The Bomb

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

The Bomb

Мнениеот ImprezaSTI » Пон Юли 31, 2006 9:39 pm

Здравейте, значи преди известно време си купих железния the bomb (не ми казвайте че е боклук, моля ви..наслушах се на такива коментари)...начи виждам че на рамката има 3 дупки и като го закача на най-горната мога да сложа по-хубав шок..отделно трябва нова верига и скорости...светнете ме дали това е възможно с шока, че незнам дали въобще нещо ще стане...нови жила ли ще трябват..нова верига...

Мерси предварително ;)
'06 SCOTT VOLTAGE YZ1
...Защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!
Аватар
ImprezaSTI
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 8:36 am
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Пон Юли 31, 2006 10:27 pm

[quote="ImprezaSTI"]

(не ми казвайте че е боклук, моля ви..наслушах се на такива коментари)[/quote]

Добре, де то ти сам си го знаеш тва, никой който разбира от колела И/ИЛИ не е сляп не би ти казал нещо различно...
А това да инвестираш в Бомба си е чиста...:crazy::bigeyes::confused::xx(:.... Според мен бомбата е от малкото(ако не гледаме спринт) отличните приери за збъркана геометрия.
В повечето случаи хората като кажат нещо (едно и също, голяма бройка нора) при това разбиращи, е вярно-бомба:splat::xx(:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Юли 31, 2006 11:24 pm

ако ще сменяш само шока не би трябвало нищо друго да пипаш - задните жила най-много да се опънат с 2-3см и това е
гледай да купиш такъв който може да се сложи, не само на дължина но ако е с преливник да може да се сложи без да опира при сгъване
скорости много рядко се сменят, по-добре се ориентирай първо към друг заден дерейльор

една от особеностите на таз рамочка е че лагерува на втулки сиреч задницата се движи по-сковано от такава с лагери, и може да поомажеш с няква неизтичаща смазка тези втулки (по-рядка грес или нещо с тефлон биха свършили работа май), задницата може би може да заработи по-леко и да не се вътриш за шок
това е особеност на този клас рамки, не само за тази
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот ImprezaSTI » Съб Авг 05, 2006 12:05 pm

[quote="screamBoy"]

ако ще сменяш само шока не би трябвало нищо друго да пипаш - задните жила най-много да се опънат с 2-3см и това е
гледай да купиш такъв който може да се сложи, не само на дължина но ако е с преливник да може да се сложи без да опира при сгъване
скорости много рядко се сменят, по-добре се ориентирай първо към друг заден дерейльор

една от особеностите на таз рамочка е че лагерува на втулки сиреч задницата се движи по-сковано от такава с лагери, и може да поомажеш с няква неизтичаща смазка тези втулки (по-рядка грес или нещо с тефлон биха свършили работа май), задницата може би може да заработи по-леко и да не се вътриш за шок
това е особеност на този клас рамки, не само за тази
[/quote]

Ами виж...аз се занимавам с автомобили, работа в автосервиз..така че ги знам тия работи за втулките, ама не знаех, че рамката е на втулки (не бях я заглеждал)...мерси много за инфото:beer:
'06 SCOTT VOLTAGE YZ1
...Защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!
Аватар
ImprezaSTI
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 8:36 am
Местоположение: София

Мнениеот shaggy86 » Нед Авг 06, 2006 3:58 am

смени задния аморт,смени задния дерейльор и вилката(задължително,зоома е супер боклук),смени спирачките,виж дали нямаш въжможност да направиш рамката на бронзови лагери,вместо на втулки,като се замимаваш с коли с повече мерене и труд, може да имаш необходимите познания и апаратура :agree:,пък може и да стане добор колело,късмет!
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта