Проблем в движението.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Проблем в движението.

Мнениеот F1-MAN » Чет Май 18, 2006 3:23 pm

Значи скоро започна да се получава следният проблем- при въртене на среден венец отпред веригата не иска да "се пусне" от венеца, т.е. започва да се качва към декланшора(от долната страна), при което удря рамката, трака и понякога се заклещва в декланшора. Това се получава само на среден венец, и не зависи на кой венец съм отзад, така че предполагам, че проблемът е във венеца. Също така става само като почна да прилагам усилие, за да въртя, при въртене на празен ход или леко въртене няма проблем. Не забелязах венецът да има криви зъби, единствено са почнали да стават леки дъгички по предната част на зъбците и мноооого леки разпльосквания на зъбците настрани, но не смятам че е износен, на не повече от 1500км е. Курбелът и веригата са LX 2005. Венците и веригата са чисти, тъй че не е от това. Другото, което е, че преди известно време свалях венците да ги чистя и има възмойност да съм слойжил средният венец не в оригиналното положение, ама ме съмнява да е от това. Някой да има идеи?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Myxa-TePoPuCT » Чет Май 18, 2006 3:35 pm

Е пък за всеки случай провери дали си сложил венеца както трябва :)
Myxa-TePoPuCT
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 7:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пет Май 19, 2006 1:42 am

[quote]Значи скоро започна да се получава следният проблем- при въртене на среден венец отпред веригата не иска да "се пусне" от венеца, т.е. започва да се качва към декланшора(от долната страна), при което удря рамката, трака и понякога се заклещва в декланшора.[/quote]


а, я пак !?!?
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 19, 2006 9:37 pm

Значи когато карам, виждам как рамото на обтегача отива напред, и как частта от веригата, която е под и зад:) средното се качва нагоре към предния декланшор, като при това удря рамката, която си е класическа триъгълна.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vpravov » Пет Май 19, 2006 9:57 pm

При мен този проблем се получава от износен среден венец. Зъбчетата се смачкват и пускат нещо като стружка настрани. Изпилвам тези стружки с финна пиличка и проблема изчезва. Огледай си внимателно венеца и прецени. Ако не е от това:dunno:...друго не се сещам вмомента. Същия ефект се получава и при задръстена със кал верига. Решението е временно, но дава още 3-4 месеца живот на венеца, след което смяна.

P.S. Това го правя вече на чевърти подред среден венец, правил съм го и на 22-йката доста пъти.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Съб Май 20, 2006 4:10 pm

В момента положението на плочите спрямо рамото на курбела е правилно, но проблемът остава. В понеделник ще си купя СТОМАНЕН среден венец и ще видя какво се получава, дори и този да е не е износен(а ако е износен мога да кажа, че е пълен боклук, при положение, че тая година карам главно на стръмни баири, където въртя на малък) все някога ще се износи и новият пак ще го ползвам:)
Иначе не мисля че материалът, който е "разпльокан" е толкова много, че да пречи, даже почти няма, само на някои зъбци.
Ето [url=http://store3.data.bg/veloto/Venec/]тука[/url] ги снимах, този дето има най-много "разпльокване" и още няколко:)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Съб Май 20, 2006 4:46 pm

тоя проблем се решава с пила за 10 мин или с 14лв за нов
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот TOYAGA » Съб Май 20, 2006 4:52 pm

Доста разпльоскана работа като цяло... :crazy2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Вто Май 23, 2006 2:40 pm

Видях, че веригата е по-дълга от колкото трябва, скъсих я с две звена, натегнах B-tension пружината, изчистих я хубаво и я смазах, и сега няма проблем. Ще видим колко дълго ще е така.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Май 23, 2006 9:02 pm

[quote]... веригата е по-дълга ... с две звена ... изчистих... смазах... няма проблем[/quote]


Извод: друг път да не бързам да ползвам думи от рода на "боклуци"
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Вто Май 23, 2006 9:30 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]... веригата е по-дълга ... с две звена ... изчистих... смазах... няма проблем[/quote]


Извод: друг път да не бързам да ползвам думи от рода на "боклуци"
[/quote]


"а [size=200]ако[/size] е износен мога да кажа, че е пълен боклук" ;)

Абе ще видим, дано няма проблем и натам.


:offtopic:
Иначе като изключим това, съм доста доволен от движението, за 1500км веднъж съм настойвал скорости и то защото бях свалил обтегач, верига, венци за пълно почисване:), превключват идеално. Към спирачките имам леки възражения, защото износват накладките неравномерно(буталото не е в центъра и в единия край се износват повече), но иначе си спирам с един пръст(а съм 90 и 4-5 килограма), освен ако не се наложи мноооого рязко спиране със загрети спирачки.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 26, 2006 11:13 am

Еми явно проблемът е бил дължината на веригата, защото карам вече 150км и няма и помен:)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта