съвместимостта на РАМ АМ с freeride вилка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

съвместимостта на РАМ АМ с freeride вилка

Мнениеот brokicho » Чет Сеп 14, 2006 6:28 pm

покраи лятото успях да посъбера някои и друг лев та реших да ги инвестирам в предница въпросът е следния карам рам ам05 или фр04 знам че въпросът е доста коментиран но искам да попитам дали ще издържи марзочи 66вф 06г който сега е намален 879.00 lv. или да поизчакам пролетта когато може би ще изпаднат по добри оферти
п.с. карам предимно надолу знам че колелото не е особено подходящо за спускане НО...
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот Nymphetamine » Чет Сеп 14, 2006 7:32 pm

Пробвай във Веломания. Цените са безобразно ниски!!! :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Сеп 14, 2006 7:47 pm

[quote="brokicho"]

покраи лятото успях да посъбера някои и друг лев та реших да ги инвестирам в предница въпросът е следния карам рам ам05 или фр04 знам че въпросът е доста коментиран но искам да попитам дали ще издържи марзочи 66вф 06г който сега е намален 879.00 lv. или да поизчакам пролетта когато може би ще изпаднат по добри оферти
п.с. карам предимно надолу знам че колелото не е особено подходящо за спускане НО...
[/quote]


170 mm ход ше и дойдат доста...
ако държиш да е marzocchi, по-здравословно би била някоя вилка от z1 серията;
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот brokicho » Чет Сеп 14, 2006 7:48 pm

Nymphetamine аз гледах тази цена в ride spot там има промоция докато в screambikes пак си минаваше 1000лв. а аз мисля че това е представителния(ако може така да се нарече) онлаин магазин на веломания поправетеме ако греша
Nymphetamine може ли да кажеш спецялно каква е цената за тази вилка(66вф) във веломания аз не съм от Софиа и нямъм възможност да проверя за това гледам само онлаин магазините
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот brokicho » Чет Сеп 14, 2006 7:51 pm

HepBeH_XaMcTep за малко се размихаме в постовете знам но си мисля че като е еднокоронна няма да е чек толкова висока "Арка/ ботуши: Магнезий 66 монолит, по-къс с 30mm" ето това не означава ли че е с 30мм по ниска или не го разбирам правилно
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот Ozzie » Чет Сеп 14, 2006 7:51 pm

Леко множко ще му дойдат 170-те мм. ход на 66-цата. От друга страна пък, за тази година (2006) Марзочи нали имат нов "дизайн" на короната, който давал по малко разстояние от оста до короната (axle to crown). За съжаление, не виждам нито на сайта им , нито в [url=http://www.marzocchi.com/admin/download.asp?IDFolder=126&LN=UK&Sito=mtb&Campo=ManualeInglese&IDOggetto=28113][b]упътването[/b][/url] да е даден въпросния размер. За пример- вилката ми е със 150 мм. ход, от оста до короната разстоянието е 532 мм., което мисля, че е малко повече от сходни вилки на други производители.
Огледай се какво има по сайтовете в чужбина. Възможно е да си вкараш нещо сносно, на приемлива цена и с препоръчвания от РАМ максимален ход от 150 мм.
Ето ти [url=http://bgphoto.net/photos/1317/o632841666406250000.jpg][b]снимка[/b][/url] на едно АМ-че с вилка със 150мм. ход, който са му предостатъчни. Повече като отговор не мога да ти дам. Ако някой е карал въпросната рамка с вилка с по- голям ход, нека заповяда да се изкаже.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот brokicho » Чет Сеп 14, 2006 8:07 pm

точно заради този axle to crown ми беше интересно и за това реших да се посъветвам с вас и дали моделът от 2006 няма да е малко от малко одачен за моята рамка а колкото до идеята ми тя е следната след като успея пак да присъбера пак някои друг лев да си сменя рамката с някоя за фреераид и спускане и направо да прехвъря предницата ако имате по добри предложения може да ги споделите :)
п.с.Ozzie това твоето колело ли е и ако е твоето от къде успя да се сдобиеш с този шърман(ако е шърман) и как рабоити защото аз съм с едно друго манитоу и не съм особено доволен(сплаис комп)
п.с. може ли някои да даде цени актуални за веломания
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот Nymphetamine » Чет Сеп 14, 2006 8:47 pm

А какво ще кажеш за All Moutain 2. В dimibike.com беше около 560лв - 150mm ход.
И аз не съм от София и аз не знам какво има по тамошните магазини (не ми и трябва). Пиши някой мейл ако те интересува нещо повече или попитай tailor в темата за цени. Той ще е в крак с тия неща.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Stuny » Пет Сеп 15, 2006 7:44 am

за такава сума аз бих търсил нещо което да не е със SSV хидравлика
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Windstream » Пет Сеп 15, 2006 10:28 am

Brokicho, 66VF е евтина вилка за сериозен тормоз - достатъчно здрава за да издържи на почти всякакви бруталности, и все пак достатъчно евтина за зарибяване на пазара. SSV хидравликата може да се докара да бачка прилично, но въпреки това възможностите й за on-the-fly настройки са силно ограничени - ако караш само надолу може би не би било голям проблем, ама по пресечен терен и истинско АМ каране ще те спъва на моменти. Присъединявам се към съвета на Stuny, помисли си за смяна на системата на смекчаване първо.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот brokicho » Пет Сеп 15, 2006 12:03 pm

Windstream Stuny мерси момчета но ще може ли в такъв случаи да препоръчате нещо друго което да издържа до някъква степен на по груби изпълнения не е задължително да е марзочи може и от друга марка да бъде:beer:
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот Windstream » Пет Сеп 15, 2006 12:18 pm

Абе ще ям бой ако бъда хванат че още не спя, ама все пак - примерно на Ozzie танкчето (Manutou Sherman) изглеждаше доста добре направено, масивно но все пак изпипано. Вече как е на каране той ще си каже, но мисля че нещо подобно ще е подходящ избор.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот brokicho » Пет Сеп 15, 2006 12:27 pm

Ozzie ми прати ЛС за което много му благодаря защотот в него тои доста добреми обяснява работата на неговата предница но аз немога да си обясня защо се хверлям на 170мм при положение че и някоя добре работеща вилка със 150мм ход ще ми върши работа ако имате предложения моля споделете ги ще Ви бъда много бладоране:beer::beer::beer:
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот SPA » Пет Сеп 15, 2006 12:34 pm

[quote="Windstream"]

Абе ще ям бой ако бъда хванат че още не спя, ама все пак - примерно на Ozzie танкчето (Manutou Sherman) изглеждаше доста добре направено, масивно но все пак изпипано. Вече как е на каране той ще си каже, но мисля че нещо подобно ще е подходящ избор.
[/quote]


Аз карам(силна дума) едно такова конче с 20мм крачета в момента и си е супер. Mойто е TPC+ - няма разни там палтформи, но със свален ход на 110 и набузена компресия си става перфектно за катерене. Да не говорим как работи надолу ... Лошото е, че не се произвеждат вече и се намират трудно. Пак и танкчето не е много тежко честно казано - някакви си 2350000mgr. С хубаво предно колело и по-леката 20мм главина пак си става леко. Пък ако си фен грабваш една лисица 36 и заспиваш.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Сеп 15, 2006 12:55 pm

Можеш да погледнеш Marzocchi All Mountain 1 и RS Pike 426 :)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот brokicho » Пет Сеп 15, 2006 1:05 pm

аз разгледах в дими баик но там е олмаунтин 2 мисля а какво ще кажете за дроп оф 3 който е с 20мм ос и пак е с 150мм ход мисля че също е подходящ за рам-а
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот boian » Пет Сеп 15, 2006 5:15 pm

ми вярно е ,че за тази рамка пише допустимо до 150ход ,но аз лично за надоло не препорачвам толкова много ход не друго ама челото няма да издържи ще се скърши:D
карал сам такава рамка със PSYLO и челото се напука
@BROKICHO ако си решил да караш само ДХ по-добре не слагай нещо с много ход ако го караш по-спокойно сложи каквото сметнеш за добре дроп оф 3 примерно както си се орентирал
успех
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот novice » Пет Сеп 15, 2006 5:35 pm

[quote="boian"]

ми вярно е ,че за тази рамка пише допустимо до 150ход ,но аз лично за надоло не препорачвам толкова много ход не друго ама челото няма да издържи ще се скърши:D
карал сам такава рамка със PSYLO и челото се напука [/quote]

Аааааааа, не че се заяждам, ама от чисто любопитство - би ли споделил какви аграрщини си правил с въпросната АМ рамчица?!;):peace:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Crimson » Пет Сеп 15, 2006 6:06 pm

[quote="novice"]

[quote="boian"]

ми вярно е ,че за тази рамка пише допустимо до 150ход ,но аз лично за надоло не препорачвам толкова много ход не друго ама челото няма да издържи ще се скърши:D
карал сам такава рамка със PSYLO и челото се напука [/quote]

Аааааааа, не че се заяждам, ама от чисто любопитство - би ли споделил какви аграрщини си правил с въпросната АМ рамчица?!;):peace:
[/quote]

Кой?!! Боянчо?!! Ха, кви ти аграрщини просто не може да кара :spin::banana::beer:;)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zink » Пет Сеп 15, 2006 7:01 pm

Челото не си го спукал заради вилката. Вероятно се е получило така, защото я караше не по предназначение, а именно спускане и най-вече заради неправилни приземявания на предно колело и/или на равно.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boian » Пет Сеп 15, 2006 10:54 pm

скачах върху главата на CRIMSON такива мити работи:D:D:D
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот brokicho » Съб Сеп 16, 2006 10:21 am

много се колебая защото много ми се иска да е с 170мм ход и си мисля че еднокоронните вилки с толкова ход са ДОНЯКЪДЕ подходящи(много се е изписало относно това вилка с колко ход ще побере тази рамка)а ще може ли да ми препоръчате рамка която ще се опитам да купя с вилката но рамката трябва да бъде за фреераид по здрава и се чудя може ли да се намери така която да събира 190мм шок отзад(питам и за рамка за да не отварям нова тема)
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот Ozzie » Съб Сеп 16, 2006 12:02 pm

'ми най- много да направиш някое близначе на колелцата на ПаскоФФ или Кримсън- отпред 66-чка със 170 мм. ход, фреймсет- RAM FR. Резултата е нещо твърде добро като качества и вид. Лошото е, че цената леееееко прерязва през кръста:):agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот brokicho » Съб Сеп 16, 2006 1:41 pm

Ozzie за каква точно цена говорим само на рамка плюс предница то ще трябват и някои други работи но с тях ще се справя по лесно а и аз в момента съм с 4-way които работи много добре на рамката а тази която ще е от бас едва ли ще е с нещо повече от метал рп и пак ще те "прерязва през кръста":) или поне аз така си мисля
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот F1-MAN » Съб Сеп 16, 2006 1:52 pm

[url]www.ridespot.net[/url]
[url]www.onedistribution.com[/url]
:)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Съб Сеп 16, 2006 6:19 pm

[quote][b][i]brokicho[/b][/i]
...за каква точно цена говорим само на рамка плюс предница...[/quote]
За едни четирицифрени суми... По- добре да си ги калкулираш сам.:D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот brokicho » Съб Сеп 16, 2006 6:45 pm

:) :) :) за сажаление тези суми не са малки за това търся компромисен вариянт:beer: ако може да предложите нещо ще съм ви много благодарен
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот naso » Пон Сеп 18, 2006 1:54 pm

[quote="brokicho"]

покраи лятото успях да посъбера някои и друг лев та реших да ги инвестирам в предница въпросът е следния карам рам ам05 или фр04 знам че въпросът е доста коментиран но искам да попитам дали ще издържи марзочи 66вф 06г който сега е намален 879.00 lv. или да поизчакам пролетта когато може би ще изпаднат по добри оферти
п.с. карам предимно надолу знам че колелото не е особено подходящо за спускане НО...
[/quote]
СЛАГАЙ!
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот GNK » Сря Сеп 20, 2006 8:05 am

Единствения по евтин вариант за ФР байк е Драгомир Дизел 890 лв е рамката с някъв шок незнам къв
С П А Р Т А А А А А Изображение
Аватар
GNK
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Windstream » Сря Сеп 20, 2006 10:10 am

Diesel-а не е рамка за FR в истинския му смисъл - не я знам за здравина как ще е, ама катереното (част от FR-карането си е все пак) с нея ще ви такова таковата... Предполагам с подходящия шок (платформа и т.н. глезотии) може да се направи да бачка прилично и за такова приложение, обаче това пак набива й цена.

За хода на вилката - 170мм няма да те сбъркат, стига да можеш да ги намалиш когато се налага. Проблема с 66VF е че реглажи на хода няма, няма и заключване. SSV хидрваликата аз лично бих могъл да ти я направя да бачка като ти си искаш (в рамките на органиченията от самата система де), което значи че Марто и предполагам Симо също ще могат да ти помогнат в това отношение, проблема обаче е в това че тази настройка ще е за един тип каране. Примерно на моите байкове вилките им са един и същи модел, обаче "пълнежа" им е доста различен, и ако пробваш да караш софтейла в градски условия ще се скапеш от въртене, а хардтейла в планината ще ти разбие китките за отрицателно време. Мен това не ме бърка щото офроуд карам само нещо като АМ (нито спускам сериозно, нито катеря), обаче вашите условия са доста по-други и вилка с on-the-fly настройки си е почти задължителна. 66VF както вече казах не предлага такива, 66R е по-добър вариант ама къде ще го намериш, 66RC реално е това което ти трябва, но пък цената на цялата играчка тогава съвсем няма да ти допадне.

RS какво предлагат в тоя ценови диапазон, Boxxer Ride (или както там се водеше модела с U-turn) примерно как ти се струва?
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта