Как се оправяте с кучетата?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Как се оправяте с кучетата?

Мнениеот x6x » Нед Май 28, 2006 8:27 pm

Днес вече сериозно ми изкараха акъла!Качих си баира и се наслаждавам на спускането,не щеш ли,след един остър завой стадо от 20-а овце с "ОВЧАР" 150см 40кг на видима възраст 70+ от женски пол.Скачам нежно на спирачките и овладявам ситуацията като 2и2=4,дотук добре викам си.Да да,ама не,3 немски овчарки ми се нахвърлят от 2 страни,а в последствие хитрите гадини ме наобикалят от 3 страни вече.Преди време имах подобен проблем и затова прилежно си имам спрей под седалката,ама дуе ветер отвсякъде ви казвам,а и честно казано нямаше никакво време за реакция.При такава атака обикновенно слизам от колелото и заставам зад него,като извивам кормилото за да мога да описвам дъга при евентуални маневри на разпенявения дзвер и културно изчаквам собственика да извика ШАРО МЯСТО.Бабето извика на едното(Мише ли му рече?),но явно не беше лидера и останалите си продължиха да хапят кое гума,кое обувка.Накрая успях да пръсна едното(аз се обгазих леко),а Бабето се сети да застане на едно по високо място и да извика най-голямото по име и работата се кротна за 1 мин.колкото да развия скорост с която да изрежа Алонсо на Имола.Сега се лигавя,ама не ми беше до смях.
Та,някой,ако има разработена тактика при подобна ситуация да сподели опит,че вече за 3-и път ми се случва.


Озлоблението на кучетата го отдавам на това,че явно и аз ги изненадах.Вятъра беше променлив и може да не са ме чули,отделно мернах поне 2 палета измежду миринозовите.Другото което ми е чудно,че овчарките бяха расови,добре гледани и сега като се замисля въобще не се връзваха с пейзажа,бяха животни като за изложба.Обичам кучета,но това сериозно ме изплаши.
Хайде споделете нещо,че още съм в афект и не знам какво да предприема вече.
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот EmZo » Нед Май 28, 2006 9:01 pm

Бързам да отговоря. Значи искам да подчертая, че с три расови немски овчарки не съм имал работа.
Но много всякакви , по групички и индивидуално абе нападали са ме озлобени кучета бол. В началния етап се плашех и и се засилвах да ги избегна, при което те разбира се се озлобяваха още повече. По-късно разработих една тактика, видяна от един колега.
Разбрах, че в повечето случаи само джафкат и се злобят, и ако не се страхуваш и не им дадеш повод няма да ти сторят нищо. Съответно преодолях страха си, и вече при подобна ситуация само се забавлявам. :)
Значи идеята ми е следната:
Още като ги видя че се втурват, започвам (няма да се смеете, моля ви), да джавкам и рева толкова злобно колкото и те, насочвам велосипеда към тях и яростно викам и джавкам към тях. Може да звучи смешно, но в 99% от случаите се веднага се отдалечават с подвита опашка. От както възприех тая тактика, никога не съм имал проблеми с тях!
Все пак държа да подчертая, че в повечето случаи съм действал спрямо разни мастии, големи малки всякакви, но мастии. Не ми се е случвало да се джавкам очи в очи с озлобени немски овчарки.

:)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Nazgull » Нед Май 28, 2006 9:13 pm

Ахахахахаха. Ще пробвам да ги лая още утре:rofl:
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Freeride116 » Нед Май 28, 2006 9:14 pm

И аз си имам тактика, но не всеки път помага:bawling: последния път когато се сбъсках с куче на патека беше пумяр :) оставено без стопанин до 10-тина овци като започна да ме лае аз слязох от байка спрях се на приемливо разстояние от него и не го закачам и не мърдам то джавка, кво ли не прави ръмже аз си пих вода сложих си екипировката, то видя че не ми шрави впечатление и спря да се "дърви" аз си се спуснах и проблема беше решен, обаче ...
... след края на една патека "асенската" емзо се сеща :) има едно гадно куче което се спуска от един склон ДъХъ пес :) и почва дирекнто да те гони аз му бягах де но последния път в бягането както си въртех твърдака като не нормален опуснах педала веригата падна на първия венец и едвааааам му избягах та има някой къчета за които моята тактика не бачка
@EmZo
Ти как се оправяш с тоя пумяр там ?
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Нед Май 28, 2006 9:25 pm

EmZo - твоята идея съм я пробвал само дето не слизам, ами директно към тях... понякога помага, ама ако не съм достатъчно страшен след като реша, че уж са се стреснали - те тичат зад мене, ама с моята 46 зъба плоча - нямат шанс :)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот did » Нед Май 28, 2006 9:29 pm

[quote="Shady™"]

... те тичат зад мене, ама с моята 46 зъба плоча - нямат шанс :)
[/quote]

... пък и едва ли има куче, което да дропи от 4-5 метра, само за да си начеше кръстата да гони Shady.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Freeride116 » Нед Май 28, 2006 9:37 pm

Щом има ДъХъ пес който се спуска по склоновете за да гони велосипедист може пъй да има некое
Shady Dog :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот x6x » Нед Май 28, 2006 9:43 pm

Аз ви говоря за ХъЦъ овчарки,вие се ебавате с
ДъХъ песове,ФъРъ мечки да ви гонят дано!
:)
"...айде малко по-сериозно"
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Shady™ » Нед Май 28, 2006 9:48 pm

Aaaaaaaaaa нененене ще ме скъсате от смях бе :rofl: ...
Аз имах предвид в градски условия, ама айде...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот number1stunner » Нед Май 28, 2006 9:50 pm

[quote="x6x"]

Скачам нежно на спирачките и овладявам ситуацията като 2и2=4,дотук добре викам си.и затова прилежно си имам спрей под седалката,.При такава атака обикновенно слизам от колелото и заставам зад него,като извивам кормилото за да мога да описвам дъга при евентуални маневри на разпенявения дзвер.Накрая успях да пръсна едното(аз се обгазих леко)ва,че явно и аз ги изненадах.Вятъра беше променлив и може да не са ме чули,отделно мернах поне 2 палета измежду миринозовите.
Хайде споделете нещо,че още съм в афект и не знам какво да предприема вече.
[/quote]


Ква тактика брато ти си професионалист в тва отношение като те гледам.
The streets are awash with drugs that you can have for unhappiness and pain, and we took them all. Fuck it, we would have injected Vitamin C if only they'd made it illegal.
Аватар
number1stunner
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 06, 2006 10:05 am
Местоположение: София

Мнениеот x6x » Нед Май 28, 2006 10:00 pm

Не помага тактиката в такъв случай,работата беше дебела.
Искаше ми се да чуя дали някой е имал подобен екшън.
Аз съм семи-про в ситуацията от зор,не от друго.
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Admin » Нед Май 28, 2006 10:07 pm

Да отбелязвам ли, че има вече няколко теми за кучетата, включително в ЧЗВ ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот x6x » Нед Май 28, 2006 10:12 pm

Не е нужно.Имах нужда да си излея мъката.Отделно от това,тематата в ЧЗВ няма каквато и да е полезна информация(с цялото ми уважение)по въпроса.
Исках и по-подробно описание на мерки срещу подобна интервенция.

edit:Минах по диагонал темата в ЧЗВ,но на второ четене видях смислени постове от mih i bikerider,но те са недостатъчни за дадената ситуация,а и за по-леки дори.
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот EmZo » Пон Май 29, 2006 3:31 am

Ха ха ха. смях!

@Шейди, Бе никъде не съм споменавал че слизам от колелото, койти се занимава с глупусти, директно с колелото към тях и яко се правиш на страшен. :)

@Фрийрайд116. Ако е това куче, което се сещам, то преди беше вързано и ние сме го озлобили, щото то се се правеше на отворено, ама то там е сравнително скоростно, и точно до него правим кратки кучки (блокиране на задната гума, от което му хвърчи яко пепел в муцуната) и то се озлобява още повече. Ха ха ха, съжалявам ако сега си го изкарва на вас.

Иначе, няма нищо чудно в това да те гони куче надолу. Мене веднъж ме гони едно магаре :scared::bigeyes::bigeyes2:. Беше ебаси изрода, 200-300 метра по стръмна планинска камениста пътека. Карах по спомен с малко над 40, и то ЗАД МЕН! Май се беше разгонило и искаше да ме :censore::blindfol:. А пък пича отзат се скъса от хилеж на сеира.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Freeride116 » Пон Май 29, 2006 7:26 am

Ето ФъРъ магаре божеее и животните вече се спускат :)
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот baribal » Пон Май 29, 2006 9:13 am

Не виждам, какъв толкова е проблема с песовете. Аз ползвам няколко елементарни трика, за да нямам проблем с "най-добрия прител на човека", а именно:
1.Като забележа кучето да става джафкайки и да се насочва към мен аз увеличавам скороста и се насочвам към него, нещо като игра на "пиле" ама без муселкар, почти винаги бягат тотално изненадани.
2.Възпитателния метод е свързан с протектори. Състой се в повтаряне на една и съща процедура с цел възпитание на кучетата населяващи ареа, през който човек редовно минава. Елементарен - кучето се приближава с лай следва леко упражнение във футбол на колело и това се повтаря всеки път докато накрая песа или песовете се научат да не те гонят./не е особено ефективен защото тъкмо ги възпиташ и тях вземе че ги сгази нещо или са пораснали малките/
3. "Рън Форест Рън" няма нужда от пояснения
4. Спирате да въртите педалите и гледате кучето повечето кучета нападат като им се обърнеш или не ги гледаш в очите.

Според мен не трябва да се притесняваме от уличните кучета. Основен враг на байкара са пинчерите, болонките и други плъхове, тъй като са ооссссобено зли и нападат изневиделица/ явно се крият в дупките на стопаните си/. За съжаление нито един от методите не върши работа защото лелката, каката или обарнто ориентираняи мЪж е наоколо и не може да упражните футболните си умения или щего сгазите. Ако побягнете ще се чувсвате тъпо, а очите на гадините не мож ги видите щото или са покрити с косми или са малки и зли и ви вцепеняват.
let's go where eagles dare...
Аватар
baribal
 
Мнения: 382
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Пон Май 29, 2006 9:30 am

шутове бой кървища ===== останалите да си седят на кайшка с наморник!
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот did » Пон Май 29, 2006 1:01 pm

решението е просто и елегантно.

няма нужда вие да лаете!

просто трябва да си купите от dimibike.com тази тромба:

[img]http://bikedir.com/usr/did/pics/trombakuche.jpg[/img]

само се молете да не ви се случи глухо куче или да не е разгонено, че може да се влюби в другарчето на кормилото ви!

Аз бих предпочел кучето да изглежда малко по-страшно, ама кво да се прави, меките форми са на мода в Руси.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nunoH » Пон Май 29, 2006 2:58 pm

крещиш като луд...Аз обикновено крясвам ама яко ЧИБАААААА.Дори днес ми се случи :clap:
а първия път като викнах прителите ми се спукаха от смях щото изглежда смешно ама работи :eyebrow::hbang2::rofl:
Аватар
nunoH
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1312
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 9:53 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Пон Май 29, 2006 3:05 pm

Аз пък продължавам да си карам, ебал съм ги.. ;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 29, 2006 3:09 pm

[quote="Nymphetamine"]

Аз пък продължавам да си карам, ебал съм ги.. ;)
[/quote]


Може да искат да ги повториш...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Пон Май 29, 2006 3:14 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="Nymphetamine"]

Аз пък продължавам да си карам, ебал съм ги.. ;)
[/quote]


Може да искат да ги повториш...
[/quote]

Може да ги повторим двамата заедно.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Пон Май 29, 2006 3:17 pm

[quote="Nymphetamine"]

Може да ги повторим двамата заедно.
[/quote]


кога?
къде?
в колко часа?

... да долитам да снимам!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nymphetamine » Пон Май 29, 2006 3:39 pm

:D:beer:
Когато той каже, а продуцент имаме ли си? Щото ако ше ме снимат искам и пари. ;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 29, 2006 3:54 pm

[quote="Nymphetamine"]

[quote="TOYAGA"]

[quote="Nymphetamine"]

Аз пък продължавам да си карам, ебал съм ги.. ;)
[/quote]


Може да искат да ги повториш...
[/quote]

Може да ги повторим двамата заедно.
[/quote]


Може да те навра в кучи гъз, да!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Teodor40 » Пон Май 29, 2006 8:01 pm

Аз завивам към тях и въртя но гледам да не ме ухапят.Резки завои и ритници ако са повече помагат, стига да не ви е шубе защото те го надушват.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Гост » Пон Май 29, 2006 9:20 pm

Метода на EmZo действа,знам го от личен опит.:DТук обаче трябва да се разграничат нещата.Аз бих си помислил преди да се зъбя на немска овчарка,като описаната горе,камо ли няколко такива!:bigeyes:За съжаление не прочетох за ефективно средство за защита срещу такива екземпляри.Виж вълците...те са друга порода...:)
Гост
 

Мнениеот baribal » Пон Май 29, 2006 9:33 pm

Абе когато видте две "малки" кавказки овчарки посред нощ да ви гонят след като някой лош тип с колело ви е примамил да изпиете литър ром, тогава се оплаквайте. И ме мога и не мога да разбера собвеника им на двата гада след като едвам не изядоха двама що продължава да ги пуска на самовол след 11? А и полиция идва... Но все пак най ме е страх от кучетата тип плъх...
let's go where eagles dare...
Аватар
baribal
 
Мнения: 382
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Пон Май 29, 2006 9:57 pm

Спусне ли се, като за хапане, не за лаене се насочвам леко към него, не централно, така че като се разминаваме да отнесе ритник в главата или корема, а ако само ще ме лае - насочавм се директно към него и ситуацията внезапно се променя на аз гоня него, а ако са повече от 2 - спирам с блокирана задна гума завъртайки се странично към тях, или към едното и почвам да въртя бързо към останалите, звука много ги стряска и до сега при нито една от ситуациите не съм имал проблем след това...
Обичам животните, имам куче и две котки, ама ако ще си играеме грубо нямам никакви скруполи, дори и да му тегля ножа.
Аааа, забравих че ако имаме подходящ камък на близо - много респектира, дори не трябва да се хвърля, но никога, ама никога не ползвайте пръчка - озлобяват се още повече и има по-голяма вероятност да ви налетят.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Гост » Пон Май 29, 2006 10:12 pm

пак говорите за кофермани.кажете за добермани,ротвайлери,овчарки,хрътки,булдозери,питбули и тн...:eyebrow:
Гост
 

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: trail и 64 госта