Как да отворя XPC DJ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Как да отворя XPC DJ?

Мнениеот SimonBike » Вто Сеп 19, 2006 7:43 am

Та ето тва ми е въпроса, искам отгоре, че отдолу е лесно :):beer:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Сеп 19, 2006 8:24 am

[quote="SimonBike"]

Та ето тва ми е въпроса, искам отгоре, че отдолу е лесно :):beer:
[/quote]


От Веломания можеш да се снабдиш с "ключето", което ти трябва ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот SimonBike » Вто Сеп 19, 2006 8:32 am

А колко $ ? :D

Мерси много все пак :beer:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Вто Сеп 19, 2006 11:52 am

[quote="SimonBike"]

А колко $ ? :D

Мерси много все пак :beer:
[/quote]

Ако имаш път към Бургас, аз имам едно ключе, което бих подарил :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот vasu » Вто Сеп 19, 2006 1:01 pm

Аз ти предлагам по лесен вариант (аз така си го отварям :D) - хващаш водопроводния ключ, слагаш един парцал да не остави следи, стягаш, развиваш и после обратно ;):thumb:
Аватар
vasu
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1209
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 3:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zero » Вто Сеп 19, 2006 1:19 pm

[quote="vasu"]

Аз ти предлагам по лесен вариант (аз така си го отварям :D) - хващаш водопроводния ключ, слагаш един парцал да не остави следи, стягаш, развиваш и после обратно ;):thumb:
[/quote]

Taка варианта да размажеш тапата отгоре е почти 100%. Варианта ,който е изпитан не само от мен е с отверка и чук.Така ако изобщо успееш да размажеш част от релефа ,то частта ще бъде само една.Това беше за горната част.
Бутушите се махат като се развият шестограмите отдолу,но не ги развивай до край.Докато са още на резбата чукни ги с чука за да се отделят от шишовете,защото сигурно в завода ,където ги правят ги лепят с нещо и не можеш да ги изтеглиш от краката на вилката.
Аватар
zero
 
Мнения: 376
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Нед Юли 04, 2004 11:51 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 1:32 pm

[quote="vasu"]

Аз ти предлагам по лесен вариант (аз така си го отварям :D) - хващаш водопроводния ключ, слагаш един парцал да не остави следи, стягаш, развиваш и после обратно ;):thumb:
[/quote]


Най-добре е да не е парцал, а скъсани страници от списания Плейбой. Те са леко лепкави и това помага ключа не де приплъзва, пък и SimonBike има доста от тях.

Ако ще поставяш пластмасовата тапичка между циците на някоя кака, гледай каката да е с по-твърди, стегнати цици. Ако са много меки, може да приплъзне и да си скапеш тапичката.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vasu » Вто Сеп 19, 2006 1:50 pm

Като казах съм го пробвал и вилката ми няма и драскотина камоли "да размажеш тапата"! :beer:
Аватар
vasu
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1209
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 3:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот blgr » Вто Сеп 19, 2006 2:18 pm

Мойта я развивах с такъв раздвижен ключ, нищо не им стана на тапите, а пък и те не са много стегнати (и не трябва да се стягат много)
blgr
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:44 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 2:42 pm

[quote="vasu"]

Като казах съм го пробвал и вилката ми няма и драскотина камоли "да размажеш тапата"! :beer:
[/quote]


Аз пък, преди да установя, че въпросните "специални ключове" са безплатни, точно така съсипах една тапа.

Не знам защо просто не идете в някой магазин, където продават Сънтър-и и не си поискате такъв ключ (който би трябвало даже да върви с вилката безплатно), а се мъчите с разни подръчни джаджи? Толкова ли е трудно???

Още по-неясно ми е, защо искате да заразите с мазохизъм и други потребители, като твърдите, че с "раздвижен ключ", "водопроводен ключ" или с "чук и отверка" е "нормален начин".

Нормалния начин е само един - намираш си ключе и го ползваш. Ако някой смята, че има и други начини, да си ги прилага тихичко на неговите вилки, но да не ръси акъл тук, щото като се прецака нещо, той няма да плати щетите на тези, които са го послушали.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Вто Сеп 19, 2006 3:44 pm

Намирането на това ключе не е толкова просто, колкото изглежда... Още повече ако си забравил да си го поискаш при купуването на вилката, въпреки че май те трябва да те подсетят, да си го вземеш... Но предполагам, нарочно не го дават за да не "ровиш" във вилката, когато ти скимне.

Иначе бях прочел в една тема, че отвиването на тапите ставало с пластмасова капачка от Coca Cola :dunno:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 3:53 pm

[quote="bluskanie"]

Намирането на това ключе не е толкова просто, колкото изглежда... Още повече ако си забравил да си го поискаш при купуването на вилката, въпреки че май те трябва да те подсетят, да си го вземеш... Но предполагам, нарочно не го дават за да не "ровиш" във вилката, когато ти скимне.
[/quote]


И кое му е сложното?

Аз имам 2 такива, без да съм ги плащал. Просто 2 пъти минах през магазин, където продават такива вилки и си поисках ключе. Не са ми давали с вилките, щото не съм се сещал да си поискам, но после като си поискам - няма проблеми.

Ако някой продава вилки, а се прави на разсеян с ключетата, той вероятно колекционира ключета.

Може би е по-трудно ако вилката е OEM или си върви с колелото. Сигурно е маалко по-трудно, но не е невъзможно.

Всъщност, ако аз продавах вилки, също нямаше да давам ключетата на всеки, за да не решат, че като съм им го дал, то непременно трябва да почнат да ръчкат от слудващия ден. Докато вилката е в гаранция така или иначе нямате работа да я бъзикате. Има си сервиз. Ако решите, че вече не ви пука за гаранцията, просто отивате и си поисквате ключе, като в този момент ясно заявявате, че оттук нататък ВИЕ ще си носите отговорност за последствията.

В такава ситуация ще се сдобиете с въпросното ключе за секунди, гарантирам!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Вто Сеп 19, 2006 4:41 pm

Е, аз ако нямах проблеми с набавянето на такова ключе - нямаше да го споменавам. Накрая от друг магазин, в който продават такива вилки ми дадоха едно... А, когато си купувах вилката, ми обясниха, че не бива да си отварям вилката и можеби с право, но мен тази "гаранция" не ме интересуваше, та си поисках ключе. Казаха ми, че в момента нямат...

Както и да е. Подарявам такова ключе на нуждаещите се :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот SimonBike » Вто Сеп 19, 2006 6:20 pm

Мерси за помоща на всички (особено на did ) :beer::D

@bluskanie - кажи плс къде и кога може да се видиме да ми го дадеш, ше съм ти мн благодарен (най-добре по PM):beer:


Още веднъж, благодаря на всички :thumb:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bobeca » Вто Сеп 19, 2006 9:30 pm

@Bluskanie: ако симон бике не го вземе прати един ПМ!:beer:
bobeca
 
Мнения: 804
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 5:30 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Сря Сеп 20, 2006 11:22 am

Ми момчета малкия проблем е, че ключето и аз сме в Бургас :) Ако някой има път насам...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bobeca » Сря Сеп 20, 2006 12:11 pm

[quote="bluskanie"]

Ми момчета малкия проблем е, че ключето и аз сме в Бургас :) Ако някой има път насам...
[/quote]


Тогава остави.ще мина през Веломафия за едно.
bobeca
 
Мнения: 804
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 5:30 pm
Местоположение: София

Мнениеот SimonBike » Сря Сеп 20, 2006 3:32 pm

ОТ веломания дават БЕЗПЛАТНИ :)

Мерси на сички се пак :beer:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта