пукане при въртене

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

пукане при въртене

Мнениеот Besen na Kolelo » Съб Май 20, 2006 9:19 am

Не знам от какво се получава това:
Като се изправя да въртя на който и венец да го правя се издава някъв скапан пук,пук звук който ми бърка нз къде.
Въпроса ми е: от какво е този звук и пак ли трябва да "метна" пари за да се оправи или и сам примерно със смаска ще мога да си го оправя?

PP викам смаска,че си говорих с Makintier и той каза,че има същия проблем и някъде(май тука)му е казано,че е от курбелите и със смаска се оправяло.Е хубаво де къде да ги смажа тез курбели?
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Май 20, 2006 9:23 am

в твоя случай - ново средно
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот did » Съб Май 20, 2006 9:31 am

[quote="Besen na Kolelo"]

Не знам от какво се получава това:
Като се изправя да въртя на който и венец да го правя се издава някъв скапан пук,пук звук който ми бърка нз къде.
Въпроса ми е: от какво е този звук и пак ли трябва да "метна" пари за да се оправи или и сам примерно със смаска ще мога да си го оправя?

PP викам смаска,че си говорих с Makintier и той каза,че има същия проблем и някъде(май тука)му е казано,че е от курбелите и със смаска се оправяло.Е хубаво де къде да ги смажа тез курбели?
[/quote]


Така не моге да се каже.

Може да може да се оправи със "смаска", може и да не може.

Може да е от средното и да трябва да се инвестира, а може и да не трабвя.

Може да е от самия курбел, ако е разглобяем, но може и да не е.

Огромна вероятност има и да е от педалите.

Това какво ти е казал някой не е автоматично приложимо и при тебе. Такова пукане ми се е случвало многократно и причините са все различни - веднъж не беше добре затегнато средното към рамката и с притягане се оправи, веднъж самото средно се беше прецакало, а последното "пукане" от този вид просто го оправих, като сложих SPD педалите на мястото на привидно отлично изглеждащите предишни.

Само смазване може да прикрие проблема и по-късно да се окаже, че като не си го оправил навреме, той се е задълбочил.

Впрочем, това е една от най-обсъжданите теми в този форум, щото на почти всеки му се е случвало. Порови старите теми и ще видиш 100 възможни причини. Накрая пак ще се наложи да действаш по метода на пробите и грешките или да го види някой, който е гледал повече пукащи колела от тебе.

Аз за начало бих ти препоръчал да намериш някакви гарантирано непукащи педали (от някой познат) и да ги сложиш за малко на твоето колело. Пробвай, така поне неизвестните ще останат с една по-малко.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Besen na Kolelo » Съб Май 20, 2006 9:39 am

ОК,мерси :)
Ще пробвам ако пък не стане ще изчакам рекламата и отивам за движение :) :) :)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Нед Май 21, 2006 12:54 am

Подкрепям всичко,казано от did.
80 % белята е от педалите(като ги разглобих и смазах изчезна),също стегни курбелите и плочите.
И най-вече по метода на изключване-наскоро като ми се разскърца/пука(с нови педали) установих,че е от скапаната шина тип фъкин'джъмбо - пръс тефлонов спрей на всяка капса(после бършеш) и спря..:bulb::D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Нед Май 21, 2006 1:26 pm

[quote="klmn"]


80 % белята е от педалите[/quote]

Ако средното е евтино(като моето), то шумът е от него(като при мен) :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Нед Май 21, 2006 1:47 pm

[quote="bluskanie"]


Ако средното е евтино(като моето), то шумът е от него(като при мен) :)
[/quote]


Причинно-следствената конструкция "ако ..., то ..." означава причинно-следствена връзка. Някак си не е много редно, след като някой има куц гълъб и друг го попита "Абе, едно пиле ми куца в двора. Знаеш ли какво е?", той да отговори: "Даааа, щом е пиле и куца (като моето), то пилето е гълъб (като при мене)".

Виж, ако е виждал 1000 куци пилета по разни места и всичките са били гълъби...

Аз обаче съм виждал и куци кокошки, лебеди, патици, патоци и други патки.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Нед Май 21, 2006 1:54 pm

А ако прибавим едно "би могло" или "вероятно" преди "то" как ти се струва? Казвам, че е вероятна причина средното (според мен) какво толкос?
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Нед Май 21, 2006 2:03 pm

[quote="bluskanie"]

А ако прибавим едно "би могло" или "вероятно" преди "то" как ти се струва? Казвам, че е вероятна причина средното (според мен) какво толкос?
[/quote]


"Ако А, то Б" означава "ако ти се случи А, 100% ще ти се случи и Б" и НЕ означава "ако ти се е случило Б, значи ти се е случило А." Ако трябва да го "обърнем", то се получава "Ако НЕ ти се е случило Б, значи не ти се е случило и А" или в нашия случай "Ако нищо не пука около средното движение, значи то е здраво".

Ако прибавим едно "би могло" или "вероятно" преди "то", както предлагаш, но всъщност не си добавил, се получава следното:

"Ако А, то би могло Б", което нищо не значи. Ако добавиш коректно изчислена вероятност към това си твърдение, то става годно за нещо (примерно, за правило в накаква експертна система). Тогава то значи нещо, но само когато е поставено в една база от знания с мноого други правила. Тук случаят е различен.

И да допълня: Не съм твърдял, че причината не е в средното движение. Може точно то да се окаже. Това не доказва, че всеки път, когато нещо пука, то това е средното. Такива твърдения водят само до 100% правила, които по правило не помагат на хората, задаващи въпроси във форуми, защото понякога подвеждат.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Нед Май 21, 2006 2:15 pm

Брей...ама си докачлив. Не съм казал, че е 100% в средното. Казах, че на мен ми е от средното, щото е евтино и предположих, че и при него може да е от това (въпреки, че се разбра друго от първия ми пост)

Може и от глезените да му тропа иначе...:beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Мajnata » Нед Май 21, 2006 2:20 pm

а на мене ми тропа6е средното 6тото уедна капа4ка от бурка се бе6е зака4ила.

мислиа 4е триабжа да го огледа жнимателно
Samo qmboool!!!
Аватар
Мajnata
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Юли 22, 2004 11:57 am

Мнениеот melbata » Нед Май 21, 2006 2:40 pm

подавай му жега докато се разцепи, може да пука с години и да не разбереш от какво е, така че не се вживявай толкова
като се разбие хубаво ще си проличи
melbata
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 11:12 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron