17cm ход за Бехемот

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

17cm ход за Бехемот

Мнениеот ivankata » Пет Сеп 15, 2006 12:40 pm

За ентусиасти които нямат много пари и искат стария бехемот да е със 17 см. ход мога да покажа как става. Правят се две кобилици и две ключици, малко заварка, 6 лагера и хода става 17 см със 185мм ДНМ шок. Работи перфектно, но има pedal feed back. Който иска давам чертежи и снимки. Email: [email protected]
ivankata
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 01, 2006 6:39 pm

Мнениеот bikerider » Пет Сеп 15, 2006 1:52 pm

а средното мести ли се нагоре? :popcorn:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Ozzie » Пет Сеп 15, 2006 3:08 pm

Ти поискай чертежи и снимки. Човека е ларж и дава.:thumb:[color=beige]Не че съм искал или ще поискам.[/color]
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот did » Пет Сеп 15, 2006 3:09 pm

аз искам!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Morpher » Пет Сеп 15, 2006 3:18 pm

[quote="did"]

аз искам!
[/quote]

Ми пращай мейл :)
Пробвах го и работи доста добре...
Единствено според мен трябва да се сложи по-твърда пружина, защото така много лесно си прави голяма част от хода, ама важното е, че работи супер :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот SoRcE » Пет Сеп 15, 2006 7:35 pm

Абе не е така като на снимките! Горната част на ключицата се заваря посредством един детаил за рамката(там където е долната скоба за седалката. Утре ще сложа снимки. Но както каза Morpher, задницата става доста мека и трябва да се смени пружината с по-твърда, след като се направи това, всичко работи перфектно.
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот airborneone » Пет Сеп 15, 2006 8:27 pm

[quote="SoRcE"]

след като се направи това, всичко работи перфектно.
[/quote]

по-скоро след като си смениш рамката и спреш да правиш глупости със съмоуко ЕнжЕнерство и заваряване!:xx(:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Morpher » Нед Сеп 17, 2006 8:45 pm

[URL="http://img64.imageshack.us/my.php?image=vankataramkayu6.jpg"][img]http://img64.imageshack.us/img64/6696/vankataramkayu6.th.jpg[/img][/URL]
Червено - Заварен детайл
Зелено - Кобилица
Жълто - Ключица
Сиво - Амортисьор
Оранжево - Кое на къде ВЪРИ
Сини точки(отиват към черно, заради компресията) - лагеруване
...
Въпроси?
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Сеп 17, 2006 9:13 pm

[quote="Morpher"]
Въпроси?
[/quote]


[quote="bikerider"]

а средното мести ли се нагоре? :popcorn:
[/quote]


:eek3:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Morpher » Нед Сеп 17, 2006 9:34 pm

На това не мога сега да отговоря, но ще се постарая да напиша скоро...ако не аз, то Ванката ;)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Сеп 18, 2006 12:56 am

от къде идва увеличения ход, след като рамото не се променя
при мойто Беги рамото се движеше между седалковата отдолу почти опираше и в другия край на хода имаше малко разстояние между гумата и седалковата отзад/отгоре и правеше към 130, от това разстояние ли идва хода, ако е така може да се плесне няква статична планка все едно ушите на рамото се изнасят назад и толкова, т.е. най-сгънато на шока да позволява гумата да се приближава по-близо и ще се сложи шок над 185; може би
средното не се променя ако не се скъси седалковата долу т.е. частта на която се закача предния дерейльор
или съм схванал нещо погрешно ?

*** и най-важното, на български се пише: 'Бегемот'; произнася се: 'бегемот'
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Morpher » Пон Сеп 18, 2006 8:55 am

[quote="screamBoy"]

от къде идва увеличения ход, след като рамото не се променя
при мойто Беги рамото се движеше между седалковата отдолу почти опираше и в другия край на хода имаше малко разстояние между гумата и седалковата отзад/отгоре и правеше към 130, от това разстояние ли идва хода, ако е така може да се плесне няква статична планка все едно ушите на рамото се изнасят назад и толкова, т.е. най-сгънато на шока да позволява гумата да се приближава по-близо и ще се сложи шок над 185; може би
средното не се променя ако не се скъси седалковата долу т.е. частта на която се закача предния дерейльор
или съм схванал нещо погрешно ?

*** и най-важното, на български се пише: 'Бегемот'; произнася се: 'бегемот'
[/quote]

Когато аз си сглобявах моя, вече знаех за неговия проект и проверих, колко може да се направи и ако не ме лъже паметта беше 19 см, когато гумата опре в седалковата тръба...
Стандартния прави 8-9...10 със зор.
Струва ми се, че той не е рязал тръбата за дерейльора, защото още си строеше с него.
Ще му кажа да влезе тук и да ви отговори на всички точно, защото не мога да дам конкретен отговор на всичко.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zozka » Пон Сеп 18, 2006 8:32 pm

[quote="Morpher"]

[URL="http://img64.imageshack.us/my.php?image=vankataramkayu6.jpg"][img]http://img64.imageshack.us/img64/6696/vankataramkayu6.th.jpg[/img][/URL]
Червено - Заварен детайл
Зелено - Кобилица
Жълто - Ключица
Сиво - Амортисьор
Оранжево - Кое на къде ВЪРИ
Сини точки(отиват към черно, заради компресията) - лагеруване
...
Въпроси?
[/quote]


Да, къде е мястото за лопата?
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот ene » Пон Сеп 18, 2006 8:42 pm

[quote="ddevil"]

Някой да качи една снимка да видим бергамонта кво е станало/останало от него и да се изкажат вече хората дали си струва и т.н. да се прави тая рамка така:eek:
[/quote]
аз го водях,изглежда много добре и е идеино и разбирасе работи ;)

п.с. оставям той да си постне снимките и да обясни
DaRe To DrEaM
Аватар
ene
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 9:31 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Morpher » Вто Сеп 19, 2006 12:06 am

[quote="Zozka"]

[quote="Morpher"]

[URL="http://img64.imageshack.us/my.php?image=vankataramkayu6.jpg"][img]http://img64.imageshack.us/img64/6696/vankataramkayu6.th.jpg[/img][/URL]
Червено - Заварен детайл
Зелено - Кобилица
Жълто - Ключица
Сиво - Амортисьор
Оранжево - Кое на къде ВЪРИ
Сини точки(отиват към черно, заради компресията) - лагеруване
...
Въпроси?
[/quote]


Да, къде е мястото за лопата?
[/quote]

Това вече са индивидуални поръчки на отделна тарифа :D
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 1:56 pm

[quote="Morpher"]

На това не мога сега да отговоря, но ще се постарая да напиша скоро...ако не аз, то Ванката ;)
[/quote]


ВНИМАНИЕ! Ще пиша сериозно!

Не ви знам двамата с Ванката какви сте капацитети, но ако картинката, която си постнал има поне нещо общо с истинския проект, две неща се набиват веднага на очи:

1. С тези ставички и "ключици" сте променили коефициента на рамката около 2 пъти, т.е. сега при същото движение на задното рамо, шока се свива около 2 пъти по-малко. Вероятно затова си мислите, че ако сложите два пъти по-твърда пружина и всичко ще е ОК.

Да, ама НЕ, защото има и точка 2:

2. И без подробен анализ на кинематиката се вижда, че сте превърнали рамката в ЯКО РЕГРЕСИВНА. Защо е такава - сами си отговорете. Елементарно е и се вижда даже с "просто око". Това, дето е нарисувано, ако има поне нещо общо с истинската направа, показва толкова регресивна кинематика, че чак картинката ДРАЗНИ!

Каквато и пружина да сложите на това колело, горкият ДНМ е обречен на продънване в най-скоро време.

Това е взето предвид при моите проекти. Те не страдат от такива недостатъци. Ако наистина искате колело с голям ход отзад, изберете си някой от проектите по-горе в темата, вземайте електрожена и винкелите и тичайте в гаража да направите нещо истинско!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 19, 2006 2:16 pm

did, абе нали се дига хода, кви са тия сложнотии сега... прогресия, мрогресия, хората искат колелото да им го вади голям и толкоз :D:spin:

за средното няма да коментирам, то е очевидно - и петокласник знае да направи небостъргач с 10000000000000000мм ход...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 2:34 pm

[quote="bikerider"]

did, абе нали се дига хода, кви са тия сложнотии сега... прогресия, мрогресия, хората искат колелото да им го вади голям и толкоз :D:spin:

за средното няма да коментирам, то е очевидно - и петокласник знае да направи небостъргач с 10000000000000000мм ход...
[/quote]


И аз се опитах да им кажа същото с първата серия от "проекти" в тази тема, но за съжаление, освен елементарното "смешно" в тях, няма кой да види тъжното. Това въобще не са мои проекти. Заимсвтал съм идеите си от хлапашки хрумвания в този форум, които са много модерни напоследък. Просто съм ги хиперболизирал и довел до крайност, за да изглеждат смешно.

Всъщност, от всички постнати картинки, на мен най-смешна ми е най-първата. Тя, ако не сте обърнали внимание, също е "пипната". Вдигнал съм хода, като съм вдигнал средното. Тази "идея" е точно толкова нелепа, колкото и останалите, но в същото време съм убеден, че на феновете на "многото ход" биха им потекли лигите, ако някой малоумен производител им предложи такова нещо.

Точно това е смешното.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GothicSpirit » Вто Сеп 19, 2006 5:03 pm

не мога да разбера защо се заяждате преди да сте видели как работи и изглежда.:banghead:
GothicSpirit
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 8:18 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 5:23 pm

[quote="GothicSpirit"]

не мога да разбера защо се заяждате преди да сте видели как работи и изглежда.:banghead:
[/quote]

1. Никой с никого не се е заяждал;

2. Не е вярно, че не сме видели как изглежда. Morpher показа скица. Защо има само скица, а уж наличните още отначало снимки тънат в секретност... не знам!

Трета точка ще си я спестя засега, поне докато уж наличните още отначало снимки не се появат тук.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 19, 2006 5:25 pm

@GothicSpirit:
Може би защото сме достатъчно грамотни и отбираме от елементарна геометрия и физика - ти как мислиш?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 19, 2006 5:28 pm

[quote="did"]
И аз се опитах да им кажа същото с първата серия от "проекти" в тази тема, но за съжаление, освен елементарното "смешно" в тях, няма кой да види тъжното.
[/quote]


А, то тъжното се вижда с просто око, ама си е за тях. То бива социално общуване, ама чак да се пречи на естествения подбор... :spin:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Вто Сеп 19, 2006 5:59 pm

Ебаси консерватирните пенсионери. Задушавате новаторския дух в зародиш.

bikerider е консервативен, но ти did, защо си го изкарва на невинните експериментатори, не мога да разбера? Имам чувството, че Германията нещо те души?
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 19, 2006 7:36 pm

[quote="GothicSpirit"]
а от скицата не се разбира по4ти нищо
:beer:
[/quote]


Мхм, разбира се предостатъчно, а именно, че средното се е вдигнало и окачването е станало регресивнo.

Виж ако скицата не отговаря на реалността - що ние да се заяждаме не мога да разбера? did ви го каза - коментираме това, което се показва. Наша ли е вината, че на скицата е нарисувано регресивно окачване? ;)

@tailor: консерватирни = консервативни + квартирни? :D:roll2::agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Morpher » Вто Сеп 19, 2006 9:40 pm

Та...
Скоро говорих с Човека и той каза, че е пратил на някой снимките(май е искал да каже чертежите, ама не можах много да разбера по телефона) и това май се оказа [b]ene[/b].
След като толкова искате снимки, ще го уведомя...
До колкото си спомням, обаче централното не е надигнато... и все пак не мога да говоря "на сигурно"!
Скицата ми също е по спомени, защото съм го виждал само веднъж откак е направено...

Нещо обаче не можах да разбера какво имаш предвид под РЕГРЕСИВНА???
И никъде не съм казал, че става дума за слагане на 2 пъти по-твърда пружина... Казах просто по-твърда, но не и 2 пъти...Имах предвид да се сложи 20-40% по-твърда :)


И все пак си признавам, че не се имам за "капацитет" и остявям ти да кажеш това-онова, защото от впечатлението ми, което си изградих за теб в последната година и половина(май е повече де..), мога да кажа, че си със светлинни години пред мен :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 9:46 pm

[quote="Morpher"]


Нещо обаче не можах да разбера какво имаш предвид под РЕГРЕСИВНА???
И никъде не съм казал, че става дума за слагане на 2 пъти по-твърда пружина... Казах просто по-твърда, но не и 2 пъти...Имах предвид да се сложи 20-40% по-твърда :)
[/quote]


Като видим снимките, ако са достатъчно ясни, ще ти обясня всичко най-подробно, с картинки и прости думички. Обещавам!

Засега само си чешем езиците покрай твоята скица, та ще се въздържа от по-сериозни коментари на този етап.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот thekidtwist » Вто Сеп 19, 2006 10:23 pm

[quote="Morpher"]

Нещо обаче не можах да разбера какво имаш предвид под РЕГРЕСИВНА???[/quote]

Ми означава че колкото по навътре влиза(хода) толко по мек става(шока),или нещо от тоя сорт:beer:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот ene » Вто Сеп 19, 2006 10:27 pm

ето и така очакваните снимки :

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo ... id=1245938

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo ... id=1245950

ето го и целия албум: http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=64051


п.с. надявам се ivankata не се сърди,че ги постнах:angel:
DaRe To DrEaM
Аватар
ene
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 9:31 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот did » Вто Сеп 19, 2006 10:45 pm

Да, рамката съвсем очевидно е УЖАСНО регресивна, има и други проблеми. Сега ще ви го нарисувам и обясня...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ddevil » Вто Сеп 19, 2006 10:59 pm

[quote="did"]

Да, рамката съвсем очевидно е УЖАСНО регресивна, има и други проблеми. Сега ще ви го [color=red]нарисувам и обясня[/color]...
[/quote]


Plsss...нека е "[i]елементарно "смешно[/i]" моля те:rofl::rofl:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта