Tunning

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Tunning

Мнениеот TuHLa PoWeR » Нед Юни 04, 2006 10:10 pm

Значи искам да си смена задните венци на колелото.сега ми са 6 искам да ги смена с 8.Въпросът ми е какво ще трябва да се смени и горе-долу колко пари ше струва

Венеца е около 32 лева
Искам колело.
Притенций 1. До 200 лева 2. Да бъде Cross или Sprint 3. Да бъде MTB или FR

Пишете ми PM
TuHLa PoWeR
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 10:08 pm

Мнениеот did » Нед Юни 04, 2006 10:15 pm

Венците са ти най-малкия проблем.

Ще ти трябват нови команди, вероятно нов дераельор (ако този има луфтове), нова главина за венци на шлици, покрай новата главина наплитане на ново задно колело с нови спици и (евентуално) капла (може и със старата капла ако я бива). Покрай тия по-големи неща ще изскочат и няколко по-малки...

Конкретна цена не може да се каже, сумата може да варира в пъти според избраните компоненти.

Успех!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот klmn » Нед Юни 04, 2006 10:31 pm

С новите венци трябва да смениш и веригата-задължително..:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот did » Нед Юни 04, 2006 10:35 pm

[quote="klmn"]

С новите венци трябва да смениш и веригата-задължително..:popcorn:
[/quote]

да бе, забравих...

а с новата верига, ако венците на курбела са много износени, може и те да искат да си ходят... абе тая крушка е с дълга опашка.

освен това не съм сигурен дали цялата операция си струва за колело, което е било с венец 6-ца. С такива са комплектовани обикновено колела от такъв "клас", че венци за 32 лева не им отиват на дизайна.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Windstream » Пон Юни 05, 2006 12:33 am

Yeah, whatever they said - ако рамката, вилката, и спирачките ти не са нещо изключително добро или скъпо, или пък състоянието на drivetrain-а ти не е плачевно, просто не си заслужава цялата одисея.

Edit: забравих да спомена че единия ми байк е с 14 предавки, а другия само със 7, така че твоите 18 съвсем не са малко ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот SPA » Вто Юни 06, 2006 10:21 pm

[quote="Windstream"]

Yeah, whatever they said - ако рамката, вилката, и спирачките ти не са нещо изключително добро или скъпо, или пък състоянието на drivetrain-а ти не е плачевно, просто не си заслужава цялата одисея.

Edit: забравих да спомена че единия ми байк е с 14 предавки, а другия само със 7, така че твоите 18 съвсем не са малко ;)
[/quote]

А пък на мен едно време "пеперудката" ми имаше само една. Но пък беше с 4 гуми (колела/търкала/въртящи се субекти). :D:D:D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта