Задна ос....

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Задна ос....

Мнениеот XeDoX » Нед Сеп 10, 2006 2:52 pm

Преди месец бях скъсал задната ос.По препоръките на съфорумниците си взех отново куха,е за 1 седмица се изкриви.Незнам,плътна ли да си взема или другия вариант - препоръчаха ми касетъчна главина.85кг съм,ос-ите се кривят на поразия
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Alpina » Нед Сеп 10, 2006 3:11 pm

Както ти беше обяснено, ако не се лъжа, е че плътната няма да е по-здрава - напротив.
Наистина смяна на главината ми звучи като добра идея, ти с бомба ли беше?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Nymphetamine » Нед Сеп 10, 2006 6:19 pm

A смяна на Бомбата?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Нед Сеп 10, 2006 7:10 pm

[quote="XeDoX"]

Преди месец бях скъсал задната ос.По препоръките на съфорумниците си взех отново куха,е за 1 седмица се изкриви.Незнам,плътна ли да си взема или другия вариант - препоръчаха ми касетъчна главина.85кг съм,ос-ите се кривят на поразия
[/quote]

Ти каква точно куха ос купи? Някаква си куха ос без има не производител за 3-4-5-6 лева от съседния веломагазин? Ако е такава, не се чуди, че се е изкривила.

Шимано монтират наистина здрави оси във високия си клас главини, но не знам дали се продават отделно. Ако ти изпадне някаква (дори употребявана) главина LX или нагоре, вземи ос от нея.

За плътните оси, които се продават за 3-4-5-6 лева - забрави!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MAN6 » Нед Сеп 10, 2006 7:20 pm

а тука за оста на главината ли иде реч, или за оста с автоматчето.. !?
че аз нещо не мога да проумея. сигуро съм тъп:)
питам аз, щото как се криви оста на главината без да се чупи?!
а пък оста с автоматчето- ми криват се, кво да се прави :)
аз си карам с изкрИвена от ~3 години...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Нед Сеп 10, 2006 7:39 pm

[quote="MAN6"]

а тука за оста на главината ли иде реч, или за оста с автоматчето.. !?
че аз нещо не мога да проумея. сигуро съм тъп:)
питам аз, щото как се криви оста на главината без да се чупи?!
а пък оста с автоматчето- ми криват се, кво да се прави :)
аз си карам с изкрИвена от ~3 години...
[/quote]

И аз попитах XeDoX в предишната му тема същото, като му бях дал даже линкове към статии на Любо, където е обяснено кое как се казва. Той ми отговори, че кривял оста на главината.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MAN6 » Нед Сеп 10, 2006 7:44 pm

ебати таланта :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Stuny » Нед Сеп 10, 2006 7:54 pm

[quote="MAN6"]

ебати таланта :)
[/quote]


ако става дума за главина с резба , май не се иска голям талант
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот did » Нед Сеп 10, 2006 8:03 pm

[quote="Stuny"]

ако става дума за главина с резба ...
[/quote]

Тая тайна XeDoX още не ни е разкрил, макар че втора тема има за неговата ос. Предполага се, че всички знаят каква е главината на Бомбата.

ЕДИТ:
Ааааа, сега се сетих! Предишната тема беше оная, в която го съветлахме да иде в магазин Горгона - Велико Търново.

XeDoX, кво става, ходи ли до Горгоната? От там ли я купи новата ос?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Нед Сеп 10, 2006 8:29 pm

XeDoX, добре са те посъветвали за смяна на главината (ако сегашната ти е за венци на резба), защото при евтините главини на резба оста им е слабо място, защото лагерите не са разположени симетрично и натоварванията се поемат неравномерно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Нед Сеп 10, 2006 8:30 pm

мистика....


:)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Нед Сеп 10, 2006 9:22 pm

нема мистика, само тормоз ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Iron Man » Пон Сеп 11, 2006 10:29 am

[quote="XeDoX"]

Преди месец бях скъсал задната ос.По препоръките на съфорумниците си взех отново куха,е за 1 седмица се изкриви.Незнам,плътна ли да си взема или другия вариант - [color=red]препоръчаха ми касетъчна главина[/color].85кг съм,ос-ите се кривят на поразия
[/quote]


Това може ли да се приеме евентуално като подсказка, че главината му е на резба? :dunno:

Защото ако е така, един приятел кривеше и чупеше оси по три пъти на месец. И той е горе-долу същите килограми.
Iron Man
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 12:00 pm

Мнениеот did » Пон Сеп 11, 2006 10:43 am

[quote="Iron Man"]

Това може ли да се приеме евентуално като подсказка, че главината му е на резба? :dunno:
[/quote]

е тва е най-големия проблем на темите на XeDoX - трябва да гадаем какви са му проблемите и след 3 страници за една ос пак накрая не е ясно за какво говорим.

Ако още в началото той беше казал: "Задното ми колело има голям луфт, движи се свободно спрямо рамката и не мога да го оправя със затягане на QR-а, главината ми е на резба, карам Бомба." всичките му въпроси щяха да получат отговор за 2-3 поста и готово. Повече от ясно е, че момчето не е наясно с терминологията и си няма понятие за нещата, които се опитва да обясни, в което няма нищо лошо - всички сме били на 14 години (ако му е верен профила). Лошото е, че след като 10 пъти му се каза да иде в сериозен сервиз в съседния град да му разрешат проблемите, той упорито отказва да чуе какво му се говори. Има самочувствие на разбирач, който ще се оправи сам, само да му се каже какво да смени и... готово!

Затова, оттук нататък, аз спрямо него предприемам друга тактика: Като толкова много се е влюбил в плътните оси, нека да иде и да си купи такава, даже да потроши 2-3. Как точно ще монтира плътна ос на Шиманска главина - не знам, той да се оправя. Не че няма начин, има, но като толкова много знае, да си намери сам този начин.

На мен ми писна да му повтарям да иде в магазин "Горгона" - Велико Търново. Може близо до Горна Оряховица да има и други места, където хората разбират от веломеханика, не знам. За този магазин знам, защото съм виждал как са стегнати колелата на състезателите им.

Толкоз от мен. Ако иска XeDoX да слуша - да слуша. АКо иска да си прави експерименти с портфейла на баща си - да си прави.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта