на трака за да видиш.
Аз обясних на Отико на ЛС, че най-вероятно грешката идва от настройката на Гармин:
"Гармин имат една настройка -
Show Location (в менюто Settings -> Map) Ако тази настройка е "
On Roads" много е вероятно софтуера да те "държи" на пътя докато си достатъчно близо и след това да прескочи на пътеката. Честно казано не съм сигурен доколко това, че те показва на пътя влияе на записания трак, но като гледам траекторията на твоя gpx много прилича на такова "залепване" към пътя.
Аз винаги държа тази настройка на "
At GPS Location". Тогава разминаванията идват само от липсата на прецизност на приемника, а не от опитите на софтуера да те "лепне" към най-близкия път/пътека."