въпрос за ДУРО Д!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

въпрос за ДУРО Д!

Мнениеот Alek-mtb » Чет Юли 13, 2006 8:53 pm

как мога на развъртя болта на буталото отдолy!имам предвид аз не мога да задържа щиша да не се вурти!ако някой може да ме напъти с някъв на4ин :agree:
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот barbarossa » Съб Юли 15, 2006 9:08 pm

и аз имах същия проблем, но го реших като:
- изчистих шиша от маслото;
- намотах го с вътрешна гума;
- стехнах го внимателно на менгеме;
- и развих каквото има да се развива.... :)
проблема с разиването е, че винта който трябва да се развие е намазан с някакъв локтайд и държи много здраво...
ENJOY:)
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ddevil » Съб Юли 15, 2006 9:46 pm

[quote="barbarossa"]

и аз имах същия проблем, но го реших като:
- изчистих шиша от маслото;
- намотах го с вътрешна гума;
- стехнах го внимателно на менгеме;
- и развих каквото има да се развива.... :)
проблема с разиването е, че винта който трябва да се развие е намазан с някакъв локтайд и държи много здраво...
ENJOY:)
[/quote]


До колкото разбрах не става дума за това,той още не е стигнал до него;),проблема му е че не може да разглоби вилката, защото няма с какво да контрира шиша,за да развие болтчето отдолу...:)

пп. Ако е затова-става с много дълъг шестогран 5мм,успех:thumb:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Bodom » Съб Юли 15, 2006 10:37 pm

Хъммм... аз имам Duro-E, когато го разглабяхме (с bikerider) да му сменим греста... нямаше никакви проблеми с развиването на болтовете отдолу на ботушите... май за тях говориш. Но тогава вилката си беше с двете пружини и не я бяхме разглобили отгоре... та пружините са натискали шишовете. може за това да са се развили безпроблемно. Ама незнам дали за това говориш...
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Пон Юли 31, 2006 11:27 pm

Имам въпрос и реших да изпаразитствам тук, че иначе щях да направя тема с подобно заглавие.
Както вече казах - карам Duro E и по едно време редовно практикувах мазане на подпорите с масло за вилки и силиконовото спрейче на мотип, като ги редувах... но така поддържах тръбите постоянно мазни, което лепеше много боклуци, и реших да сменя тактиката - само да бърша подпорите редовно и от време на време да мажа. Обаче сега се наблюдава следното явление:
крака който е с пружината (левият) си стои относително чист след каране, но десният, където е маслото си избиват мазнотии по подпората.

Сега, мен ме съмнява да ми тече масло от маслената камера, защото в такъв случай щеше да ми се променя работата на вилката с времето, а това не е така. Освен това устройството на вилката според мен не позволява точно по този начин да "изтича" маслото. По-вероятно е това да е грес от ботуша, но такава има и в другият крак! Въпросът е защо само от десният крак избълва грес нагоре през семеринга? Имам ли проблем, за който да се безпокоя и да търся решение, или не ?
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Вто Авг 01, 2006 6:22 am

Според мен баш масло си избива,и мойта RS J2 е така.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Авг 01, 2006 9:35 am

[quote="Bodom"]
По-вероятно е това да е грес от ботуша, но такава има и в другият крак!
[/quote]

По-добре се увери в това :)

Откога е така и по колко мазнотия избива?
Може пружинката на семеринга да се е разхлабила... :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Bodom » Вто Авг 01, 2006 9:51 am

Ми може винаги да си е било така. Аз за това споменах, че преди мажех редовно (почти преди всяко каране) подпорите. Тогава не си личеше, защото и двата бяха порядъчно омазнени. Но сега си личи, защото вече не мажа често и просто е очеизвадна разликата между двата крака на вилката. Пружинката на семеринга мисля си е наред. А за това колко избива - не мога да кажа, защото нямам мярка за това :)
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Авг 01, 2006 10:00 am

Хм... има и вариант десния ти семеринг да се е зацапал (особено както е полепвала мръсотия) и да не изолира хубаво смазката вътре...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Bodom » Вто Авг 01, 2006 10:03 am

Мисля да и събуя ботушките и да видя ко е положението вътре и да почистя ако се наложи...
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Авг 01, 2006 11:59 am

[quote="Bodom"]

Мисля да и събуя ботушките
[/quote]


:rofl::D:agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот URNEST » Вто Авг 01, 2006 12:29 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Bodom"]

Мисля да и събуя ботушките
[/quote]


:rofl::D:agree:
[/quote]

Не забравяй да и изпереш чорапките.:rofl::thumb:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Вто Авг 01, 2006 12:33 pm

:I
Ама да не се свият от прането... :lol2:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Вто Авг 01, 2006 9:02 pm

Ами свалих ботушките и се оказа, че наистина е от теч на масло... който е разредил греста в десният ботуш и тя вече лесно е излизала през семеринга. Прилагам и снимков матриал :D

[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/20068111544_duro1.jpg[/img][img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/200681115418_duro2.jpg[/img]

На първата снимка се вижда как едната подпора е омаслена, а другата - не (това е след едно каране из квартала, като преди да изляза изчистих тръбите)
А на втората снимка се вижда как смазката по левия шиш е бяла и гъста, а по десният е черна и редичка ...

Да си карам ли така (демек е нормално да си тече по малко), или това е някакъв дефект, който влиза в покриваните от гаранцията и да я занеса да я видят?

[size=67][b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/20068111544_duro1.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] duro1.jpg[/url]
34.89 KB
[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/200681115418_duro2.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] duro2.jpg[/url]
35.51 KB[/size]
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Авг 02, 2006 10:46 am

Карай така, само стегни пружинката на семеринга ако може повече и го понапръскай него самия със силиконов спрей за да омекне.

Изчакай да спре да излиза смазка, напълно е възможно смазката да е била в повече след последната профилактика и едва сега да се е разнесла достатъчно, че да започне да излиза.

От патрона не ми се вярва да излиза системно масло, по-скоро се процеждат капки през уплътнението на шиша, но това не е проблем изобщо. Греста е много рядка и при работа почти се втечнява, така че съм 99% убеден, че това което виждаш е грес, особено ако е дошла в повечко ;)

Хубавото е че можеш да си сигурен, че щом излиза смазка значи вилката е смазана хубаво и навсякъде :D

Edit: хмм, и все пак може да има проблем с уплътнението на шиша - това количесто масло, което се вижда на снимката не е нормално...
Усещал ли си промяна в работата на вилката, т.е. в прогресивноста? Имам предвид изтича ли толкова масло, че да променя работата на вилката?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Bodom » Сря Авг 02, 2006 11:19 am

Ами вилката я мазахме заедно (тоест ти :) ) около началото на тази година с Manitou Prep M (долколкото помня). От тогава не е отваряна (не са сваляни ботушите, иначе отгоре съм я отварял не веднъж). Разликата в консистенцията на смазката на двата крака е осезаема. В квака с пружината греста е дори чиста и гъста. А в крака с маслото е редичка и повечко.

Как се стягат пружинките на семерингите? Мислех, че не може да им се влияе. По скоро да ги разтегна, ако ги базикам.

Сега не излиза смазка както преди (тая сутрин от къщи до работа) Но аз все-пак забърсях всичко това, което се вижда на втората снимка по десният шиш (левия не съм го пипал). Сега смазката явно не му е в повечеко, но ще видим до кога.

След последното ми наливане на масло във вилката не съм усетил да се е променила работата и..

Ще наблюдавам и ще видя какво ще се случи.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Авг 02, 2006 2:35 pm

Ами следи я - нищо чудно да има и проблемче с патрона и уплътнението.

btw, пружинката като я махнеш ясно си личи къде е снадена - там трябва да я затегнеш двата края един към друг - не се притеснявай, че формата няма да е кръг след това.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта