Състезание - обиколка на Витоша

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Състезание - обиколка на Витоша

Мнениеот vggadina » Чет Юли 06, 2006 1:35 pm

На 15 юли ( събота ) ще се проведе пешеходна и велосипедна обиколкна на планината Витоша. Мероприятието е със състезателна цел, дължината на трасето е 100км.
Старта е :
- за пешаходците - 00.00ч.
- за велосипедистите - 06.00ч.
И за двете групи старта е от кръстовището на магазин BILLA на бул. България и бул. Т. Каблешков по посока Златните мостове. Финала е на същото място, но от другата страна на бул. България.
За повече информация и записвания в магазин "Алпи" в квартал Борово, и на тел. 0888227736 Ани Пенчева.
Може да пишете и на PM Inbox.
Състезанието е хубаво, ще се радваме да ви видим;)
vggadina
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 09, 2004 1:39 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юли 06, 2006 1:49 pm

Идем!
тоя път, че сложим тънките гуми и новите накладки!
:)
да няма изцдънки кат миналата година ;)

треве и масалце да носим на организаторите, че от миналата година обещах!:beer:

p.s.
жалко, че се засичка с пущането на Пловдив:bawling:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот dil » Чет Юли 06, 2006 4:19 pm

абе HepBeH_XaMcTep ти нали някакъв изпит щеше да имаш :)

ще се постарая да дойда... пак :)
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юли 06, 2006 4:50 pm

[quote="dil"]

абе HepBeH_XaMcTep ти нали някакъв изпит щеше да имаш :)

ще се постарая да дойда... пак :)
[/quote]


16-ти
:)
И се постарай да дойдеш, че и тебе трябва да те черпя:beer:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот sheepy » Пет Юли 07, 2006 8:11 pm

Виждам аз пред 20-тина дни банер някъде си в някакъв сайт "Обиколка на Витоша"...влизам /реших, че събитието предстои, банер все пак.../ и чета: 18.06. разбирате ли...6ч. пред Била и прочее...ставам в 5ч., отивам в 6.03ч. и няма никой. Кзах си-ейййй, тия хора много точни със старта бе, и тръгвам чак да ги гоня хахаха. Добре че има гсм-и с интернет та да видя, че ставало дума за 2005 ГОДИНА! Резил голем :banghead:
sheepy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:32 pm

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 07, 2006 9:04 pm

[quote="sheepy"]

Виждам аз пред 20-тина дни банер някъде си в някакъв сайт "Обиколка на Витоша"...влизам /реших, че събитието предстои, банер все пак.../ и чета: 18.06. разбирате ли...6ч. пред Била и прочее...ставам в 5ч., отивам в 6.03ч. и няма никой. Кзах си-ейййй, тия хора много точни със старта бе, и тръгвам чак да ги гоня хахаха. Добре че има гсм-и с интернет та да видя, че ставало дума за 2005 ГОДИНА! Резил голем :banghead:
[/quote]



[img]http://www.smilie.dk/grinende/a079.gif[/img]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот lacho_m » Пон Юли 10, 2006 11:23 am

[quote="sheepy"]

Виждам аз пред 20-тина дни банер някъде си в някакъв сайт "Обиколка на Витоша"...влизам /реших, че събитието предстои, банер все пак.../ и чета: 18.06. разбирате ли...6ч. пред Била и прочее...ставам в 5ч., отивам в 6.03ч. и няма никой. Кзах си-ейййй, тия хора много точни със старта бе, и тръгвам чак да ги гоня хахаха. Добре че има гсм-и с интернет та да видя, че ставало дума за 2005 ГОДИНА! Резил голем :banghead:
[/quote]

:rofl::rofl::rofl:
Бумшииииииии..........
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 10, 2006 11:39 am

[quote="sheepy"]

Виждам аз пред 20-тина дни банер някъде си в някакъв сайт "Обиколка на Витоша"...влизам /реших, че събитието предстои, банер все пак.../ и чета: 18.06. разбирате ли...6ч. пред Била и прочее...ставам в 5ч., отивам в 6.03ч. и няма никой. Кзах си-ейййй, тия хора много точни със старта бе, и тръгвам чак да ги гоня хахаха. Добре че има гсм-и с интернет та да видя, че ставало дума за 2005 ГОДИНА! Резил голем :banghead:
[/quote]


Оппаааа, е извинявайте, че се видяхме :roll2::roll2:
Ахахахахахахаха :rofl::rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MartinBG » Пон Юли 10, 2006 2:20 pm

Вчера с баща ми минахме пробно по този маршрут [url]http://vitosha.bol.bg/[/url] и определено смятам, че не е за всеки. Има доста тежки участъци, особено изкачването след Чуйпетлово и от Ярлово до Ярема (може би и защо умората вече се беше натрупала), както и немалко опасни спускания по каменисти или силно обрасли пътеки.
Маркировката като цяло е на много добро ниво. Известни проблеми имахме само около яз. Студена и на места м/у Чуйпетлово и Ярлово. Пътеките са разнообразни - каменисти, кални, с буйна растителност (вкл. коприва и тръни!), тесни, стръмни, скоростни, сенчести и през слънчеви ливади, на места почти изчезващи. Има и преминаване през няколко рекички. Накратко, всеки ще успее да се наслади поне на няколко участъка.
Голяма напаст бяха стотиците мухи, които ни нападаха всеки път, когато се движехме по-бавно или бутахме велосипедите. Привечер към тях се присъединиха и комари, но вече бяхме в края на маршрута. Извадихме голям късмет с времето - не ни валя дъжд, нито беше много горещо, а също и с велосипедите - минахме без спукани гуми или други проблеми по тях. :)
Отне ни около 12-13 часа да го минем, но направихме няколко почивки в селацата по пътя и загубихме сумарно около 1 час в лутане около яз. Студена и м/у Чуйпетлово и Ярлово.

Ще си позволя да отправя няколко съвета към по-неопитните колоездачи (какъвто съм и аз), мислещи да направят обиколката... Все пак този форум не се чете само от MTB маниаци ;) :
- маршрута е натоварващ не само за колоездача, но и за велосипеда - погрижете се да е в отлично техническо състояние!!!
- намалета багажа до минимум - всеки грам в повече ще ви се струва като килограм след 40-50км в планината.
- вода - чешмите и местата, откъдето можете да си я купите не са много начесто. Хубаво ще е, да имате поне по 1л в себе си преди началото на всеки следващ участък от маршрута. Аз лично бих си взел и повече за следващия път, защото обезводняването е дори по-голям враг от умората. По-горните редове ги пиша за всеки случай, защото не знам дали организаторите на обиколката осигуряват напитки на по-малки разстояния.
- храна - трябва да е лека (кг), лесно смилаема, достатъчно енергийна и да е апетитна за вас, защото от умора може и въобще да не ви се прияде, а по пътя ще изразходите огромни количества енергия.
- екипировка - здрави и удобни обувки (ще има доста бутане по чукарите), слънчеви очила (пазят и от летящи насекоми), ръкавици (!!!), шапка за слънце също няма да е излишна, но зависи и от времето.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот sheepy » Пон Юли 10, 2006 10:10 pm

[/quote]
:rofl::rofl::rofl:
Бумшииииииии..........
[/quote]
ti ostavi ,mi biah s klimbarov, samo deto ne me bi na Shell-a:argue:
ne be, beshe zabavno ,a i posle si napravihme 4udno okolovrustno-aleko-jeleznica :beer:
sheepy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:32 pm

Мнениеот vggadina » Пон Юли 10, 2006 10:48 pm

Никой не е кезал, че състезанието е леко, все пак става въпрос за 100км, от който повечето са през пресечен терен.
За екипировката си прав, човек трябва да има в предвид метеорологичната обстановка за деня, да се подготви подходящо ( тъмни очила, шапка за слънце, може и дъждобран,...).Велосипеда също трябва да е подготвен за такъв преход, добре е е да носят някакви инструменти, гума, жило, всичко се случва. От страна на организаторите ще има някой от тези неща.
Храна и вода са са осигурени. Има подкрепителни пунктове. Те са обозначени с номерца на тази карта която ти са гледал в сайта на това състезание, информацията в него е от миналата година, но тя е актуална и за сега.
Маркировката по който си се движил е също миналогодишна, но тй ще се обнови през оставащите дни но мероприятието. На старта ще се раздадът карти н маршрута!
И накрая да ти благодаря за подробната информация която даваш.
vggadina
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 09, 2004 1:39 am

Мнениеот vggadina » Пон Юли 10, 2006 11:29 pm

за подробна информация 4етете сайта
http://vitosha.bol.bg/
имайте все пак в предвид че датите в сайта не съответстват!!!
vggadina
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 09, 2004 1:39 am

Мнениеот тучо чучо » Вто Юли 11, 2006 1:47 pm

Опа, опааа, какви са тия шапки за слънце?!?:dunno:
Кара се с КАСКА - компромиси не са допустими!!!

Аз лично смятам, че маршрута е много приятен и не е никак тежък. Наистина 100 км. са си 100 км., но денивелацията не е никак голяма. Камъните са малки във всички участъци, може би по-неприятна ще е калта, която ни очаква след следващите няколко дни, в които предвиждат валежи.
Всеки е добре да носи резервни части и гума, както и храна и вода, въпреки, че организаторите са златни и на всяка контрола има достатъчно папо. Да не говорим, че някои миналата година го минаха на един дъх, дори не бяха спирали да пикаят.;) На нас ни отне точно 6:05 ч.:D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Юли 11, 2006 2:21 pm

[quote="тучо чучо"]

Опа, опааа, какви са тия шапки за слънце?!?:dunno:
Кара се с КАСКА - компромиси не са допустими!!!
[/quote]


Май забравяш, нещо....

На 15 юли ( събота ) ще се проведе [color=red]пешеходна[/color] и велосипедна обиколкна на планината Витоша.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Вто Юли 11, 2006 2:38 pm

Пунктоацията Тouch screen sux, пунктоацията...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Вто Юли 11, 2006 2:39 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]



Май забравяш, нещо....

На 15 юли ( събота ) ще се проведе [color=red]пешеходна[/color] и велосипедна обиколкна на планината Витоша.
[/quote]

Май ти забравяш нещо - това тук е форум за [color=red]планинско колоездене[/color] и си говорим именно за [color=red]планинско колоездене[/color], а не за пешеходната част на мероприятието!:wavey:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Юли 11, 2006 2:49 pm

[quote="тучо чучо"]

[quote="HepBeH_XaMcTep"]



Май забравяш, нещо....

На 15 юли ( събота ) ще се проведе [color=red]пешеходна[/color] и велосипедна обиколкна на планината Витоша.
[/quote]

Май ти забравяш нещо - това тук е форум за [color=red]планинско колоездене[/color] и си говорим именно за [color=red]планинско колоездене[/color], а не за пешеходната част на мероприятието!:wavey:
[/quote]


.... но човека писал препоръчите е имал в предвид пешеходците!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот MartinBG » Вто Юли 11, 2006 3:26 pm

Е, намерихте за какво да спорите ;)

Доколкото разбрах, каската е задължителна за да те допуснат до състезанието и затова не съм я споменал, но има участъци, на които шапка с/у слънце би била по-полезна (напр. изкачването по шосето до Чуйпетлово). Въпрос на личен избор.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Вто Юли 11, 2006 3:30 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]


.... но човека писал препоръчите е имал в предвид пешеходците!
[/quote]

Абе ти малоумен ли си?
Както добре се вижда MartinBG пише, че е карал велосипед, а vggadina потвърждава, че: [i]Велосипеда също трябва да е подготвен за такъв преход, добре е е да носят някакви инструменти, гума, жило, всичко се случва.[/i]
Да, ясно ни е, че в началото обиколката е била само пешеходна, но конкретно тук не мисля, че си говорим за това.:wavey:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Вто Юли 11, 2006 3:35 pm

Няма ли някой да ми даде/заеме/продаде гуми - 2,1 т.е. леки повтарям леки
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юли 11, 2006 3:51 pm

[quote="nikitzo"]

Няма ли някой да ми даде/заеме/продаде гуми - 2,1 т.е. леки повтарям леки
[/quote]


За състезанието мога да ти дам назаем един запазен комплект Conti Explorer/Escape ProTection 2.1. 1080 грама двете.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Вто Юли 11, 2006 3:52 pm

[quote="MartinBG"]

Е, намерихте за какво да спорите ;)

Доколкото разбрах, каската е задължителна за да те допуснат до състезанието и затова не съм я споменал, но има участъци, на които шапка с/у слънце би била по-полезна (напр. изкачването по шосето до Чуйпетлово). Въпрос на личен избор.
[/quote]


Черепно мозъчните травми и те ли са по избор?
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юли 11, 2006 4:11 pm

абе каквото и да си говорим, досега с шлем не съм умрял от слънчев удар. Виж обратното (с шапка в скала) не искам да го пробвам...

@Хамстер: разбирам, че упорстваш да докажеш, че си формално прав, но тук едва ли някой разисква пешеходната част. Наистина би трябвало да ги съобразяваш тия неща. Аз съм на мнение, че при всеки удобен случай трябва да се пропагандира употребата на защитни аксесоари. Не сме за два дни!

@C_Mo: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kalta » Вто Юли 11, 2006 5:17 pm

Ето ви актуален сайт... http://tdvitosha.hit.bg/index.html
Само не знам защо онзи на [b]bol.bg[/b] не го затрият/обновят, но може би акаунта вече е с неизвестна парола... :)
Както и да е - ще се видим там...

И Емо, не изоставайте толкова тоя път, че много ме притеснявате така... :P
kalta
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 11:05 am

Мнениеот vggadina » Вто Юли 11, 2006 8:32 pm

naistina tozi sait e po-aktualen ot drugij, no te sa edni i su6ti, samo datite sa razli4ni, no az tova go spomenah,
a za kaskata i 6apkata ne sporete tolkova, naistina kaskata e zaduljitelna, no ima mesta kudeto spokoino 4ovek moje da si kara po 6apka, i tova e mjstoto ot Bosnek do 4uipetlovo, tova sa 10km. karane po asvalt, po nanagorni6te, kudeto skorosta e suvsem niska, a jegata ybiistvena, ne vijdam problem na mesta kato tova vseki da se pazi ot slunceto koi kakto preceni, vse pak nai-ve4e za sebe si otgovarjme nie samite, taka, 4e trjbva da se grijim po nai-dobrij na4in!
vggadina
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 09, 2004 1:39 am

Мнениеот F1-MAN » Вто Юли 11, 2006 9:03 pm

[quote="vggadina"]

...a jegata ybiistvena...
[/quote]


Зависи кога си там:D

Преди време като я карах и аз имах известни чудения около язовира, но това беше така, защото там бях основно храсти и маркировката е била с лентички, предполагам че сега ще бъде подновена. Маршрутът е дълъг, но за колоездачи найстина не е толкова труден, няма нито трудни спускания, нито тежки изкачвания, към Кладница е много приятно, една тясна и леко нанадолна пътека, после към Ярлово спускането е хубаво, след това от Железница до Бояна е леко и основно нанадолно:)

Колкото до масълцето, няма да повторя грешката от преди няколко дена в Родопите......:bawling:
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Сря Юли 12, 2006 10:30 am

[quote="kalta"]

Ето ви актуален сайт... http://tdvitosha.hit.bg/index.html
Само не знам защо онзи на [b]bol.bg[/b] не го затрият/обновят, но може би акаунта вече е с неизвестна парола... :)
Както и да е - ще се видим там...

И Емо, не изоставайте толкова тоя път, че много ме притеснявате така... :P
[/quote]

Калине, ние сме възрастни хора, не можем да прекаляваме с натоварванията.;):D
За мен тази обиколка има друг характер, не е състезание. Винаги съм подхождал с по-специални чувства към южната страна на Витоша. Но, ако много държиш, ще дойда да карам не с тежкия, а с лекия велосипед...:)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Bobi » Сря Юли 12, 2006 6:38 pm

[quote="kalta"]

Ето ви актуален сайт... http://tdvitosha.hit.bg/index.html
Само не знам защо онзи на [b]bol.bg[/b] не го затрият/обновят, но може би акаунта вече е с неизвестна парола... :)
Както и да е - ще се видим там...

И Емо, не изоставайте толкова тоя път, че много ме притеснявате така... :P
[/quote]

Споко тази година ще имаш възможност да се погониш с мен,за да не се притесняваш за Пламен и Емо,та да видим дали аз няма да се притесня,че ти нещо изоставаш многоооооооо.:hbang2::hbang2::hbang2::hbang2::banghead:
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Smurf4o » Чет Юли 13, 2006 3:06 pm

Хора...моля за съдействие,:indiffe::indiffe: нямам каска,имам но е FullFace и ми трябва нещо не толкова голямо. Моля ви,връщам я на финала... ако имате,каквато и да е,... Моля ви. :unhappy:
Skype: Neiko7
Аватар
Smurf4o
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 10:15 am
Местоположение: Bulgaria,Sofia

Мнениеот klmn » Чет Юли 13, 2006 6:32 pm

15 кинта от ТСМ.:)
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта