Съвместимост на лостчета

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Съвместимост на лостчета

Мнениеот biggfoot » Пон Юли 24, 2006 9:37 pm

Знам, че Clara не са спирачки за спускане, но държат добре и досега ми вършеха чудесна работа. Проблема е, че тия пластмасови лостчета се чупят лесно и скоро при едно пребиване останах без лостчета. Искам да знам дали има лостчета, които могат да заменят ефективно оригиналните? Нервен хамстер беше писал веднъж, че може да се сложат шимански от deore. Реших да ви питам преди да отида във Веломания.(Нищо лично към НХ:))
Пп. ако някой знае колко пари са лостчетата може да пише по темата:beer:
Предварително благодаря на всеки отзовал се :)
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Albinosko » Вто Юли 25, 2006 9:26 am

Няма да има проблем с лостчетата. Карай си спокойно :D Пробвал съм ги и са много удобни и функционални. Мисля че цената им беше ~ 47 за Деоре, а ХТ ~ 60-62. Но не съм 100% сигурен за цените, но са там някъде. :)
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cipokrila Zizibaga » Вто Юли 25, 2006 11:37 am

Здравей, лостчетата от SHIMANO Deore мисля че ще станат за Clara, аз скоро си счупих лостчето на Julie-то и си купих такова на Шимано и си стана само дето старото ми беше по-кораво при натиск а това се натиска по-меко и плавно, цената беше 45лв. при Нина :8D:
Аватар
Cipokrila Zizibaga
 
Мнения: 463
Рейтинг: 1334
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 11:40 pm
Местоположение: с.Горно Нанадолнище

Мнениеот biggfoot » Нед Юли 30, 2006 6:51 pm

Новите лостчета ги сложи Стефан. Малко по - твърди идват deore-то и трябва да се стискат по - силно за същото спирачно усилие. Това, защото са с малко по - големи буталца. Въпреки това пак си спират добре спирачките. Новите лостчетра са от алуминии и сега ще ми е по - трудно да ги счупя :)
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта