Втулки,с които да ми пасне Swinger-а на Бехемота?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Втулки,с които да ми пасне Swinger-а на Бехемота?

Мнениеот EmZo » Съб Авг 05, 2006 12:30 am

Значи, взех си Manitou Swinger 4Way 190mm. Оригиналните втулки на амортисьора са по различни (с по-голям диаметър и не само това) от сегашните на Бехемота с които е закрепен DNM-torch-a.

Значи аз със сигурност съм решил да се обърна към сервиз и технически грамотен човек (аз не съм, много много) за тая работа (имам поне двама на ум, с които обаче ще се видя след два месеца).

Все пак ще са ми от полза вашите съвети. Знам, че става, правено е и преди. Преправяне на оригиналните? Изработка на нови?

Гледах в ЧЗВ, ама nicht.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот marshall__ » Съб Авг 05, 2006 12:51 am

Изработка на нови.
Вариантите ти не са много, тъй като у нас не се предлагат много различни втулки. Най-простия/лесния начин е да провериш по разните магазини (БАС, вело-мания.. ) за такива каквито биха ти свършили работа (предполагам, че бехемота е с 6мм-ви болтове?).
Като се увериш, че нямат (не е задължително - за това провери) следващата стъпка е стругар. Изработката е елементарна, материала се намира лесно, но въпреки всичко ти трябва човек, който си разбира от работата (и има свестен струг!?). Все пак става дума за точност до 0.0* от милиметъра (говорим за вътрешния диаметър), за да не ти се налага да сменяш тефлонови втулки през седмица-две.
В общи линии аз за друг вариант не се сещам.
Успех! :thumbu:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот EmZo » Съб Авг 05, 2006 1:58 am

Да Бехемота е с 6мм болтове. Имам вече два варианта за действие. Ще питам във Велос във Варна, понеже имам път натам (работя в Слънчев Бряг) те няма начин да нямат връзка с някои стругар, които да е правил за тях неща. Иначе ще трябва да чакам септември. :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот brokicho » Съб Авг 05, 2006 2:45 pm

ако втулките на стария ти шок не са износени може да пробваш да ги избиеш и да ги сложиш на новия казвам ти го защото на мен ми предлагаха така не съм много сигорен дали ще е възможно друг вариант е ако размера на болта съвпада с болта на рам АМ може да намериш в БАС аз съм със същия шок на РАМ АМ
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот bikerider » Нед Авг 06, 2006 8:43 am

[quote="brokicho"]

ако втулките на стария ти шок не са износени може да пробваш да ги избиеш и да ги сложиш на новия казвам ти го защото на мен ми предлагаха така не съм много сигорен дали ще е възможно друг вариант е ако размера на болта съвпада с болта на рам АМ може да намериш в БАС аз съм със същия шок на РАМ АМ
[/quote]


Дължината на втулката участва ли в твоето уравнение?

Подкрепям marshall - най-лесния вариант е изработка.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот EmZo » Нед Авг 06, 2006 6:41 pm

Да, благодаря ви аз още от началото се бях ориентирал към този вариант, просто се надявах, за някой съвет от човек който вече има опит с тази манипулация и тн, да ме улсени. :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот brokicho » Нед Авг 06, 2006 8:52 pm

bikerider да прав си не бях дообмислил поста си
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта