Укапват ми ръцете

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Укапват ми ръцете

Мнениеот cichlidi » Сря Сеп 13, 2006 10:24 am

Хора поматайте. Като се спускам и ръцете ми укапват заради тази вилка. Вилката ми е zoom 650 gordo.
Моля ви ми кажете по какъв начин да я направя по-чуствителна? Тръбите който влизат в ботушите са дълги 16см. Искам поне да стане по-чуствителна може да не прави повече ход е няма да е лошо де, но поне да е чуствителна. Сегашният и е към 10 см с много натискане. Четох из FAQ, но реших да питам. Моля ви ми помогнете.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот UVEX » Сря Сеп 13, 2006 10:53 am

пич , най-добрият ми приятел ми е казвал ,че има два вида zoom 650 gordo. Един - работещ и един - неработещ. Аз също карах такава виллка и имах същоят проблем.Но познавам едно мом4е , 4иято вилка влиза БОЖЕСТВЕНО за ZOOM.така че моят съвет е да смазваш по-честичко вилката или да си намериш някви по-меки пружини. аз смятах да и слагам жълта прожина от ROCK SHOX BOXXER АМА така и не я сложих.
УСПЕХ. дано сум ти помогнал ... поне с малко :angel2:
For every day you don`t train there is somebody who trains to become better than you...
Аватар
UVEX
 
Мнения: 382
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 8:38 pm

Мнениеот cichlidi » Сря Сеп 13, 2006 11:00 am

Ами такава пружина няма от къде да си взема, а ако махна тази грес от тая вилка и ако сложа някакво масло или финна грес дали ще се омекоти.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Сря Сеп 13, 2006 11:13 am

[quote="cichlidi"]

Хора поматайте. Като се спускам и ръцете ми укапват заради тази вилка. Вилката ми е zoom 650 gordo.
Моля ви ми кажете по какъв начин да я направя по-чуствителна? Тръбите който влизат в ботушите са дълги 16см. Искам поне да стане по-чуствителна може да не прави повече ход е няма да е лошо де, но поне да е чуствителна. Сегашният и е към 10 см с много натискане. Четох из FAQ, но реших да питам. Моля ви ми помогнете.
[/quote]

част от проблема е че пускаш с <s>твърда</s> вилка. Другия проблем не е за "Веломеханик" а за "Теломеханик". Просто трябва да ти позаякнат ръцете(предмишниците), виж на яките спускачи как са им ръцете(предмишниците) и ще разбереш, а голяма част пускат с много добри вилки.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Сря Сеп 13, 2006 11:14 am

Купи си вилка с много ход.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот airborneone » Сря Сеп 13, 2006 11:40 am

[quote="Nymphetamine"]

Купи си вилка с много ход.
[/quote]

Въпреки че ще намалее няма да изчезне напълно!
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот boian » Сря Сеп 13, 2006 11:56 am

Трябва да се кара по-често не само събота и неделя и се свиква :thumb:
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Сеп 13, 2006 12:17 pm

[quote="UVEX"]

Но познавам едно мом4е , 4иято вилка влиза БОЖЕСТВЕНО за ZOOM.[/quote]


Къде влиза???:nuts:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот F1-MAN » Сря Сеп 13, 2006 1:48 pm

ПървУ, пише се Окапват :)

След това, почисти и смажи вилката. Устройството й е елементарно, няма какво да прецакаш, просто отвиваш двата шестограна долу на ботушите и дърпаш. Чистиш с парцал хубаво вътре. Смазваш с грес, не с фини масла. Греста стои, а маслото ще се стече. Затваряш(може да имаш проблеми с целенето на шиша на крака без пружина.
Друго. Намери си маншони(от някой авмобилен/моторджийски магазин) или Lizard Skins(ама те са 15-20лв.), или си уший нещо, което да сложш върху тръбите, за да не се прашат, защото иначе ще трябва да да я отваряш през две седмици каране на черно. Предполагам че досега не си я отварял, тоест сигурно работи зле.
Аз съм правил сравнително успешен "тунинг", при който сложихме маслено смекчаване, ама имах материалите и условията, та да излезе по-евтино от евтина маслена вилка, иначе е безмислено, едно Дуро струва 150-60 лева.

Лошите спирачки също се отразяват на болките в пръстите, едно е да стискаш леко с един пръст, друго е здраво с 2 пръста.
Въобще, почивай като те заболи, тренирай с нещо дето да стискаш(има гумички, има едно като клещи), поддържай вилката поне да сгъва леко, па като събереш пари си вземи хубава вилка и спирачки, като дори и с качествени части пак може да те болят пръстите при продължителни спускания.
И не я блъскай прекалено, не е толкова здрава, колкото изглежда :)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Сря Сеп 13, 2006 6:21 pm

..и прОжинки от Симсон за повече ход..:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот cichlidi » Сря Сеп 13, 2006 7:24 pm

F1-man мерси. Ще го направя това. спирачките са ми хубави отпред съм с BB7 а отзад с на шимано една, но си кове та вилката само е проблема.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Сря Сеп 13, 2006 8:58 pm

[url]http://www.bb-team.org/exercise/000263.php[/url]:deal::eyebrow:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Сря Сеп 13, 2006 9:37 pm

А някой от хората които карат dh правят ли такива опражнения?
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот boian » Чет Сеп 14, 2006 9:30 am

да ако не ме марзи по-специално това от втората картинка
някои тренират и лека атлетика
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Чет Сеп 14, 2006 9:51 am

[quote="skiman"]

[url]http://www.bb-team.org/exercise/000263.php[/url]:deal::eyebrow:
[/quote]

От 1вите 3 съм пробвал всички, но 3тото

навиване на въже с диск накрая - това упражнение натоварва и предната част на раменете, тъй като ще трябва да държите ръцете хоризонтални и изпънати пред тялото (вижте илюстрацията). Ръкохватката, на която се навива въжето, трябва да е дебела около 3 см (колкото лост на щанга). Навиването трябва да става без мърдане на ръцете нагоре-надолу, само с въртене на китките. От посоката на навиването зависи коя част на предмишницата ще се натовари. Ако навивате към себе си, ще натоварите разгъвачите, а ако навивате наобратно - сгъвачите на предмишницата. Това упражнение обикновено се изпълнява до отказ, с редуване. Веднъж навивате към себе си и веднъж - наобратно, без почивка. Изберете си тежест, която ще ви позволи да направите 2-3 навивания във всяка посока. Това ще бъде цялото упражнение, съставено от една голяма серия. На края на упражнението предмишниците ще са напомпани до пръсване.

има най-голям ефект. Само, че не се надценявайте и започнете с малко (1-2)кг тежест на края на въжето, че си **** ма**та
:beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот i love bikes » Чет Сеп 14, 2006 3:34 pm

и аз имах тоя проблем с ръцете но предимно с китките(на 14 съм) гледай сега кой квото ще да казва ама вилката е от огромно зна4ение естествено трябва и да се тренира ако караш така или пък по които и да др. начин
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Сеп 14, 2006 3:58 pm

[quote="i love bikes"]

и аз имах тоя проблем с ръцете но предимно с китките(на 14 съм) гледай сега кой квото ще да казва ама вилката е от огромно зна4ение естествено трябва и да се тренира ако караш така или пък по които и да др. начин
[/quote]
Верно ли?А пункто/уацията кога ще я научиш?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот i love bikes » Пет Сеп 15, 2006 2:15 pm

когато си искам
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот airborneone » Пет Сеп 15, 2006 2:26 pm

[quote="i love bikes"]

и аз имах тоя проблем с ръцете но предимно с китките(на 14 съм) гледай сега кой квото ще да казва ама вилката е от огромно зна4ение естествено трябва и да се тренира ако караш така или пък по които и да др. начин
[/quote]

И ко ме интересува? Вилката е от значение, уменията/фисиката на байкъра е от по-голямо значение!:bulb:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот nindja » Пет Сеп 15, 2006 8:18 pm

ААа като гледаш образователни филмчета (ХХХ) има ли значение как го държиш!?
Казват ми че съм откачака щот карам цял ден колело без седалка!
nindja
 
Мнения: 614
Рейтинг: 1181
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Пет Сеп 15, 2006 8:25 pm

[quote="nindja"]

ААа като гледаш образователни филмчета (ХХХ) има ли значение как го държиш!?
[/quote]

Стига лъскал, бе нИнджИн.:angel2:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Сеп 21, 2006 5:59 pm

към упражненията моля подхождайте комплексно;
слабоефективно е да се натоварват само мускулите без нищо специално за ставите и сухожилията т.е. трябва и загряващи и раздвижващи упражнения - за най-добър ефект, разбира се, не че е 'забранено' да се правят само едните
разгряващи ясно - това може да са същите тези за мускулите само че с много малки или без тежести, 1-2 серии (10-15мин)
за раздвижващите е малко по-интересно, там може да се постигне скорост и максимум на движенията - за мен това е по-важно от надсилата
вършат работа тренировките с някои оръжия - примерно нанчаку, меч, бо
освен това ритъма на тези тренировки е по-близък до ритъма на натоварването при каране, отколкото каквито и да е културистки/бодибилдингови тренировки т.е. ще натренирате и дихателната и кръвоносните системи в по-подходящо съответствие

cichlidi - за технологичните процедури - поста на F1-MAN, с добавката че ако няма маншони вилката се чисти на 2-3 карания, не на 2-3 седмици или след всяко каране в дъжд трябва да се източва и че слагаш най-фината грес, примерно графитена; слага се (като си извадил крака) в горната част на ботуша отвътре, те са едни пластмасови втулки толкова големи че приличат на тръби, също крака отдолу където му излиза шиша го изчисти от всякаква заводска грес и му сложи малко такава
маншони от мотомагазини струват между 7 и 9лв комплекта, ходи със шублер защото левия и десния могат да се различват и с 1мм !!! Ако не може да се хване в долната част го остави с около 1см по-дълъг, няма грижи
по спомен на таз вилка краката й са 37.5мм така че мериш на маншона най-тесния диаметър (в частта с преливника) отвътре, щото ги продават спрямо някакъв друг размер и може на тея дето ти трябват да пише че са за диаметър 42мм (за мотомагазин, във веломагазин не съм виждал)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот cichlidi » Чет Сеп 21, 2006 7:21 pm

А да сваля ли апаратчето на спирачката? Питам за да не го нацапам нещо
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Сеп 21, 2006 11:19 pm

при мен не се е налагало
може да го омотаеш с някви парцали и толкова, примерно, или да му сложиш дебеличко парченце картон
беше ми най-лесно колелото по гръб, махам предната, вадя жилото от лоста, развивам болтовете и издърпвам ботушите, със сухи парцали махам де що има смазка и гняз, слагам новата и обратно
след 10тия път го правех за 20ина минути с целенето на болтовете после като се завиват - там цаката е вилката да е възможно най-отвесна т.е. да вдигнеш задницата на нещо и с малка отверка в дупката да центрираш шиша :)))
и да не завиваш първия болт докрай за да може ботуша да е леко изваден докато наместваш другия шиш
аве свиква се, за сефте си отдели едно 2-3 часа, да не се нервираш и от липсата на време :D
недей да пренатягаш !!! болтовете трябва да са леко стегнати, колкото да не тропа вилката, пренатегнеш ли - резбата е в шиша т.е. познай отде ще си намериш такова чудо после.
генерално няма кво да се преебе тъй че плавно и без много силови движения няма да имаш грижи.
ако е само до смазване и обезводняване то от това вилката ще 'заработи'
може като я сглобиш да видиш как се сгъва без да си стегнал QR-a на колелото и ако се сгъва различно от със стегнат QR да подложиш някви шайби т.е. вилката да е с 1-2мм по-разкрачена - при Jacket това имаше мн.голям ефект (слагай шайба/и отдясно за да не местиш апарата)
все простотии и все са писани :))))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот cichlidi » Пет Сеп 22, 2006 9:01 am

Мерси много всеки момен ще я отворя. А какво е това qr и според мен е това с което се зъдяга каплата към вилката. А от вилката нищо да не вадя друго освен греста и бослуците нали? Мерси на всички за помоща след профилактиката ще пиша дали работи по-добре.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Пет Сеп 22, 2006 1:38 pm

Оффф значи. Развих шестограмите отдолу и издърпъх краката (черните тръби) После останаха шишовете и тръбите които влизат в черните които извадих. Едната тръба я отворих, но тази с пружината демек лявата нещо немърда. И баща ми напъваше и нищо. Дайте идей. Ние сега ще правим инструмент и ако нестане незнам. Ебати значи досега се мъчихме.:bawling::bawling::bawling::bawling::bawling:
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пет Сеп 22, 2006 9:15 pm

развива се отгоре с един такъв ключ нещо към 32 или френски/водопроводен, нали ?
генерално не ти трябва да го развиваш, освен ако не искаш да пипаш хода и/или да оправиш блъскането при разгъване
капачката би трябвало да е метална, нищо че на другия крак изглежда по същия начин и е пластмасова; понася насилие
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот cichlidi » Пет Сеп 22, 2006 10:10 pm

Отворих го но не ме питайте как. И на двака крака са метални капачките. Ами казаха ми да отворя там и да отрежа една дълга бяла пластмаса и на мястото на отрязяната да сложа пружина от клапан за кола и щяло да прави към 15 ход. Така ли е? А греста сега къде да я мажа в черните тръби в които влезат тия крака или?
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Сеп 23, 2006 9:37 pm

може и да не режеш пластмасата
пружина от клапан за Лада, големия - най-евтин е (левче) и е точен като размер и твърдост, щом си отворил тия черните размазани едно в друго неща прилични на втулки ги махаш (това са еластомерите, еластичността им си проличава чак след намесата на 500+гр чук) или по-точно махаш единия и слагаш пружината вместо него, на другия крак същото
ако махнеш и двата елстомера то постави 1-2 шайби изрязани от вътрешна гума на тяхно място за да не удря много силно при разгъване, само пружината от клапана не е достатъчна; или можеш с повечко усилия и остър нож да срежеш единия елстомер наполовина и да оставиш широката половина
хода се вдига до около 13 и по-добре започва да обира малките неравности
ако отрежеш от пластмасата да не е много, мери и внимавай - ход над 14 не трябва да прави че тръбите (краката) започват да дерат в самия ботуш (черното с арката) сиреч има опасност от счупване
смазваш на крака отдолу около шиша
и на 'черното' (ботуша) отвътре, под уплътненията и не много, колкото да се напълни там един канал има, точно както си го представяш
и си намери маншони ! иначе операцията мн.често ще трябва да я правиш
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот screamBoy » Сря Сеп 27, 2006 7:59 am

за тренировка на ръцете, ако имате притеснения или нямате достъп до оръжия или някакви специални уреди
от около седмица в работата колегите луднаха по едно сферично нещо, побира се в длан, с нещо топчесто вътре, върти се и според захвата може да тренира всички мускулни групи по ръцете - от раменни до китката, най-евтиния вариант доколкото разбрах е към 20кинта, принципа му е подобен на жироскопа
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта