Кръвно?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Кръвно?

Мнениеот mih » Пон Юни 19, 2006 5:52 pm

Имам следния проблем: кръвното ми налягане принципно е леко ниско (70/110) и до преди две години никога не ми е създавало проблеми при физически натоварвания, обаче последните вече три лета, когато стане наистина горещо (над 30 градуса), се вдига неприятно и почва да ми блъска в слепоочията и шапката почва да ми стяга, буквално :unhappy: и имам чувството, че някой път главата ми ще експлоадира:crazy2:. Последно (и сефте за това лято) ми се случи преди два дена по време на плажен волейбол, а вчера и докато карах, та сега ми е едно никакво, щото хем ми се спортува, хем не мога...:irked: Магнитни бури ли, Буш ли е виновен, не знам...:indiffe:
Наясно съм, че трябва да се пазя и да не се натоварвам много в горещините, но все пак - има ли съфорумници с подобен проблем и ако да - как се справят с него? Много течности нон-стоп - това ясно, но какви?.....
(само без лекарства, моля, стремя се да избягвам химиите)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот assgiver » Пон Юни 19, 2006 7:13 pm

не че разбирам мн ама мисля че трябва да идеш на лекар за да ти даде професионален съвет щото може и да се усложни . А относно течностите - :beer: :D
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Пон Юни 19, 2006 8:18 pm

@mih
артериалната хипертония е заболяване със сложна патогенеза и етиология. Единствен начин за поставяне на сигурна диагноза и качествена и адекватна терапия е задължителна консултация с добър специалист кардиолог /без да обиждам някой от колегите общопрактикуващи лекари/. Оттам нататък пътят е
1. Диета /особено ако си с леко наднормено тегло/- в някои случаи се оказва чудесно лечение и не се налага друго
2. Режим - някои от удоволствията може да се наложи да се намалят
3. Медикаментозна терапия - в зависимост от степента и вида на артериалната хипертония

НЕ СЕ ВСЛУШВАЙ В СЪВЕТИ НА НЕКОМПЕТЕНТНИ ХОРА !!!
Има си хора, които са учили дълги години и знаят какъв е проблема и как да се пребориш с него
Успех в решаването на проблема !!!
:beer:/бирата не вреди/
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот mih » Вто Юни 20, 2006 3:31 am

@kotka12
благодаря за съветите, ще потърся професионална помощ да видим какво ще рекат :beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 20, 2006 9:02 am

[quote="kotka12"]

@mih
Оттам нататък пътят е
1. Диета /особено ако си с леко наднормено тегло/- в някои случаи се оказва чудесно лечение и не се налага друго

[/quote]

:DАко сложиш mih на диета ще заприлича на концлагерист.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот MaRtiAg0 » Вто Юни 20, 2006 10:39 am

Пиша като сифорумник с подобен проблем.Някой беше казал че високите хора(186) имат ниско кръвно въпреки че съм на 17 без няколко дена.Случвало ми се е сутрин да не мога да стана от леглото.Меря си кръвното и се падат някви ниски стойности не ги помня вече.Повечко течности и се оправя работата.Сега като прочетох темата се чудя защо вчера на адската жега главата ми щеше да гръмне!Хапчета течности нищо не помага.Пък и кат кажат, че има магнитни бури пак ма боли главата..Тряя да отида на специалист щот въпреки че майка ми е с медицинско образование нз кво да правя.
MaRtiAg0
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Genata » Вто Юни 20, 2006 10:41 am

да не дава господ.Дано се оправиш.
Genata
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 5:17 pm

Мнениеот root » Вто Юни 20, 2006 11:04 am

[quote="Genata"]

да не дава господ.Дано се оправиш.
[/quote]

Дано е само временно.
Ето обаче какво да не правиш:
Ако си измериш кръвното и е високо - сега това колко е високо е много сложно за обяснение но като разбереш за твоите години и тегло че май и ръст участва и ако е повече особено долната граница НЕ КАРАЙ, НЕ СПОРТУВАЙ, НE СТОЙ НА СЛЪНЦЕ ОСОБЕНО БЕЗ ШАПКА, НЕ ЯЖ МАЗНИНИ СОЛ ПИКАНТНИ ЯСТИЯ ПЪРЖЕНИ КАРТОФИ и особено каквото и да е пържено и НИКАКВО СВИНСКО.
Също е важно да не се нервираш а ако те боли нещо вземай веднага болнични ако си на работа нещо и си отиваш в къщи - може да получиш удар.
То е по важно да отидеш на лекар ако си с високо кръвно но ако вече си ходил и е решено какво да правиш СТРИКТНО ГО СПАЗВАЙ.
Лекара обаче вземе ли да направи диагноза само от думите ти и без кардиограма и изследвания направо ходи при друг лекар.
А и избягвай всякякви проблеми ако имаш нещо проблем просто не се нервирай че то това може да е фатално.
Ходи на лекар забрави всичко друго - купи си апарат за кръвното - такъв с маншет на бицепса не на китката.
Може ако все пак е било за да речем едно каране или е рядко то тогава си носи апарата за кръвно с теб и го измери.
Може да си получил топлинен удар тогава главата е червена и ти е много топло и задушно също и се потиш много - е тогава просто трябва да караш бавно и да не си на слънце - най добре на студено.
Забрави за солта поне за месец два може тя да ти вдига кръвното.
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот Brave » Вто Юни 20, 2006 11:07 am

Хъм, д-р Котка 12, говори за хипертония, не за хипотония, което е проблема от който се опасява mih. Или нещо не се разбрахте или незнам. Всъщност и в двата случая, консултацията с добър лекар, по възможност кардиолог, а не кварталното GP, е единственото правилно решение.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 20, 2006 11:10 am

@ mih

Може и да не е кръвното. Може просто да си се претоварил психически и/или физически. Съветът ми е да си купиш пулсомер и да си следиш натоварването при спортуване. Да не хабиш нерви за глупости. И да отидеш да те прегледа специалист, разбира се...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот root » Вто Юни 20, 2006 11:11 am

[quote="Brave"]

Хъм, д-р Котка 12, говори за хипертония, не за хипотония, което е проблема от който се опасява mih. Или нещо не се разбрахте или незнам. Всъщност и в двата случая, консултацията с добър лекар, по възможност кардиолог, а не кварталното GP, е единственото правилно решение.
[/quote]

Виж сега хората които са с по ниско кръвно по принцип са по чувствителни към повишаването - един вид не са свикнали и ако примерно за един човек с високо или нормално кръвно почти не усеща повишеното кръвно с една единица то за такив като него може да е дори болезнено.
проблема е много вероятно да е повишено кръвно от колкото високо кръвно - т.е. временно повишено - което е нормално за по време на спортуване но не е добре да е над границата - а бе лекар и то ДОБЪР щото от шарлатани може да си умре човек.
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот root » Вто Юни 20, 2006 11:21 am

[quote="TOYAGA"]

@ mih

Може и да не е кръвното. Може просто да си се претоварил психически и/или физически. Съветът ми е да си купиш пулсомер и да си следиш натоварването при спортуване. Да не хабиш нерви за глупости. И да отидеш да те прегледа специалист, разбира се...
[/quote]

Да да аз понеже си имам и следя и съвсем забравих, но пак как се следи трябва да си си в зоната а не да си на границата щото се вдига кръвното и въопще и да не се вдига пак лошо може да ти стане - а за границата има много писано и май на Кат-Ай имаше една такава графика за годините и пулса граничния и зоната. Ама не ми се търси който му трябва нека потърси май беше пидиеф файл.
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот madwolf » Вто Юни 20, 2006 11:30 am

Абе за какви хипертонии говорите, хипертонията е постоянно високо кръвно, независимо дали спиш, дали се движиш или спортуваш.Занимавам се от 4 години с фитнес и бодибилдинг и при нас(билдърите) това е много често срещан проблем.
Причините са 3
1-Наднормено тегло
2-Приемане на прекалено големи количества сол на ден.На ден не трябва да се приема повече от 5гр. сол, даже и 5 са много.Така че най-добре да се подложиш на така наречената солна диета(никаква сол).Имаи в предвид че в саламите, кашкавалите, въобще разните колбаси , както и в млеката с голямо количество консерванти се садържат много големи количества сол
3-Възрастта и горещините.С годините е нормално и нормалното кръвно да се повиши.За хора над 30 години е нормално да имат кръвно 130/85,135/85-90.Но предполагам че ти не си толкова стар.


Нормално е при интензивно натоварване границите на нормалното кръвно да се покачат с 20, тоест ако нормалното ти кръвно е 120/80, докато спортуваш е нормално да стане 140/100.
Стягане в слепоочията се получава при преумора и висок пулс и когато кръвното ти много брзо се вдигне(това не означава че е много високо)Тоест ако след като си се наспоал рязко скочиш от леглото и се раздвижиш пак ще те заболят слепоочията защото кръвното се вдига за отрицателно време(а ако го измерищ ще видиш че е не повече от 130/85)

Ментата и глогът намаляват кръвното.Има ги в аптеките на капки, мисля че бяха валериан, глог и мента(това са билки).Една лъжичка преди каране би ти помогнала, или ако не то поне няма да навреди ;)
Без риск няма тръпка...
One life, live it!!!
Животът е хубав, защото си част от него...
Аватар
madwolf
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 5:47 pm

Мнениеот did » Вто Юни 20, 2006 2:53 pm

валериан преди каране :bigeyes:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kotka12 » Вто Юни 20, 2006 3:03 pm

[quote="madwolf"]

Абе за какви хипертонии говорите, хипертонията е постоянно високо кръвно, независимо дали спиш, дали се движиш или спортуваш[/quote]


Я пак?? Дефинирай ми понятието "хипертонична криза"? А симптомите при феохромоцитома?

[quote]Занимавам се от 4 години с фитнес и бодибилдинг и при нас(билдърите) това е много често срещан проблем.[/quote]


Това да ви е проблема на "билдърите"
Оня ден един "билдър" ми обясняваше, че можело да се качва по 17 килограма мускулна маса на седмица. Коментар???

[quote] бла-бла-бла
... така наречената солна диета(никаква сол).Имаи в предвид че в саламите, кашкавалите, въобще разните колбаси , както и в млеката с голямо количество консерванти се садържат много големи количества сол [/quote]


А хляба???
как ти звучи 1,5 - 3 грама сол на 100 грама хляб???

[quote] С годините е нормално и нормалното кръвно да се повиши [/quote]


Леле-мале!!!
Моля за кръстещо се smiley
А ако е на 90 години колко ще му е кръвното???
220 /140???


[quote] Тоест ако след като си се наспоал рязко скочиш от леглото и се раздвижиш пак ще те заболят слепоочията защото кръвното се вдига за отрицателно време(а ако го измерищ ще видиш че е не повече от 130/85)[/quote]


Моето скромно небилдърско мнение е, че това се дължи на СПАДАНЕ на кръвното налягане. Даже някой си е поиграл да му измисли медицински термин - ортостатична хипотония

[quote]Една лъжичка преди каране би ти помогнала, или ако не то поне няма да навреди ;)
[/quote]


Особено валериан. Даже може и повечко да вземеш, а че ще ти се забавят адски рефлексите не е кой знае какво, нали?

@mih
Още веднъж успех в решаването на проблема
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Nymphetamine » Вто Юни 20, 2006 3:28 pm

Ъм...аз да попитам доктора:
При поемане на голямо количество течности не би ли следвало да се повиши артериалното налягане, тъй като то зависи както от съпротивлението на кръвоносните съдове, така и от минутния обем и общото количество кръв. А до колкото аз си представям нещата (да уточня, още съм на ниво биология) при поемане на течности би следвало да се увеличи количеството на кръвната плазма и от там общия обем на кръвта и минутния обем. Би следвало и артериалното налягане да се повиши. А след като в случая mih се оплаква от високо налягане...и нещата са така, както си ги мисля, би трябвало да не приема голямо количество течности.
Ако пуши повечко, предполагам ще е добре да се намали, понеже ако не се лъжа, при тютюнопушене кръвоносните съдове се свиваха, нали? ;) А какво е точното действие на алкохола върху артериалните съдове?
Моето мнение да се посъветваш с кардиолог специалист, той би могъл да ти даде най-добрия съвет и да псотави точна диагноза след необходимите прегледи. Дано не е проблем! :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот kotka12 » Вто Юни 20, 2006 3:40 pm

Бе нещо много се изучихте да питате доктора без пари бе:D А на доктора кой ще му купи PIKE ??:bouncy:
Значи, разглеждаш случая все едно, че е статична и затворена система, а това никак не е така. Знаеш много добре, че съществуват множество механизми за регулиране на кръвното налягане. Най-прост пример - пиеш повече вода-пикаеш повече.
Алкохолът е вазодилататор, което ти е известно /ето заради това не бива да се дава алкохол при хипотермия - имаше го в някакъв друг топик, ама нямах време тогава да пиша там/.
Така че не бързай-учи си биологията, после и от физиология и патофизиология ще ти се изяснят доста неща. Рим не е бил построен за един ден:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Nymphetamine » Вто Юни 20, 2006 3:55 pm

:D:agree:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот mih » Вто Юни 20, 2006 6:47 pm

такаааа... уха, гледам пописано е, за което благодаря сърдечно на всички! :thumbu:

първо малко данни: 183см; 73кг:^: (@NovemberCharlie:thumb:, бухенвалдската атлетика тогава се дължеше на 65-те кг, сега уж съм в норма)

След 2-3 дена размисъл стъгнах до извода, че проблемът (ако може да се определи като такъв) по всяка вероятност не е толкова сериозен, колкото си го представях.
Предисторията е следната: до преди 3 години спортувах активно по няколко пъти седмично (освен ежедневното каране) - за волейбол става въпрос, зимата с университета, лятото на плажа или в НСА на пясъка... След завършването волейболът отиде на заден план за сметка на работа, удоволствия и повече каране, т.е. физическата ми форма западна, след което почнаха да се появяват за пръв път проблемите с кръвното, които засега се броят на двете ръце. За мен се дължат по-скоро на прекаляване с физическите възможности и натоварвания ("бе аз тия неща ги можех бее, и още ги могаааа..." - да, ама не!:nono:) и недостатъчно снабдяване с течности (като се замисля, май-май всичките пъти съм бил малко или много обезводнен - и всичките пъти насред най-големите жеги през лятото - я зверско изкачване с колело, я волейбол на пясъка, който гълта още повече енергия).

Засега моите заключения се покриват с тези на TOYAGA(:thumbu:) - физическо [i]и [/i]психическо претоварване (него ден съм изиграл сигурно поне 15 гейма, a предната вечер бях DJ на парти вкъщи и бях недоспал, със снощна глава), и всичко това съчетано със силна жега и недостиг на течности.
Разбира се, ще посетя и GP-то и ще го замоля да ме препрати при кардиолог, да видим какво ще каже чиляка, а дотогава ще внимавам по колко ще се юркам, че в крайна сметка всеки човек си има граници и не трябва да се бърза твърде много с възстановяването и разширяването им.:)

Още веднъж благодаря на отзовалите се и им пожелавам никога да нямат проблеми от здравно естество и да не спират да спортуват за нищо на света!
Mens sana in corpore sano! :hbang2:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 20, 2006 8:21 pm

:offtopic:

[b]ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ![/b]

Ние купуваме да доктора един Pike, а докторът консултира членовете на форума безплатно, респ. казва към кой да се обърнем.

Помислете... От това ще спечели форума.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Вто Юни 20, 2006 8:30 pm

[quote="TOYAGA"]

:offtopic:

[b]ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ![/b]

Ние купуваме да доктора един Pike, а докторът консултира членовете на форума безплатно, респ. казва към кой да се обърнем.

Помислете... От това ще спечели форума.
[/quote]

:thumbu:
Абсолютно "за"!
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 21, 2006 9:33 am

PIKE 454 Dual Air с PopLock
Благодаря предварително
:beer::beer::beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 21, 2006 9:46 am

1 240 лева. Нищо работа за 3000 и кусур члена... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 21, 2006 10:00 am

ъъъъъ...
и такова....
ако може....
нали....
ъъъъ....
една по-хубава главина за 20 мм ос....
нали....
щото.....
:rofl:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот did » Сря Юни 21, 2006 10:03 am

главината на каква шина я искаш?
нещо за спиците - претенции-мретенции, прави-криви, бели-черни...???

а, и най-важното:

Спешно ли ти е? Щото докато съберем парите може да ги спрат от производство ния жилки.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 21, 2006 10:32 am

Ами докато съберете парите може да се окаже, че и Драг Ф 6 е излязъл
:rofl::rofl::rofl::rofl:
Иначе Mavic D321 с черни spici
Пак благодаря
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 21, 2006 10:38 am

BTW, аз съм напълно сериозен...

Просто спортът ни е свързан с травми и възможности за възникване на разни други здравни проблемации, поради което си мисля, че съветите на доктора могат да са голям плюс за форума.

И понеже сиренето не е без пари... Предлагам да се отвори важна тема (и без това вече има за кво ли не) и да се обсъди въпроса по същество.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Юни 21, 2006 11:53 am

[quote="TOYAGA"]

BTW, аз съм напълно сериозен...
[/quote]


Аз също съм за и ще се включа - доктор kotka12 заслужава дори повече. :beer::beer::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Сря Юни 21, 2006 12:07 pm

аз пък друго си мисля...

След като ще се купува вилка на някой, който да поставя диагнози и да дава съвети през форума, не е ли по-добре вместо на доктор котка12, да дадем вилката на някой медиум от Канал 2001 или СКАТ? Има там едни тлъсти, които определено имат нужда от колоездене, та изгодата ще е взаимна. А докторът сам ще си купи вилка, няма да си остави той магарето в калта.

Държа да уточня, че макар да познавам доста колоездами от Стара Загора, даже и 1-2 доктори между тях, конкретно котка12 не го знам! Може пък да е по-добър оракул и от ония от телевизиите.

Има проблем и с изследванията... Ще трябва Rotting да се заеме с обучението на куриерите на ЕКОНТ да вземат кръвни проби и да ги носят на доктора. За урината не се притеснявам.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kotka12 » Сря Юни 21, 2006 1:12 pm

Съгласен съм, че да се направи отделна тема, където да се обсъждат здравни проблеми на участници във форума, а и по принцип е чудесна идея /Admin ????/, като мисля, че Veteran ще помага с удоволствие!
Има някои условности, разбира се, като например, че такъв филм като диагноза по телефона или интернет няма /за някои колеги може и да има, но не мисля, че има сериозен и уважаващ себе си и пациентите си лекар, който да направи такова нещо/.
Иначе за съвети - заповядайте !
Надявам се да не се налага да се дават такива!
Колкото до заплащането мисля, че изпиването на 1-2 бири със свестни хора, каквито има в изобилие в този форум /и толкова малко в България/, има значително по-голям емоционален коефициент на задоволство от една хубава вилка.
@did
искрено се надявам да се запознаем на Паралелна
:beer::beer::beer:
А колкото до сравнението с врачките по Канал 2001 - И АЗ те обичам:angfire:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта