Кротко ХС

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Кротко ХС

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Сеп 15, 2006 9:28 am

От известно време пред мен стои един проблем - трябва да намеря кръгови маршрути около София с дължина 20-30 км. с малка денивелация - 100-200-300 м.Прочетох маршрутите във форума, но за съжаление не вършат достаъчно работа. Моля, ако някой има идеи, да ги сподели.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот gnao » Пет Сеп 15, 2006 10:04 am

Според мен точно [url=http://www.mtb-bg.com/routes/route027.htm]този маршрут[/url] се доближава най-много до това, което търсиш.

Може да се кара безпроблемно и в обратна посока на описаното. Докато денят беше по-дълъг, ходех често да покарам там след работа. От Орлов мост, дотам и обратно, ми се събират около 40 км.

Да вметна за всеки случай: до Герман не е нужно да се мине по Околомръсното: може да се хванат черните пътища, тръгващи от Камбаните, и да се излезе почти на стената на язовира.
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Сеп 15, 2006 10:12 am

[quote="gnao"]

Според мен точно [url=http://www.mtb-bg.com/routes/route027.htm]този маршрут[/url] се доближава най-много до това, което търсиш.

Може да се кара безпроблемно и в обратна посока на описаното. Докато денят беше по-дълъг, ходех често да покарам там след работа. От Орлов мост, дотам и обратно, ми се събират около 40 км.

Да вметна за всеки случай: до Герман не е нужно да се мине по Околомръсното: може да се хванат черните пътища, тръгващи от Камбаните, и да се излезе почти на стената на язовира.
[/quote]
Този го знам. Въпросът беше за такива, които не са описани в сайта.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Stuny » Пет Сеп 15, 2006 10:12 am

да въртиш до там само за тази пътечка ми се струва тъпичко , иначе с кеф си я карам когато се връщам от някъде

а на въпроса на NC , май е трудничко да е в планина и да се ограничиш с такава денивелация, то дори и из парковете в софия като навъртиш 20км и сигурно денивелацията ще е над изискванията ти
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Сеп 15, 2006 10:14 am

[quote="Stuny"]

да въртиш до там само за тази пътечка ми се струва тъпичко , иначе с кеф си я карам когато се връщам от някъде

а на въпроса на NC , май е трудничко да е в планина и да се ограничиш с такава денивелация, то дори и из парковете в софия като навъртиш 20км и сигурно денивелацията ще е над изискванията ти
[/quote]
Знам, въпросът е за други маршрути - на север или изток от София например.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот gnao » Пет Сеп 15, 2006 10:22 am

Сетих се, че над/около Локорско като че може да се изнамери маршрут, какъвто търсиш. Вероятно е, но нямам готово предложение, не съм обикалял много в околността. Някой да е карал там?

:offtopic:
[quote] да въртиш до там само за тази пътечка ми се струва тъпичко... [/quote]

Когато нямам време, а ми се кара - въртя до там, като ми е толкова акъла :spin:
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот klmn » Пет Сеп 15, 2006 11:02 am

Че кво и е на обиколната,с изключение на малко зор докато излезнеш на нея е убава разходка.:)
Ама и не те разбирам добре "кръгови маршрути около софия 20-30 км",само околоМръсното е около 70 км,при всички положения трябва да излезнеш от града.Бояна-Тихия кът-Владая-бонсови-Княжево не е лошо,ама си има и катерене.
За кратко каране в града и парковете стават-една обиколка на Западния по пътечките в гората(алеите не ги броя)е около 6 км,има си и катерене,и спускане,без сериозна денивелация..:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Сеп 15, 2006 11:21 am

[quote="klmn"]

Бояна-Тихия кът-Владая-бонсови-Княжево не е лошо,ама си има и катерене.
[/quote]
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=7461:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот klmn » Пет Сеп 15, 2006 11:30 am

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="klmn"]

Бояна-Тихия кът-Владая-бонсови-Княжево не е лошо,ама си има и катерене.
[/quote]
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=7461:beer:
[/quote]
Mа я си го знам..:D:D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Сеп 15, 2006 4:49 pm

Предполагам, че под кръгови мршрути разбираш такива с една и съща начална и крайна точка. Ако е така, могат да се намерят, макар и малко, само че повечето няма да са повече от 20км, някои едва ще вържат 15 дори. Просто като надхвърлиш 15-20км, дори изкачванията да са съвсем плавни, а планината ниска, денивелацията започва да си се трупо.
Та конкретно на въпроса ти:
1.Железница - Ярема - Железница
Трябва да се тръгне от ханче Брезите при отбивката за с.Плана, защото така спестяваш 100м денивелация от центъра на Железница. Оттам се изкачваш по шосето до Ярема и имаш три варианта наляво и надолу между вилите, като се излиза на шосето за с.Плана, по което се връщаш обратно до ханчето.
2.Кладница - яз.Студена - Кладница
Не съм го карал, само съм правил планове по картата
3.Пасарел - Долни Окол - (Пейова Бука) - Пасарел
Според картата има разни черни пътища и дори пътеки, но предстои да ги проучвам
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Сеп 16, 2006 2:18 pm

София-Бояна-София съответно тръгваш по единия път а се връщаш по другия, около 30км са, подробности - mih и kagami
т.к. шосе извънредно рядко не ми е скучно ти препоръчвам София-98-обиколна по маршрута на 100км около Витоша-Бояна, не е кръг и е кратко и е равно но поне не е асфалт
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Гост » Съб Сеп 16, 2006 6:06 pm

[quote="screamBoy"]

София-Бояна-София съответно тръгваш по единия път а се връщаш по другия, около 30км са, подробности - mih и kagami
т.к. шосе извънредно рядко не ми е скучно ти препоръчвам София-98-обиколна по маршрута на 100км около Витоша-Бояна, не е кръг и е кратко и е равно но поне не е асфалт
[/quote]
:eek:
Гост
 

Мнениеот mih » Нед Сеп 17, 2006 4:08 am

[quote="screamBoy"]

София-Бояна-София съответно тръгваш по единия път а се връщаш по другия, около 30км са, подробности - [b]mih [/b]и kagami
[/quote]

come again?:dunno:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот screamBoy » Нед Сеп 17, 2006 8:37 am

а-ха
значи подробностите от други хора дето поне 1 път месечно минават по тези маршрути, моя грешка.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Сеп 18, 2006 7:26 am

Благодарности!:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта